Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

معرفی Hyperledger Besu

چشم انداز فناوری Blockchain با اضافه شدن پروژه های جدید و چشمگیر به طور مداوم در حال گسترش است. در میان بسیاری از مشاهیر برجسته در دنیای Blockchain ، Hyperledger اخیراً بستر امیدوار کننده ای را برای تبلیغ پروژه های فناوری توزیع شده دفتر ایجاد کرده است. یکی از پروژه های قابل توجه در حوزه Hyperledger ، Hyperledger Fabric ، تقویت کننده مهمی در توسعه راه حل Blockchain بوده است در حالی که پروژه دیگر Hyperledger Besu است..

خلاصه اجرایی

تمرکز اصلی این مقاله بحث Hyperledger Besu است ، جدیدترین مورد اضافه شده در میان پروژه های Hyperledger.

 • این یک بستر قابل اعتماد برای ایجاد موارد استفاده از شبکه های عمومی با استفاده از شبکه عمومی Ethereum فراهم می کند. همچنین اجازه ایجاد شبکه های مجاز را می دهد.
 • این مطابق با استاندارد Enterprise Ethereum Alliance کار می کند ، مرجعی استاندارد برای ایجاد رابط های مشترک بین پروژه های مختلف بسته و منبع باز در اکوسیستم Ethereum.
 • تصویب سازوکارهای مختلف اجماع را تسهیل می کند.
 • شبکه های نظیر به نظیر یکی از ویژگی های بارز Hyperledger Besu را نشان می دهد.
 • نظارت بر عملکرد گره ها و شبکه ها یکی دیگر از عناصر مهم Hyperledger Besu است.
 • حریم خصوصی اطمینان می دهد که اشخاص خارجی نمی توانند به لیست طرف های درگیر در معامله ، یا محتوای معامله ، یا مرجع طرفهای فرستنده و گیرنده دسترسی پیدا کنند..

یکی از گسترده ترین کاربردهای مرتبط با Hyperledger Besu در صنایع دارویی است. در پروژه ذخیره دارویی ، داروهای بلااستفاده از طریق بستری مبتنی بر Hyperledger Besu که مخازن دارو (به عنوان مثال داروخانه ها) ، اهداکنندگان دارو (به عنوان مثال کلینیک ها) ، بیماران منفرد و بیماران با کمک هزینه زندگی و بیماران. این پلتفرم یک شبکه مجاز در سطح شرکت را برای کار به عنوان سیستم مخزن دارو تضمین می کند.

اجازه دهید تعریف Hyperledger Besu را در کنار معماری و ویژگی های آن کشف کنیم. از همه مهمتر ، بحث زیر بر ویژگیها و موارد قابل توجه استفاده از آن تأکید دارد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان Blockchain Fundamentals

تعریف Hyperledger Besu

Hyperledger Besu در واقع یک مشتری Ethereum منبع باز مبتنی بر Java است و پروژه اولیه Blockchain در Hyperledger است که از عملیات در بلاک چین های عمومی پشتیبانی می کند. اکنون ، شرکتها به دلیل Besu بیشتر به سمت اکوسیستم Hyperledger سوق داده می شوند ، که بستر قابل اعتماد برای ساخت موارد استفاده از شبکه های عمومی را با توجه به نیازهای برنامه آنها فراهم می کند.

بنابراین ، شرکت ها نگران محدودیت موارد مجاز استفاده از Blockchain فقط با Hyperledger Besu نیستند. از اهرم شبکه عمومی Ethereum برای عملیات استفاده می کند. هدف خاص معماری و طراحی بر روی مدولار بودن و رابط های تمیز تمرکز دارد. این به طور خاص به عنوان یک پلت فرم ایده آل برای امکان توسعه و استقرار منبع باز طراحی شده است.

معماری hyperledger besu

مدولار بودن در طراحی در جداسازی نگرانی ها در بین الگوریتم های اجماع و ویژگی های مختلف بلاکچین مشهود است. در نتیجه ، رویکرد مدولار از پیاده سازی آسانتر و به روزرسانی کلیه اجزای آن پشتیبانی می کند. ایجاد رابط های تمیز در بین عناصر مختلف در زیرساخت مشتری با پیکربندی آسان تری از Ethereum برای رفع نیازهای آنها.

علاوه بر این ، همچنین ضمن ایجاد انعطاف پذیری برای ادغام پروژه های مختلف Hyperledger و عناصر استفاده خاص در پایگاه کد ، به نیازهای تجاری نیز می پردازد. در جاوا نوشته شده و تحت مجوز Apache 2.0 توسعه یافته است و می تواند در شبکه عمومی Ethereum و همچنین شبکه هایی با مجوزهای خصوصی و شبکه های آزمایشی مانند Gorli ، Rinkeby و Ropsten اجرا شود.


اطلاعات بیشتر در مورد Hyperleadger Besu را اینجا بخوانید!

اهمیت مشتری Ethereum

اکنون ، تأمل در برجسته ترین جنبه در تعریف Hyperledger Besu مهم است. مشتری اتریوم ، به یاد دارید؟ بنابراین ، مشتری Ethereum چیست؟ در واقع این نرم افزار مسئول اجرای پروتکل Ethereum برای موارد خاص استفاده است. سرویس گیرندگان Ethereum دارای رابط های برنامه نویسی برنامه (API) هستند که توسعه دهندگان برنامه را قادر می سازد با Blockchain تعامل کنند..

مشتریان Ethereum دارای محیط اجرایی متناسب با پردازش تراکنش های بلاکچین Ethereum هستند. آنها همچنین شبکه Peer-to-Peer (P2P) را تسهیل می کنند تا از ارتباط با گره های مختلف Ethereum در سراسر شبکه برای همگام سازی حالت اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این ، کاربران همچنین برای داده های پایدار که عمدتا بر روی انجام معاملات متمرکز هستند ، ذخیره سازی می کنند. این جنبه ها به وضوح کارایی Hyperledger Besu را به نمایش می گذارند.

مقاله قبلی ما را در مورد راهنمای نهایی Ethereum بخوانید و شروع کنید!

ویژگی های Hyperledger Besu

نگرانی مهم بعدی در معرفی Hyperledger Besu در درجه اول به ویژگی های آن اشاره دارد. در حال حاضر طبق استاندارد Enterprise Ethereum Alliance (EEA) کار می کند. مشخصات EEA یک معیار استاندارد برای ایجاد رابط های مشترک بین پروژه های مختلف بسته و منبع باز در چشم انداز Ethereum است.

در نتیجه ، کاربران مجبور نیستند با قفل شدن فروشنده روبرو شوند و در عین حال عملکرد کافی رابط های استاندارد بین تیم ها را برای توسعه برنامه بدست آورند. این تضمین اجرای ویژگی های شرکت با توجه به مشخصات مشتریان EEA است. حال ، بیایید نگاهی بیندازیم به مشخصات دیگری که می توانید از Hyperledger Besu بهره مند شوید.

 • EVM

Ethereum Virtual Machine در Hyperledger Besu یک ماشین مجازی کامل تورینگ است که از استقرار و اجرای قراردادهای هوشمند از طریق معاملات در بلاک چین Ethereum پشتیبانی می کند..

 • سازوکارهای اجماع

Hyperledger Besu مکانیسم های مختلف اجماع را در قالب دو الگوریتم مجزا تسهیل می کند. الگوریتم های اجماع در اجرای الگوریتم های مختلف اجماع مربوط به تولید بلوک ، اعتبار سنجی کمک می کنند&اعتبار سنجی معامله دو الگوریتم برجسته اجماع اثبات اقتدار و اثبات کار است. پروتکل های اثبات اقتدار در مواردی که شرکت کنندگان در معاملات یکدیگر را می شناسند ایده آل است. Proof of Work (یا Ethash) مناسب برای مواردی است که بر فعالیت های استخراج مربوط به شبکه اصلی Ethereum تمرکز دارد.

اکنون بخوانید: راهنمای نهایی الگوریتم های اجماع

 • ویژگی های ذخیره سازی

ویژگی مهم بعدی Hyperledger Besu به فضای ذخیره سازی اشاره دارد. این پایگاه داده ارزش کلیدی RocksDB را برای ادامه داده های زنجیره ای در سطح گره محلی فراهم می کند. داده ها به زیر مجموعه های خاصی طبقه بندی می شوند ، مانند داده های Blockchain و داده های World State.

داده های Blockchain شامل عناوین بلوک تشکیل دهنده زنجیره داده است که به تأیید رمزنگاری حالت Blockchain کمک می کند. هر هدر بلوک از طریق هش stateRoot به یک دولت جهانی اشاره می کند و داده های World State نشانگر نقشه برداری از حساب ها از آدرس های مختلف است. حساب های مالکیت خارجی تعادل اتر دارند و حساب های مبتنی بر قرارداد هوشمند همچنین می توانند حاوی فضای ذخیره سازی و کد اجرایی باشند.

 • شبکه P2P

یکی از اصطلاحات برجسته ای که با Hyperledger Besu همراه است شبکه P2P است. Hyperledger Besu از پروتکل های شبکه devp2p Ethereum برای امکان برقراری ارتباط بین مشتری استفاده می کند. علاوه بر این ، همچنین یک پروتکل فرعی متناسب با IBFT2 ارائه می دهد.

 • API های کاربر

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه Hyperledger Besu به API های رو به کاربر در قالب API های EEA JSON-RPC و API های شبکه اصلی Ethereum اشاره دارد. API ها از پروتکل های WebSocket و HTTP پشتیبانی می کنند. علاوه بر این ، Hyperledger Besu همچنین GraphQL API را ارائه می دهد.

 • نظارت بر

نظارت یکی از نقاط قوت در ویژگی های Hyperledger Besu است زیرا امکان فعالیت در شبکه عمومی Ethereum را فراهم می کند. این شامل ویژگی های نظارت بر عملکرد گره ها و شبکه ها است. Hyperledger Besu از روش debug_metrics JSON-RPC API یا Prometheus برای نظارت بر عملکرد گره استفاده می کند. از طرف دیگر ، ابزارهای Alethio مانند Monitor Monitor و Block Explorer در نظارت بر عملکرد شبکه کمک می کنند.

 • حریم خصوصی

در میان بسیاری از عواملی که در لیست ویژگی های Hyperledger Besu خودنمایی می کنند ، حفظ حریم خصوصی جایگاه برجسته ای دارد. حریم خصوصی در درجه اول به حفظ حریم خصوصی معاملات بین تنها طرف های درگیر در معامله اشاره دارد.

این تضمین می کند که طرفین خارجی نمی توانند به لیست طرف های درگیر در معامله ، محتوای معامله یا طرف فرستنده و دریافت کننده دسترسی پیدا کنند. مدیر معاملات خصوصی قدرت چشمگیر آن در حفاظت از حریم خصوصی معاملات است.

همچنین بخوانید: Blockchain عمومی و خصوصی

 • اجازه دادن

آخرین مورد ، اما در عین حال اضافه شده قابل توجه در ویژگی های Hyperledger Besu ، به پشتیبانی برای مجوز اشاره دارد. در حالی که از موارد استفاده از یک شبکه عمومی پشتیبانی می کند ، اما همچنین امکان ایجاد شبکه های مجاز را فراهم می کند. شبکه های مجاز فقط برای گره های خاص احراز هویت می شوند &حساب ها.

کاربران می توانند با توجه به ترجیحات خود ، اجازه دسترسی به حساب را یا اجازه گره در شبکه را فعال کنند. علاوه بر این ، کاربران همچنین با Hyperledger Besu از مجوز محلی و همچنین زنجیره ای بهره مند می شوند. اجازه محلی از فایل پیکربندی برای مجوز در سطح گره استفاده می کند. از طرف دیگر ، مجوزهای زنجیره ای شامل استفاده از قراردادهای هوشمند در سطح شبکه است.

هایپرلجر Besu

قابلیت های پشتیبانی شده در Hyperledger Besu

ویژگی های Hyperledger Besu نیز یکی از دلایل برجسته محبوبیت آن است. این CLI (رابط خط فرمان) همراه با WebSocket را فراهم می کند & API های مبتنی بر HTTP برای اطمینان از عملکرد ، نگهداری و نظارت صحیح بر گره ها در شبکه Ethereum. API های مشتری پشتیبانی کافی برای عملکردهای عمومی Ethereum ، از جمله قرارداد هوشمند ، توسعه dapp ، استفاده از موارد مربوط به عملیات و استقرار را فراهم می کنند..

ابزارهایی مانند web3j ، Truffle و Remix به پشتیبانی از این فعالیت ها کمک می کنند. علاوه بر این ، مشتری Hyperledger Besu همچنین پشتیبانی از اجرای API های مشترک JSON-RPC را تضمین می کند. بنابراین ، کاربران مجبور نیستند با مشکل یکپارچه سازی و ابزارهای اکوسیستم روبرو شوند. مشتری Hyperledger Besu همچنین از ایجاد شبکه های کنسرسیوم خصوصی دارای مجوز پشتیبانی می کند.

Hyperledger Besu در حال حاضر به دلیل مشکلات امنیتی از پشتیبانی کلیدی با مشتری پشتیبانی نمی کند. از طرف دیگر ، کاربران می توانند از EthSigner یا کیف پول های سازگار با Ethereum برای مدیریت کلیدهای خصوصی استفاده کنند. ابزارهایی مانند EthSigner همچنین دسترسی به فروشگاه اصلی را در کنار امضای معاملات از طریق ابزاری مانند Microsoft Azure و Hashicorp Vault تسهیل می کنند..

همانطور که قبلا ذکر شد ، از گره نیز پشتیبانی می کند & مجوز حساب بر اساس تنظیمات محلی و قراردادهای هوشمند. علاوه بر این ، روش های دانش صفر مرتبط با مشتری همچنین می تواند معاملات خصوصی را همزمان با پروتکل Aztex تسهیل کند. اگر پرونده شامل رویکردی خارج از زنجیره باشد ، پس می توانید از Orion استفاده کنید که یک مدیر معاملات خصوصی منبع باز است.

همچنین بخوانید: آینده فناوری Blockchain

مورد استفاده عملی Hyperledger Besu

نگرانی نهایی در هر مقدمه ای برای Hyperledger Besu در درجه اول به موارد استفاده عملی آن اشاره دارد. یکی از گسترده ترین کاربردهای مرتبط با آن در صنعت داروسازی است. مشکل زباله های دارویی در ایالات متحده یکی از موضوعات برجسته در مورد هدر رفتن تقریباً 2 میلیارد دلار داروی تجویز شده سالانه است..

حجم گسترده ای از داروهای تجویز شده در کلینیک ها ، خانه های بیمار منفرد و امکانات کمک به زندگی بلا استفاده باقی می مانند. بنابراین ، معقولترین راه حل ، در این مورد ، ممکن است به سمت از بین بردن داروهای استفاده نشده باشد. با این حال ، هزینه دفع داروهای استفاده نشده نیز یکی دیگر از مشکلات اساسی است.

علاوه بر این ، سوابق قانونی دفع داروهای استفاده نشده از طریق سوزاندن می تواند نگرانی های برجسته زیست محیطی ایجاد کند. بنابراین ، سازنده ترین راه حل ، در این مورد ، مکانیسمی است که می تواند داروهای بلااستفاده را برگرداند و در اختیار بیماران نیازمند قرار دهد. چنین راه حلی برای کارایی بهتر باید با جنبه های عملی زیر مطابقت داشته باشد.

 • انگیزه داروخانه ها به عنوان تسهیلاتی برای پذیرش داروهای بلااستفاده
 • انگیزه برای بیماران و کلینیک ها برای اهدا داروهای بدون استفاده
 • کنترل و شفافیت جامع بر کیفیت و انقضا داروهای اهدایی
 • امنیت داده ها

یکی از بهترین نمونه های استفاده از Hyperledger Besu در ایجاد چنین راه حل ، پروژه Save Pharmaceutical است. این پلت فرم از Hyperledger Besu برای اتصال مخازن دارو ، مانند داروخانه ها ، اهدا کنندگان دارو مانند کلینیک ها ، بیماران منفرد و امکانات کمک به زندگی و بیماران استفاده می کند..

پروژه ذخیره دارویی در حال حاضر در دست توسعه است و به نظر می رسد یک محصول فوق العاده چند منظوره باشد. این می تواند بستر ایده آل برای اهدا کنندگان برای اهدا داروهایی باشد که استفاده نمی کنند و داروخانه ها می توانند به راحتی داروخانه های اهدا شده را تأیید یا رد کنند. در نتیجه ، بیمارانی که به دارو احتیاج دارند و به دلیل مشکلات مالی نمی توانند از آنها استفاده کنند ، می توانند داروهای با بهترین کیفیت را تهیه کنند.

Hyperledger Besu به دلیل امکاناتی که برای فعالیت در یک شبکه عمومی دارد ، در این حالت استفاده به عنوان گزینه ایده آل عمل می کند. بنابراین ، بیماران می توانند به اطلاعات موجود در مورد داروها در داروخانه ها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، تسهیلات مجاز می تواند به داروخانه ها کمک کند تا کنترل بهتری بر پذیرش و تأیید کیفیت داروها داشته باشند.

در نتیجه ، Hyperledger Besu می تواند یک شبکه مجاز در سطح شرکت را برای کار به عنوان سیستم مخزن دارو تضمین کند. به وضوح می توان متوجه شد که این برنامه برای برنامه های مهم مأموریت در Blockchain خصوصی ضمن استفاده از ویژگی های پروتکل بدون مجوز ایده آل است.

اگر در دنیای فناوری بلاکچین مبتدی هستید ، باید در مورد انواع بلاکچین اطلاعات داشته باشید.

نتیجه

معرفی Hyperledger Besu در اکوسیستم Hyperledger فرصت های جدیدی را برای شرکت ها برای استفاده از مزایای موارد استفاده از شبکه های عمومی به وجود می آورد. از همه مهمتر ، نصب و نصب ساده و انعطاف پذیر را از طریق نیازهای کلی سیستم خود تضمین می کند.

با برداشت واضح از مشخصات شبکه مانند پیچیدگی درخواست ، اندازه وضعیت جهانی ، محدودیت گاز بلوک و تعداد معاملات ، ایجاد نیازهای سیستم برای Hyperledger Besu آسان تر است. علاوه بر این ، جامعه باز Hyperledger Besu همچنین هر روز کمک های بیشتری به اکوسیستم خود می کند. پذیرش Hyperledger Besu به آرامی جنب و جوش می یابد. در حال حاضر در مورد Hyperledger Besu بیشتر بدانید تا از این فرصت استفاده کنید!

اگر شما کسی هستید که آرزو دارد یک شغل موفق در Blockchain ایجاد کند ، اکنون در دوره Blockchain رایگان ثبت نام کنید و سفر Blockchain خود را آغاز کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector