Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Stablecoin چیست؟ هر آنچه باید بدانید!

بلاکچین یک هدیه فوق العاده همراه با تمام جنبه های مسحورکننده خود – ارزهای رمزپایه – برای ما به ارمغان آورد. مدتهاست که ارزهای رمزپایه به دنبال کسب رتبه برتر در جهان سرمایه گذاری هستند. با این وجود ، با وجود همه ویژگی ها و تلاش هایش ، هنوز هم برای کنار آمدن با سناریوی دنیای واقعی تلاش می کند.

اولاً ، ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات هستند و قیمت ها هرگز تثبیت نمی شوند. به همین دلیل ، بسیاری از کاربران در حال دور شدن از این بازار رمزنگاری جدید هستند. کارشناسان معتقدند که ارزهای رمزپایه اگر بخواهد به یک ارز مورد قبول جهانی تبدیل شود ، راهی طولانی در پیش دارد.

خوب ، ما قبلاً می توانیم ببینیم که چگونه اتفاق می افتد ، در این سال ، 2018 ، آنها بهترین 800 میلیارد دلار را برای همیشه به دست آورده اند. اما با گذشت روزها ، اوضاع به شدت تغییر می کند. قیمت خیلی سریع شروع به کاهش کرد و بعد از مدتی اکنون در منطقه 200 میلیارد دلاری قرار دارد.

Contents

وارد Stablecoin شوید.

سکه پایدار شهر جدید hotshot است و آنها واقعاً خوب به نظر می رسند. حتماً بسیاری از شما در مورد آن چیزی شنیده اید ، اما درمورد واقعی بودن آن سردرگم مانده اید. به همین دلیل است که این راهنما همه موارد مرتبط با پول های ثابت را پوشش می دهد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

فصل 1: Bitcoin پایدار چیست?
فصل 2: ​​انواع مختلف Stablecoins
فصل سوم: Stablecoin: محبوب ترین پروژه ها
فصل چهارم: برنامه های جهان واقعی کدامند؟?
فصل 5: چرا محبوبیت Stablecoin در حال افزایش است?
فصل 6: محدودیت هایی وجود دارد?
فصل هفتم: نگاه به جلو

فصل 1: Bitcoin پایدار چیست?

Stablecoin نوعی ارز رمزنگاری شده است که همیشه قیمت ثابتی دارد. این نوع ارزهای رمزپایه برای ایجاد سناریوی ناپایدار بازار رمزنگاری و تضمین زمینه ای پایدار برای همه ایجاد شده اند..

بنابراین ، ارز رمزنگاری شده Stable Coin برای سرمایه گذاران رمزنگاری ، مبادلات ارزهای رمزپایه و بازار کل رمزنگاری ها بسیار مهم است. به عنوان مثال ، Tether stablecoin را به عنوان مثال در نظر بگیرید. Tether با پول فیات پشتیبانی می شود و شما می توانید Tether را فقط با 1 دلار معامله کنید. بنابراین ، شما می بینید که چگونه پایدار بیت کوین Tether می تواند ماهیت ناپایدار ارزهای رمزپایه را متعادل کند.

انواع پایدار کوین و پایدار کوین چیست

امروزه بسیاری از ارزهای ثابت را در صرافی مشاهده خواهید کرد. این سکه ها به آرامی محبوبیت پیدا می کنند و اعتقاد مردم به ارزهای دیجیتال را دوباره برقرار می کنند. اگرچه پروژه های دیگری نیز وجود داشته است که به عنوان پروژه های محبوب نتوانسته اند به موفقیت مورد نیاز برسند ، اما هنوز هم قوی هستند.

حتی اگر فکر کنید چرا بسیاری از پروژه های سکه پایدار وجود دارند در حالی که همه آنها خروجی یکسانی دارند. خوب ، مسئله این است که ، هر یک از نشانه های پایدار مجموعه ای از سازوکارهای خاص خود را دارد. برخی از آنها دارای پروتکل های مختلف هستند و یا از روش های مختلفی برای تثبیت مقدار استفاده می کنند.


تقریباً تمام پایدارها نوعی وثیقه را نگه می دارند و سپس عرضه خود را مدیریت می کنند تا بازار را تحت تأثیر قرار داده و آن را پایدار کنند. رمز پایدار با پول ، پول واقعی را به عنوان ذخیره نگه می دارد و سپس از ارز قابل بازخرید در ازای توکن اطمینان می یابد.

الگوریتم های اصلی پشت هر سکه ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند ، اما اصطلاح ساده “نگه داشتن یک مقدار پایدار در هر صورت” است.

چرا Stablecoin وجود دارد?

خوب ، خیلی ساده است معامله یا گردش با پول فیات همیشه در دنیای ارزهای رمزپایه کار ساده ای نیست. عمدتا به دلیل اصطلاحات محدودیت و مقررات مربوط به پول فیات است.

به همین دلیل است که بسیاری از صرافی های ارز رمزنگاری شده با دلار سروکار ندارند. بنابراین ، برای سرمایه گذارانی که می خواهند با پول نقد سخت در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنند کاملاً دشوار می شود. سکه پایدار می تواند جایگزین خوبی برای دلار باشد و به شما کمک خواهد کرد تا در ارزهای رمزپایه دیگر سرمایه گذاری کنید.

این تئوری تقلید از ماهیت دلار و استفاده از آن برای فروش بیت کوین و گرفتن پول نقد است. سکه های پایدار به این ترتیب کار می کنند.

بازار رمزنگاری نقدینگی نیز ندارد. از طرف دیگر ، لیست سکه های پایدار می تواند نقدینگی مورد نیاز بازار رمزنگاری را تأمین کند. به همین دلیل آنها برای رشد کلی ارز دیجیتال و مشارکت جهانی ضروری هستند.

فصل 2: ​​انواع مختلف Stablecoins

ممکن است فکر کنید که همه ارزهای رمزپایه پایدار کوین از الگوریتم های مشابه یکسانی برخوردار هستند. با این حال ، این مورد واقعی در اینجا نیست. نوع متفاوتی از لیست سکه های پایدار را با سازوکارهای مختلف در بازار پیدا خواهید کرد. این ها به طور معمول در چهار سکه مختلف دسته بندی می شوند.

بیایید ببینیم آنها چیستند:

1. Stablecoin با پشتیبانی فیات

اینها توسط پول فیات و یکی از اشکال رایج رمزنگاری سکه پایدار پشتیبانی می شوند. به عبارت ساده ، تا حدودی یک شکل دیجیتالی از پول فیات است.

فیات پول واحد پولی موجود ما از هر کشور است. به زبان ساده ، این پول کاغذی است که هر روز برای خرید چیزها و پس انداز در بانک های خود استفاده می کنید. USD ، CHF ، EUR ، JPY و GBP فقط تعداد انگشت شماری از این نمونه ها هستند ، اما شما متوجه این موضوع می شوید ، درست است?

اتفاقی که در این شکل از رمز ارزهای پایدار بیت کوین رخ می دهد این است که ارزش این سکه ها برابر ارز معمولی است. این بدان معناست که اگر واحد پول شما 1 دلار باشد ، هر رمزپایه سکه ثابت دارای همان ارزش 1 دلار خواهد بود. بنابراین ، هر دو نسبت ارزی همیشه در 1: 1 باقی می مانند. این عنصر اساسی پایدار کوین است.

با این حال ، در این حالت ، همه این نوع پول های ثابت پول واقعی برای پشتیبان گیری از بانک ها دارند. این زیرساخت مفهوم کلی تمرکززدایی را تا حدی نامعتبر می کند. چرا؟ زیرا در نهایت ارزهای رمزپایه توسط بانک ها کنترل می شوند که یک سیستم متمرکز است.

با این حال ، این نوع ساختار سکه پایدار نیز بسیار ساده است. هنوز هم ، شما مجبور هستید با مسائل اعتماد كنید.

فرآیند

پردازش این نوع رمز پایدار کاملاً ساده است. یک شرکت شخص ثالث جریان پول فیات و توکن ها را مدیریت خواهد کرد. این پول جدید فیات را می پذیرد و سپس مقدار دقیق Bitcoin ثابت را در شبکه صادر می کند. این شرکت در اختیار تمام پولهای فیاتی است که این نشان دهنده آن است.

اما شما باید به شرکت شخص ثالث اعتماد کنید و معتقد باشید که بانک ها به همان اندازه پول فیات دارند. با این حال ، شما واقعاً راهی برای دانستن این مسئله ندارید. این یک مسئله اعتماد است ، که مشکل مشترک را دوباره از سر می گیرد.

بعد از اینکه آنها رمزها را صادر کردند و شما با پول فیات ، Bitcoin را خریداری کردید ، می توانید در سیستم عامل های مختلف استفاده کنید. از طرف دیگر ، اگر می خواهید نشانه های خود را بفروشید و پول نقد را پس بگیرید ، این شرکت پول را به شما انتقال می دهد. پس از آن ، آنها نشانه هایی را که شما استفاده کرده اید از بین می برند. به این ترتیب ، آنها حتی اگر افراد برخی از نشانه ها را بخرند یا آنها را از بین ببرند ، همان نسبت 1: 1 را حفظ خواهند کرد. این روش دیگری است که چگونه پول پایدار کار می کند.

بنابراین ، می بینید که در این نوع رمز ارزهای پایدار مقدار پایداری بدست می آورید.

آیا مزایایی دارد?

 • تقریبا پایدار: ارزهای فیات کاملاً پایدار هستند زیرا دولت از آنها پشتیبانی می کند. همچنین شما می توانید از حقوق قانونی برخوردار شوید زیرا این Bitcoin ثابت با اصطلاحات قانونی سروکار دارد.
 • کاملا ساده: شما قادر خواهید بود مکانیسم ها را به راحتی درک کنید. همچنین ، این یک الگوریتم سرراست است ، هیچ موقعیت پیچیده ای ندارد.

اشکالات عمده

 • سیستم متمرکز: ساختار این سکه پایدار متمرکز است و شما می دانید که چقدر می تواند آسیب پذیر باشد. نیاز اساسی بلاکچین که خلاص شدن از مشکلات تمرکز است ، در اینجا کار نمی کند. بنابراین ، نمی توانید این شبکه ها را غیرمتمرکز یا توزیع شده بخوانید.
 • مسائل اعتماد: باید کورکورانه به آنها اعتماد کنید. اما این عنصر کاملاً بر خلاف ماهیت ارزهای رمزپایه است. برای تأیید اعتبار همه حساب ها می توان حسابرسی های خارجی را انجام داد.
 • قوانین: همانطور که منفعلانه با پول فیات برخورد می کنید ، موظف به قوانین و مقررات خواهید بود. این چیزی که خیلی از ما واقعاً نمی خواهیم.

2. Stablecoin با پشتیبانی کالا

این نوع سکه ها از کالاهایی مانند گاز ، طلا ، فلزات ارزشمند و غیره پشتیبان تهیه می شوند ، در اینجا همه این کالاها همیشه از ارزش پایداری در شبکه برخوردار خواهند بود. شما می توانید محصولات را در دارایی های قابل انعطاف قرار دهید زیرا می توانید آنها را با پول نقد سخت در همان بازار معامله کنید.

ممکن است بسیاری از شما کالاهای ذخیره شده برای روزهای بارانی داشته باشید. یکی از رایج ترین آنها طلا است ، فلزی گرانبها با ارزش زیادی در بازار. طلا یک فلز نادر است و مردم از نسل های گذشته از آن به عنوان لوازم جانبی استفاده می کنند.

به همین دلیل شما همیشه تقاضای این فلز و سایر فلزات گرانبها را در بازار پیدا خواهید کرد. بنابراین ، همیشه قابل معامله خواهد بود.

سایر فلزات گرانبها نیز تقاضا دارند اما به اندازه خود طلا نیستند. سرمایه گذاران این فلز را ذخیره کرده و این را به عنوان گزینه ای مطمئن در مورد سایر فلزات در نظر می گیرند.

Bitcoin پایدار که توسط طلا پشتیبان تهیه می شود ، همیشه ارزش خاصی به هر یک از سکه ها اختصاص داده شده است. به عنوان مثال ، یک ثبات کوین طلا می تواند نشان دهنده یک گرم طلا باشد. با این حال ، ممکن است تعجب کنید که خود طلای فیزیکی کجاست. این طلا ها در یک طاق قابل اعتماد بسیار امن نگهداری می شوند ، اما در بیشتر موارد ، آنها شخص ثالث هستند.

بنابراین ، شرکت رمزنگاری سکه پایدار شما از خدمات شخص ثالث برای دادن این نوع کالاهای لوکس به شما استفاده می کند. ممکن است بخواهید قبل از پریدن با این سکه ها روی آن فکر کنید.

رمزنگاری سکه پایدار با پشتوانه کالا به اندازه محبوبیت پشتیبان فیات محبوب نیست. اگر نمی خواهید در ارزهای فیات سرمایه گذاری کنید ، یک گزینه جایگزین دریافت می کنید. به نظر شما نوعی گزینه ملموس است.

فرآیند

این به سادگی لیست سکه های پایدار با پشتیبانی فیات نیست. کاربر طلا یا شکل دیگری از کالا را از طریق سیستم عامل خریداری می کند. پس از آن ، فروشنده طلاهایی را که کاربر به تازگی خریداری کرده است فراهم می کند و متولی این امر را در یک طاق امن حفظ می کند.

یک بار ، فروشنده طلا را ذخیره می کند ، همه کارهایی که انجام می دهند روی هر نوع کارت دیجیتال قرار می گیرد. این کارت ضروری است زیرا در صورت سو mis مدیریت ، کاربر یا فروشنده می تواند روند اطلاعات خود را براساس اطلاعات ادعا کند.

این کارت دیجیتال به یک قرارداد هوشمند در شبکه ارسال می شود و آن قرارداد سپس پایدار طلای جدید یا توکن روی شبکه را ضرب می کند. سپس کاربران نشانه هایی را که در ابتدا ادعا کرده اند دریافت می کنند. این بیشتر یک روش پیچیده است که چگونه پول های ثابت کار می کنند.

امروزه لیست سکه های پایداری وجود ندارد که توسط کالاها پشتیبان تهیه شود. با این حال ، چند پروژه دیگر گزینه های دیگری غیر از موارد پشتیبانی شده توسط فیات را در اختیار کاربران قرار می دهد ، بنابراین این یک امتیاز مثبت است.

از طرف دیگر ، گزارش هایی در مورد پروژه های لیست پولی پایدار مورد حمایت کالاهای کلاهبردار گزارش شده است ، بنابراین قبل از سرمایه گذاری از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

آیا مزایایی دارد?

 • دارایی واقعی: هر سرمایه گذار در اینجا می تواند دارایی های واقعی را به عنوان یک فرم دیجیتالی نگه دارد. همانطور که می بینید دارایی ها ملموس است. بنابراین ، می توانید در هر زمان با استفاده از نرخ تبدیل آنها را بازپرداخت کنید و مالک دارایی آن باشید.
 • ثبات بالاتر: ارزش کالاها در واقع چندان نوسان ندارند. بنابراین ، می توانید آنها را به عنوان منبع پایدار سرمایه گذاری تصور کنید. در طولانی مدت ، قطعاً این نوع پول های ثابت مفید خواهند بود
 • نقدینگی را ارائه می دهد: یک رویکرد منحصر به فرد برای کالاهای توکن ، سیال شدن بلاکچین بلاکچین را نسبت به قبل دارد. این امر دامنه بیشتری از کشف قیمت را نیز تسهیل می کند.

چه در مورد معایب?

 • بیش از حد بسیاری از مقامات: این نوع سکه پایدار به بسیاری از مراجع اضافی مانند فروشندگان ، متولیان و سایر مقامات نیاز دارد. به همین دلیل است که در پایان ، این سیستم به جای یک سیستم غیرمتمرکز ، به یک سیستم متمرکز تبدیل می شود ، که خطر شکست را افزایش می دهد.
 • نیاز به حسابرسی دارد: اطمینان از در دسترس بودن همه موارد نیاز به جلسات حسابرسی دارد. این باعث صرف زمان زیادی می شود و تجربه کلی بلاکچین را تضعیف می کند.

3. Stablecoin با پشتیبانی ارز رمزنگاری شده

ارزهای رمزپایه از این نوع رمزهای پایدار نسخه پشتیبان تهیه می کنند. ارزهای رمزپایه مشهوری مانند Ethereum یا Bitcoin که اتفاقاً ارزش بازار زیادی دارند در اینجا استفاده می شود. معمولاً پشتوانه این سکه ها توسط یک رمزنگاری واحد تهیه نمی شود ، بلکه ترکیبی از ارزهای رمزپایه مختلف است. این ساختار از هرگونه خطرات نوسان جلوگیری می کند.

اگر برای پشتیبان گیری از این قیمت پایدار بیت کوین تنها از رمزنگاری منفرد استفاده می کنید ، هدف اصلی پایدار کوین باطل می شود. این فقط یک سکه است که توسط یک سکه دیگر پشتیبانی می شود و این کار را غیرضروری می کند.

با این حال ، اگر از این قیمت پایدار بیت کوین پشتیبان مخلوط ارزهای رمزپایه باشد ، حتی اگر یکی از ارزهای رمزنگاری شده سقوط گسترده ای داشته باشد ، ارزهای دیگر می توانند از آن سقوط حمایت کنند. این سیستم کار می کند و یک مقدار پایدار را برای نشانه ها تضمین می کند.

ارزهای رمزپایه بسیار زیاد هستند دارایی های ناپایدار, بنابراین سرمایه گذاری در تنها یک مورد بسیار خطرناک است.

یکی دیگر از فاکتورهای مهم پول های پایدار با پشتوانه رمزنگاری ، وثیقه بیش از حد آن است. این نوع ساختار برای حفظ نوسانات ارزش بازار رمزنگاری ضروری است. تولید بیش از آنچه که نیاز است از خسارات ناشی از سقوط ناگهانی قیمت جلوگیری می کند.

معمول ترین صحنه برای این نوع پول های ثابت است که کاربران سکه های خود را در یک قرارداد هوشمند مشارکت می کنند و بعداً نسبت ثابتی از پول های ثابت ایجاد می کنند.

فرآیند

در این مورد ، کاربر رمز ارزهای پایه خود را قفل می کند و سپس بر اساس آن پایدار کوین ایجاد می شود. پس از ایجاد ، همه آنها به کیف پول کاربران ارسال می شوند. حتی در بسیاری از موارد ، می بینید که این دسته از قیمت پایدار کوین به کاربران اجازه می دهد از طریق قرارداد هوشمند وام دریافت کنند.

اگر ارزش قیمت پایدار کوین به نوعی کاهش یابد ، آنها وثیقه را قفل می کنند و از آن برای پرداخت هر نوع بدهی استفاده می کنند. کاربر سطح برداشت کننده را تعیین می کند و اگر تصادف ناگهانی رخ دهد و به آن سطح نزدیک شود ، وثیقه به طور خودکار منحل می شود.

روش های دیگر مانند تکمیل کننده یا مشوق ها بیشتر از ثبات قیمت اوراق بهادار تضمین می کنند. بنابراین ، همه فقط به گروه ارزهای رمزپایه بستگی ندارد بلکه به ترکیبی از همه چیز بستگی دارد. این روش دیگری است که چگونه پول پایدار کار می کند.

آیا مزایایی وجود دارد?

 • سیستم غیرمتمرکز: برخلاف سایر پول های ثابت ، این یکی از طرح های غیرمتمرکزتر از همه است. بنابراین ، اگر به معماری غیر متمرکز علاقه دارید ، می توانید آن را در نظر بگیرید.
 • کارایی بالاتر: می توانید به سرعت هر نوع رمزنگاری را به رمزنگاری دیگری در شبکه تبدیل کنید. انجام آن نسبتاً آسان است و روند تصفیه را افزایش می دهد.
 • شفافیت: همه تراکنش ها در سیستم دفتر ثبت می شوند ، بنابراین شما می توانید همه اتفاقات را ببینید.
 • اهرم ایجاد می کند: از آنجایی که سکه ها بیش از حد وثیقه دارند ، هر کاربری می تواند از آن به عنوان وسیله ای برای تجارت استفاده کند ، این امر فرایند کارآمد را تضمین می کند.

چه در مورد معایب?

 • ناپایدار: از آنجا که این نوع سکه های پایدار توسط خود ارزهای رمزپایه پشتیبانی می شوند ، حس مشترک آن این است که نوسانات بیشتری نسبت به انواع دیگر سکه های پایدار خواهد داشت.
 • بیش از حد پیچیده: روند ضرب کمی پیچیده است و به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر حتی یکی از آنها مفقود شود ، کل روند سقوط خواهد کرد.
 • مایع سازی فوری: هم می تواند نعمت باشد و هم نفرین. همانطور که می دانید اگر دارایی های خود را زیر مقدار آستانه قرار دهد ، می توانید نقدینگی کنید. اما با این کار ، دامنه قیمت می تواند به شدت تغییر کند ، و کل سیستم را بی ثبات کند.

4. Stablecoin به سبک Seignorage / بدون وثیقه

این دسته از سکه ها کمی متفاوت است. آنها هیچ دارایی برای پشتیبان گیری از آنها ندارند. بلکه آنها از یک الگوریتم برای سوزاندن یا افزودن رمزنگاری برای تثبیت مقدار استفاده می کنند. این سکه از روشی حاکم استفاده می کند که گسترش یا محدود کردن سکه ها در شبکه را تضمین می کند. این سیستم اطمینان حاصل می کند که نشانه ها همیشه دارای ارزش پایدار هستند.

اگر تقاضا افزایش یابد ، سکه های جدید ضرب می شوند و افزایش قیمت را تثبیت می کند. با این حال ، هدف اصلی همیشه ثابت است ، ارزش را نزدیک به 1 دلار کنید. متأسفانه ، این نوع ثبات Bitcoin به اندازه بقیه محبوبیت پیدا نکرد.

اما وضعیت در حال تغییر است زیرا این نوع می تواند چشم انداز قیمت با ثبات Bitcoin را تغییر دهد.

فرآیند

همان ساده ای است که قبلاً گفتم. کاربر در شبکه تقاضای سکه پایدار می کند و سیستم برای حفظ خواسته ها و جلوگیری از افزایش قیمت سکه تولید می کند. اما چه اتفاقی می افتد که قیمت ها به دلیل سکه های زیاد کاهش می یابد?

در این صورت ، شبکه سهام به شما پیشنهاد می دهد و برای خرید سهام به پایدار کوین نیاز خواهید داشت. بنابراین ، با این روش آنها از شر پولهای اضافی پایدار خلاص می شوند و سیستم را حفظ می کنند. این نوعی استراتژی مشابه است که امروزه بانک ها از آن استفاده می کنند.

چه مزایایی دارد?

 • کاملا غیر متمرکز: با نظارت بر همه چیز توسط الگوریتم ها ، شبکه کاملاً غیر متمرکز و بدون تأثیر شخص ثالث است.
 • بدون دارایی پشتیبان: این رمز پایدار هیچ نوع وثیقه ای برای پشتیبانی از آن ندارد. بنابراین ، هرگز نگران نوسانات قیمت وثیقه های م affectثر بر سیستم نخواهید بود.
 • واقعا پایدار: نسبتاً پایدارتر از انواع دیگر پول های ثابت است. الگوریتم ها همیشه اطمینان حاصل می کنند که هرگز سکه در شبکه زیاد یا زیاد نباشد.

آیا معایبی وجود دارد?

فرآیند پیچیده: حتی اگر الگوریتم ها از همه چیز مراقبت کنند ، این روند کاملاً پیچیده است. اطمینان از اینکه ضریب سکه و از بین بردن سکه همیشه تعادل را در یکدیگر ایجاد می کند ، بسیار دشوار است.

فصل سوم: Stablecoin: محبوب ترین پروژه ها

تاکنون بسیاری از پروژه های پایدار کوین انجام شده است. نه اینکه تک تک آنها محبوبیت پیدا کنند ، اما بعضی از پروژه ها واقعاً قابل ذکر هستند. بیایید ببینیم این پروژه ها چیست.

پروژه های Stablecoin با پشتیبانی Fiat:

 • اتصال به اینترنت (USDT)

بیایید کار خود را با یکی از معتبرترین سکه های معتبر موجود در بازار آغاز کنیم. Tether یک سکه پایدار است که توسط USD پشتیبانی می شود. علاوه بر این ، در بین علاقه مندان به زنجیره بلوک بسیار محبوب است. Tether Limited شرکتی است که Tether را در اختیار دارد ، اما این تنها چیزی نیست که آنها مالک Tether هستند. یکی از بزرگترین صرافی های Bitfinex پیوند نزدیکتری با Tether stablecoin دارد. به نظر می رسد هر دو مدیر عامل یکسانی دارند.

این قیمت پایدار بیت کوین عمدتا توسط سرمایه گذاران رمزنگاری استفاده می شود ، هر زمان که نیاز به جلوگیری از سقوط احتمالی بازار داشته باشند. بنابراین ، شما می توانید این را نوعی ناجی بدانید. بیشتر معامله گران Tether را به عنوان سرمایه گذاری ارزشمند و پایدار خریداری کردند.

کاری که Tether در اینجا انجام می دهد این است که راه حل بهتری برای هدایت تبدیل USD است. در اینجا ، معامله گران می توانند تمام سرمایه گذاری های خود را به یک Bitcoin ثابت تبدیل کنند که نشان دهنده مقدار معادل USD است. بنابراین ، دیگر لازم نیست در بحران پول نقد کنید.

اختلاف نظرها در مورد Tether

حتی اگر Tether به نظر می رسد یک صید عالی باشد ، اما بحث و جدال هایی در بازار وجود دارد. اول از همه ، بسیاری عدم شفافیت در شبکه را زیر سوال می برند. از آنجا که استی کوین با پشتوانه فیات دارای معماری متمرکز است ، این سingال اجتناب ناپذیر است.

بسیاری از این ترس دارند که Tether կայուն کوین ممکن است از تمام نشانه ها با مقدار دقیق پول فیات پشتیبان تهیه نکند. از طرف دیگر ، Tether همیشه ادعا می کند که آنها USD کافی برای تبدیل همه رمزها دارند. بسیاری از منتقدان این ادعا را به چالش کشیدند ، اما نتوانستند هیچ زمینه محکمی برای نظریه خود پیدا کنند.

در پایان ، Tether با بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه در بازار همچنان محبوب است.

 • TrueUSD (TUSD)

TrueUSD یکی دیگر از سکه های پایدار با پشتیبانی فیات است ، اما یک گزینه جایگزین برای Tether است. برخلاف Tether ، در این سکه شفافیت بیشتری خواهید یافت. چارچوب اصلی آنها به آنها امکان می دهد این شفافیت را حفظ کنند.

سیستم آنها دارای اهمیت روان با سیستم محافظ است. هر کاربر در سیستم عامل خود می تواند TUSD را با USD با استفاده از آن حساب سپرده مبادله کند. این حساب برای تیم قابل لمس نیست و هیچ کس نمی تواند آن را دستکاری کند. بدیهی است که این سناریو تجربه کاربری بهتری را تضمین خواهد کرد زیرا شما همیشه قادر خواهید بود سهمیه 1: 1 را برای رمز خود بدست آورید.

Bittrex ابتدا TrueUSD و بعداً بازار بزرگ رمزنگاری دیگری مانند CoinTiger ، Binance و Upbit از آن استقبال کردند. تا آنجا که محبوبیت پیش می رود ، در موقعیت دوم قرار دارد ، پس از Tether بسیار محکم است. با این حال ، تیم در تلاش است این پایدار کوین جدید را با بخش های دیگر مانند پرداخت بین المللی یا راه حل تجارت الکترونیکی سازگار کند.

 • جوزا (GUSD)

دلار جوزا یا GUSD با انتظارات زیادی وارد بازار شد. دوقلوهای وینکلوس – کامرون و تایلر در پشت این نوع جدید از ثبات بلاعوض فیات پشتیبانی می کنند.

دلار جوزا از کلیه مقررات پول فیات معمولی پیروی می کند ، زیرا توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود. این شرکت ادعا می کند که در حال حاضر اولین سکه تنظیم شده در بازار است که دارای ویژگی های زیادی است. یکی از موارد قابل ذکر ممکن است توانایی ارسال و دریافت دلار در سیستم عامل آنها باشد.

بنابراین ، این یک سیستم پرداخت سریع و ایمن را تضمین می کند که با USD همراه است.

چگونه کار می کند?

در ابتدا ، هر کسی که علاقه مند به خرید جوزا باشد دلار را از صرافی جوزا به GUSD تبدیل می کند. این نشانه ها مستقیماً به حساب Ethereum وی می روند. از طرف دیگر ، اگر وی این مبلغ را به حساب دلار Gemini خود واریز کند ، در این صورت می توانند آن را به USD تبدیل کنند.

دلار USD صادر شده برای این رمزها در یک بانک U.S.A ذخیره می شود ، جایی که واجد شرایط انتقال و سایر برنامه ها هستند. برای اطمینان از شفافیت کامل آنها ، این شرکت با یک شرکت حسابداری مستقل کار می کند که هر ماه نسبت 1: 1 را بررسی می کند.

به این ترتیب ، دیگر نگران دلار جوزایی خود نیستید.

پروژه های Stablecoin مورد حمایت کالا:

 • نشان های طلای Digix (DGX)

یکی از بهترین پروژه های پایدار برای سکه با پشتوانه کالا ، Digix Gold است. این رمز ارز ERC-20 توسط کالایی طلبکار – طلا پشتیبانی می شود. بسیاری از کاربران خارج از کشور هستند که می خواهند در طلا سرمایه گذاری کنند و Digix این فرصت را به درهای خود می رساند.

هر یک از طلا حسابرسی می شوند و سپس در یک طاق کاملاً محافظت شده معروف به “خانه امن” ذخیره می شوند. هر زمان که دوست داشتید می توانید DGX را بازپرداخت کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد. ارزش هر نشانه به قیمت بازار طلا بستگی دارد. طلا همیشه یک سرمایه ثابت برای سرمایه گذاری همراه با پول فیات محسوب می شد.

بنابراین ، از این نظر ، DGX فقط یک نمونه کامل از سکه پایدار مورد حمایت کالا است. در شبکه ، اگر می خواهید در طلا سرمایه گذاری کنید ، برای هر رمز DGX 1 گرم طلا دریافت خواهید کرد.

اگر نگران شفافیت هستید ، قطعاً DGX می تواند نگرانی شما را برطرف کند. هر 3 ماه آنها بیانیه ای کاملاً ممیزی شده ارائه می دهند که ایمنی دارایی شما را تضمین می کند.

 • سکه تیبریوس

با راه اندازی سکه Tiberius ، گروه Tiberius AG. سفر خود را با بلاکچین آغاز کردند. Tiberius Group AG یک شرکت مدیریت دارایی و تجارت کالا است که می خواهد گزینه دیگری برای سرمایه گذاری در اختیار پایدار کوین قرار دهد.

با این حال ، آنها نسبتاً جدید هستند ، تازه در تاریخ 1 اکتبر 2018 به بازار عرضه شده اند. سکه Tiberius تا حدودی یک ارز رمزنگاری شده جدید با ثبات است که توسط فلزات کمیاب پشتیبانی می شود.

یکی از این سکه ها نمایانگر هفت نوع فلز است. بنابراین ، این ارز رمزپایه پایدار تنها با یک فلز نادر پشتیبانی نمی شود بلکه ترکیبی از آنها است. آنها نسبت دقیق فلزی برای هر سکه دارند. بیشترین توکن دارای 6.569٪ پلاتین ، 11.057٪ کبالت ، 19.595٪ طلا ، 13.269٪ نیکل ، 15.838٪ قلع ، 24.959٪ مس و 8.713٪ آلومینیوم است.

در مورد وزن ، 0.0015 گرم پلاتین ، 1 گرم کبالت ، 0.003 گرم طلا ، 6 گرم نیکل ، 5 گرم قلع ، 25 گرم مس و 25 گرم آلومینیوم دریافت خواهید کرد..

به گفته آنها ، آنها می خواهند مردم در فلزات صنعتی سرمایه گذاری کنند که تقاضای زیادی دارد و برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت.

برخلاف سایرین ، سکه Tiberius به طور قانونی تحت صلاحیت قانون سوئیس فروخته می شود. این پایدار کوین تنها 0.70 دلار برای شما هزینه خواهد داشت و اطمینان حاصل کنید که آن را در همان محدوده قیمت نگه دارید.

پروژه های Stablecoin با پشتیبانی رمزنگاری:

 • سازنده DAO (DAI)

MakerDAO تحت بهترین ارزهای پایدار با پشتیبانی از ارزهای رمزپایه قرار می گیرد ، اما با کمی تفاوت. همانطور که قبلاً گفتم ، ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات هستند و این نوع باید همیشه ترکیبی از رمزنگاری داشته باشند تا یکدیگر را پایدار کنند.

با این حال ، این در MakerDAO صدق نمی کند. آنها دارای دو نوع رمز هستند که یکی MKR است و دیگری DAI կայուն کوین. پایدار کوین DAI توسط Ethereum پشتیبانی می شود. بله ، فقط اتریوم. اما در آن صورت چگونه ثبات را حفظ می کنند?

همانطور که می دانید ، این نوع سکه ها گاهی وثیقه های بیش از حد دارند. بنابراین ، اگر یک سکه پایدار به ارزش 20 دلار در شبکه می خواهید ، باید 40 دلار Ethereum برای آنها ثابت کنید. به محض اتصال Ethereum ، شبکه از یک قرارداد هوشمند استفاده می کند و ضرب طلای DAI را شروع می کند و آن را به کیف پول شما می فرستد..

قسمت اساسی در مورد این سکه این است که شما یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز دریافت خواهید کرد زیرا DAI կայուն کوین با هیچ نوع واحد متمرکز یا شخص ثالث کار نمی کند..

 • Synthetix (هاون)

Synthetix که قبلاً با نام Havven شناخته می شد ، یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز است. هاون ، سفر خود را برای ارائه همان ارزش دلار آغاز کرد و یک سکه پایدار به نام nUSD (اکنون sUSD) راه اندازی کرد.

هدف اصلی ارائه راه حل بیشتر برای نوسانات قیمت ارزهای رمزپایه و ارائه مسیری غیرمتمرکز است. اما چگونه سکه را ضرب می کنید؟ خوب ، برای این کار شما باید نماد آنها را با نام SNX (قبلا HAV) خریداری کنید. نشانه بسیار شخصی آنها از این رمزهای دیگر پشتیبانی می کند و آنها اطمینان می دهند که عرضه همیشه ثابت است.

با این حال ، بعد از نام تجاری جدید ، Synthetix بسیاری از سکه های پایدارتر مانند sEUR ، sJPY ، sAUD ، sKRW و sXAU را معرفی کرد. این سکه ها نیز توسط SNX پشتیبانی می شوند. بنابراین ، برای داشتن آنها باید از سکه های SNX استفاده کنید و سپس سکه پایدار شما انتخاب می شود.

در واقع کاملاً جذاب است زیرا با Synthetix ، گزینه های زیادی به شما تعلق می گیرد و ارز زیادی را دریافت می کنید. از آنجا که اکثراً سکه های پایدار به دلار آمریکا متصل می شوند ، در اینجا ارزهای دیگری از جمله پایدار کوین طلا دریافت می کنید.

پروژه های Stablecoin به سبک Seignorage / بدون وثیقه:

 • کربن

این یکی دیگر از بهترین نمونه های پایدار سکه های ثبات غیر وثیقه است. کربن پایدار کربن به سمت آینده فناوری دفتر توزیع شده هدف دارد و آنها فکر می کنند که پایدار کوین سرمایه بعدی برای اقتصاد جهانی خواهد بود.

کربن پایدار با استفاده از الگوریتم هایی برای ایجاد ثبات در کل توکن ، ارزش پایدار USD را دنبال می کند. آنها دو نوع نشانه در شبکه دارند – Carbon Stablecoin و Carbon Credits. اعتبار کربن یک رمز فرار است و برای حفظ قیمت پایدار کربن یا CUSD استفاده می شود.

هنگامی که قیمت ها شروع به کاهش حراج الگوریتم ها از اعتبار کربن خود به کاربرانی می کنند که می خواهند در سوزاندن CUSD خود شرکت کنند. پس از CUSD کافی ، الگوریتم آنها را می سوزاند که فشار قیمتی رو به بالا را ایجاد می کند.

اگر به طریقی قیمت شروع به افزایش کند ، شبکه CUSD را به دارندگان اعتبار کربن توزیع کرده و عرضه را تثبیت می کند. این سیستم کار می کند ، و شما ماهیتی غیرمتمرکز دریافت می کنید بدون اینکه چیزی از آن پشتیبانی کند.

بنابراین ، به نوعی کربن از یک دارایی بی ثبات برای تثبیت دارایی دیگر استفاده می کند. الگوریتم آنها کاملاً ساده است و به اعتقاد آنها این کار می تواند برای مدت زمان طولانی بدون ایجاد مزاحمت در شبکه ادامه یابد..

 • کووالا

اگر در این نوع ارزهای رمزپایه قرار داشته باشید ، پایدار کوین کوالای بدون وثیقه یکی از بهترین پول های ثابت برای سرمایه گذاری است. kUSD سکه رسمی کوالا است ، و قیمت گذاری USD را دنبال می کند. kUSD ادعا می کند که اولین سکه و اجرای پروتکل کوالا است که به طور خودکار از آن پشتیبان تهیه می شود.

این پروتکل نتیجه ای مشابه Basis دارد. پروتکل کوالا بر اساس خواسته ها ، kUSD را ایجاد و تخریب می کند. اگر تقاضا زیاد شود ، آنها kUSD بیشتری ایجاد می کنند و اگر افت کند ، نشانه ها را از بین می برد.

اگر آنها بتوانند آن را ادامه دهند ، کوالا ممکن است تبدیل به یک پایدار ارز روزمره شود. با این کار قادر خواهید بود فعالیتهای زیادی مانند خرید آنلاین ، پرداخت قبوض ، هزینه های بیمارستان و موارد دیگر را انجام دهید.

فصل چهارم: برنامه های جهان واقعی کدامند؟?

Stablecoin سهم مناسبی از برنامه های کاربردی و در سناریوهای واقعی دارد که کاملاً کارآمد است.

برنامه ها و پروژه های Stablecoins

بیایید ببینیم آنها چیستند:

 • ارز روزمره

درست مانند پول فیات با پشتیبان گیری قانونی می توانید از Stablecoin به عنوان یک ارز معمولی استفاده کنید. آنها دقیقاً مانند پول دیجیتال خواهند بود و می توانید از آنها برای پرداخت آنلاین استفاده کنید. اکنون سرانجام ممکن است بتوانید فقط از تلفن همراه خود استفاده کنید و هزینه آن قهوه صبح را با ارز رمزپایه پرداخت کنید.

همچنین می توانید از آن به عنوان روش پرداخت برای پرداختهای خارج از کشور استفاده کنید و اکنون دیگر مجبور به انجام مراحل تبدیل نیستید.

 • پرداختهای P2P و ساده سازی تکراری

پرداخت های همتا با همتا با پول ثابت آسان تر است. برای انجام پرداخت های خودکار می توانید از آنها در قراردادهای هوشمند استفاده کنید. جفت شدن با قراردادهای هوشمند هر کاری را می توان انجام داد. اگر شرکتی را اداره می کنید ، فقط با استفاده از قراردادهای هوشمند می توانید افسران خود را با رمزنگاری پرداخت کنید.

همه چیز اتوماتیک و شفاف خواهد بود. با استفاده از این سکه قادر خواهید بود همان مبلغی را که آنها بدست می آورند پرداخت کنید. با خارج شدن بانک ها از معادله ، این فقط چند دقیقه طول می کشد. بنابراین ، برای هر دو طرف بهتر است.

 • حواله های مقرون به صرفه و بسیار سریع

بسیاری از مردم کشورهای در حال توسعه برای جستجوی کار به کشور دیگری می روند. این جایگاه نسبتاً در حال رشد در زمینه کاری است. آنها خانواده هایی برای حمایت از زندگی در خانه دارند و برای این منظور ، باید پول به خارج از کشور ارسال کنند. ارسال حواله به خارج از کشور با این سکه ها بسیار ساده تر است. آنها فوق العاده سریع هستند و ارزشی برابر با پول فیات دارند. بنابراین ، مشاغل منظم استفاده از نمایندگی های دیگر نیازی نخواهد بود.

نه تنها در عرض چند دقیقه انجام می شود ، بلکه هزینه های معاملات در سکه های ثابت نیز بسیار کمتر است. به این ترتیب آنها می توانند در هزینه های اضافی صرفه جویی کنند.

 • سطح امنیتی اضافه شده از سقوط ارز

از آنجا که پایدار هستند ، در هنگام سرمایه گذاری نگران خرابی های ارزی نخواهید بود. برخلاف سایر ارزهای رمزپایه ، مقادیر تقریباً هیچ نوسانی ندارند. در مورد هر گونه تصادف ، افراد می توانند به سرعت پول خود را با یک سکه ثابت حفظ کنند تا مبلغ را حفظ کنند.

و وقتی همه چیز آرام شد ، آنها به راحتی می توانند پول خود را بدون دردسر پس بگیرند. با این کار محافظت بهتر از هر نوع سقوط ارزی تضمین می شود. استفاده از این سکه می تواند تثبیت پول های فیات منظم را نیز تضمین کند.

 • مبادلات ارز رمزنگاری پایدارتر

صرافی های رمزنگاری باید با بی ثباتی زیادی روبرو شوند. از آنجایی که دخمه های معمولی عرضه محدودی دارند ، تقاضا برای آنها به آرامی افزایش می یابد و آنها را بسیار بی ثبات می کند. این امر تأثیر منفی بر ذهن سرمایه گذاران می گذارد.

بازار رمزنگاری همچنین باید با مقررات تبدیل پول فیات و بسیاری موارد دیگر سر و کار داشته باشد. اما با پایدار کوین می توان جداول را تغییر داد. ثبات در بازار این سکه ها می تواند مبادلات کلی ارزهای رمزنگاری شده را بهبود بخشد: بدون خطر اضافی ، هیچ قانون غیر ضروری.

فصل 5: چرا محبوبیت سکه پایدار در حال افزایش است?

کاملاً واضح است که چرا پایدار سکه ها به یک انتخاب محبوب تبدیل می شوند. Stablecoin مانند سایر ارزهای رمزپایه نیست. ارزهای رمزپایه معمول با برنامه هایی برای انتشار سکه های جدید عرضه محدود یا محدود دارند. از طرف دیگر ، این سکه نسبتاً متفاوت عمل می کند. آنها به جای داشتن یک عرضه محدود ، عرضه را بر اساس وضعیت بازار تنظیم می کنند. بنابراین ، آنها معماری توزیعی برای اقتصاد ارزهای رمزنگاری شده دارند و بازار را تثبیت می کنند.

اگرچه ممکن است فکر کنید که چگونه تقاضا افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران با قیمت ثابت خود نمی توانند سود زیادی کسب کنند ، بله ، درست است ، اما اینها نوع دیگری از فرصت را برای شرکت های نوپا و روزهای بارانی ایجاد می کند.

اگر می خواهید برای روزهای بارانی یا از نظر نیاز نسخه پشتیبان تهیه کنید ، پس چه راهی می تواند به غیر از خرید پایدار کوین (Bitcoin) باشد؟ Stablecoins همیشه همان مبلغی را که در ابتدا سرمایه گذاری کرده اید به شما پس می دهد و دیگر نگران افت قیمت ها نخواهید بود.

واقعیت قابل توجه دیگر این است که ، همانطور که ما به سمت یک دنیای دیجیتال حرکت می کنیم ، در نهایت همه ارزها دیجیتالی می شوند. در این صورت ، داشتن سکه پایدار به عنوان منبع اصلی پرداخت به همان صورت که ما از پول فیات استفاده می کنیم نیز کار می کند.

و به همین دلیل است که Stablecoins آخرین اخبار محبوب در بازار است.

فصل 6: محدودیت هایی وجود دارد?

Stablecoins به عنوان یک سیستم عالی به نظر می رسد ، اما هر سیستمی با نقص سهم مناسب خود همراه است. بیایید دریابیم که محدودیت اصلی این سکه ها چیست.

 • متمرکز

Stablecoins ماهیتی متمرکز دارد که با ماهیت اصلی بلاکچین مغایرت دارد. این کاملاً با موارد پشتیبان فیات مطابقت دارد. سکه های پشتیبان فیات همیشه باید با یک نهاد واحد یا شخص ثالث کار کنند. به همین دلیل معماری به طور گسترده ای متمرکز می شود.

Tether یک سکه پایدار با پشتیبانی فیات است و نمی تواند تمرکززدایی واقعی بلاکچین را فراهم کند. بنابراین ، حتی اگر از بلاکچین استفاده کند ، شما تجربه یکسانی را تجربه نمی کنید.

 • مسائل اعتماد

از آنجا که ماهیت متمرکز دارند ، مردم نمی توانند کاملاً به سیستم اعتماد کنند. آنها هنوز هم باید برنامه های خود را ثابت کنند. سکه های پشتیبان فیات یا کالاها دارای این نوع محدودیت ها هستند. هر دو آنها ادعا می کنند که پول یا کالای کافی برای تهیه نسخه پشتیبان از رمزها را دارند ، اما کاربران واقعاً چگونه این را می دانند.

در بیشتر موارد ، کاربران مطمئن نیستند که فریب می خورند یا خیر. این مشکل از طریق ممیزی های منظم به راحتی حل می شود. با این حال ، هر سکه پایدار مناسب آن نیست.

واقعیت دیگر این است که ، اگر می خواهید کالای واقعی را روزی بدست آورید ، این می تواند به معنای سفر گران قیمت به طاق یا سایر مدارکی باشد که نمی خواهید انجام دهید.

 • آئین نامه

محدودیت دیگر ارزهای معمولی مورد حمایت فیات. این سکه پایدار از پول واقعی برای تهیه پشتیبان استفاده می کند ، بنابراین بیشتر سکه ها مقررات مشابه پول فیات را دارند. بنابراین ، این در نهایت با هدف ارزهای رمزپایه درگیر می شود.

ارزهای رمزنگاری شده مقرراتی ندارند یا زیر رادار قرار نمی گیرند. به همین دلیل تسویه حساب آنها آسان تر است. با این وجود ، با وجود آمیخته شدن قانون ، بدیهی است که با همان قوانینی که با پول فیات انجام می دهید روبرو خواهید شد. این باعث دلسرد شدن بسیاری از سرمایه گذاران برای خرید پایدار کوین می شود.

 • ناپایدار

ارزهای ثابت با پشتیبانی از رمزنگاری یا کالا می توانند به دلیل سقوط در قیمت گذاری ناپایدار شوند. هنوز مشخص نیست که اگر ارزش دارایی ها در دنیای واقعی کاهش یابد ، چگونه از آنها پشتیبان تهیه می کنند. بله ، آنها مزایای زیادی دارند ، اما سناریوهای واقعی را دست کم می گیرند.

اگر قیمت کالاها تا حد زیادی کاهش یابد یا ارزهای رمزپایه بیش از حد ناپایدار شوند ، چه اتفاقی می افتد؟ هیچ راهی برای دانستن اینکه آنها چگونه “پایدار” سکه ها را تحت شرایط نامطلوب مدیریت می کنند ، وجود ندارد.

فصل 7: نگاه به جلو

حتی اگر مدت هاست که ارزهای رمزپایه را می شناسید اما هنوز در مرحله شیرخوارگان هستند. این برای سکه پایدار نیز کاربرد دارد. این سکه ها نسبتاً جدید در بازی هستند و هنوز اشکالات زیادی برای برطرف کردن دارند.

با این حال ، در نگاه اول ، آنها بسیار امیدوار کننده به نظر می رسند و می توانند سناریوی معمول جهان رمزنگاری را تغییر دهند. هر شکل از سکه پایدار دارای تنظیمات و طرح های مختلف است. هیچکدام کامل نیستند شاید اگر آنها بتوانند این نوع جدید از معماری را در طولانی مدت انجام دهند ، مردم شروع به پذیرش مثبت بلاکچین و ارزهای رمزپایه کنند.

Stablecoins می تواند در سطح جهانی رشد کند و هنوز اظهار نظر در مورد موفقیت آنها زود است.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector