Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

هایپرلجر: بلاکچین Enterprise

در حالی که در حال کاوش در دنیای فناوری دفتر دیجیتال هستید ، دیر یا زود می خواهید در مورد Hyperledger بشنوید. این پروژه متعهد به تأسیس بنیاد لینوکس منبع آزاد عمدتا در حل مسائل سطح شرکت متمرکز است.

اگرچه ممکن است فکر کنید این یک پروژه واحد است ، اما “هایپرلجر” در واقع یک پروژه چتر است که در طی آن دوازده پروژه بزرگ به طور همزمان اجرا می شوند و با بیش از 260 سازمان اصلی در سطح سازمانی همکاری می کنند.

این می تواند به عنوان موفقیت عظیم هر پروژه بلاکچین از زمان آغاز سفر خود در سال 2015 بیان شود. حتی در بازار فناوری رقابتی امروز که کوسه های بزرگ کوچکترها را می بلعند ، Hyperledger معتقد است “مانتو همکاری!”

امروز ، ما قصد داریم این بازیکن BIG را در سناریوی فناوری blockchain کالبدشکافی کنیم و به شما کمک کنیم همه چیز را در مورد آن درک کنید.

Contents

فصل 1: پایگاه داده و مشاغل
فصل 2: ​​هایپرلجر چیست؟?
فصل -3: هایپرلجر: گلخانه گلخانه ای بلاکچین
فصل چهارم: معماری طراحی هایپرلجر
فصل 5: موارد استفاده از Hyperledger هسته
فصل 6: پروژه هایپرلجر: همه چارچوب ها
فصل 7: پروژه هایپرلجر: همه ابزارها
فصل هشتم: فروشندگان Hyperledger BAAS
فصل 9: شرکتهای دنیای واقعی با استفاده از پروژه هایپرلجر
فصل 10: چشم انداز بلند مدت هایپرلجر چیست؟?
فصل 11: کلمات نهایی

فصل 1: پایگاه داده و مشاغل

آیا پایگاه داده در همه جا وجود دارد?

چه کسی در مورد “پایگاه داده” نمی داند ، درست است؟ ما تقریباً هر روز از بانک اطلاعاتی تقریباً در هر کاری که انجام می دهیم استفاده می کنیم. به عنوان مثال ، حتی لیست مخاطبین تلفن همراه شما نیز نوعی پایگاه داده است. با این حال ، این فقط یک نسخه دیجیتالی از کتابهای آدرس مقاله قبلی است.

گام دیگر پایگاه داده های پیچیده شامل طیف گسترده ای از اطلاعات مانند لیست بیماران ، مشتریان ، رای دهندگان ، کارمندان ، املاک ، کالاهای لوکس و سایر موارد است. برخی از پایگاه های داده حاوی لیستی از برنامه ها یا موسساتی هستند که می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

در واقع ، یک پایگاه داده به سادگی مجموعه ای از اطلاعات است که به صورت کاملاً منظم سازمان یافته است و یافتن موارد به روز شده در آن بسیار آسان است.

پس از انقلاب رایانه ها در دهه 1950 ، پایگاه های داده دیجیتال محبوبیت بیشتری در میان جامعه و مشاغل کسب کردند. علاوه بر این ، این کار فقط با کاربردهای ساده آغاز شد اما به عنوان یک عامل مهمتر در زندگی ما رشد کرده است. با رشد مشاغل ، پایگاه داده ها نیز رشد کردند و آنها نیز شروع به تکامل کردند.

شرکت ها تقاضای نیرو و سرعت بیشتر را شروع کردند. پایگاه داده ها دارای اطلاعات رابطه ای بر اساس ستون ها و ردیف ها هستند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که اطلاعات مربوط به رابطه خاص را پرس و جو کنید و اطلاعات مورد نظر را که با آنها مطابقت دارد بدست آورید. بدیهی است که نمی توانید همه این کارها را فقط با پایگاه داده های کاغذی انجام دهید?


بیشتر پایگاه داده های امروز به اشتراک گذاشته شده اند

از هم اکنون ، جهان بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر متصل شده است و افراد یا شرکت های مختلف نیاز به دسترسی به اطلاعات یکسان دارند. به جای ایجاد پایگاه های داده مشابه برای نیازهای همه ، فناوری پیشرفت کرد و پایگاه های داده توزیع شده را به ما داد.

همچنین ، با استفاده از این موارد اکنون بیش از یک نفر می تواند به همین اطلاعات در پایگاه داده دسترسی پیدا کند. خیلی عالی نیست?

بگذارید با یک مثال روشن کنم. در یک شرکت ، کارمندان می توانند در زمان های خاصی جلسات خاصی داشته باشند. بنابراین ، تنظیم تاریخ جلسه دوجانبه در تقویم های کاغذی بسیار دشوار است. برای کمک به این امر ، همه آنها فقط می توانند زمان موجود خود را در یک تقویم آنلاین از جایی که می توان به یک برنامه مربوطه دسترسی داشت ، تنظیم کنند.

اما این فقط یک مثال ساده است. بنابراین ، پایگاه های داده توزیع شده به افزایش بهره وری با سرعت بیشتری کمک می کنند. شما فقط می توانید از طریق دسک تاپ یا لپ تاپ خود تقریباً به همه چیز دسترسی پیدا کنید ، نیازی نیست شخصاً به جایی بروید و وقت تلف کنید.

با این وجود ، نوع جدیدی از پایگاه داده برخی از مشکلات و برخی س questionsالات جدی را دارد. مشکلات معمول مانند این بوجود می آیند:

 • چه کسی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شما قابل اعتماد است?
 • چگونه بفهمیم کسی همان چیزی است که می گوید هست?
 • دیگران در پایگاه داده مجاز به انجام چه کاری هستند?
 • چگونه شخصی فاسد را شناسایی خواهید کرد?
 • برای حل و فصل اختلافات چه کاری می توانید انجام دهید?

همانطور که مشاهده می کنید ، برخی از اشکالات با ایده پایگاه های داده توزیع شده وجود دارد. با این حال ، فناوری Blockchain با روشی نسبتاً جدید برای بررسی این پایگاه ها ارائه شده است. این بیشتر مشکلاتی را که با پایگاه داده های مشترک با آن روبرو هستیم حل می کند.

Blockchain: نوع جدیدی از پایگاه داده

فناوری بلاکچین شکل جدیدی از پایگاه داده است و نیازی به اقتدار مرکزی یا اعتماد ندارد. در واقع ، پایگاه های داده مشترک معمولاً به موضوعات اعتماد می پردازند. با این حال ، برای دستیابی به اطلاعات خود به راحتی به شخصی که به سختی آنلاین می شناسید اعتماد نخواهید کرد.

در اینجا اعتماد می تواند معنای زیادی داشته باشد. این به این معنی است که شما می خواهید همه در بانک های اطلاعاتی اقدامات قانونی انجام دهند. کاربران سعی نمی کنند با استفاده از ابزارهای نادرست اطلاعات شخصی یکدیگر را بدزدند یا عملکرد دیگران را کاهش دهند. اما با استفاده از بلاکچین ، دیگر نیازی به نگرانی در این مورد ندارید.

با این حال ، این مسئله دو نوع بلاکچین را به وجود می آورد.

در حال حاضر ، بسیاری از ارزهای رمزپایه از بلاکچین بدون مجوز استفاده می کنند. در اینجا ، هر کاربری می تواند به شبکه بپیوندد و از حقوق کامل برای کار بر روی آن برخوردار خواهد بود. به عنوان مثال ، هرکسی می تواند اتر یا بیت کوین بخرد. هر دو این شبکه ها مجاز نیستند.

از طرف دیگر ، اگر شغلی را اداره می کنید ، کمی بیشتر حریم خصوصی می خواهید. بنابراین ، استفاده از بلاکچین مجاز یک رویکرد استراتژیک است. در اینجا کاربرانی که معیارهای خاصی را دارند می توانند از سیستم عامل استفاده کرده و اقدامات خاصی انجام دهند. بعضی از اینها به هر کسی اجازه می دهد که به آن بپیوندد در حالی که فقط به افراد از قبل تأیید شده اجازه می دهد معاملات را تأیید کنند.

در موارد دیگر ، فقط افراد از قبل تأیید شده می توانند از طریق تأیید هویت به شبکه بپیوندند.

علاوه بر این ، در موارد استفاده از شرکت ، بهترین کار این است که به زنجیره بلوکی مجاز پایبند باشید زیرا این امر به نفع خود شرکت است.

درباره تاریخچه فناوری بلاکچین بیشتر بخوانید.

مجوزهای Blockchain و اجماع

پروتکل های اجماع در فناوری بلاکچین در هنگام حفظ یکپارچگی شبکه نقش بسزایی دارند. از آنجا که این یک شبکه بی اعتماد است و هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که نیاز به امنیت باید وجود داشته باشد.

و اینجاست که پروتکل اجماع اجرا می شود. علاوه بر این ، این شبکه ها از بلاکچین استفاده می کنند تا مطمئن شوند همه اطلاعات روی دفتر مشخص هستند. برای انجام این کار ، الگوریتم های اجماع روش های مختلفی دارند یا مجموعه ای از قوانین را برای اجرای آنها دارند.

انواع مختلفی از پروتکل اجماع با ماهیت کار متفاوت وجود دارد.

به عنوان مثال ، اثبات کار روش دستیابی به توافق Bitcoin است. انواع دیگر اثبات سهام ، اثبات زمان سپری شده و موارد دیگر هستند. برخی حتی از الگوریتمی متفاوت به نام Byzantine Fault Tolerant استفاده می کنند.

اما مهم نیست که شما چگونه و از کدام نوع اجماع استفاده می کنید ، هر شبکه برای رمزگذاری اطلاعات روی دفتر از رمزنگاری استفاده می کند. از این طریق رمزگشایی دشوار است و بنابراین در برابر حملات آسیب پذیر نیست.

علاوه بر این ، بلاکچین مجاز از سیستم اساسی مدیریت هویت استفاده می کند تا بفهمد کدام یک از اعضای قابل اعتماد هستند. معمولاً این موارد شامل گواهی نامه یا امضاهای دیجیتالی است.

خوب ، خبر خوب این است که شما واقعاً نیازی به درک بلاکچین در سطح کدگذاری ندارید تا بدانید که واقعا می تواند مفید باشد.

آیا می خواهید در مورد تحول Blockchain بیشتر بدانید؟ کتاب راهنمای تحول Blockchain ما را بررسی کنید!

چرا Blockchain برای افراد تجاری بسیار مهم است?

بسیاری از مشاغل موجود می توانند به خوبی از فناوری بلاکچین استفاده کنند. آنها می توانند مقدار زیادی از وقت ، پول را پس انداز کنند و بدیهی است امنیت را افزایش می دهند. علاوه بر این ، بسیاری می توانند بازار کاملاً متفاوتی را براساس تنها بلاکچین ایجاد کنند.

نسل قبلی اینترنت برای به اشتراک گذاشتن هر نوع اطلاعاتی مانند اسناد ، آهنگ ها ، صفحات وب ، عکس ها ، ایمیل ها ، فیلم ها عالی بود. اما یک مسئله اساسی وجود دارد بنابراین ، اثبات هویت شما بسیار دشوار می شود.

سپس هر نوع معامله ای شامل یک واسطه مانند شرکت کارت اعتباری شخصی یا بانک شما می شود تا قبل از خرید هر چیزی ، شخص دیگر را تأیید کنید که واقعاً هستید. این سیستم تأخیرها ، اصطکاک ها ، هزینه های اضافی و بسیاری از نقاط خرابی را ایجاد کرد که ورود به آن ها برای هکرها بسیار آسان است.

اما بلاکچین در قلمرو جدیدی را باز می کند. مکانی بدون هیچ گونه نگرانی در مورد لو رفتن اطلاعات ، برای تبادل اطلاعات ارزشمند مناسب تر است. اکنون مردم می توانند افراد واقعی خود را تعیین کنند و می توانند اوراق قرضه ، سهام و پول ، رای ، امتیاز وفاداری ، دارایی های معنوی ، پرونده های محرمانه و غیره را معامله کنند..

بنابراین ، مهم نیست که به شخص مقابل اعتماد داشته باشید یا نه ، تا زمانی که از کانال مناسب عبور کند ، شما می توانید بدون دخالت در داد و ستد قرار بگیرید. اجازه دهید همراه این فناوری از شر واسطه خلاص شود و یک تن پس انداز کند. آیا می تواند بهتر از این شود؟?

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین به روش آسان ، ورق تقلب نهایی Blockchain را بررسی کنید!

فصل 2: ​​هایپرلجر چیست؟?

Hyperledger یک پروژه چتر منبع باز بنیاد لینوکس است که طیف گسترده ای از چارچوب ها و مجموعه ابزارها را برای توسعه دهندگان و مشاغل ارائه می دهد. هایپرلجر انجمن به مشاغل کمک می کند تا به راحتی با شبکه های بلاکچین آزمایش کنند.

Hyperledger در سال 2015 ایجاد شد تا با تشکیل کنسرسیومی از شرکت های دوراندیش ، به پیشرفت blockchain برای شرکت ها کمک کند.

مبانی Hyperledger Infographic

زنجیره بلوک هایپرلجر چیست

چرا ایجاد شده است?

پس از رونق محبوبیت فناوری بلاکچین ، بسیاری از شرکت ها علاقه زیادی به کار با فناوری جدید داشتند. اما آنها فهمیدند که اگر شروع به کار با یکدیگر کنند ، می توانند به نوآوری های بسیار بیشتری دست یابند که نمی توانند به طور جداگانه انجام دهند.

سپس همه این شرکت ها تصمیم گرفتند منابع خود را با هم پیوند دهند و محیطی را ایجاد کنند که هرکسی بتواند از آن استفاده کند. اکنون شرکتهای دوراندیش در تلاشند تا فناوری بلاکچین را پذیرفته شده و از استاندارد صنعت استاندارد استفاده کنند.

بنیاد لینوکس سرپرستی هایپرلجر را بر عهده گرفت و در سالهای بعدی گسترش یافت. در حال حاضر ، بیش از 260 سازمان در حال کار با آن هستند تا مطمئن شوند بلاک چین به یک فناوری درجه صنعت تبدیل می شود.

هایپرلجر در حال حاضر دارای 12 پروژه است ، با 10 گروه کاری فعال ، 110+ جلسه در سراسر جهان با 28،000 شرکت کننده. همه کسانی که با هایپرلجر درگیر هستند می خواهند فناوری بلاکچین را مدولار و منبع باز کنند تا همه بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

Hyperledger منبع باز است ، اما چرا؟?

Hyperledger یک سیستم عامل منبع باز است. معمولاً در صورت وجود نرم افزار اختصاصی ، فروشنده یا سازنده محصولات را مجوز می دهد و فقط با پرداخت هزینه سهام را به اشتراک می گذارد. در این صورت ، هیچ کس نمی تواند تنظیمات اصلی کد آن نرم افزار را تغییر دهد. اما در منبع آزاد ، هرکسی می تواند کد را مشاهده ، بارگیری و تغییر دهد.

و علاوه بر این ، فناوری منبع باز برای بلاکچین های سازمانی بسیار منطقی تر است.

اگر یک نرم افزار منبع باز به درستی کدگذاری ، طراحی و استقرار یابد ، به گزینه ای کارآمد تبدیل می شود و در طول سال ها اثبات می شود.

این محبوب تر و بسیار قابل اعتماد است. به عنوان نمونه ، سیستم عامل لینوکس منبع آزاد است و با 90٪ از حجم کار ابر عمومی کار می کند. در اینجا بیش از 99٪ ابر رایانه ها از آن استفاده می کنند و 80٪ تلفن های هوشمند از آن استفاده می کنند. Apache Web Server همچنین منبع باز است و بیش از 405 وب سایت را که پیدا خواهید کرد پشتیبانی می کند.

بنابراین ، می بینید که سیستم عامل های منبع باز بیشتر در معرض دید قرار می گیرند و بیشتر توسعه دهندگان این موارد را دوست دارند.

منبع باز برخی از مزایای عمده را ارائه می دهد

برخی دلایل عمده وجود دارد که شرکتها بهتر به سراغ سیستم عاملهای منبع باز می روند. پنج مزیت سیستم عامل های منبع باز را بررسی کنید –

 • قابلیت ها و ویژگی های رقابتی تر

سیستم عامل های منبع باز فضای رقابتی بیشتری ایجاد می کنند زیرا ویژگی های کاملا رایگان را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، اگر در دو نرم افزار که یکی پرداخت می شود و دیگری منبع باز است ، از همین نوع ویژگی برخوردار هستید ، کدام یک را انتخاب می کنید?

بدیهی است که این سیستم عامل ها به دلیل داشتن خروجی های بهتر ، به رقابت می پردازند.

 • هیچ قفل فروشنده ای وجود ندارد که به مشتریان کمک می کند تا به راحتی تغییر کنند

معمولاً در نرم افزارهای اختصاصی باید با وضعیت قفل فروشنده کنار بیایید. این وضعیتی است که اجازه ندارید از برنامه نویسی نرم افزار استفاده کنید. همچنین ، برای دریافت نرم افزار باید مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. این به مشتریان اجازه نمی دهد اگر پس از استفاده از نرم افزار آن را دوست ندارند ، به راحتی از نرم افزار تغییر کاربری دهند.

اما در نرم افزارهای منبع آزاد نگران قفل شدن فروشندگان نخواهید بود ، اگر آنها را دوست ندارید ، می توانید به راحتی به برنامه دیگری بروید.

 • راه حل های پیشرفته

منبع باز راه حل های پیشرفته تری ارائه می دهد. در این حالت ، ویژگی قابلیت همکاری کیفیت شبکه را تضمین می کند. بلاکچین از مشکلات همکاری پذیری رنج می برد. اما هایپرلجر سیستم عامل های متن باز را ارائه می دهد که سازگار با محیط زیست برای یک محیط قابل همکاری هستند.

علاوه بر این ، منبع باز به کاربر اجازه می دهد تا آزادانه با دیگر کانال های منبع باز ارتباط برقرار کند. اما با نرم افزار اختصاصی کار بسیار دشوارتر می شود.

 • رفع اشکال سریع و شخصی سازی برای بهتر شدن

منبع باز آن ، هر کسی آزاد است که کد را جستجو کند. این ویژگی به کاربر امکان می دهد سریعتر رفع اشکال کند. هرکسی که می تواند کد را جستجو کند می تواند روزنه را کشف کرده و برای رفع آن تغییراتی ایجاد کند. از این بیشتر ، سفارشی سازی در اینجا نقش بزرگی دارد.

اما هر برنامه نویس متفاوت کار می کند ، و شما متعجب خواهید شد که ببینید چگونه هر یک کد مشابه را بر اساس نیاز خود سفارشی می کند. این امر باعث نوآوری و خلاقیت می شود.

 • هزینه کل مالکیت بسیار کمتر است

شما در حال کار بر روی یک راه حل هستید و برای آن ، یک نرم افزار منبع باز را سفارشی می کنید. فقط هزینه آن را برای همان راه حل بدون محصول اولیه منبع باز تصور کنید. آیا برای توسعه راه حل به پول و زمان بیشتری نیاز ندارید؟?

شما در حال دریافت محیطی هستید که با شخصی سازی خاص برای تجارت شما مناسب باشد. بنابراین ، چرا پول اضافی را صرف تولید همان چیز از ابتدا می کنید؟ منابع آزاد نمی توانند با هر محیطی خارج از محدوده کار کنند. اما آنها به شما فرصت می دهند که نیشگون گرفتن و کشیدن را انجام دهید و باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.

فقط یک محصول رایگان نیست

قبلاً ، منبع آزاد فقط به معنای رایگان بودن و جذب افراد بود. اما سناریوها تغییر کرده است. اکنون فقط با ویژگی “رایگان” قادر به جلب توجه توسعه دهندگان نخواهید بود.

علاوه بر این ، مردم اکنون ارزش های اصلی منبع باز را مشاهده می کنند و شرکت ها از آن برای رونق بازار خود ، کاهش ریسک و کسب مزیت رقابتی استفاده می کنند. اکنون سازمان ها می خواهند روی یک پروژه استراتژیک کار کنند که برخی از مسائل خاص صنعت گرا را حل خواهد کرد.

بنابراین ، آنها می توانند با منبع باز به جای بازآفرینی کل مفهوم از ابتدا ، پیشرفتهای بیشتری را برای استفاده از آن برای مقصود دیگر اضافه کنند.

نه تنها برای پیشرفت های فن آوری عالی است زیرا نوآوری را ساده می کند ، بلکه می تواند هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین ، اگر یک صنعت بتواند یک پلتفرم ایجاد کند و دیگران بتوانند آن را به روش های مختلف تقویت کنند ، هر شرکتی که نیاز به راه حل مشابه داشته باشد می تواند از آن بهره مند شود. آنها مجبور نیستند چیزها را دوباره از نو بسازند.

منبع باز اعتماد را تقویت می کند

هایپرلجر معتقد است که بلاکچین می تواند به عنوان نمونه بهترین پلتفرم منبع باز باشد ، زیرا به شدت به مسائل اعتماد می پردازد.

بلاکچین ، رویکرد مستقیم ، همتا به انتقال همتا ، بیشتر طرفهایی که به یکدیگر یا هر نوع سیستم دولتی اعتماد ندارند را تضمین می کند. بنابراین ، آنها نمی توانند به هیچ یک از طرفین اعتماد کنند تا اختلافات خود را حل و فصل کنند. بنابراین ، اعتماد به خود فناوری بلاکچین آشکار می شود.

بنابراین ، هایپرلجر آن را منبع باز می کند ، زیرا ذینفعان اکنون می توانند گرد هم آیند و محیط مناسبی را برای رشد صنعتی ایجاد کنند و به تکنولوژی خود اعتماد کافی داشته باشند..

آیا می خواهید درباره Blockchain بیشتر بدانید؟ ارائه مبانی Blockchain ما را بررسی کنید و اکنون به دوره Webinar ما بپیوندید!

فصل -3: هایپرلجر: گلخانه گلخانه ای بلاکچین

هایپرلجر به طور اتفاقی به عنوان یک گلخانه بلاکچین کار می کند که توسعه دهندگان ، کاربران و فروشندگان از سراسر جهان را تحت یک سیستم عامل جمع می کند. هر یک از شرکت کنندگان در شبکه دارای یک چیز مشترک هستند – همه آنها می خواهند در مورد بلاکچین بیاموزند و راه حل های سازمانی برای استفاده از آنها را توسعه دهند.

حتی اگر بلاکچین یک راه حل واقعا قدرتمند است ، شما قادر نخواهید بود این فناوری را در همه جا متناسب کنید.

هر شرکت سازمانی در مورد بلاکچین الزامات خاص خود را دارد. آنها می خواهند آن را به روش خود اصلاح کنند تا بتواند نیازهای آنها را برآورده کند. از آنجا که سازمانهای مختلف نوع متفاوتی از نیازها را دارند ، بلاکچین نمی تواند یک سیستم یا استاندارد واحد باشد. Hyperledger انتظار دارد بلاکچین هایی با ویژگی های مختلف برای هر بنگاه اقتصادی را توسعه داده و به آنها کمک کند.

در این حالت ، نوع معماری گلخانه ای می تواند به شکوفایی این فناوری کمک کند. به همین دلیل هایپرلجر این ساختار را برای پذیرش ایده های جدید ، کمک به منابع و سپس توزیع مناسب فراهم می کند.

با داشتن Hyperledger به عنوان یک سازمان گلخانه ای ، مزایای زیادی خواهید داشت. نگاهی به مزایای زیر بیندازید:

 • با تحولات همراه باشید
 • بهره وری پیشرفته با استفاده از تخصص
 • رویکرد همکاری
 • کنترل ارزش برتر کد
 • رسیدگی به مالکیت معنوی

مزایای هایپرلجر

با پیشرفت ها همراه باشید

ما می دانیم که پیمایش در محیط منبع باز Hyperledger چگونه می تواند بسیار دلهره آور باشد. در حقیقت ، برخی از سازمان ها ممکن است فقط به دلیل پیچیدگی و هزینه منصرف شوند یا به هیچ وجه توسعه خود را شروع نکنند.

اما با استفاده از هایپرلجر می توانید از بار تحقیقاتی بکاهید زیرا در یک محیط مشترک با ارتباطات روشن کار می کنید. بنابراین ، یک کانال ارتباطی خوب به شما کمک می کند تا خیلی سریع به کد نویسی یا توسعه برسید. در طولانی مدت ، شما قادر خواهید بود راه حل بسیار سریع تری ایجاد کنید.

بهره وری پیشرفته با استفاده از تخصص

یکی از اقتصاد اساسی بهره وری تقسیم کار است. شما ممکن است آن را به عنوان تخصص بدانید. این روش بهترین بهره وری را از هر نوع سازمانی تضمین می کند. هایپرلجر از این روش برای تقویت توسعه هر پروژه استفاده می کند.

در اینجا ، همه افراد همه کارها را یک باره انجام نخواهند داد. اما هایپرلجر لباس های قوی آنها را رقم می زند و این افراد را قادر می سازد تا در آن زمینه خاص کار کنند. به این ترتیب ، مردم در آنچه برتر هستند متخصص می شوند و همچنین بهره وری کلی بسیار زیاد می شود.

فواید بی شماری است؛ شما قادر خواهید بود ارزش بیشتری ، تخصص بیشتر و بهره وری جامد کسب کنید. از آنجا که blockchain منبع باز است ، بدون Hyperledger اثر گلخانه ای بسیار دشوارتر خواهد بود.

این همچنین باعث متوقف شدن رقابت می شود زیرا افراد در زمینه های خاص خود کار می کنند ، بنابراین هیچ نقطه ای از رقابت وجود ندارد. هایپرلجر شما را تشویق می کند تا با هم متحد شوید و از تحقیقات آنها به طرز خوبی استفاده کنید.

رویکرد همکاری

بلاکچین اتفاقاً در حال حاضر یک محیط سیلینگ است. اما به طور معمول در این نوع محیط ها ، بسیاری از افراد تمایل دارند که تکامل هر یک را تکرار کنند. تکرار تمام تحولات در بلاکچین بسیار غیرمولد است زیرا هنوز ذهن بسیاری از توسعه دهندگان در استخر بلاکچین وجود ندارد.

در هایپرلجر چیز متفاوتی خواهید دید. در اینجا ، همکاری در اولویت است. با استفاده از همکاری ، هایپرلجر می تواند از احتمال تکثیر جلوگیری کند و باعث پیشرفت کلی شود. علاوه بر این ، کل جامعه را نیز تشویق می کند.

از آنجا که آنها با هم کار خواهند کرد ، قابلیت همکاری یکی دیگر از ویژگی های بالقوه است ، Hyperledger می تواند به راحتی به آن دست یابد.

کنترل ارزش برتر کد

از هر نوع نرم افزار منبع باز به دلیل سطح کیفیت بالاتر ، همیشه قدردانی می شود. این کیفیت از مشاهده دقیق کد و اشکال زدایی زیاد حاصل می شود. هایپرلجر همیشه به کنترل کیفیت کدگذاری برای هر پروژه خود ادامه می دهد.

کمیته فنی هایپرلجر تا زمانی که بخشی از تیم باشند ، به مرور هر کد کد ادامه می دهد. نوع جدیدی از لبه ها را برای شبکه ایجاد می کند. هر پروژه جدید مقدار قابل توجهی از انتقادات خود را دریافت می کند و به موجب آن توسعه دهندگان می توانند سطح کیفیت را افزایش دهند.

با استفاده از آن اعضای بلند مدت می توانند از پروژه های جدید بیاموزند و می توانند از آنها در پروژه خود نیز استفاده کنند. از این طریق Hyperledger به سطح کیفیت برتر در کدگذاری دست می یابد.

رسیدگی به مالکیت معنوی

یکی دیگر از مزایای بزرگ هایپرلجر مدیریت مالکیت معنوی است. با معماری گلخانه ، هایپرلجر می تواند مراقبت مداوم تری از مالکیت معنوی را تضمین کند. هایپرلجر از مجوز کد Apache 2.0 استفاده می کند. همچنین از مجوز Creative Commons Attribution 4.0 International برای هر نوع محتوایی استفاده می کند.

هر دوی این مجوزها از مالکیت معنوی محافظت می کنند و بنگاه های اقتصادی بسیار دوستانه ای هستند.

بنابراین ، هایپرلدگر از یک رویکرد منسجم و منسجم برای مالکیت معنوی استفاده می کند و از ماهیت هزینه بر و پیچیده روابط قراردادی خلاص می شود.

به این ترتیب می توانید از Hyperledger استفاده کنید بدون اینکه نگران مسائل قانونی باشید. هایپرلجر اینجاست تا پشت شما باشد.

فصل چهارم: معماری طراحی هایپرلجر

دفترهای توزیع شده همیشه بیشتر مورد نیازهای مختلف را دارند. به عنوان مثال ، اگر شرکت کنندگان در بازی اعتماد زیادی به یکدیگر مانند موسسات مالی داشته باشند ، بلاکچین می تواند با استفاده از زمان تأیید کوتاه تر و الگوریتم های اجماع سریع به بازی بپردازد..

از طرف دیگر ، اگر شرکت کنندگان حداقل اعتماد داشته باشند ، باید با امنیت بیشتری به دنبال پردازش کندتر باشند.

اینفوگرافیک و موارد استفاده از طراحی Hyperledger

معماری هایپرلجر

هایپرلجر می خواهد موارد استفاده احتمالی موجود در بازار را پوشش دهد. آنها می دانند که سناریوهای مختلف شرکت نتایج متفاوتی دارند. به همین دلیل Hyperledger با عدم تمرکز ، زمان تأیید ، اعتماد و بسیاری از مسائل دیگر تغییرات را ایجاد می کند. هر مسئله را می توان برای بهبود در Hyperledger بهینه سازی کرد.

برای کنار آمدن با تنوع ، هر پروژه هایپرلجر از یک معماری طراحی خاص پیروی می کند. آنها عبارتند از:

 • طراحی مدولار
 • سیستم عامل بسیار امن
 • قابل همکاری
 • ارز رمزنگاری-اگنوستیک
 • پشتیبانی از سطح بالا API

معمار:

طراحی مدولار

هایپرلجر همیشه در حال کار بر روی چارچوب های مدولار است که قابلیت گسترش دارند. در اینجا آنها از بلوک های ساختمانی مشترک استفاده می کنند ، که می توانید در پروژه های دیگر دوباره استفاده کنید. این ساختار مدولار کاملاً کارآمد است زیرا توسعه دهندگان می توانند با آنها آزمایش کنند بدون اینکه بر ساختار کلی شبکه تأثیر بگذارد.

این تضمین می کند که یک جز separate جداگانه ایجاد کنید که بتوانید براساس آن یک دفتر توزیع شده ترکیب کرده و ایجاد کنید.

این یک رویکرد عالی است که از پروژه های Hyperledger دریافت خواهید کرد. توسعه دهندگان شما می توانند روی هر مدل جداگانه کار کنند ، و سپس می توانید برای ایجاد یک مدل جدید ، از سایر مدل های قبلی استفاده مجدد کنید.

کارگروه معماری Hyperledger تمام ماژول ها را برای کاربردهای مختلف مانند قراردادهای هوشمند ، ذخیره دفتر ، هویت ، رمزنگاری ، اجماع ، سیاست و ارتباطات بیان می کند..

بستر بسیار امن

مهمترین عامل برای هر دفتر معاملاتی توزیع شده چیست؟ سطح گسترده امنیت یکی از اولویت های مهم DLT است. از آنجا که موارد استفاده زیادی وجود دارد که در آن شما ممکن است نیاز به مقابله با داده های حساس یا معاملات حساس داشته باشید.

همانطور که شبکه های توزیع شده با تعداد زیادی گره ، پایگاه کد و جریان داده سروکار دارند ، هکر در درجه اول این نوع شبکه ها را هدف قرار می دهد. به همین دلیل امنیت باید اولویت شماره یک زیرساخت ها باشد. در همین حال ، امنیت بلاکچین کار ساده ای نیست. به این دلیل که هایپرلجر با حفظ مقاومت باید عملکردهای زیادی را ارائه دهد.

استحکام و امنیت دو عاملی هستند که باعث می شوند هر نوع بلاکچین درجه شرکتی تکامل یابد. از این طریق هایپرلجر می تواند معماری حیاتی را برای نسل های بعدی ارائه دهد.

تمام پروژه های آنها از امنیت کاملی برخوردار بوده و از همان اصول زیرساخت های بنیادی لینوکس پیروی می کنند. اما خوشحال خواهید شد که بدانید همه پروتکل های Hyperledger ، الگوریتم ها و رمزنگاری به طور منظم کنترل می شوند. آنها بیشتر کارشناسان امنیتی یا جامعه دیگری هستند که این کدها را حسابرسی می کنند.

قابل همکاری

در آینده ، برای بدست آوردن بلاکچین در هر بخش از زندگی ما ، آنها باید قادر به برقراری ارتباط یکپارچه با سیستم های دیگر باشند. با استفاده از آن ، آنها می توانند تمام داده های مورد نیاز را تبادل کرده و یک سیستم شبکه قدرتمندتر ایجاد کنند.

هایپرلجر می خواهد همه برنامه ها و قراردادهای هوشمند را برای سایر شبکه های بلاکچین موجود قابل حمل کند.

بنابراین ، هایپرلجر در تلاش است تا شبکه ای با قابلیت همکاری ایجاد کند که بتواند روند پذیرش بلاکچین را تقویت کند.

ارز رمزنگاری-اگنوستیک

Hyperledger با ارزهای رمزپایه یا هر نوع رمز روی سیستم عامل های آنها سروکار ندارد. تمام پروژه های آنها رمزنگاری شده است. علاوه بر این ، هایپرلجر نیز قول می دهد که هرگز ارز رمزنگاری شده خود را صادر نکند.

از آنجا که آنها به فناوری اصلی معتقدند که فقط هر نوع ارز رمزنگاری شده را اداره نمی کند ، اما از آنجا که ممکن است بسیاری از شرکت ها بخواهند ارزهای رمزپایه را در زنجیره بلوکی خود داشته باشند ، Hyperledger گزینه هایی را برای ایجاد ارزهای رمزپایه خود در شبکه به شما می دهد.

با این حال ، شبکه برای کار کردن به هیچ ارز رمزپایه ای نیاز ندارد.

پشتیبانی از سطح بالا API

تک تک پروژه هایپرلجر استفاده آسان و پر از ویژگی پشتیبانی API را برای شما فراهم می کند. تمام API های ارائه شده قادر به مدیریت قابلیت همکاری هستند. Hyperledger API به شما امکان می دهد از طریق یک برنامه و شبکه مشتری خارجی با سیستم اصلی آنها ارتباط برقرار کنید.

همه API ها به بلاکچین یا هر فناوری دفتر توزیع شده دیگری کمک می کنند تا در طیف وسیعی از موارد استفاده گسترش یابد.

فصل 5: موارد استفاده از Hyperledger هسته

حال بیایید بیشتر در مورد موارد استفاده از Hyperledger صحبت کنیم. شما با این موارد مفهوم را خیلی بهتر خواهید فهمید. هر مورد یکبار مصرف از دیدگاه خودشان ترسیم می شود. اینها تنها چند نمونه از معروف است. به غیر از اینها می توانید از Hyperledger در بسیاری از بخشهای دیگر استفاده کنید.

برخی از این موارد در زیر آورده شده است. نگاهی بیاندازید!

 • بانکی
 • خدمات مالی
 • مراقبت های بهداشتی
 • آی تی
 • مدیریت زنجیره تأمین
 • دولت
 • خودرو
 • رسانه و سرگرمی

در هر مورد استفاده از هایپرلجر ، می توانید از ابزارهای آنها استفاده کنید. در بسیاری از موارد ، اثبات خاص مفهوم وجود دارد. بیایید بررسی کنیم که چه هستند –

1. بانکداری

اگر می خواهید از بانک خود وام بگیرید ، باید اطلاعات زیادی را ارائه دهید که بانک ها را مجاب به دادن وام کند. بانک ها می خواهند وام بدهند. اما آنها همچنین باید بدانند که وام گیرنده می تواند آنها را پس دهد ، ریسک خوبی انجام دهند.

به همین دلیل بانک ها انواع اطلاعات تأیید مانند شناسه دولتی ، درآمد سالانه ، تاریخ تولد ، شماره گذرنامه و غیره را درخواست می کنند..

در نهایت ، تمام اطلاعات مورد نیاز برای PII فقط برای تأیید درجه اعتبار شما است. برخی از مقررات امکان به اشتراک گذاری این اطلاعات با مقامات برای پیشگیری احتمالی از پولشویی را فراهم می کند.

با این حال ، بدست آوردن همه این اطلاعات ، بانک را به هدف شماره یک هکر تبدیل می کند. و اگر به نحوی هکرها بتوانند از دیوار آتش امنیتی عبور کنند ، هر یک از سرمایه گذاران در آن بانک در معرض خطر خواهد بود.

از طرف دیگر ، این برای شما بچه ها نیز یک راه حل آسان نیست. روند درخواست وام زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. با استفاده از هر برنامه جدید ، شما همچنین در معرض سو abاستفاده از تمام اطلاعات شخصی خود هستید.

اما این موارد استفاده از هایپرلجر به شما امکان می دهد اطلاعات شخصی خود را بدون نگرانی در مورد اتوبوس زدن به هیچ وجه به اشتراک بگذارید.

Hyperledger Indy Architecture توانایی مدیریت فرآیند را دارد

با Hyperledger Indy ، هر متقاضی فقط اطلاعات مورد نیاز بانک را برای تأیید هویت یا رتبه خود به اشتراک می گذارد. به این ترتیب ، همه یک سیستم صادقانه پیدا می کنند ، و فشار بر بانکها بسیار کاهش می یابد.

اگر به دنبال وام یا فعالیت دیگری هستید که شامل به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی شما در بانک ها باشد ، می توانید این کار را در میلی ثانیه با معماری Hyperledger Indy انجام دهید. نه تنها یک ، بلکه درخواست برای 100 وام دهنده در یک میلی ثانیه انجام می شود.

به جای اینکه PII خود را کشف کنید ، فقط می توانید با اثبات دانش صفر تأیید کنید که بالای 21 سال دارید و سال گذشته پرداخت مالیات شما از یک آستانه مشخص عبور می کند. همچنین می توانید شناسه دولت و اطلاعات کارت اعتباری خود را از هفته گذشته اثبات کنید.

معماری Hyperledger Indy راه حل هویت مبتنی بر دفتر را برای هر نوع شرکتی که نیاز به ارائه ارزش به چندین طرف داشته باشد تضمین می کند. قبل از به اشتراک گذاشتن اطلاعات از شما رضایت خواسته می شود ، بنابراین شما می توانید بر تمام اطلاعات خود کنترل کامل داشته باشید.

تقویت با سایر پروژه هایپرلجر

مورد استفاده می تواند با سایر پروژه هایپرلجر سازگارتر باشد.

به عنوان مثال ، Hyperledger Burrow به شما امکان می دهد هر درخواست وام را به یک قرارداد هوشمند تبدیل کنید. در این قرارداد ، شما می توانید قوانین خاصی را تأیید کرده و وام را به طور خودکار پردازش کنید.

موارد استفاده از پارچه هایپرلجر نیز در اینجا قابل استفاده است. این می تواند یک سیستم عضویت ایجاد کند تا هر یک از اعضای قبلی را تأیید کند و برای آن هویت مستقل از خود ارائه دهد. موارد استفاده از پارچه هایپرلجر می توانند در این پرونده واقعاً بدرخشند.

2. خدمات مالی

چرا هر سرویس مالی از بلاکچین استفاده می کند؟ خوب ، محرک اصلی که به این بخش ها دامن می زند محرمانه بودن ، حفظ حریم خصوصی و پاسخگویی است. و بدیهی است که موارد استفاده از هایپرلجر می تواند شامل خدمات مالی نیز برای داشتن همه ویژگی ها باشد.

سازگاری ویژه خدمات مالی باید از دستورالعمل های مبارزه با پولشویی پیروی کند و مشتری خود را بشناسد تا هویت هر شخصی را تأیید کند. همه این نیازها باعث ایجاد بلاک چین های مجاز یا خصوصی می شوند. خوب ، زیرا بلاک چین های عمومی قادر به ارائه محرمانه بودن مورد نیاز نیستند.

پردازش پس از تجارت در این بخشهای مالی یکی از بهترین موارد استفاده از هایپرلجر است. و واقعاً می توانید از آن بهره مند شوید.

یک مرحله معمول از پردازش پس از تجارت –

معمولاً پردازش پس از تجارت پس از پایان پردازش تجارت ، هر مرحله کوچکی را پوشش می دهد. بیایید ببینیم مراحل چیست:

 • اعتبار سنجی Tarde: تأیید و تأیید معامله بلافاصله پس از معامله انجام می شود.
 • پاکسازی شهرک: برای تکمیل معامله باید با دستورالعمل های اولیه مطابقت داشته باشید و تأیید مطابقت با دستورالعمل ها را دنبال کنید.
 • توافق: برای تکمیل آن باید به تعهدات قانونی خود پی ببرید. این شامل حضور هر یک از طرفین می شود و آنها را از موضوع مطلع می کند.
 • حضانت تجارت: اگر اشخاص متعدد حضانت تجارت مانند املاک را داشته باشند ، توزیع املاک به طور همزمان اتفاق می افتد.
 • گزارش نهایی: پس از جلب رضایت همه چیز ، گزارش فوق به مقامات تجارت را نهایی می کند.

بنابراین ، می بینید روند معاملات به همان سادگی که فکر می کردید نیست. تجارت امروز از تکرار تلاش ها ، تنگناها و تأخیرها رنج می برد.

هایپرلجر می تواند به ساده سازی روند کمک کند

اگر همان مدل پردازش معاملات را با بلاکچین مقایسه کنید ، در هر مرحله افزایش کارایی بیشتری مشاهده خواهید کرد.

با استفاده از راه حل همتا برای زنجیره بلوک همکار ، هر طرف می تواند اطلاعات معامله ای را برای احزاب دیگر برای تأیید فراهم کند. انجام همه کارها در بستر زنجیره ای هایپرلجر کل روند را ساده می کند و شبکه می تواند به عنوان شخص ثالث عمل کند. اما در این مورد ، بسیار امن تر است.

همچنین می توانید از پیچیدگی های دیگر خلاص شوید زیرا همه چیزهای مورد نیاز در شبکه ذخیره می شوند. بنابراین ، شما فقط می توانید اطلاعات را برای یک شخص خاص ارائه دهید و در عرض چند دقیقه آنها را بدست آورید.

یعنی چی؟ این بدان معنی است که مراحل اساسی برای پردازش پس از تجارت می تواند به راحتی در سیستم عامل باشد.

پروژه های هایپرلجر چگونه می توانند کمک کنند

چندین پروژه هایپرلجر با موارد استفاده چند منظوره وجود دارد که کلیه عملکردهای خدمات مالی را پوشش می دهد.

موارد استفاده از پارچه هایپرلجر در این زمینه می تواند به جدا شدن اهرم با مجموعه های تأییدکننده جداگانه و تنظیم گره های خاص برای حفظ حریم خصوصی کمک کند. تکرار همان داده ها به دلیل الگوریتم های اجماع امکان وقوع در شبکه را ندارد.

Hyperledger Sawtooth می تواند ویژگی های معاملاتی خود را وام دهد تا یک راه حل قدرتمند و قابل اعتماد برای تجارت موسسات مالی ارائه دهد.

هر شرکت بیمه ای می تواند با استفاده از توافقنامه های هوشمند قرارداد هوشمند در شرکت خود ، پردازش مطالبات را حتی با سرعت بیشتری بدون هیچ گونه مدارک اضافه شده ای انجام دهد. این در نهایت عامل خطر مرتبط با این موسسات را کاهش می دهد.

معماری Hyperledger Indy می تواند با خط مشی های رازداری خود بدون هیچ گونه خدشه ای به شما کمک کند. بنابراین همه پروژه ها یک اکوسیستم شگفت انگیز ایجاد می کنند که در آن هرکدام می توانند از ویژگی خاص خود استفاده کنند و به حفظ امنیت تجارت مالی کمک کنند.

3. بهداشت و درمان

بهداشت و درمان یکی از برترین موارد استفاده از هایپرلجر در بازار است. اکنون این بخش با کمک بلاکچین هایپرلجر می تواند پزشکان معتبر را ساده کند. پزشکان معتبر برای مراقبت های بهداشتی بسیار مهم هستند. این فرایند به هر بیمارستانی اجازه می دهد تا بداند که پزشکانشان واقعاً قابل اعتماد هستند یا صلاحیت پیوستن را دارند.

اما روند انجام این کار زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. و نیازی به ذکر نیست که مقدار عظیم ردپای کاغذی که از خود به جای گذاشته است. بررسی مجدد هر یک از داده های موجود در آن پرونده ها ، وقت بسیار بیشتری را برای پزشک و بیمارستان می گیرد.

مسئله مهم دیگر تقلبی بودن دارو است. هر ساله یک قطعه بزرگ دارو جعل می شود. و نتیجه – رنج مصرف کنندگان. این داروها نه تنها خطرناک نیستند ، بلکه صنایع بهداشتی را نیز با ضریب بدی روبرو می کنند.

موارد استفاده از هایپرلجر می تواند تأیید ادعای بیمه درمانی را نیز در اینجا جمع کند. در مواقع اضطراری ، رسیدگی به ادعاهای بیمه درمانی بسیار طولانی می شود. به جای استراحت به بیماران ، باید با کارهای اداری و مراحل کار روبرو شوید ، که واقعاً دلهره آور است.

Hyperledger Blockchain می تواند در این زمینه کمک کند

معماری Hyperledger Indy بیش از توانایی مدیریت مسئله اعتبار سنجی بیمارستان ها است. این می تواند شبکه ایمنی را فراهم کند که مدارس پزشکی مدارک پزشکان را بارگذاری کرده و هویت تأیید آنها را ایجاد کنند.

اکنون هر بیمارستانی فقط می تواند نیاز به دانستن اطلاعات از شبکه و تأیید توانایی یا عدم توانایی آنها را درخواست کند. دیگر لازم نیست برای تأیید مستقیماً با دانشکده های پزشکی تماس بگیرند.

همچنین ، ردیابی داروها و تسریع در روند ادعای بیمه ، بلاکچین های Hyperledger یکی دیگر از ویژگی های عالی است.

4. فناوری اطلاعات

با استفاده از زنجیره بلوک اکنون مردم می توانند هویت خود-حاکمیت خود را به راحتی کسب کنند. این یک ایده منحصر به فرد است که در آن هر شخص شناسه شخصی خود را دریافت می کند و می تواند داده های موجود در آن را کنترل کند. در بخش IT ، این می تواند منجر به پیشرفت های عمده شود.

یکی از جالب ترین کاربردهای بلاکچین ، هویت خود حاکم است: این ایده که یک شخص “هویت” خود را دارد و داده های اطراف خود را کنترل می کند. این پیامدهای عمیقی برای فناوری اطلاعات شرکت دارد.

معماری Hyperledger Indy دقیقاً در اینجا متناسب است

دفتر ایندی یک هویت مستقل بر خود را ارائه می دهد. همراه با روش های سنتی هویت ، با استفاده از سیستم عامل ، امنیت و رمزنگاری بسیار بیشتری خواهید داشت.

صدور امضاهای فردی و ارائه فراداده غنی هدف اصلی ایندی است. با این حال ، تفاوت های عمده ای با دیگر دفترها وجود دارد. این نوع هویت لغو ، مشترک یا فدرال نیست. تمام هویت ها در اینجا قابل حمل هستند. بنابراین ، فقط می توانید شناسه خود را در هر کجا که دفتر توزیع شده ای داشته باشد ، به همراه داشته باشید.

کاربری که از هویت خود در هر سازمانی استفاده می کند امن خواهد بود ، زیرا سازمان قادر نخواهد بود بر داده های موجود در شناسه کاربران تأثیر بگذارد..

بنابراین ، استفاده از ایندی می تواند به سازمان ها برای داشتن امنیت بالا در فناوری اطلاعات کمک کند. به همین دلیل یکی دیگر از موارد برتر Hyperledger است.

5. مدیریت زنجیره تأمین

شاید فکر کنید مدیریت زنجیره تامین به عنوان یک مدل نسبتاً آسان است ، اما با گذشت روزها معماری روز به روز پیچیده تر می شود. به دلیل مدیریت پیچیده طبیعت ، هر مرحله از زنجیره تامین به یک مانع تبدیل می شود.

با شروع تولید ، این نیاز به ردیابی پیشرفت محصول موجود در سفر به درب مشتری ایجاد می شود. تولید کننده محصولات با کیفیت تولید می کند اما در جایی از راه حمل بسیاری از محصولات به سرقت رفته یا جایگزین می شوند. در نتیجه ، مشتریان از نتیجه راضی نیستند.

همچنین ، هر بخش از زنجیره تامین با معاملات سروکار دارد. هرچه روند کار ساده تر شود ، بهره وری نیز بهتر است.

پروژه های هایپرلجر می توانند زنجیره تأمین را مدیریت کنند

Hyperledger Sawtooth می تواند برای مدیریت زنجیره های تأمین مفید باشد. با استفاده از این کاربران می توانند یک شبکه قابل ردیابی ایجاد کنند ، جایی که هر مرحله از زنجیره تامین روی دفتر باشد. با استفاده از سنسورهای اینترنت اشیا ، دفتر می تواند مکان ، دما و سایر عوامل را در صورت حمل و نقل ثبت کند.

این امر همچنین به شرکتها امکان می دهد شخص مفسد کیستند و چگونه از سیستم بهره برداری می کنند.

همچنین ، استفاده از ویژگی قرارداد هوشمند Sawtooth امکان انجام پرداخت ها را به صورت روان در هر مرحله فراهم می کند. Enterprise واقعاً می تواند از این موارد استفاده از هایپرلجر بهره مند شود.

6. دولت

دولت ها باید بسیاری از وظایف مانند تأمین حقوق شهروندی ، تأمین خواسته های انطباق ، مبارزه با فعالیت های کلاهبرداری را با استفاده از یک کانال مطمئن و مطمئن حفظ کنند. با این حال ، مدل موجود برای مبارزه یا تأمین مراقبت مورد نیاز شهروندان کافی نیست.

مدل های موجود نقایص زیادی دارند و فساد نقطه اوج آن در یک سیستم معمول دولتی است. افراد اعتماد خود را از دست داده و به اشخاص ثالث دیگری اعتماد خواهند كرد كه به راحتی می توانند از اطلاعات آنها در ظاهر كمك به آنها سو استفاده كنند. دولت ها مانند هیچ بخش دیگری با چالش هایی روبرو هستند – دولت ها ، معماران داده و سیاست حفظ حریم خصوصی.

موارد استفاده از Hyperledger در دولت می تواند به سیستم با امنیت مناسب و شبکه فاقد فساد مورد نیاز کمک کند. از اجرای قوانین گرفته تا صدور شناسه همه در خود شبکه قابل انجام است.

پروژه های هایپرلجر می توانند به دولت کمک کنند

شروع از تعویض یک تابلوی ساده خیابان برای تغییر شرایط اضطراری ، همه چیز با استفاده از معماری Hyperledger Fabric قابل پیگیری است. علاوه بر این ، هر سرویس دولتی می تواند از این چارچوب برای ایجاد یک سیستم در مقیاس بزرگ استفاده کند.

با استفاده از این موارد استفاده از Hyperledger جدید ، می توانید هر نوع برنامه کاربردی را در یک شهر ردیابی کنید. بنابراین ، خدمت به شهروندان و تحقق خواسته های آنها بسیار راحت تر خواهد بود.

علاوه بر این ، داشتن یک سیستم شفاف در انتخابات اعتماد اعتماد به سیستم دولتی را حفظ می کند.

با معماری Hyperledger Indy صدور شناسه حاکمیت یک تکه کیک خواهد بود. پروژه هایپرلجر برای ارائه یک شبکه مناسب طراحی شده است که در آن می توان شناسایی هر شهروند را صادر کرد و در مکانی امن نگهداری کرد.

استفاده از شناسه در هر بخش از سیستم دولتی آسان تر خواهد بود. آنها فقط می توانند اطلاعات مورد نیاز دفتر را استعلام کنند و آنچه را که نیاز دارند بدست آورند.

7. خودرو

امروزه واحدهای حمل و نقل ماهیت بسیار پیچیده تری در سیستم شبکه دارند. بسیاری از اتومبیل ها با اقساط نرم افزاری ارائه می شوند. به همین دلیل تأمین نیاز به امنیت در سیستم سخت تر می شود.

صنعت خودرو اکنون باید با پرداخت های خرد ، خدمات تحرک ، شارژ وسایل نقلیه الکتریکی ، ساختار هوشمند خودرو و بسیاری دیگر مقابله کند.

نیازی به ذکر قطعات صنعت نیست. شرکت های بزرگ بازار جهانی دارند و برای این منظور قطعات خود را در سراسر دنیا تهیه می کنند. اما به دلیل عدم رعایت تدابیر امنیتی مناسب ، قطعات تقلبی می شوند و مشتریان خروجی بی کیفیتی دریافت می کنند. قابلیت ردیابی برای تشخیص قطعات آسیب دیده یا قطعات تقلبی به عنوان راهی برای حفاظت از مصرف کنندگان ضروری است.

بنابراین ، همانطور که می بینید ، اگر بلاک چین Hyperledger را در مخلوط قرار دهند ، به راحتی می توان برطرف شد.

پروژه های هایپرلجر وام دهنده دست کمک

صنعت اتومبیل مورد محبوب Hyperledger است. زنجیره بلوک هایپرلجر کاملاً قادر به پاسخگویی به تمام نیازهای آنها است. با استفاده از پارچه ، صنایع می توانند بستری ایجاد کنند که بتوانند هزینه های ازدحام ، پرداخت خرد برای عوارض ، پارکینگ ، شارژ برقی یا هر نوع راه حل پرداخت را فعال کنند..

همچنین در صورت بسته بندی های ظریف می توانید از آن برای داشتن یک نقطه افت امن استفاده کنید.

یک روش عالی برای ساخت این یکی از بهترین موارد استفاده از هایپرلجر ارائه ردیابی مناسب قطعات خودرو است. به این ترتیب صنایع می توانند با جعل و تقلب کنار بیایند و مردم هر روز وسیله ایمن تری برای استفاده در اختیار می گیرند.

همچنین ، بهم پیوند دادن اتومبیل های هوشمند با پلت فرم بلاکچین Hyperledger بسیار آسان آنها امکان دسترسی آسان به امکانات را فراهم می کند. مردم خدمات حمل و نقل بهتری دریافت می کنند زیرا مسافر را با سوار مورد نظر خود ارتباط می دهد.

8. رسانه و سرگرمی

صنعت رسانه و سرگرمی در بسیاری از موارد به شدت رنج می برد. صدور مجوز برای موسیقی یا محتوا و دریافت حق اجرا همچنان برای یافتن درک بهتر موضوع تلاش می کنند. به همین دلیل سازگاری دستی ، کیفیت پایین داده ، تکثیر داده ها ، یک شبکه جهانی از سازمان ها یا حتی دولت ها این صنعت را آزار می دهد.

اگر آنها به درستی ردیابی نکنند ، هنرمندانی که حق امتیاز موسیقی خود را دریافت می کنند حتی ممکن است یک سال طول بکشد.

واقعیت مهم دیگر بخش بازاریابی یا عدم قرار گرفتن در معرض مناسب است. تقریباً 50٪ از تبلیغات کلی بازاریابی شکست می خورد زیرا آنها نمی توانند همانطور که انتظار دارند به مخاطبان برسند. سیستم های اندازه گیری مرحله ای و رتبه بندی دانستن اینکه مخاطب واقعاً چقدر آنها را دوست دارد ، برای هر صنعت موسیقی واقعاً دشوار است.

اجازه دهید همراه با کلاهبرداری در تبلیغات دیجیتال. هر ساله بیش از 7 میلیارد دلار هزینه برای صنعت دارد. بنابراین ، شما جریان نقدی ضعیف ، نشت محتوا ، هزینه های کارگری ، اختلافات و بسیاری از مسائل دیگر را پیدا می کنید.

با افزایش سطح تورنت ها ، هر برنامه تلویزیونی یا محتوای دیجیتال تلاش می کند تا محتوا را فقط به مشتریان پولی خود ارائه دهد. درز از طریق مشتریان پولی منبع شماره یک برای از دست دادن درآمد ارزشمند است.

پروژه های هایپرلجر چگونه می توانند کمک کنند

این یکی واقعاً می تواند یکی از بهترین موارد استفاده از پارچه هایپرلجر باشد. با کمک معماری Hyperledger Fabric ، این صنایع می توانند با استفاده از قرارداد هوشمند مجوزهایی را برای موسیقی ایجاد کنند. پلت فرم غیرمتمرکز Hyperledger می تواند محتوا را ردیابی کرده و به روزرسانی در زمان واقعی مورد نیاز را ارائه دهد.

Hyperledger Sawtooth نیز می تواند در این زمینه کمک کند زیرا کاملاً توانایی مدیریت این موارد استفاده از Hyperledger را دارد.

با کمک بلاک چین Hyperledger می تواند تبلیغات را ساده تر کند و به جای تبلیغات جعلی ، بازخورد واقعی مخاطبان را دریافت کند. بنابراین ، هزینه های کلی را کاهش می دهد و به رشد صنعت کمک می کند.

فصل 6: پروژه هایپرلجر: همه چارچوب ها

هایپرلجر طیف گسترده ای از فناوری های بلاکچین را گسترش می دهد. در حال حاضر ، آنها شش چارچوب در زیر کیف خود دارند. بیایید ببینیم آنها چیستند:

 • هایپرلجر-بارو
 • Hyperledger-Fabric
 • هایپرلجر-ایندی
 • هایپرلجر-ایروها
 • هایپرلجر-اره
 • هایپرلجر-شبکه

جدول خلاصه چارچوب هایپرلجر

عنوان شرح وضعیت
HYPERLEDGER BURROW این یک پلت فرم بلاکچین مدولار با ادغام قرارداد هوشمند مجاز است. این دستگاه با مشخصات دستگاه مجازی Ethereum (EVM) ساخته شده است. دوره نهفتگی یا کمون
پارچه هایپرلدگر این پارچه یک راه حل توزیع شده دفتر با طراحی مدولار است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک برنامه با کیفیت بالا برای هر منظور ایجاد کنند. فعال
HYPERLEDGER INDY ایندی یک پلت فرم دفتر توزیع شده است که مجموعه ای از کتابخانه ها ، ابزارها و اجزای قابل استفاده مجدد را برای کمک به ساخت یک سیستم مبتنی بر هویت غیرمتمرکز ارائه می دهد.. دوره نهفتگی یا کمون
HYPERLEDGER IROHA این یک چارچوب بلاکچین برای ادغام آسان بلاکچین در معماری های سازمانی است. فعال
HYPERLEDGER SAWTOOTH Sawtooth یک لباس بلاکچین برای اجرای ، استقرار و ساخت دفترهای توزیع شده است. این یک پروتکل اجماع کاملاً جدید – اثبات زمان سپری شده – را ارائه می دهد. فعال
HYPERLEDGER GRID گرید راهکارهای مبتنی بر دفتر را برای مدیریت زنجیره تامین در سناریوهای بین صنعت ارائه می دهد. دوره نهفتگی یا کمون

پروژه های هایپرلجر: اینفوگرافیک چارچوب ها و ابزارها

پروژه ها و چارچوب هایپرلجر

1. Hyperledger Burrow

Burrow یکی از پروژه های هایپرلجر است که چارچوبی را فراهم می کند. Hyperledger Burrow یک بستر بلاکچین مدولار با یکپارچه سازی قرارداد هوشمند مجاز است. این دستگاه با مشخصات دستگاه مجازی Ethereum (EVM) ساخته شده است.

Burrow چهارمین پلت فرم دفتر توزیع شده از Hyperledger در سال 2017 است. موناکس در اصل دفتر پیشنهادی را ارائه داده و آن را توسعه داده است. هر بنگاه اقتصادی که می خواهد دست خود را بر روی یک سیستم عامل بلاکچین قوی قرار دهد که در آن تمرکز اصلی قراردادهای هوشمند است ، باید این پروژه را امتحان کنند.

استفاده از قراردادهای هوشمند هایپرلجر برای این پروژه به اوج دیگری می رسد.

شما می توانید از Burrow برای اهداف چند زنجیره ای استفاده کنید زیرا این سیستم عامل در بهینه سازی برنامه های خاص طراحی شده است. علاوه بر این ، ویژگی ادغام قراردادهای هوشمند Hyperledger آن را حتی سودآورتر می کند.

اجزای Hyperledger Burrow

این ماده عمدتا دارای سه نوع مختلف م componentsلفه است ، اما سایر قسمتهای خاص این پروژه را بسیار پردرآمد ساخته است. آن ها هستند:

موتور موافقت: Burrow از پروتکل Tentermint-Torantrant-Fault Byzantine استفاده می کند. این نوع جدیدی از پروتکل است که نرخ معامله بالاتر را تضمین می کند. اما شما باید با اعتبار سنجی های شناخته شده قبلی برخورد کنید. همچنین ، این اجماع اجازه نمی دهد چارچوب چنگال باشد.

رابط باینری برنامه (ABI): هر معامله ای باید به کدهای باینری تبدیل شود زیرا گره بلاکچین می تواند آنرا از این طریق پردازش کند. مجموعه ابزارهای موجود در این رابط به شما امکان می دهد تا قراردادهای هوشمند Hyperledger دیگر را با یکپارچه سازی ، پیاده سازی و حتی پیوند دهید و معامله را برای فراخوانی قرارداد های هوشمند Hyperledger در زنجیره تنظیم کنید.

Ethereum ماشین مجازی (مجاز): هایپرلجر از این ماشین مجازی برای مشاهده کدهای عملیاتی Ethereum و اطمینان از داشتن سطح صحیح مجوز از این ماشین مجازی استفاده می کند. اما سطح مجوزها چگونه حاصل می شود؟ خوب ، عملکردهای محلی عمدتا این را اجرا می کنند و کدهای قراردادهای هوشمند Hyperledger را نیز حفظ می کنند.

برنامه قرارداد هوشمند: هر معامله باید از دستور خاصی پیروی کند تا به حالت برنامه برسد. این ترتیب دنباله ای است که در آن اجماع نهایی هر یک از آنها را دنبال می کند. بنابراین ، کاربران در Burrow می توانند در معامله با کدهای قرارداد هوشمند تماس بگیرند. اگر آنها Hyperledger را از طریق معامله با قراردادهای هوشمند فراخوانی کنند ، در دستگاه مجازی اجرا می شود.

رابط Blockchain برنامه (ABCI): لایه کاربرد قرارداد هوشمند با استفاده از ABCI با موتور اجماع متصل می شود. این رابط اجازه می دهد تا موتور اجماع از برنامه های قرارداد هوشمند Hyperledger مورد توجه قرار گیرد.

2. پارچه هایپرلجر

این پارچه یک راه حل توزیع شده دفتر با طراحی مدولار است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک برنامه با کیفیت بالا برای هر منظور ایجاد کنند. با معماری Hyperledger Fabric به شما امکان می دهد مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری ، انعطاف پذیری و محرمانه بودن مورد نیاز شرکت خود را بدست آورید. صنعت شما هرچه باشد می توانید از معماری پارچه هایپرلجر استفاده کنید.

معماری Hyperledger Fabric با یک زبان برنامه نویسی عمومی کار می کند ، و این باعث می شود از هرگونه رمزنگاری بومی عاری باشد.

معماری Hyperledger Fabric متنوع ترین مجموعه جامعه توسعه را دارد. بسیاری از سازمان ها به موارد استفاده از پارچه هایپرلجر کمک کرده اند و اکنون جامعه بسیار گسترده شده است.

اکنون بیش از 35 سازمان وجود دارد که کیفیت کلی معماری پارچه هایپرلجر را حفظ می کنند. همراه با 200 توسعه دهنده از اولین استقرار.

مدولار بودن

معماری Hyperledger Fabric مدولار است. حتی اگر این یک سیستم مدیریت هویت قابل قبول یا اجماع باشد ، این چارچوب می تواند هر سازمانی را به خود اختصاص دهد و آنها را به موارد استفاده از پارچه Hyperledger تبدیل کند.

معمولاً معماری Hyperledger Fabric شامل ماژول های زیر است:

 • سفارش سرویس هایی که به اجماع Hyperledger Fabric اجازه می دهد معاملات را سفارش داده و سپس آنها را به گره های دیگر منتقل کند. (پلاگین)
 • ارائه دهندگان خدمات عضویت ، که کاربران موجود در شبکه را با هویت رمزنگاری مرتبط می کند. (پلاگین)
 • سرویس شایعات همتا به همتا اختیاری که خروجی بلوک را به سایر همسالان توزیع می کند.
 • گزینه Smart Contract که در یک محیط محدود اجرا می شود.
 • برای DBMS های مختلف قابل تنظیم است.

قراردادهای هوشمند

با قراردادهای هوشمند جدید Hyperledger ، در Fabric ، کد زنجیره ای را دریافت خواهید کرد. این عملکردی است که تمام امنیت یا اعتماد را از خود بلاکچین به دست می آورد. این یک منطق تجاری است که برای آموزش و برنامه های کاربردی بلاکچین سازمانی ساخته شده است.

آنها به جای استفاده از روش های سنتی ، برخی تغییرات را در قراردادهای هوشمند Hyperledger وارد کردند. آنها آن را اجرا-دستور-اعتبار سنجی می نامند.

معمولاً سه مرحله مهم را دنبال می کند –

 • در حال انجام یک معامله و سپس صحت را بررسی کنید.
 • سفارش معامله با استفاده از پروتکل اجماع Hyperledger Fabric قابل جابجایی.
 • اعتبار سنجی معامله با استفاده از قوانین خاص برنامه قبل از افزودن آن به دفتر.

این طرح جدید روند معاملات را کاملاً تغییر می دهد ، بنابراین عملکرد قراردادهای هوشمند را افزایش می دهد.

پروتکل های اجماع پارچه Hyperledger Pluggable

اگر کاربری در سیستم عامل معامله کند که باید از مکانیزم اجماع Hyperledger Fabric استفاده کند. در اینجا ، اجماع Hyperledger Fabric قابل اتصال است. بنابراین ، پس از اینکه معامله ای را آغاز کردید ، به ماژول اجماع Hyperledger Fabric قابل اتصال متصل می شود و از آن عبور می کند.

همانطور که مدولار است ، هر توسعه دهنده ای می تواند آن را تغییر دهد تا راه حل خاصی ارائه دهد. به این ترتیب اجماع پارچه Hyperledger پلاگین از تنوع بیشتری برخوردار می شود. با این حال ، آنها به این سیستم عامل اجازه می دهند که ابزارهایی برای تحمل عیب بیزانسی یا تحمل عیب خرابی داشته باشد.

3. هایپرلجر ایندی

معماری Hyperledger Indy یکی دیگر از مزیت های عالی Hyperledger است. ایندی یک پلت فرم دفتر توزیع شده است که مجموعه ای از کتابخانه ها ، ابزارها و اجزای قابل استفاده مجدد را برای کمک به ساخت یک سیستم مبتنی بر هویت غیرمتمرکز ارائه می دهد..

از تمام هویت ها می توان در هر دامنه ، سازمان و برنامه کاربردی استفاده کرد. این بدان معناست که شما بر هویت و مکانی که از آن استفاده می کنید کاملاً اقتدار خواهید داشت. هر سازمانی می تواند دسترسی شما را رد کند اما هویت شما را رد نمی کند. دست نخورده باقی خواهد ماند. همچنین به شما این امکان را می دهد که به رقبا ، دوستان و حتی آنتاگونیست های خود اجازه دهید در مورد منبع مشترک حقیقت پاسخ دهند.

معماری Hyperledger Indy به شما امکان می دهد تمام اطلاعات مربوط به افرادی که با آنها سر و کار دارید را بدست آورید و اینکه چگونه می توانید هر نوع اطلاعات طرف مقابل را تأیید کنید. هر دوی این موارد در شرکتهای درجه یک نیاز است.

ویژگی های اصلی معماری Hyperledger Indy

خود حاکمیت: در ایندی خواهید توانست آثار هویتی خود را در دفتر توزیع شده ذخیره کنید. همه مصنوعات می توانند دارای جمع کننده های رمزنگاری ، اثبات وجود ، کلیدهای عمومی و موارد دیگر باشند. هیچ کس به جز شما نمی تواند هویت خود را از دفتر ثبت حذف کنید.

حریم خصوصی: بدیهی است که سیستم باید بسیار محافظت شود. به همین دلیل معماری Hyperledger Indy آن را به گونه ای حفظ می کند که هیچ کس آرد سوخاری را پشت سر نگذارد.

ادعاهای قابل تأیید: هویت ادعایی می تواند به هر نوع اسنادی مانند گواهینامه رانندگی ، شناسنامه ، گذرنامه و غیره احتیاج داشته باشد. با این حال ، اگر کسی دسترسی بیشتری به این موارد داشته باشد ، می تواند از آنها سو mis استفاده کند. به همین دلیل این پلتفرم برای افشای تنها اسناد انتخابی مورد نیاز ، از اثبات دانش صفر استفاده می کند.

مزایای قدرتمند Hyperledger Indy

ترکیبی از ویژگی های معماری Hyperledger Indy به اندازه کافی کاملاً قدرتمند است. اما با ایندی می توانید موارد استفاده از Hyperledger بیشتری ایجاد کنید.

هک کردن هر سیستم می تواند مقدار زیادی از اطلاعات حساس موجود در شبکه را از بین ببرد. اما شرکت ها با استفاده از ایندی می توانند به راحتی با هر وضعیت هکری مقابله کنند. به این دلیل که صنایع دارای اختیارات کمتری نسبت به هویت هایی هستند که باعث می شود آنها از هک در امان باشند.

علاوه بر این ، هویت می تواند به نقطه ای پویا برسد که بتواند به عنوان یک بازار آزاد مورد استفاده قرار گیرد. معماری Hyperledger Indy دارای رمزنگاری پیشرفته است ، اما API کاملاً ساده و ساده است. این برنامه فقط شامل 50 عملکرد قابل فراخوانی C و بسته بندی اصطلاحی برای پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی محبوب است.

4. هایپرلجر ایروها

Hyperledger Iroha یکی دیگر از پروژه های فوق العاده Hyperledger است. این یک چارچوب بلاکچین برای ادغام آسان بلاکچین در معماری های سازمانی است. Hyperledger Iroha بعد از Fabric و Sawtooth در سال 2016 وارد بازی شد. Soramitsu این پروژه را توسعه داد و همراه با Hitachi ، Colu و NTT Data آن را به Hyperledger پیشنهاد داد.

ویژگی های اصلی Hyperledger Iroha

 • مستقیم نگهداری و استقرار.
 • چندین کتابخانه برای استفاده برای توسعه دهندگان.
 • کنترل دسترسی مبتنی بر نقش است.
 • طراحی مدولار است.
 • اصل تفکیک دستورالعمل.
 • هویت و مدیریت دارایی.

Hyperledger Iroha دارای یک مدل کنترل کیفیت است که آنها با دقت این موارد را بهبود می بخشند –

 • عملکرد (استفاده از منابع و رفتار زمان)
 • قابلیت اطمینان (بازیابی ، تحمل خطا)
 • قابلیت استفاده (قابل تشخیص بودن ، محافظت از خطای کاربر ، قابلیت یادگیری)

کجا می توانید از هایپرلجر ایروها استفاده کنید?

لیستی از موارد استفاده از Hyperledger با استفاده از Iroha وجود دارد. این شرکت امیدوار است که توسعه دهندگان از این برنامه ها الهام گرفته و با Hyperledger Iroha بیشتر اختراع کنند. موارد استفاده معمول از Hyperledger Iroha را بررسی کنید –

 • گواهینامه های بهداشت و آموزش

Hyperledger Iroha می تواند در تأیید م institutionsسساتی مانند مدارس ، م institutionsسسات پزشکی و مهندسی و دانشگاه ها مفید باشد. استفاده از مدل مجاز Hyperledger Iroha به این موسسات کمک می کند تا هویت های معتبر ایجاد کنند و سپس گواهینامه ها را بدهند.

هر یک از این گواهینامه ها روند تأیید را طی می کنند. مقامات عالیه شخصاً آنها را تأیید می کنند.

 • نقل و انتقالات مرزی

پلت فرم Hyperledger Iroha قادر خواهد بود خروجی سریعتر و کارآمدی را ارائه دهد. با استفاده از این شرکت ها می توانند دارایی ها را با پیچیدگی کمتری مدیریت کنند. استفاده از قراردادهای هوشمند Hyperledger برای پرداخت بسیار آسان تر است.

 • برنامه های مالی

یکی دیگر از موارد محبوب مورد استفاده برای Hyperledger Iroha ، بخش های مالی است. این سیستم عامل برای فرآیند حسابرسی عالی است. زیرا می تواند دسترسی های مبتنی بر شخص را محدود کند. همچنین ، هر کسی می تواند سطح مطلوب خود از حریم خصوصی را نیز در اینجا بدست آورد.

علاوه بر این ، شما می توانید معاملات را ردیابی کنید ، که به شما کمک می کند تا فوراً هرگونه فعالیت غیرقانونی را تشخیص دهید. همچنین ، قراردادهای هوشمند Hyperledger می تواند در Iroha سود بیشتری برای بخش مالی داشته باشد.

 • مدیریت هویت

Hyperledger Iroha پشتیبانی ذاتی برای مدیریت هویت را فراهم می کند. هر کاربر در سیستم می تواند حساب کاربری منحصر به فرد خود را با اطلاعات شخصی داشته باشد تا مجاز شود. این ویژگی به Hyperledger این امکان را می دهد که کاملا مناسب برنامه های KYC باشد.

 • زنجیره تامین

مدیریت زنجیره تأمین با Hyperledger Iroha کاملاً آسان است. شرکت های بزرگ به راحتی می توانند این پلت فرم را با برنامه های خاص خود ادغام کنند و به آنها اجازه می دهد تک تک جزئیات مربوط به یک مورد را بدانند. بنابراین ، به ردیابی محل هر فرآیند تولید کمک خواهد کرد.

5. Hyperledger Sawtooth

Hyperledger Sawtooth یک لباس بلاکچین برای اجرای ، استقرار و ساخت دفترهای توزیع شده است. دفترهای توزیع شده دارای سوابق دیجیتالی بدون اختیارات مرکزی هستند. با این حال ، به دلیل ماهیت پیچیده شبکه و م institutionsسساتی که کمی بیشتر به دنبال تمرکز هستند ، اغلب تمرکززدایی غیرممکن می شود.

با این حال ، Hyperledger Sawtooth می خواهد سیستم های توزیع شده را توزیع کند و ویژگی قرارداد هوشمند Hyperledger را برای شرکت ها ایمن تر کند. متناسب با گروه مبتنی بر تمرکز شرکت Hyperledger Sawtooth یک پلت فرم مدولار است. این شرکت ها را قادر می سازد تا تماس خود را انجام دهند. آنها می توانند نوع ویژگیهایی را که می خواهند در دفتر اضافه کنند انتخاب کنند.

برترین نوآوری های فنی در Hyperledger Sawtooth

Sawtooth برخی از نوآوری های جدید فناوری بلاکچین را پوشش می دهد. بیایید ببینیم آنها چیستند:

اجماع پویا: یک کاربر می تواند اجماع را در کنسرسیوم های مربوط به بلاکچین در حال اجرا تغییر دهد. همه آنها باید انجام معامله و استفاده از اجماع قابل قبول در زمان واقعی است.

اثبات زمان سپری شده (PoET): این یک الگوریتم اجماع است که به روش مشابه اثبات کار کار می کند ، اما مصرف برق بیشتری ندارد.

خانواده های معامله: این یک انتزاع قرارداد هوشمند است. با این کار کاربر می تواند به هر زبانی قرارداد هوشمند بنویسد. آنها برای این کار نهایت آزادی را خواهند یافت.

سازگاری قراردادهای Ethereum: اگر شرکت ها بخواهند می توانند از قرارداد Ethereum به جای قراردادهای هوشمند Hyperledger استفاده کنند. اتصال قرارداد Ethereum با دفتر کاملا سازگار است. آنها می توانند این کار را با استفاده از Burrows EVM انجام دهند.

اجرای موازی معاملات: Hyperledger Sawtooth فرآیندهای معاملات موازی را امکان پذیر می کند. این فرایندهای تأیید را سریعتر می کند.

معاملات خصوصی: از خوشه های این سیستم عامل می توان به عنوان گره مجوز جداگانه استفاده کرد. معنی آن چیست؟ خوب ، این بدان معنی است که شما می توانید یک زنجیره جداگانه خصوصی ایجاد کنید و نسبت به معاملات خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

استفاده از آن برای شرکتها

شرکت ها باید با تعداد زیادی از شرکت کنندگان سر و کار داشته باشند ، و Hyperledger Sawtooth کاملاً قادر به کنترل تعداد روزافزون گره ها است..

همچنین ، PoET امنیت بیشتری را در برابر هر پخش کننده بد شبکه ایجاد می کند و به هیچ کس اجازه نمی دهد این چارچوب را خراب کند.

بعلاوه ، با این کار ، شما همچنین می توانید حاکمیت زنجیره ای داشته باشید تا اجماع یا هر قانونی را که کنسرسیوم در هر زمان ارائه می دهد ، ارتقا دهید. این بدان معناست که کنسرسیوم می تواند اجماع را هر زمان که بخواهند تغییر دهد.

6. شبکه هایپرلجر

گرید راهکارهای مبتنی بر دفتر را برای مدیریت زنجیره تامین در سناریوهای بین صنعت ارائه می دهد. عمدتا Hyperledger Grid یک پروژه مبتنی بر WebAssemble است. شما برای افزایش توسعه رابط های مشتری و قراردادهای هوشمند زنجیره تأمین ، تعداد زیادی مدل داده ، کتابخانه و SDK دریافت خواهید کرد.

زنجیره تأمین یکی از مناطق محبوب بلاکچین است و اطمینان از موارد بیشتر و بیشتر استفاده در این بخش به نفع فناوری کلی خواهد بود. و یک بستر مشترک می تواند به یک باره به همه اینها دست یابد. همچنین ، ایجاد این کار با استفاده از صنایع مختلف باعث ایجاد تنوع در ماهیت کلی مدیریت زنجیره تأمین می شود.

آیا Hyperledger Grid برای یکپارچه سازی بین بسترهای نرم افزاری است?

این پروژه در مورد منع استفاده از سیستم عامل های دیگر چیزی نمی گوید. با این حال ، این یک راه حل ایمن را پشتیبانی می کند که از استفاده از آن در سیستم عامل های دیگر پشتیبانی می کند. کتابخانه هایی که به اینجا خواهید رسید باید بتوانند در سیستم عامل های دیگر اجرا شوند. Hyperledger Grid نمی خواهد توسعه راه حل های زنجیره تامین را محدود کند و می گوید فقط از سیستم عامل های آنها به جای بقیه استفاده می شود.

یک برنامه کاربردی نیست

بسیاری با اشتباه گرفتن این پروژه کاربردی برای زنجیره های تأمین هستند. اما متأسفانه اینطور نیست. این مجموعه ای از چارچوب ها ، ابزارها و کتابخانه ها است که به توسعه سایر برنامه ها کمک می کند. این اطمینان می دهد که سایر توسعه دهندگان می توانند از زمینه های مشترک استفاده کنند ساخت برنامه ها که سد سیستم عامل ها را کاهش می دهد.

این روش ها کاربران می توانند بیشتر بین برنامه ها جابجا شوند و به این ترتیب انعطاف پذیری بیشتری ایجاد می کنند.

تفاوت با آهنگساز Hyperledger

ممکن است شبکه هایپرلجر کمی شبیه به آهنگساز باشد ، اما اینطور نیست. آنها اهداف مشابهی دارند ، اما سازوكار مورد استفاده آنها بسیار متفاوت است. شبکه نمی خواهد ابزاری برای تولید کد باشد. بلکه می خواهد چارچوبی با ابزارهای مفید باشد که بطور خاص در زنجیره تأمین استفاده می شود.

آیا می توانید آن را با ایندی مقایسه کنید?

خوب ، هر دو سیستم عامل مسائل مربوط به دامنه خاصی را حل می کنند. چارچوبهای معمول دفتر نمی توانند به تنهایی برخی از مسائل خاص را حل کنند و به نظر می رسد این دو برای این سناریوها خوب کار می کنند. با این حال ، این موضوعات طیف گسترده تری دارند ، بنابراین هر دوی این سیستم عامل ها می توانند موارد استفاده متفاوتی داشته باشند.

آیا شبکه برای صنایع دیگر قابل استفاده است?

Hyperledger Grid به گونه ای طراحی شده است که بیشتر به زنجیره تأمین نزدیک باشد و تمام مزایای این حوزه را ارائه دهد. با این حال ، توسعه دهندگان می توانند با استفاده از عوارض این سیستم عامل ، آن را تعدیل کرده و آن را برای مکان های دیگر نیز مناسب کنند.

فصل 7: پروژه هایپرلجر: همه ابزارها

هایپرلجر طیف گسترده ای از فناوری های بلاکچین را گسترش می دهد. در حال حاضر ، آنها شش ابزار در زیر کیف خود دارند. بیایید ببینیم آنها چیستند:

 • هایپرلجر-کولیس
 • هایپرلجر-سل
 • هایپرلجر-آهنگساز
 • Hyperledger-Explorer
 • هایپرلجر-لحاف
 • هایپرلجر-اورسا

جدول خلاصه ابزارهای Hyperledger

عنوان شرح وضعیت
کالیبر HYPERLEDGER

ابزار ارزیابی برای سیستم عامل های بلاکچین. این امر درجه عملکرد هر بستر بلاکچین را بر اساس موارد استفاده از پیش تعریف شده ، تجزیه و تحلیل خواهد کرد. دوره نهفتگی یا کمون
HYPERLEDGER CELLO جعبه ابزار ماژول برای استقرار Blockchain به عنوان یک سرویس. تلاش برای ایجاد ، خاتمه و مدیریت خدمات بلاکچین را کاهش می دهد. دوره نهفتگی یا کمون
آهنگساز HYPERLEDGER

آهنگساز Hyperledger یک چارچوب و مجموعه ابزار توسعه برای ساده سازی استقرار برنامه های بلاکچین ارائه می دهد. دوره نهفتگی یا کمون
HYPERLEDGER EXPLORER

دسترسی مشاهده وب برای شبکه مانند گره ها ، بلوک ها ، آمار ، تراکنش ، تماس های هوشمند و بسیاری دیگر. دوره نهفتگی یا کمون
لحاف هایپرلدگر

این یک ابزار بلاکچین تجاری است که قابلیت همکاری بین سیستم های توزیع شده دفتر با استفاده از پروتکل دفتر بین دفتر را ارائه می دهد. دوره نهفتگی یا کمون
HYPERLEDGER URSA

اورسا به عنوان یک کتابخانه رمزنگاری مشترک کار می کند که کلیه کارهای رمزنگاری را ردیابی می کند. به این ترتیب مشاغل می توانند از کارهای تکراری جلوگیری کنند و از امنیت برخوردار باشند. دوره نهفتگی یا کمون

1. کولیس هایپرلجر

Hyperledger Caliper ابزاری برای معیارگذاری سیستم عامل های بلاکچین است. این امر درجه عملکرد هر بستر بلاکچین را بر اساس موارد استفاده از پیش تعریف شده ، تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

چرا انجمن هایپرلجر کولیس ایجاد کرد?

کاربران بلاکچین بیشترین نگرانی را در مورد عملکرد کلی هر پلتفرم بلاکچین قبل از استفاده دارند. با این حال ، هیچ گزینه ای برای دانستن اینکه آیا یک راه حل blockchain قادر به ارائه خروجی مورد نظر شما است یا خیر ، وجود ندارد.

برخی گزارش ها در مورد عملکرد بلاکچین در سناریوهای مختلف وجود دارد ، اما این به عنوان یک ابزار محک زدن به حساب نمی آید. Hyperledger Caliper در اینجا قطعاً به شما کمک می کند. این یک ابزار محک زدن است که اگر به آن زیرساخت از قبل تعریف شده بدهید.

از آنجا که بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین نقاط قوت خاص خود را دارند ، جامعه هایپرلجر تصمیم گرفت که با یک شکل معمول از معیارها کار نکند..

دلایل نداشتن یک زمینه مشترک

سه دلیل وجود دارد که Hyperledger Caliper هیچ استاندارد استانداردی ندارد. اینها هستند –

 • بدون کد منبع: حتی اگر برخی از گزارش های عملکرد در مورد پروژه های بلاکچین وجود دارد ، اما در اکثر موارد ، آنها کد منبع را برای ارزیابی پلت فرم ارائه نمی دهند. بنابراین ، اعمال یک روش معمول برای محک زدن غیرممکن است.
 • شاخص عملکرد مشترک: هر سیستم عامل متفاوت است و بر ویژگی های خاص راه حل های بلاکچین تمرکز دارد. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند مستقیماً این چارچوب ها را با چهارچوب های دیگر که روی عناصر مختلف تمرکز دارند مقایسه کند. به همین دلیل Hyperledger Caliper استاندارد ایده آل ندارد.
 • موارد استفاده کنید: هر چارچوب سهم مناسبی از موارد استفاده را دارد. کاربران عمدتا در مورد موارد استفاده کنجکاو هستند و Hyperledger Caliper می تواند با استفاده از آن معیاری را برای کاربران ایجاد کند. با این حال ، برای هر سیستم عامل ، مورد استفاده همراه با خواسته های کاربر برای ارزیابی صحیح باید تغییر کند.

2. هایپرلجر سل

این یکی دیگر از پروژه های هایپرلجر در صف است. Hyperledger Cello یک مجموعه ابزار مدولار برای استقرار Blockchain به عنوان یک سرویس است. تلاش برای ایجاد ، خاتمه و مدیریت خدمات بلاکچین را کاهش می دهد.

هدف اصلی این مجموعه ابزار ایجاد جذابیت خلاقانه برای اکوسیستم بلاکچین است. از همه مهمتر اکنون شرکتها بیشتر مشتاق Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات هستند. اما ممکن است آنها مشتاق دریافت خدمات از BAAS دیگر نباشند.

اما اگر آنها شروع به استفاده از Cello کنند ، بدون استفاده از راه طولانی ، می توانند از بستر blockchain استفاده کنند. همچنین ، این بسته ابزار برای آن دسته از فروشندگانی که می خواهند BAAS را به شرکت ها ارائه دهند بسیار مفید است.

جامعه Cello Hyperledger در حال ارائه یک سرویس زنجیره ای چند مستاجر خودکار و کارآمد است که زیرساخت های مختلفی را برای استقرار خاص ارائه می دهد.

اینها عمدتاً شامل ماشینهای مجازی ، فلزات برهنه و سیستم عاملهای ابری (مشابه خدمات وب آمازون) هستند. همچنین ، این انجمن هایپرلجر سیستم عامل های کانتینر مانند Kubernetes و Docker Swarm را ارائه می دهد. در مجموع ، هر ابزار کوچکی باعث افزایش کارایی BAAS می شود.

داشبورد برای ویولن سل

با Hyperledger Cello ، داشبورد دریافت خواهید کرد. با استفاده از آن می توانید –

 • وضعیت شبکه بلاک چین خود را مشاهده کنید
 • داده های آماری مانند عملکرد Chaincode ، وقایع بلاکچین و استفاده از سیستم را مشاهده کنید
 • با توسعه ، پیکربندی و حذف شبکه ، آنها را مدیریت کنید
 • با بارگذاری موارد موجود و استفاده از موارد جدید ، از chaincode مراقبت کنید

با این حال ، در حال حاضر ، Hyperledger Fabric تنها پلتفرم بلاکچین است که از Cello پشتیبانی می کند. جامعه هایپرلجر می خواهد این امکان را برای سایر چارچوب ها نیز فراهم کند.

این معماری همچنین مدولار است ، بنابراین شما می توانید از جعبه ابزارهای قابل pluggable استفاده کنید. Hyperledger Cello در JavaScript و Python کار می کند.

3. آهنگساز هایپرلجر

پروژه های معروف Hyperledger آهنگساز Hyperledger چارچوب توسعه و مجموعه ابزارهایی را برای ساده سازی کاربردهای بلاکچین ارائه می دهد. آهنگساز Hyperledger خود یک چارچوب نیست ، اما اگر آن را با موجود ترکیب کنید ، می تواند با استفاده از ابزارهای خود ، آن چارچوب را به یک سیستم توسعه تبدیل کند.

یکی از بهترین ویژگی های Hyperledger Composer توانایی ارائه سریعتر و ساده تر روش ایجاد قراردادهای هوشمند است. این بسیاری از مشکلات را حل می کند مشکلات تجاری نسبتا به سادگی.

با استفاده از Hyperledger Composer می توانید در عرض چند هفته یک راه حل بلاکچین مستقر کنید !! این فوق العاده یک پروژه سریع از جامعه هایپرلجر است.

آهنگساز Hyperledger همچنین به شما امکان می دهد به سرعت یک شبکه تجاری را مدل کنید و سپس از ابزارهای دیگر برای ادغام ویژگی هایی که می خواهید در سیستم اضافه کنید استفاده کنید. این شبکه می تواند دارایی های نامشهود یا مشهودی داشته باشد. اینها می توانند املاک ، خدمات یا حتی کالاهایی باشند و معاملات مربوط به آنها را انجام خواهند داد.

اما با Hyperledger Composer می توانید نحوه تعامل دارایی ها با معاملات را تعیین کنید.

به طور معمول مدل های تجاری بلاکچین ، شرکت کنندگانی را تعریف کرده اند که با دارایی ها تعامل دارند. شما می توانید با کمک Hyperledger Composer برای چندین شبکه تجاری یک شناسایی منحصر به فرد داشته باشید.

در حال حاضر ، Hyperledger Composer فقط از زیرساخت Hyperledger Fabric پشتیبانی می کند.

ویژگی های آهنگساز هایپرلجر

 • طرح ساده سازی. می توانید همه کدها را در JavaScript بنویسید ، و مشکلات کمتری برای شما ایجاد می شود. JavaScript یکی از زبانهای برنامه نویسی محبوب است ، بنابراین نیازی به یادگیری یک زبان برنامه نویسی سخت نخواهید داشت.
 • برنامه های آماده تولید را فقط از طریق مرورگر وب خود توسعه دهید. نسبتاً سریعتر هم هست.
 • آهنگساز Hyperledger از LoopBack برای ادغام در سیستم شما استفاده می کند. به این ترتیب می توانید بلافاصله به سیستم بلاکچین خود متصل شوید.

4. Hyperledger Explorer

این یکی از پروژه های Hyperledger برای دسترسی دوستانه به وب برای شبکه مانند گره ها ، بلوک ها ، آمار ، معاملات ، تماس های هوشمند و بسیاری دیگر است. اما چرا باید از Hyperledger Explorer استفاده کنید؟ خوب ، برای شما راحت نیست که از یک مکان در شبکه بررسی کنید?

علاوه بر این ، توسعه دهندگانی که سعی در ایجاد تخصیص یا راه حل های بلاکچین بیشتر دارند ، باید از برتری برخوردار باشند و قبل از گسترش شبکه ، سلامت آن را ببینند. و Hyperledger Explorer کاملا مناسب آن است.

با استفاده از این می توانید وضعیت شبکه خود را مشاهده کرده و در صورت بروز هرگونه خطا در کدگذاری ، یک اصلاح را انجام دهید. همچنین ، برخی از شرکتها به دلایل امنیتی می خواهند کمیته نگهداری داشته باشند. آنها همچنین می توانند از این ابزار برای جستجوی معاملات خاص بلوک ها استفاده کنند.

با این حال ، قبل از استفاده از این جعبه ابزار که توسط انجمن هایپرلجر پیشنهاد شده است ، باید مجوز صحیح سیستم عامل را بگیرید. این منبع آزاد یا تجاری باشد ، می توانید با توجه به موقعیت کاربر در سیستم عامل ، دسترسی داشته باشید.

هدف Hyperledger Explorer –

 • جامعه هایپرلجر می خواهد یک بلاکچین جستجوگر وب ایجاد کند. و نصب این کاوشگر ساده خواهد بود.
 • آن را در دسترس سایر سیستم عامل های بلاکچین قرار دهید.
 • برای پیاده سازی ، نگهداری و گسترش سیستم عامل های بلاکچین از جدیدترین فناوری و ابزارها استفاده کنید.
 • برای هر توسعه دهنده ای یک بسته استاندارد تهیه کنید.

Hyperledger Explorer در حال حاضر قادر به کار با Hyperledger Fabric Fabric است. ادغام با شبکه های دیگر در حال انجام است.

5. لحاف هایپرلجر

این یک ابزار بلاکچین تجاری است که قابلیت همکاری بین سیستم های توزیع شده دفتر با استفاده از پروتکل Inter-ledger را فراهم می کند. Hyperledger Quilt ILP را در زبان برنامه نویسی جاوا پیاده سازی می کند. اما ILP چیست?

خوب ، ILP یک پروتکل منبع باز است. با استفاده از این شرکت می تواند یک فضای نام جهانی برای حساب های کاربری ایجاد کند و پرداخت های جهانی را انجام دهد ، بیشتر از طریق دفترها.

چرا از لحاف هایپرلجر استفاده کنید?

به طور معمول ، سیستم دفتر کاملاً قطع است. شما می توانید پول یا دارایی دیگری را در داخل یک کشور ارسال کنید ، بیشتر اگر شما و گیرنده حساب در دفتر یا شبکه های مشابه داشته باشید. اما وقتی نوبت به ارسال پول برای شخصی در دفتر دیگر می رسد ، بسیار پیچیده است. حتی اگر اتصالات درون شبکه ای وجود داشته باشد ، اما به نوعی بسیار کند یا گران هستند.

برای مقابله با این وضعیت ، جامعه هایپرلجر پروتکل بین دفتر را معرفی کرد که می تواند فناوری جدید دفتر توزیع شده را به خود اختصاص دهد.

این مفهوم مشابه پروتکل های اینترنتی را دنبال می کند. IP اطمینان حاصل می کند که اطلاعات بسته بندی شده و سپس جهت انتقال آنها از طریق کانال مسیریابی می شود.

ILP به طور مشابه پول یا دارایی را بسته بندی کرده ، آن را مسیریابی کرده و به سیستم های دفتر دیگر تحویل می دهد. لحاف هایپرلجر کاملاً توانایی پذیرش شرکتهای درجه Enterprise را دارد. بیشتر برای بخش های مالی مناسب است.

چه لحاف ارائه می دهد?

با استفاده از لحاف Hyperledger ، شما بدست می آورید –

 • مجموعه قوانینی برای قابلیت همکاری در سیستم های دفتر. این بیشتر شامل مراحل اساسی نگهداری است.
 • استاندارد برای قالب آدرس که از دفتر کل مستقل خواهد بود.
 • چارچوبی برای اجرای پروتکل ها.

6. هایپرلنج اورسا

Ursa آخرین پروژه هایپرلجر است که به این گروه پیوسته است. اورسا به عنوان یک کتابخانه رمزنگاری مشترک کار می کند که کلیه کارهای رمزنگاری را ردیابی می کند. به این ترتیب مشاغل می توانند از کارهای تکراری جلوگیری کنند و از امنیت برخوردار باشند. ساختار مدولار است و از سایر پروژه های هایپرلجر نیز پشتیبانی می کند.

Hyperledger Ursa افزودنی نسبتاً جدیدی است و وجود دارد تا مجموعه ایمن تری از کتابخانه های رمزنگاری را برای استفاده در سیستم های دفتر توزیع شده به شما ارائه دهد..

علاوه بر این ، همه امضاهای مدولار و بدوی اصلی سیستماتیک را ردیابی و نگهداری می کند. به این ترتیب توسعه دهندگان می توانند طرح های رمزنگاری را با استفاده از رمزنگاری ساده تغییر دهند. با استفاده از آن می توانید پیاده سازی های جدیدتر رمزنگاری را نیز در دست بگیرید.

جامعه هایپرلجر می خواهد اورس را در زنگ بنویسد. با این حال ، رابط های دیگری با زبان های مختلف خواهد داشت.

چرا باید از اورس استفاده کنید?

با بلوغ جامعه هایپرلجر ، هر پروژه ای در این شرکت نیاز به رمزنگاری پیشرفته داشت. با این حال ، ساخت رمزنگاری به صورت جداگانه زمان بسیار بیشتری را به خود اختصاص می دهد. اما اگر آنها یک کتابخانه مشترک مشترک برای همکاری در رمزنگاری ها داشته باشند ، این امر توسعه را بسیار بیشتر ساده می کند.

با این حال ، Hyperledger Ursa مزایای دیگری نیز دارد –

 • بدون تکثیر: پیاده سازی رمزنگاری زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد ، بدون ذکر تعداد پیچیدگی های موجود در آن. علاوه بر این ، توسعه رمزنگاری ممکن است امکان تکثیر احتمالی نیز داشته باشد. اما با Ursa ، آنها می توانند آن را پیگیری کنند و از تکرارهای غیر ضروری جلوگیری کنند.
 • امنیت بالاتر: حفظ همه آنها در اورسا قطعاً سطح امنیت را افزایش می دهد. ایمن نگه داشتن رمزنگاری های مختلف به صورت جداگانه بیشتر از ایمن نگه داشتن آنها در یک مکان واحد است.
 • نظر متخصص: کارشناسان می توانند نظرات خود را در مورد رمزنگاری جدید در Hyperledger Ursa به اشتراک بگذارند. به این ترتیب تازه واردان می توانند با کارآیی بیشتری فن آوری را بیاموزند و کامل کنند.
 • قابلیت همکاری: استفاده از همان کتابخانه رمزنگاری از دفتر ، قابلیت همکاری را تضمین می کند. دستیابی به آن بسیار آسان تر خواهد بود.
 • پروژه جدیدتر: ساختن پروژه های جدیدتر از ابتدا ساده تر خواهد بود اگر توسعه دهندگان بتوانند از همان ابتدا دست به رمزنگاری کامل بزنند.

فصل هشتم: فروشندگان Hyperledger BAAS

اکوسیستم Hyperledger و Vision Infographic

فروشندگان hyperledger baas و موارد استفاده کنید

 • اوراکل

یکی از فروشندگان جامع بلاک های Hyperledger BAAS ، اوراکل است. Oracle در حال ارائه روش دیگری برای BAAS فقط برای استفاده در شرکت است. فروشنده به شما امکان می دهد بلاک چین Hyperledger خود را همراه با ایجاد تغییر در دفترهای موجود به کار گیرید. با اوراکل می توانید از توسعه کامل پروژه هایپرلجر لذت ببرید و اطلاعات را با پیوندهای شرکت خود به اشتراک بگذارید.

در حال حاضر اجرای Hyperledger Fiber محبوب ترین طرح Oracle است. و آنها هر ویژگی از زنجیره بلوک Hyperledger را ارائه می دهند. اگر می خواهید پیاده سازی های خاص بلاکچین را متناسب با شرکت خود انجام دهید ، می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

علاوه بر این ، اگر Hyperledger هرگونه به روزرسانی یا تغییر در کد ایجاد کند ، اولین کسی هستید که این به روزرسانی ها را دریافت می کنید. این پلت فرم به طور عمده بر روی مدل معماری قابل ترکیب اجرا می شود. هسته این پلتفرم به شما امکان می دهد لایه های مختلفی با رابط برای سفارشی کردن ماژول های قابل پلاگین داشته باشید.

خصوصیات کلیدی

 • راه حل های شفاف: همه کاربران شبکه می توانند داده های سازگار را در دفتر مشاهده کنند. با این حال ، اگر دسترسی مجاز به شبکه در شبکه نداشته باشند ، می توان دسترسی را رد کرد.
 • اجماع غیر قابل انکار: عمدتا توافق به اکثر کاربران بستگی دارد. اگر آنها تصمیم بگیرند که یک معامله معتبر است ، پس معتبر است. اگر آنها تصمیم بگیرند که معتبر نیست ، پس از آن رد می شود. اما پس از تصمیم گیری ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد.
 • غیر قابل تغییر: این عملکرد مشابه بلاکچین عمومی است ، بنابراین هیچ کس نمی تواند پس از قرار گرفتن در دفتر کار ، هر معامله ای را تغییر دهد.
 • بلوک رمزگذاری شده: رمزگذاری صحیح دفتر ، امنیت نهایی را تضمین می کند زیرا هیچ کس نمی تواند آن را رمزگشایی کند.

 • IBM

IBM یکی از فروشندگان برجسته BAAS هایپرلجر است. با همکاری آنها ، آنها پیشرفته ترین فناوری بلاکچین – Hyperledger Fabric را به دست آوردند. همچنین ، IBM بهترین بهترین راه حل آماده سازمانی را که در اختیار شماست ارائه می دهد.

آیا ویژگی های خاصی وجود دارد?

نوآوری

IBM طیف گسترده ای از برنامه هایپرلجر را برای توسعه شما ارائه می دهد. می توانید به یک محیط آنلاین ، محلی یا اشتراکی بروید. اما شاید لازم باشد که دست خود را در جعبه ابزارهای توسعه قرار دهید. خوب ، جای نگرانی نیست ، تمام ابزارهای Hyperledger در اختیار شماست. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ماژول ها را به برق وصل کنید و خلاقیت خود را شروع کنید.

قدرت

آنچه بسیاری از بنگاه های اقتصادی می خواهند قدرت بر روی شبکه است. بنگاه ها یا سازمان های دیگر مستندات شخصی حساس خود را برای رسیدگی دارند. و اگر شبکه ای را ارائه دهند که همه بتوانند نگاهی به اطلاعات حساس خود بیندازند ، همه چیز از کنترل خارج می شود.

بنابراین ، با این کار کنار بیایید ، IBM به شما پنلی می دهد که از طریق آن می توانید هر از چند گاهی دفتر را بررسی کنید.

عملیاتی

IBM عملکرد بالایی را که می توانید از پروژه های Hyperledger بدست آورید ارائه می دهد. بنابراین ، دسترسی به یک محیط یکپارچه با گزینه های بی پایان برای انتخاب مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. IBM اینجاست تا پشت شما باشد.

 • AWS

Amazon Web Services یا AWS یک افزودنی فوق العاده به لیست فروشندگان Hyperledger BAAS است. اگر یک روش ساده برای ادغام این بلاکچین با شرکت خود می خواهید ، قطعاً باید AWS را بررسی کنید.

ساختن راه حلهای مقیاس پذیر بسیار آسان برای شما آسان است. هر شبکه به طور کامل توسط آمازون مدیریت می شود. بنابراین ، فقط دریافت الگو از قسمت شما مراقبت از کار است. اجازه دهید تیم AWS از بقیه امور مراقبت کند.

علاوه بر این ، راه حل های اینجا اقتصادی و با کیفیت بالا هستند.

چه فایده ای دارد?

 • زمان استقرار

استقرار شبکه بلاک هایپرلجر فقط یک دقیقه طول می کشد. در حال حاضر ، AWS فقط پیاده سازی های Fabric را ارائه می دهد.

 • گزینه ای برای انتخاب

برای اجرای الگوی AWS خود می توانید ظرف را انتخاب کنید. برای اجرای خوشه Docker یا Amazon Elastic Container Service (ECS) می توانید بین موارد EC2 انتخاب کنید.

 • ابزارها

الگوی AWS ارائه شده همراه با ابزار لازم برای استقرار یا مدیریت ساختار شبکه است. بیشتر این موارد برای شرایطی مناسب است که شرکتی می خواهد بلاکچین را به عنوان یک شبکه داخلی ادغام کند.

 • بدون هزینه پنهان

از همه مهمتر ، نگران هزینه های اضافی مخفی نباشید. در AWS ، شما فقط هزینه خدمات را پرداخت خواهید کرد. پس از دریافت الگو ، دیگر نیازی به پرداختن به هزینه های پنهان ندارید.

 • Microsoft Azure

با همکاری Hyperledger اکنون مایکروسافت خدمات BAAS را نیز ارائه می دهد. علاوه بر این ، Microsoft Azure به شما امکان می دهد ظرف یک روز آن را فعال کنید!

اما جالب ترین نکته در مورد این فروشنده این است که فقط چند کلیک برای راه اندازی آن نیاز است. با این حال ، یک صید وجود دارد Workbench of Azure بیشتر برای اهداف توسعه است ، بنابراین استفاده از آن به عنوان یک سیستم دفتری صرف هیچ فایده ای نخواهد داشت.

لاجورد از نظر ابزار توسعه از دیگر فروشندگان عقب نماند. آنها ابزارهای توسعه بسیاری را برای شروع اجرا ارائه می دهند.

لیست ویژگی ها

 • کالاهای تولید شده با رابط های پیامکی و صوتی در حال ردیابی هستند.
 • یکپارچه سازی اینترنت اشیا with با راه حل هایی همراه است. بنابراین ردیابی محصولات یا محموله ها با استفاده از اینترنت اشیا کاملاً ساده است.
 • مدیریت فرایندهای اصلی از طریق سیستم ERP انجام می شود. این سیستم ها کاملاً قادر به تعامل با کاربران هستند.
 • استفاده از محلول بلاکچین بسیار سریع است و باعث افزایش کارایی می شود.
 • هزینه های استقرار در سطح سازمانی نسبتاً ارزان تر است. علاوه بر این ، همچنین امکان تغییر سیستم شبکه قدیمی با بلاکچین را فراهم می کند.

 • ابر علی بابا

Alibaba Cloud یکی دیگر از فروشندگان BAAS در Hyperledger است. این پلتفرم برای ارائه راه حل درجه شرکتی به شرکت ها محبوب ترین است. با استفاده از این ، بدون هیچ زحمتی می توانید از مزایای Hyperledger بهره مند شوید.

حتی اگر فرصتی برای مدیریت آن ندارید ، Alibaba Cloud این کار را برای شما انجام می دهد.

مزایای ابر علی بابا

 • استراتژی های امنیتی را برای تأمین امنیت درجه نظامی ارائه می دهد و دارای انزوای چند مستأجر است.
 • دارای یک ذخیره سازی اطلاعات قابل اعتماد است. بنابراین ، مقیاس پذیری مسئله ای نخواهد بود و حتی در شرایط سخت نیز عملکرد بی نظیری خواهید داشت.
 • ساده و آسان ویژگی های اداری را فراهم می کند که به ایجاد پروژه در چند کلیک کمک می کند.
 • اکوسیستم باز همراه با یک اکوسیستم باز است. بنابراین ، از صحت برنامه ها و داده ها پشتیبانی می کند.

در مورد سایر ویژگی ها چه؟?

 • Alibaba Cloud با جامعه Hyperledger همکاری می کند و از این طریق پیشرفته ترین فناوری ها را ارائه می دهند.
 • Quick Mode به شما امکان می دهد بلاکچین را فقط با یک کلیک مستقر کنید.
 • کنسرسیوم ایجاد کنید و شرکت کنندگان خود را جمع کنید ، از Alibaba Cloud برای مدیریت کمک بگیرید.
 • عملکرد سیستم عامل خود را بررسی کنید و فعالیت سایر کاربران را مدیریت کنید.
 • گواهینامه های CA برای امنیت دولتی.
 • قراردادهای هوشمند Chaincode را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد همزمان با چندین طرف قرارداد ایجاد کنید.

 • هواوی

هواوی تازه واردان این حوزه است. با این حال ، این تنها فروشنده BAAS برای Hyperledger در آسیا است. اما خدمات فقط به آسیا محدود نمی شوند. شرکت های اطراف برای دیدن راه حل در این سیستم عامل آزاد هستند.

آیا مزایایی دارد?

 • هر کسی می تواند استفاده کند: Huawei فقط بر روی راه حل های شرکت Hyperledger تمرکز دارد. این از Fabric 1.1 برای توسعه سیستم عامل استفاده می کند و استقرار آن فقط چند دقیقه طول می کشد.
 • قابل انعطاف: Huawei به عنوان BAAS متنوع ترین پروتکل های اجماع را در بازار ارائه می دهد. به همین دلیل رسیدن به 5000 تراکنش در ثانیه کار ساده ای است. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید پروتکل سوئیچینگ انعطاف پذیر ، پیوستن به پویا و مدیریت منابع را دریافت کنید.
 • صرفه جویی در هزینه: استقرار یک پروژه با استفاده از Huawei کاملاً مقرون به صرفه است. تمام کاری که شما باید انجام دهید پرداخت هزینه منابع مورد نیاز شماست. هزینه کلی ویژگی های مختلف نیز از سایر فروشندگان محبوب ارزان تر است.
 • حفاظت و امنیت: همراه با پانلی برای مدیریت همه گره ها و مجوزهای دسترسی شما. علاوه بر این ، امنیت سایبری در محل است و اجازه نمی دهد هیچ حمله ای رخ دهد.
 • احراز هویت: شرکت ها به پروتکل های احراز هویت احتیاج دارند و باید کاملاً اثبات شوند. اگر کسی به نحوی منافذی پیدا کند ، ممکن است از اهرم سوit استفاده کرده و اطلاعات حساس را به خطر بیندازد. همچنین ، برای مقابله با این Huawei نوع دیگری از فرآیند احراز هویت را ارائه می دهد که آن را غیر قابل تغییر می کند.

 • لهجه

شرکت Accenture یکی از علاقه مندان به بلاکچین در سطح سازمانی است. Accenture از همان ابتدا به بلاکچین علاقه داشت و با بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین کار مشترک انجام داد.

یکی از آنها Hyperledger است و Accenture یکی از فروشندگان BAAS آن است. با Accenture ، شما همچنین یک راه حل مشاوره همراه با خدمات معمول Hyperledger دریافت خواهید کرد.

چه پیشنهادی دارند?

 • استراتژی های خلاقانه: بنابراین ، شما می خواهید بلاکچین را نصب کنید اما نمی دانید چگونه شروع کنید. Accenture با داشتن تیم متنوعی از متخصصان ، شرکت شما را تجزیه و تحلیل کرده و سپس به نحوه شروع پذیرش فرزندتان اشاره خواهد کرد.
 • بستر های نرم افزاری متمرکز بر برنامه: شرکت شما از یک حوزه انتخابی تشکیل شده است ، بنابراین شما باید فضای بلاکچین خود را شبیه به آن مکان کنید. اما چه راه حل هایی می توانید ارائه دهید؟ Accenture به شما کمک می کند این موضوع را کشف کنید.
 • محیط های توسعه: توسعه راه حل با Accenture آسان است. آنها عملکرد بیش از هر چیزی را ارائه می دهند.
 • طراحی ویژه: آنها می توانند محلول هایپرلجر مورد نظر شما را طراحی کنند. فقط باید الزامات خود را برای آنها ذکر کنید.

راهنمای استراتژی کسب و کار نهایی Blockchain ما را بررسی کنید و شروع به کار کنید!

 • سامسونگ SDS

راه حلی که سامسونگ SDS ارائه می دهد کمی متفاوت از سایر فروشندگان است. آنها بهینه ساز راه حل blockchain را فقط برای Hyperledger Fabric ارائه می دهند. پلت فرم Nexledger آنها برای تأمین تمام نیازهای هایپرلجر شما بیش از اندازه کافی است.

با سیستم عامل آنها ، شما می توانید راه حل های سازمانی با ویژگی های پیشرفته تر دریافت کنید. این بدان معنی است که شما یک راه حل Hyperledger Fabric اصلاح شده دریافت خواهید کرد که در آن آنها شتاب دهنده Nexledger خود را برای تسریع روند معامله ادغام می کنند. اما فکر نکنید آنها دیگر ویژگی های پروژه را کنار گذاشته اند.

با سامسونگ SDS شما می توانید از همه آن لذت ببرید اما سرعت بیشتری دارد.

ویژگی های Samsung SDS

 • عملکرد بالا: ادغام شتاب دهنده راه حل های با عملکرد بالا بر اساس Fabric را برای شما فراهم می کند.
 • نظارت و مدیریت: فعالیت blockchains و ایجاد بلاک های جدید از سیستم مدیریت را بررسی کنید.
 • قراردادهای هوشمند: ادغام ویژگی های قدرتمند قرارداد هوشمند ، معاملات شما را ساده تر می کند.
 • معاملات با حجم بالا: شتاب دهنده نرخ معاملات بلاک چین پارچه را افزایش می دهد. بنابراین ، به جای گرفتن نرخ معامله قدیمی ، می توانید در هر زمان حجم بالایی را پردازش کنید.

فصل 9: شرکتهای دنیای واقعی با استفاده از پروژه هایپرلجر

از امروز ، فقط سه پروژه هایپرلجر فعال هستند – Fabric ، Iroha و Sawtooth. از آنجا که استفاده از آنها رایگان است ، بسیاری از شرکت ها از این پروژه ها برای یافتن موارد استفاده مناسب برای جای خاص خود استفاده می کنند. من در مورد اینکه کدام شرکتهای دنیای واقعی از بلاک چین Hyperledger استفاده می کنند صحبت خواهم کرد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

 • CLS

CLS از Hyperledger Fabric برای تأمین راه حل توری پرداخت جدید مبتنی بر بلاکچین با نام “CLSNet” استفاده می کند. این سیستم عامل به بهره وری از فرآیندهای عملیاتی مانند آگاهی از زمان واقعی هر ارز ، بهینه سازی نقدینگی داخل روز ، کاهش خطرات و بسیاری دیگر کمک می کند. این شرکت یکی از بزرگترین ارائه دهنده کاهش و تسویه حساب در ارز جهانی است.

CLS عمدتاً می خواهد این راه حل نت را در بازار FX ادغام کند که شامل شرکت های بزرگ ، صندوق های سرمایه گذاری ، مدیران دارایی ، دلالان دلالان ، دلالان و بانک ها است. کاربران می توانند دستورالعمل FX را برای مبادله ، حمل و نقل غیرقابل تحویل ، حمل و نقل ، روز بعد / روز ، معاملات spot و معاملات همان روز برای 140+ ارز به CLSNet ارسال کنند..

هر کاربری که از این راه حل استفاده می کند ، کاهش ریسک عملیاتی ، کارایی ، پردازش سیستم ، نقدینگی افزایش یافته را دریافت می کند.

 • سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)

FDA از Hyperledger Fabric برای ایمن سازی داده های مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. این به بیماران راهی بهتر برای تعامل با اطلاعات خود و منجر به کشفیات می دهد. این اطلاعات مراقبت های بهداشتی می تواند داده های ژنومی ، سوابق پزشکی الکترونیکی (EMR) ، آزمایشات بالینی و غیره را پوشش دهد. این یک روش مقیاس پذیر و کارآمد برای حفظ تمام داده های مربوط به مراقبت های بهداشتی در یک دفتر واحد است.

امروزه بیماران به اندازه کافی به اطلاعات بهداشتی خود دسترسی ندارند و اجازه می دهند این اطلاعات را برای محققان مربوطه به اشتراک بگذارند. اما با راه حل ، آنها می توانند داده های خود را در یک محیط امن به اشتراک بگذارند و می توانند در کشفیات پزشکی سهیم باشند. بنابراین ، در نهایت به ارائه دهندگان یا محققان اجازه می دهد 360 درجه به اطلاعات بیمار دسترسی داشته باشند.

 • سیچوان هجیا شرکت با مسئولیت محدود.

Hejia به همراه خرده فروش دارویی ، یک بانک و یک بیمارستان در حال کار بر روی سیستم کاربرد فناوری Yijian Blockchain هستند. این سیستم بر اساس پارچه هایپرلجر ساخته شده است. هدف اصلی آن از بین بردن چالش های مالی برای داروسازی است. Hejia می خواهد سیستم کاربردی را برای ادغام بیشتر بانک ها ، بیمارستان ها و خرده فروشها گسترش دهد ، که یک اکوسیستم ایجاد می کند.

سیستم کاربردی مدیریت زنجیره تأمین شرکت دارویی را به عهده گرفته و داروها را برای ارتقاarency شفافیت ردیابی می کند. همچنین با استفاده از کانال کلیه معاملات مالی با بانک را تضمین می کند. به طور کلی ، این سیستم گردش مالی مورد نیاز برای هر محموله دارو را کاهش می دهد.

 • گروه بورس اوراق بهادار لندن

گروه بورس اوراق بهادار لندن از برنامه Hyperledger Fabric در زمینه مالی برای ایجاد یک شبکه تجاری تجاری استفاده می کند. با این حال ، آنها قصد دارند برای دستیابی به قابلیت همکاری با سیستم های موجود خود از شبکه استفاده کنند و در نتیجه کارایی آنها را ارتقا دهند.

پروژه باید محرمانه و تفکیک شود زیرا این دو جز components حیاتی هرگونه خدمات مالی هستند.

Hyperledger Fabric می تواند در اینجا نسخه پشتیبان تهیه کند. این می تواند پروژه را قادر به اشتراک اطلاعات حساس در شبکه مجاز کند. همچنین ، این پروژه از بالاترین سطح رمزنگاری برای امنیت سیستم عامل استفاده خواهد کرد.

سایر سازمانهای مالی می توانند از طریق این بستر با همکاری با گروه بورس اوراق بهادار لندن همکاری کنند.

 • TenneT

تقاضا برای برق روز به روز در حال افزایش است و عرضه آن بی ثبات تر می شود. در آینده نزدیک ، زمانهایی می تواند تأمین برق نتواند پاسخگوی تقاضا باشد.

و این عدم تعادل باعث قطع برق می شود و تأثیر منفی در جامعه مبتنی بر فناوری خواهد داشت. برای مقابله با آن ، TenneT در حال ارائه یک راه حل است. TenneT از موارد استفاده از Hyperledger Fabric در این زمینه برای تشکیل دفتری استفاده می کند که عرضه و تقاضا را ردیابی کند.

علاوه بر این ، برای مقابله با کمبود تقاضا TenneT از باتری های خانگی یا برق ذخیره شده برای تأمین انرژی شبکه استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر ، این شرکت همچنان در حال چشیدن پروژه است. برای حفظ جریان مداوم جریان برق ، این برنامه Hyperledger Fabric در دسترس کاربرانی که مایلند باتری ماشین الکتریکی خود را برای تأمین انرژی شبکه وام دهند ، ثبت خواهد کرد. برنامه یادداشت می کند که کدام یک برای استفاده در دسترس هستند و سپس از آن منبع برای مدیریت قطعی برق استفاده می کند.

علاوه بر این ، TenneT قول می دهد که در استفاده از اتومبیل های برقی بیش از حد استفاده نکند و باعث ایجاد مزاحمت برای مشتریان نشود.

 • شیره

غول نرم افزاری SAP یک بستر ابری را به عنوان ابزاری برای کمک به توسعه برنامه های بلاکچین راه اندازی کرد. SAP از موارد استفاده از پارچه هایپرلجر در این سیستم عامل استفاده می کند و می خواهد راه حلی برای شرکت ها ارائه دهد.

همچنین به استقرار اولیه پروژه پارچه هایپرلجر کمک کرد. SAP در حال حاضر با بیش از 65 شرکت در تلاش های مشترک blockchain در برنامه های مختلف ، از جمله تولید ، زنجیره تامین ، حمل و نقل ، داروها و مواد غذایی کار کرده است..

با استفاده از این برنامه Hyperledger پارچه ، می توانید زنجیره بلوک خود را در یک فضای ابری مستقر کنید. همچنین ، توسعه ، آزمایش و ساخت نمونه های اولیه قراردادهای هوشمند یا سایر برنامه ها نیز می تواند در شبکه انجام شود.

می توانید راه حل موجود را گسترش دهید و کنسرسیوم یا سیستم های بلاکچین خصوصی ایجاد کنید. SAP نمی خواهد فقط روی خود فن آوری تمرکز کند. اما آنها همچنین می خواهند مکان های دیگری مانند ارزش های تجاری ، موارد استفاده ، هزینه و موارد دیگر را نیز کشف کنند. علاوه بر این ، برنامه Hyperledger Fabric نوید یکپارچگی و کیفیت داده را از ابتدا می دهد.

 • ANZ ، Westpac و Scentre Group

یکی دیگر از موارد مشهور استفاده از پارچه هایپرلجر ، دیجیتالی سازی فرآیندهای تضمین بانکی برای اجاره املاک تجاری است. تلاش مشترک ANZ ، Westpac و Scentre Group این امکان را فراهم کرده است. آنها از Hyperledger Fabric از IBM برای تأمین انرژی سیستم استفاده می کنند.

راه حل استفاده از DLT برای از بین بردن نیاز به تضمین های کاغذی است. به این ترتیب تمام اسناد دیجیتالی می شوند و احتمال دستکاری و کلاهبرداری را کاهش می دهد. معمولاً در مورد لیزینگ املاک تجاری ، بانکها مجبورند با موانع زیادی روبرو شوند زیرا تعدیل و خوی زیادی وجود دارد. اما برنامه Hyperledger Fabric برای همیشه از شر مهمانی بد خلاص خواهد شد.

علاوه بر این ، راه حل همچنین وضعیت ضمانت ها را از طریق تغییرات متعدد ردیابی و گزارش می کند. این امکان را برای بانک ها فراهم می کند تا امور را تحت کنترل داشته باشند. این گروه مشتاق است که این راه حل را با سایر صنایع به اشتراک بگذارد و یک طرح آزمایشی بزرگتر را تشکیل دهد.

 • UBS

با استفاده از Hyperledger Fabric موارد استفاده از UBS همراه با شرکت های دیگری مانند Commerzbank ، Bank of Montreal (BMO) ، Erste Group و CaixaBank در حال ساخت یک پلت فرم تجارت جهانی جدید باتویا است. UBS در حال حاضر از IBM راهنمای فن آوری می گیرد.

هر سازمان چه بزرگ و چه کوچک می تواند به این برنامه Hyperledger Fabric Batavia دسترسی پیدا کند و از بخش مالی تجارت در هر نوع حالت تجارت استفاده کند. علاوه بر این ، مهم نیست که شما در هوا ، زمین یا دریا تجارت می کنید.

در حال حاضر ، پنج بانک در حال توسعه آن هستند و UBS پیشگام است. بخشهای مالی تجارت با بسیاری از مسائل روبرو هستند و استفاده از موارد استفاده از Hyperledger Fabric در این بخش می تواند به طور بالقوه سطح بهره وری را افزایش دهد.

علاوه بر این ، برنامه Hyperledger Fabric Batavia از روشی شفاف ، کارآمد و مقرون به صرفه برای تجارت پشتیبانی می کند. بنابراین ، بستر تجارت جهانی می تواند به این سازمان ها کمک کند تا تجارت مرزی و تجارت چند حزبی را با دسترسی بیشتر انجام دهند.

 • بهداشت و درمان را تغییر دهید

موارد استفاده از پارچه هایپرلجر مدت زیادی است که وجود دارد. و این بار Change Healthcare با استفاده از برنامه Hyperledger Fabric جدید یعنی Intelligent Healthcare Network the پیشتاز است.

این شبکه اکنون برای استفاده در دسترس است و افراد می توانند به طور شفاف ادعاهای خود را مدیریت کنند. شبکه بهداشت و درمان هوشمند اولین راه حل بلاکچین درجه شرکتی در حوزه بهداشت و درمان است.

اکنون با استفاده از سازمان مراقبت های بهداشتی پلت فرم می توانید وضعیت ادعاهای ارائه شده همراه با حواله ها را در طول چرخه ادعای کامل ردیابی کنید. همچنین ، برای کارآیی بیشتر و انتقال برنامه Hyperledger Fabric ، حسابرسی ، ردیابی و اعتماد به نفس در بین کاربران ایجاد می شود.

این یک راه حل مراقبت بهداشتی بیمار محور است که می تواند نوآوری های بیشتری را در این راه به جریان بیندازد.

برنامه Hyperledger Fabric می تواند یک معامله اداری ، بالینی و مالی را از هزاران موسسه بهداشتی دیگر نیز پردازش کند. بنابراین ، در پایان ، Change Healthcare به معنای واقعی کلمه روش های صنعت بهداشت و درمان را تغییر می دهد.

 • بانک ملی کامبوج

یکی دیگر از موارد استفاده عالی از Hyperledger Iroha frame ، بانک ملی کامبوج است. آنها Bakong – یک سیستم بانکی را که با Hyperledger Iroha کار می کند – مستقر می کنند. بانک ملی کامبوج این سیستم را برای پشتیبانی سیستم مالی برای مدیریت دارایی در بانک های کامبوج مستقر کرد.

آنها در حال حاضر با Soramitsu در حال آزمایش پلت فرم بلاکچین قبل از راه اندازی هستند. اگر این پروژه موفقیت آمیز باشد ، می تواند توانایی بانک مرکزی را در نظارت و تسهیل معاملات و وام های بین بانکی افزایش دهد.

علاوه بر این ، آنها می خواهند هزینه های وام بین بانکی را کاهش دهند. با این حال ، آنها اکنون از هیچ ارز رمزپایه پشتیبانی نخواهند کرد. با استفاده از این سیستم عامل ، اگر در کامبوج زندگی کنید ، قادر خواهید بود از فرآیندهای معاملاتی مقرون به صرفه ، ایمن ، کارآمد و روان لذت ببرید..

بعلاوه ، در این مرحله ، آنها عمدتاً بر عملکردهای عملیاتی متناسب با سیاستهای بانک تمرکز دارند. همچنین از استفاده از ارزهای محلی پشتیبانی خواهد کرد.

 • Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc.

یک گروه بیمه جهانی خسارت و املاک مستقر در ژاپن Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc. از Hyperledger Iroha برای پیشبرد قراردادهای مشتقه استفاده می کند. امروزه استفاده از بلاکچین یک سازمان بیمه بسیار محبوب است و Sompo جدیدترین سازمانی است که به لیگ پیوست.

طبق گفته های شرکت بیمه ، آنها اخیراً پتانسیل واقعی بلاکچین را شناسایی کرده اند که می توانند از آنها برای فرآیندهای انتقال خطر یا فاجعه استفاده کنند. آنها در حال حاضر محصول را دنبال می کنند. ژاپن در معرض بسیاری از بلایای طبیعی مانند فوران آتشفشان ، توفان و زمین لرزه است. به همین دلیل تقاضا برای مشتقات آب و هوایی در حال افزایش است.

Sompo می خواهد خدمات مشتق مناسب و همراه با بازده کارآمدتر را به مشتریان خود ارائه دهد. اگر آنها از زنجیره بلوک برای انتشار مشتقات پایان نامه استفاده می کنند ، پس می توانند یک محصول خودکار را ارائه دهند که پارامتر در معادله شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرد.

و استفاده از Hyperledger Iroha کاملا منطقی است زیرا می تواند ویژگی های مورد نیاز Sompo را ارائه دهد.

 • سورامیتسو

Soramitsu از Hyperledger Iroha استفاده می کند تا به موسسات مالی و مشاغل جهت مدیریت کلیه دارایی های دیجیتالی خود کمک کند. اگرچه Soramitsu توسعه دهنده اصلی پروژه Iroha است و آنها به جامعه Hyperledger کمک زیادی کردند. همچنین ، آنها این پروژه را در ++ C نوشتند تا توسعه دهندگان بتوانند از آن برای ایجاد یک راه حل قابل اعتماد و با عملکرد بالا استفاده کنند.

علاوه بر این ، Soramitsu اکنون در حال کار بر روی راه حل های دیگر با استفاده از Hyperledger Iroha است. بیشتر اینها برنامه های تلفن همراه برای قرارداد ، هویت یا دارایی های دیجیتال هستند.

یکی از پروژه هایی که آنها روی آن کار می کنند Sora است. این یک برنامه هویتی است که در هسته حریم خصوصی و سیستم مدیریت هویت شما قرار خواهد گرفت. با استفاده از این سیستم عامل می توانید هویت خود را کنترل کرده و در صورت لزوم از طریق یک کانال خصوصی اطلاعات را به اشتراک بگذارید.

دانشگاه آیزو همچنین از پروژه آنها برای ایجاد ارز محلی استفاده می کند که دانشجویان می توانند با استفاده از برنامه تلفن همراه فوراً هزینه امکانات دانشگاه را پرداخت کنند. آنها در ابتدا این برنامه را در کافه تریای دانشگاه و فروشگاه ها آزمایش کردند.

 • تی موبایل

Hyperledger Sawtooth عمدتاً به این دلیل که ویژگی های زیادی را ارائه می دهد ، در بین بسیاری از شرکت ها به آرامی محبوب می شود. در میان شرکت ها ، T-Mobile نیز از این بستر برای ایجاد یک راه حل مدیریت هویت و دسترسی به نام Sawtooth Hyper Directory استفاده می کند.

عمدتا با استفاده از Proof-of-Concept اجرا خواهد شد و اینتل در حال ساخت مدل برای آنها است. Hyper Directory موارد مرتبط با مدیریت هویت را برطرف می کند. رابط کاربر دسترسی آسان مبتنی بر وب را به سیستم عامل فراهم می کند.

T-Mobile همچنین دارای ویژگی قرارداد هوشمند در پروژه برای ارائه راه حل های حسابرسی خواهد بود. علاوه بر این ، آنها آن را با منبع آزاد تهیه می کنند. با استفاده از این فهرست می توانید هویت خود را کنترل کرده و به راحتی آن را مدیریت کنید. بنابراین ، این راه حل همراه با مشاغل آنها برای مشتریان قابل دسترسی خواهد بود.

 • بورس اوراق بهادار تل آویو

TASE در حال کار بر روی یک سیستم عامل وام بلاکچین همراه با مرکز Fintech TheFloor و Accenture است. در حال حاضر ، اسرائیل فاقد هر نقطه مرکزی برای وام دهی سهام است ، و به طور معمول روند وام دهی درون بانکی اتفاق می افتد.

علاوه بر این ، این بستر وام می خواهد به کاربران بسیار بزرگتر همراه با خروجی های سریعتر دسترسی داشته باشد. همچنین ممکن است از هرگونه موقعیت وام کوتاه مدت پشتیبانی کند.

با این حال ، آنها بیشتر به وام های طولانی مدت سهام متمرکز شده اند تا فروش کوتاه ، زیرا بازار بی ثباتی را ایجاد می کند.

بورس اوراق بهادار تل آویو از Hyperledger Sawtooth برای تأمین انرژی این سیستم عامل استفاده می کند. اینتل توسعه دهنده اصلی این پلتفرم است. Hyperledger Sawtooth می تواند ویژگی هایی مانند قراردادهای هوشمند ، معاملات نظیر به نظیر و افزایش سطح امنیت را نوید دهد که باعث تغییرناپذیری سیستم عامل می شود.

علاوه بر این ، منافع در اینجا متوقف نمی شوند. استفاده از آن در بستر وام می تواند هزینه های توسعه را کاهش دهد. همچنین ، ممکن است بازار را با ثبات کند و خرید سهام را برای مردم مناسب تر کند.

 • بانک دولتی هند

یکی دیگر از کاربردهای Hyperledger Sawtooth BankChain – کنسرسیوم بانک های هند است. در اینجا ، بانک دولتی هند بنیانگذار BankChain است. آنها با همکاری فناوری های Primechain در تلاشند تا کنسرسیوم بانک ها را رشد دهند. در حال حاضر ، آنها بیش از 27 عضو از هند و خاورمیانه دارند.

در حال حاضر ، آنها می خواهند از Hyperledger Sawtooth استفاده كنند تا بتوانند مشتری برتر خود را بشناسند (KYC) و مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم (AML / CFT). چارچوبی که Sawtooth کاملاً راحت قادر به مدیریت این نیازها است.

SBI عمدتا می خواهد برای جلوگیری از به خطر افتادن معاملات و محرمانه بودن داده ها ، بهره وری بیشتری در بخش های مالی ایجاد کند.

آنها همچنین از اینتل به عنوان مشاور فنی برای ساده سازی ساخت پروژه می خواهند. علاوه بر این ، با استفاده از پلت فرم BankChain ، سایر بانک ها می توانند از هزینه کمتری برای توسعه زیرساخت ها همراه با قابلیت شنیدن برخوردار شوند..

فصل 10: چشم انداز بلند مدت هایپرلجر چیست؟?

ادغام گسترده

زنجیره بلوک هایپرلجر یک مسئله مشترک را پیش بینی می کند که در آینده همه با آن روبرو می شوند. مردم مایلند داده های خود را از طریق سیستم عامل های توزیع شده به اشتراک بگذارند. با این حال ، هیچ نقطه اعتماد واحدی بین همه کاربران وجود ندارد.

خوب ، راه حل این است که فناوری دفتر کل توزیع شود. زنجیره بلوک هایپرلجر می خواهد جامعه ای ایجاد کند که DLT ها و بلاکچین ها بیشتر از یک فناوری عجیب و غریب رایج باشد.

با این حال ، ادغام گسترده آسان نیست. در بیشتر موارد ، اگر بستر بلاکچین امنیت و حریم خصوصی بیشتری را ارائه دهد ، عملکرد به نوعی تنزل می یابد. این بدان معنی است که ما نیاز به انواع مختلف زنجیره بلوکی داریم که در آن هر سیستم می تواند با یکدیگر ارتباط برقرار کند. از این طریق بلاکچین می تواند یک اکوسیستم باشد که در آن افراد می توانند تمام موارد استفاده را داشته باشند.

زنجیره بلوک هایپرلجر می خواهد چارچوب های خود را برای حل و فصل این مشکلات با یکدیگر سازگار و مدولار نگه دارد.

ماژول های قابل تعویض

زنجیره بلوک هایپرلجر سعی در ایجاد ماژول های زیادی در آینده دارد. آنها می خواهند همه زمینه ها را بپوشانند تا توسعه دهندگان بتوانند آنها را با هم ترکیب کنند و یک بستر عملیاتی ایجاد کنند. علاوه بر این ، این سیستم عامل ها ایمن ، منسجم و بسیار کاربردی هستند.

همچنین ، این ماژول ها می توانند با سایر ماژول ها در همان بستر یا سایر سیستم عامل ها ارتباط برقرار کنند. اما هدف اصلی ایجاد مناسب برای افراد غیر متخصص است که می توانند بلاکچین بسازند حتی اگر بلد نیست کدگذاری کند.

همکاری با رقابت

زنجیره بلوک هایپرلجر می خواهد مشارکت ها را بیشتر ارتقا دهد. خوشحال می شوید که بدانید آنها نمی خواهند خودشان بر اکوسیستم تسلط پیدا کنند. همچنین ، آنها می خواهند با سایر سیستم عامل های بلاکچین همراه شوند و جامعه را رشد دهند.

ارتقا collaboration همکاری همچنین رشد بیشتری را در این بخش تحمل می کند. از آنجا که شرکت ها رقابت را متوقف می کنند و با هم کار می کنند ، می توانند خیلی سریعتر به راه حل های بیشتری برسند.

مجموعه ابزارها

ممکن است برخی از شما فکر کنند که بلاکچین هایپرلجر در حال تبدیل شدن به یک پشته نرم افزاری واحد است. اما اعتماد این است که آنها می خواهند فقط مجموعه ای از ابزارها و چارچوب ها را بسازند که استفاده از آنها آسان باشد. بنابراین ، شما به استفاده کامل از آن چارچوب ها و ابزارهایی برای ساختن بستر شخصی خود دسترسی کامل خواهید داشت.

بنابراین ، آنها استفاده شما را محدود نمی کنند یا به شما نمی گویند دیگر از دفترهای اصلی بلاکچین استفاده نکنید. علاوه بر این ، هدف این است که هر تعداد توسعه دهنده در جامعه خود داشته باشند. این امر از رشد کلی مشاغل و شرکت ها اطمینان حاصل می کند.

فصل 11: کلمات نهایی

همه ما در دوره ای زندگی می کنیم که تغییر فناوری کاملاً نمایی است. اکنون همه چیز به هم پیوسته است و مردم خواهان اتصال مداوم هستند. هم در زندگی شخصی و هم در زندگی تجاری خود ممکن است متوجه شده باشید که به ارتباطات ، محتوای دیجیتالی و داده های بیشتری احتیاج دارید.

اما همه اینها به یک محیط خصوصی ، امن و قابل اعتماد نیاز دارند. هایپرلجر فقط سعی دارد همه اینها را به روشی آسان در اختیار شما قرار دهد. بلاکچین و DLT راه حل هایی برای نیازهای آینده هستند. و هایپرلجر خلاقیت و سهولت استفاده را در آن زمینه به ارمغان می آورد.

از آنجا که منبع باز است ، می توانید به طور کامل از پروژه های توسعه یافته آنها استفاده کنید. امیدوارم که بیشتر و بیشتر پروژه های شگفت انگیز آنها را ببینیم و ببینیم که اکوسیستم بلاکچین به شکوه خود رسیده است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector