Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

DAO چیست؟ معنی آن چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از مهمترین ویژگیهای ارز رمزنگاری شده چیست؟ آسان است ، تمرکززدایی است! خوب این به چه معنی است؟ این بدان معناست که هیچ مرجع مرکزی مانند بانک ها یا دولت نمی تواند این سیستم را کنترل کند.

کنترل کلی بین گره ها ، شبکه ها و رایانه ها تقسیم می شود. در بیشتر موارد ، این ارزهای رمزپایه یک لایه امنیتی و حریم خصوصی اضافی به معاملات جهانی می افزایند. این یک روند عالی است ، زیرا در ارزهای استاندارد این امنیت را مشاهده نخواهید کرد.

بر اساس این فناوری چشمگیر ، توسعه دهندگان سعی در ایجاد یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز a.k.a DAO ، در سال 2016 داشتند. بنابراین ، این سوال پیش می آید ، “DAO چیست؟”

نیازی به گفتن نیست که این پروژه موفقیت آمیز بود.

بنابراین ، DAO چیست؟?

سازمان خودمختار غیرمتمرکز ساخته شده است تا غیرمتمرکز و خودکار باشد. ساختار کلی این سازمان شامل هیچ گونه هویت مدیریتی یا مدیر مربوطه نمی شود.

درعوض ، این یک کد منبع باز است که در آن مانند نوعی صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر عمل می کند. برای اینکه این سیستم کاملاً از دسترس دولت خارج شود ، این سیستم بدون هیچ برچسب ملیتی کار می کند. یعنی هیچ کشور خاصی پشت این فناوری نیست ، بنابراین آنها نمی توانند پس از راه اندازی آن ادعا کنند.

با این حال ، ریشه این مفهوم شبکه Ethereum است.

چرا در وهله اول چیزی شبیه به این درست کنیم?

سازمان های معمول مملو از اشتباهات و دستکاری های انسانی است. همچنین می توانید موارد دلخواه خاص را در آن سیستم مشاهده کنید.

برای از بین بردن این مشکل ، توسعه دهندگان این فناوری این سیستم را در جایی ساخته اند که تصمیمات بیشتر به سیستم خودکار بستگی دارد تا یک انسان.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز چیست

DAO چیست?


تنها سوخت این سیستم اتر بود و بسیاری از سرمایه گذاران را قادر می ساخت بدون هیچ زحمتی پول را به خارج از کشور ارسال کنند. پس از سرمایه گذاری ، آنها علامت هایی را دریافت می کنند که به آنها کمک می کند تا در خطوط خاص پروژه رأی دهند.

در ابتدا ، DAO در سال 2016 راه اندازی شد و بعد از یک ماه فروش گسترده مردم و جمع آوری پول مردم بیش از 150 میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کردند و این یکی از بزرگترین فروش های گسترده تاکنون محسوب می شود.

DAO چگونه کار می کند?

از نظر فنی ، بیت کوین اولین DAO کاملاً عملیاتی بود. چرا؟ خوب ، زیرا قبلاً قوانینی توسط سازنده تنظیم شده بود و بسته به آن قوانین می توانست به طور خودکار عمل کند.

پس از آن ، استفاده از قراردادهای هوشمند بعداً در Ethereum ایجاد شد. این حرکت اطمینان داد که برای عموم بازتر است و مردم می توانند از این فناوری برای منافع خود استفاده کنند.

نحوه عملکرد آن در اینجا است.

در مرحله اول ، DAO به مجموعه قوانینی نیاز دارد که از آنها پیروی خواهد کرد. این قوانین سپس در یک قرارداد هوشمند برنامه ریزی شده و سپس برای استفاده همه در اینترنت باز می شود.

با این حال ، نیاز به افراد برای انجام کارهای خاصی است که به تنهایی قادر به انجام آنها نیست.

بعد از همه اینها ، جمع آوری سرمایه اولیه آغاز می شود ، که می تواند نشانه یا شکل دیگری از ارز باشد. چرا؟ خوب ، پس از اتمام هر کار DAO به اعضای تیم براساس عملکرد آنها پاداش می دهد.

سرانجام ، وقتی این سیستم فعال است ، هیچ کس ، حتی سازنده نمی تواند قوانین را تغییر دهد یا به هر حال روی آن تأثیر بگذارد. هر قانونی که توسط خالق تنظیم شده در سیستم دفتر کل بلاکچین ثبت می شود. بنابراین ، این شفافیت و امنیت لازم برای عملکرد را تضمین می کند.

پس از انجام همه وظایف ، صندوق بر اساس آن تقسیم می شود ، و ما یک پروژه موفق داریم بدون هیچ گونه تأثیر و یا هرگونه تأثیرگذاری.

DAO چقدر امن است?

خوب ، روند کد دست نخورده در واقع یک ایده عالی است. هیچ کس نمی تواند کد یا قوانین را درست پس از اصلاح آنها لمس کند.

با این حال ، اگر کسی در DAO با یک روزنه یا اشکال مواجه شود ، هیچ راهی برای تغییر آن وجود ندارد. این یک نقطه ضعف قابل توجه است.

اگر کسی روزنه ای ببیند ، ممکن است سعی کند روی آن نفوذ کند یا آن را هک کند تا همه بودجه را بدست آورد. هیچ راهی برای متوقف کردن آنها وجود ندارد زیرا آنها در ابتدا از قوانین پیروی می کنند.

وضعیت مشابهی بلافاصله پس از پرتاب اتفاق افتاد. توسعه دهندگان مجبور شدند وجوه خود را پس بگیرند ، که در نهایت باعث شورش در جامعه شد.

آیا برای استفاده از DAO به مجوز قانونی احتیاج دارید?

اگر شما صاحب یک شرکت نوپا هستید و می خواهید به عنوان DAO فعالیت کنید ، پس باید از مجاری قانونی عبور کنید.

اول از همه ، شما باید مقررات فروش ارزهای رمزپایه ، اساساً رمزهای رمزگذاری را تعریف کنید. همچنین باید پروتکل های امنیتی را برای برخورد با هکرهای بالقوه مشخص کنید.

ثانیا ، شما برای قراردادن سیستم DAO بر روی سیستم خود به یک قرارداد یا چارچوب قابل اجرا نیاز خواهید داشت.

اما همه اینها نیاز به گرفتن وکیل و دریافت مجوز برای جاسازی سیستم دارند.

کلمات نهایی,

اکنون که می دانید “DAO چیست” و چگونه کار می کند ، این مفهوم کاملاً واضح است. DAO در واقع مزیت قابل توجهی برای ابزار معمول ما دارد و اطمینان حاصل می کند که هیچ خطای انسانی در طی هر پروژه رخ ندهد.

بدون شک یکی از بزرگترین فناوری های بلاکچین موجود است!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector