Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: هاشگراف چیست؟ جایگزین قاتل Blockchain

یک چیز خنده دار در مورد دنیای فناوری وجود دارد – فناوری بهتر همیشه غالب است! هر چقدر یک فناوری کارآمد یا عالی باشد ، نسل جدید فناوری دیر یا زود جایگزین آن خواهد شد. بلاکچین ها و ارزهای رمزپایه ممکن است فناوری نسبتاً جدیدی باشند اما دوباره ده ساله است. با توجه به نقص زنجیره بلوک ، کاملاً مطمئن بود که فناوری جدید به زودی آن را خرد خواهد کرد. بنابراین داستان هاشگراف – رقیبی که پادشاه را به چالش می کشد! موضوع امروز – هاشگراف چیست?

داستان هاشگراف: آغاز

در سال 2008 ، جهان در حال مبارزه با یکی از بزرگترین سقوط های اقتصادی بود. مردم ورشکست شدند ، امپراتوریهای تجاری خراب شدند ، و مشاغل هر روز محدودتر می شدند. دنیا دست و پنجه نرم می کرد. مردم شروع به زیر سال بردن از این سیستم کردند – همان سیستم اقتصادی. بیت کوین در برابر فرمانروایان بانکی موضع گرفت و جهانی بدون بانک و سازمان های مالی را پیشنهاد داد.

بیت کوین به زودی به رویای جدید تبدیل شد. فناوری زنجیره بلوکی که این سیستم بر اساس آن کار می کند در ابتدا ابروهایی ایجاد می کند. اما این ایده هر بار محکم به نظر می رسید. سپس Ethereum با اکوسیستم رمزنگاری نسل دوم خود آمد. جهان هنوز در تلاش است تا برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و DAO را هضم کند.

اما در اعماق وجود همه می دانستند که اشکالات جدی در سیستم وجود دارد. آنها فقط آن را قبول نکردند زیرا جذابیت فناوری blockchain قضاوت آنها را مغرضانه جلوه می داد.

هاشگراف چیست؟ یک گزینه Blockchain

اعتبار تصویر: Swirlds

بعضی چیزها باید انجام شوند! احتمالاً CTO و بنیانگذار چرخش ها, لیمون بیرد دقیقاً به همین روش فکر می کرد. Swirlds افتخار بنیانگذاری Hashgraph را دارد. هاشگراف همه چیزهایی است که بلاکچین از آن بهتر است ، حتی بهتر!

هاشگراف چیست?

در یک عبارت واحد ، هاشگراف یک نمودار اکریلیک هدایت شده است. بیش از حد غریب به نظر می رسد؟ می توانید آن را یک فناوری دفتر دیجیتال بنامید که مفهوم شایعات درباره شایعات و رای گیری مجازی را در پیش گرفته است.

Hashgraph بسیاری از مشکلات یک زنجیره بلوک را حل می کند. در مقایسه با بلاکچین ، Hashgraph است

  • سریعتر
  • بیشتر امن
  • منصفانه تر

می توانید تماس بگیرید هاشگراف بلاکچین نسل جدید. Hashgraph می تواند ارزش و اصالت خود را نسبت به موارد رایج اثبات کند ، ممکن است از فناوری بلاکچین کاملاً پیشی بگیرد!

اما مردم یک آسیب پذیری زمان بندی اجماع را در 2 ژوئن 2018 گزارش کرده اند. بنابراین ، مردم همچنان باید نحوه سفر Hashgraph را ادامه دهند.


فناوری Hashgraph چگونه کار می کند?

بنابراین ، اکنون می دانید هاشگراف چیست. اما چگونه این فناوری بهتر است؟ فناوری Hashgraph به پروتکل شایعات بستگی دارد. خوب ، با به دست آوردن فناوری ، باید تأثیر واقعی یک شایعه را در زندگی واقعی احساس کنید.

آیا تا به حال در شرایطی بوده اید که دوست شما شایعه ای درباره شخصی برای شما تعریف کرده باشد؟ این یک سناریوی کاملاً رایج است. یک چیز خنده دار در مورد این سناریوها وجود دارد ، این شایعات حتی سریعتر از هر نوع رسانه ارتباطی پخش می شوند. این یک نوع ارتباط انسانی است.

به همین ترتیب ، در شبکه Hashgraph ، گره ها از گره های دیگر پیام دریافت می كنند. سپس گره ها یک رویداد ایجاد می کنند و هش رویداد را ضبط می کنند. در حالی که یک بلوک در یک بلاکچین دارای 2 شناسه است – شماره هش بلوک و شماره هش بلوک قبلی. در گره های هاشگراف ، 4 شناسه وجود دارد – شماره هش گره و گره های قبلی ، شماره هش آخرین رویداد گره ایجاد شده و شماره هش آخرین رویدادی که دریافت کرده است.

بنابراین ، با این دو شماره هش اضافی ، می تواند به راحتی از شایعات و شایعات به دور از اطلاعات در سراسر شبکه گسترش یابد. به دلیل داشتن چنین خصوصیاتی, Hashgraph می تواند 250،000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. حتی سریع ترین بلاک چین ها می توانند حداکثر 10 هزار تراکنش را انجام دهند.

چرا هاشگراف یک فناوری بهتر Blockchain است?

من بارها گفته ام که هاشگراف فناوری بهتری نسبت به بلاکچین هاست. اما چرا؟ خوب ، 3 دلیل اساسی وجود دارد

1. مقیاس پذیری

مشکل شماره یک blockchains بسیار بی ثبات هستند و نمی توانید مقیاس آنها را تنظیم کنید. بنابراین ، جذابیت را از دست می دهد. از طرف دیگر ، هاشگراف مقیاس پذیر است و خطر انشعاب را کاهش می دهد.

2. امنیت اولویت است

عدم تحمل خطای بیزانس ناهمزمان (ABFT) قوی ترین مقاومت در برابر خطا است. اجماع هاشگراف بر اساس این فناوری ساخته شده است. این سیستم در برابر حملات سایبری از قدرت بیشتری برخوردار می شود.

3. صرفه جویی در مصرف برق

برای بدست آوردن مقدار کمی بیت کوین در اینجا لازم نیست که توان خود را هدر دهید. از آنجا که هیچ الگوریتمی اجماع برای استخراج وجود ندارد ، شما مجبور نیستید اکنون توان خود را هدر دهید.

نتیجه

بنابراین ، امیدوارم پاسخ خود را دریافت کرده باشید – هاشگراف چیست؟ شما چی فکر میکنید؟ آیا هاشگراف آخرین سروصدای بعدی خواهد بود؟ نمی توان اطمینان داشت. این فناوری واقعا عالی به نظر می رسد. وقت آن است که ببینیم آیا به همان خوبی که ادعا می کند وجود دارد یا نه!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector