Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain در انگلیسی ساده توضیح داده شده است!

این راهنما بلاکچین را برای افرادی که تازه با مفهوم فناوری بلاکچین آشنا شده اند ، به زبان ساده تر توضیح می دهد.

فناوری Blockchain با گذشت سالها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این فناوری مخرب تقریباً هر صنعت را به طرز خوبی تغییر داده است. روندها حاکی از آن است که خیزش فناوری بلاکچین فقط در یک مسیر صعودی حرکت خواهد کرد.

بنابراین ، اگر می خواهید حداکثر استفاده را از آن ببرید ، باید اصول فناوری بلاکچین را آموزش دهید. در حالی که اکثر منابع آنلاین دیگر از اصطلاحات اصطلاحات فنی استفاده می کنند ، ما قصد داریم به شما در زمینه بلاکچین توضیح داده شده با اصطلاحات ساده کمک کنیم.

اکنون ثبت نام کنید:دوره رایگان Enterprise Blockchains Fundamentals

Blockchain به سادگی توضیح داده شد!

ابتدا به یک دفتر حساب معمولی فکر کنید ، جایی که شما ، صاحب شرکت ، سود شرکت خود را ثبت می کنید. با این حال ، یک گوسفند سیاه در شرکت شما وجود دارد که تمام داده های دفتر را تغییر می دهد و پول شرکت شما را می دزد!

شما باید مسئله را حل کنید!

بنابراین ، شما یک متخصص فناوری اطلاعات استخدام کردید تا یک دفتر دیجیتال در رایانه خود ایجاد کند. اما گوسفندان سیاه ، دوباره با هک شدن وارد دفتر حساب شدند و ارقام را تغییر دادند!

حالا عصبانی هستی! شما به یک سیستم کاملاً ثابت نیاز دارید که بتوانید داده های خود را در آن ذخیره کنید – روشی ضد نفوذ و ضد هک.

بلاکچین می تواند مشکل شما را حل کند!

از نظر عامیانه ، بلاکچین سیستمی برای ذخیره اطلاعات است که در آن تغییر (دستکاری) داده ها یا هک کردن داده ها غیرممکن است ، همچنین هرکسی به سیستم دسترسی دارد می تواند از یکپارچگی سیستم اطمینان حاصل کند.!

بنابراین ، برای توضیح بلاکچین به زبان انگلیسی ساده ، سعی کنید به چیزی شبیه به این فکر کنید –

 • آ دفتر دیجیتال
 • توزیع شده به همه اعضای شبکه
 • غیر متمرکز زیرا هیچ مرجعی قدرت عالی بر سیستم ندارد
 • رمزگذاری شده و با استفاده از رمزنگاری ایمن می شود
 • غیرقابل تغییر, یعنی هر تغییری در دفتر ثابت است
 • هر گره شبکه از a پیروی می کند اجماع، وفاق

فناوری Blockchain چیست و چگونه کار می کند?


از نظر فنی ، فناوری بلاکچین به سیستمی گفته می شود که در آن دفتر توزیع شده peer-to-peer داده ها را ذخیره می کند و به همسالان اجازه می دهد بدون هیچ گونه مرجع متمرکز بین آنها معامله کنند..

همه اعضای شبکه یک نسخه کپی از کل دفتر توزیع شده دارند. همچنین ، شبکه از یک پروتکل اجماع پیروی می کند که امکان معامله داده ها و ایجاد بلوک های جدید با مهر زمان را فراهم می کند.

در زنجیره بلوک ، یک زنجیره بلوکی خطی وجود دارد و هر بلوک به بلوک قبلی متصل است. چطور؟ هر یک از بلوک ها شامل چهار جز components اصلی است –

 • داده ها – هر اطلاعاتی که می خواهید به طور ایمن در بلوک ها ذخیره کنید
 • هاش – شناسه منحصر به فرد اختصاص داده شده به یک بلوک خاص
 • هاش بلوک قبلی – شامل ساختار هش قبلی ، ساختار بلوک ها
 • متا داده – داده های مربوط به داده های داخل بلوک ؛ به عنوان مثال ، مهر زمان یا شماره بلوک.

این چهار م essلفه اساساً اسکلت کل بلاکچین را ایجاد می کنند.

بیشتر بخوانید: چگونه بلاک چین کار می کند?

ویژگی های اساسی Blockchain توضیح داده شده است

اکنون که متوجه شدید فناوری بلاکچین چیست و چگونه کار می کند ، وقت آن است که نگاه عمیق تری به برخی از ویژگی های اصلی بلاکچین بیندازیم.

در اینجا چهار ویژگی اصلی فناوری بلاکچین وجود دارد –

توزیع شده

برخلاف سیستم های متمرکز فعلی ، فناوری بلاکچین یک کپی از دفتر را به تمام اعضا و همه گره های شبکه توزیع می کند. بنابراین ، در صورت خراب شدن تمام داده های هارد دیسک رایانه ، دیگر جای نگرانی نیست. هر عضو شبکه یک نسخه از آن را دارد.

همچنین ، برای از بین بردن شبکه ، یک هکر باید تمام گره های شبکه را پاک کند. به عبارت دیگر ، قدرت محاسبات رایانه هکر باید از قدرت محاسبه همه رایانه های متصل به شبکه بیشتر باشد.

بی اعتماد

آیا به یک غریبه آنلاین که با او هرگز صحبت نکرده اید اعتماد دارید؟ البته که نه! بنابراین چگونه می توانید به سایر اعضای شبکه اعتماد کنید که تراکنش ها را تأیید می کنند?

شما نمی کنید!

بنابراین ، به جای اعتماد به انسان های دیگر ، شما به کل سیستم اعتماد کنید که از یک الگوریتم اجماع خاص پیروی می کند. الگوریتم اجماع هر معامله را تأیید می کند.

اگر هر معامله ای این الگوریتم اجماع را نقض کند ، معامله خود نقض می شود. بنابراین ، حتی اگر طرفین به یکدیگر اعتماد نکنند ، مهم نیست. این سیستم برای اطمینان از ایمنی و اعتماد مشترک در بین کاربران طراحی شده است.

غیرقابل تغییر

هر معامله و ایجاد داده های جدید در بلاکچین دائمی است. نمی توانید هیچ بلوکی را تغییر دهید یا تغییر دهید. این ویژگی بلاکچین را تغییرناپذیر می کند.

اکنون ، تغییرناپذیری مانند یک شمشیر دو لبه است. از آنجا که تغییرناپذیری از استحکام و پایداری آن اطمینان حاصل می کند ، بلاکچین ها را به یک چیز خوب تبدیل می کند. با این حال ، این ویژگی این واقعیت را که انسان ها اشتباه می کنند نفی می کند. حتی اگر اشتباهی برای شخصی پول ارسال کنید ، نمی توانید آن را پس بگیرید.

غیر متمرکز

ممکن است این سال برای شما پیش بیاید که اگر شخص یا سازمانی که شبکه بلاکچین را کنترل می کند تصمیم بگیرد اطلاعات خصوصی شما را فاش کند?

این امکان وجود ندارد! چرا؟ زیرا هیچ شخص یا سازمانی وجود ندارد که شبکه را کنترل کند. سیستم خودمختار و غیرمتمرکز است. بنابراین ، هیچ شخص ثالثی در مورد اطلاعات خصوصی شما کنجکاو نیست.

بیشتر بخوانید:6 ویژگی کلیدی Blockchain که اکنون باید بدانید

موارد استفاده از فناوری Blockchain

علیرغم کاربرد اولیه به عنوان ارز رمزپایه ، بلاکچین دورتر رفته و راه حل هایی را در هر بخش صنعتی ارائه داده است. بنابراین ، اتصال بلاکچین ها را فقط با ارزهای رمزپایه متوقف کنید.

اگر نگاهی به شرکت های برتر با استفاده از فناوری بلاکچین بیندازید ، متوجه خواهید شد که هیچ یک از آنها سرمایه ارزهای رمزپایه را ندارند. بلکه آنها از آنها به عنوان ابزار مدرن برای پیشرفت استفاده می کنند.

در اینجا موارد برجسته وجود دارد –

 • مشاور املاک
 • مالی تجارت
 • حکومت
 • مراقبت های بهداشتی
 • حمل و نقل و حمل و نقل
 • مدیریت زنجیره تأمین
 • بیمه

افکار نهایی

امروزه ، بلاکچین فقط یک دفتر عمومی نیست. این می تواند کارهای مختلفی مانند دارایی های هوشمند – حفظ مالکیت دارایی های دنیای واقعی در بلاکچین ، قراردادهای هوشمند – که خود برنامه هایی هستند که امکان حذف وکلا و دادگاه ها و موارد مختلف را دارند ، انجام دهند..

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصول فناوری بلاکچین ، اکنون در این دوره اساسی بلاکچین ثبت نام کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector