Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: Tezos چیست؟ رسمیت بخشیدن به Blockchain Governance

آیا می دانید یکی از سیستم عامل های اخیر قرارداد هوشمند می خواهد یک بلاک چین خودگردان را به عنوان یک مشترک المنافع دیجیتالی واقعی ایجاد کند؟ این پلت فرم Tezos است.

زنجیره بلوک tezos چیست

اعتبار تصویر: Tezos

به دلایل خوب و بد در کانون توجه قرار گرفته است. Tezos بیش از 200 میلیون دلار در ICO ثبت کرد. این طرف خوبی است. اما در طرف دیگر ، تزو مشکلات مختلفی را پشت سر گذاشته است. با پرونده های حقوقی و دعواهای قدرت اعضای هیئت مدیره روبرو شده است.

در تمام مشکلاتی که با آن روبرو شده است ، تیم می خواهد یک بستر قرارداد هوشمند ایجاد کند. در این سیستم عامل ، افرادی که اهداف و علایق مشترک دارند می توانند معامله کنند – هدف واقعی مشترک المنافع.

تیم Tezos برای دستیابی به برخی از نقاط عطف مانند راه اندازی Betanet حرکت کرده است. اما ، با این تلاش آنچه که Tezos است با جزئیات بیشتر?

Tezos چیست: بستر جدید برای برنامه های غیرمتمرکز

تاریخچه Tezos

اطلاعات زیادی در مورد پیدایش Tezos وجود ندارد. با این حال ، برخی گزارش ها نشان می دهد که پیدایش Tezos ممکن است به سال 2014 بازگردد. در این دوره فقط بیت کوین عملیاتی بود. اتریوم هنوز در دوران نوزادی بود. بنابراین ، این استدلال که اگر Tezos هرگز به عنوان یک رقیب ساخته شده است ، پس رقابت با بیت کوین بود.

با این حال ، به دلیل ماهیت نزدیک پلتفرم با Ethereum ، به عنوان اصلی ترین رقیب Ethereum شناخته می شود. قرارداد هوشمند Ethereum در Solidid توسعه یافته است. اما قرارداد هوشمند Tezos به زبان عملکردی OCaml ایجاد شده است.

زبان OCaml

OCaml یک زبان برنامه نویسی عمومی است. زبان قوی است. این بدان معنی است که زبان آسان است برای اشکال زدایی و نگهداری آن. همچنین ، زبان در مسائل بیانگری و ایمنی قوی است.


استدلال ها حاکی از آن است که زبان در سیستمی که یک اشتباه واحد منجر به زیان های بزرگ می شود ، بهترین کاربرد را دارد. بعلاوه ، این زبان دارای مجموعه وسیعی از ابزارهای توسعه و کتابخانه ها است.

بنابراین ، دشوار نیست که بگویید چرا Tezos انتخاب زبان را انتخاب کرده است.

مشکلات Ethereum توسط Tezos حل شده است

 • نگرانی های امنیتی در رمزنگاری. استفاده از میکلسون در قراردادهای Smart راه حل خواهد بود.
 • اثبات سیستم کاری Ethereum. Tezos اثبات کار Ethereum را بسیار پرهزینه و متمرکز می داند. Tezos با تفویض مکانیزم اثبات شرط بندی این مسئله را حل می کند.
 • زبان معاملات Ethereum. زبانی که Ethereum از آن استفاده می کند فاقد بیان زیادی است. Tezos برای معاملات از زبان OCaml استفاده می کند. این زبان بیشتر از زبان های دیگر مانند جامدادی رسا است.
 • موضوعات هماهنگی که Ethereum را قادر به نوآوری پویا نمی کنند.

با رفع این نگرانی ها ، تیم توسعه Tezos معتقد است که آنها می توانند با یک بستر بلاکچین بهتر روبرو شوند.

ویژگی های tezos

اعتبار تصویر: Tezos

قراردادهای هوشمند Tezos.

در Tezos ، مخاطبین هوشمند به حساب هایی گفته می شوند که کد اجرایی را مشخص می کنند. هر حساب یا بهتر بگوییم یک قرارداد مدیر دارد. مدیر حساب را کنترل خواهد کرد. مدیر مالک حساب است. قراردادها دارای دو نوع کلید هستند. کلید عمومی و کلید خصوصی.

از کلیدهای عمومی برای امضای بلوک ها و بلوک های استخراج استفاده می شود.

قرارداد هوشمند به زبان برنامه نویسی Michelson خواهد بود. این زبان توسعه دهندگان را قادر می سازد قراردادهای هوشمند و dApp ایجاد کنند که در برابر تداخل یا سانسور شخص ثالث مقاوم باشد..

بیایید کمی در مورد این زبان قرارداد هوشمند Michelson صحبت کنیم. Ethereum از Solidity به عنوان نوع زبان قرارداد هوشمند استفاده می کند. برخلاف Solidity ، زبان قرارداد هوشمند جدیدی که توسط Tezos مورد سو استفاده قرار گرفته است با هیچکدام ترکیب نمی شود. مفهوم این چیست؟?

ماشین مجازی Tezos زبان را تفسیر می کند. این فقط با ساختارهای سطح بالا با بایت کد EVM قابل مقایسه است. این سازه های سطح بالا شامل موارد زیر است: نقشه ها ، lambdas ، مجموعه ها و عملیات خاص قرارداد. بنابراین ، این بدان معنی است که زبان زندگی انسان را آسان تر می کند زیرا خواندن آن آسان است. زبان یافتن راه حل برای چالش های ناشی از استفاده از جامدادی اعتبار دارد.

Tezos Proof of Stake

این سیستم عامل یک پلتفرم همتا به همتا است. هر شرکت کننده یک گره دارد. سیستم اثبات سهام Tezos مکانیزمی است که در آن گره های مختلف در مورد وضعیت بلاکچین به اتفاق نظر می رسند. بسیاری دیگر از فناوری های بلاکچین دارای سیستم های PoS خود هستند. اما ، بر خلاف سایر سازوکارهای PoS ، پلتفرم Tezos به هر کسی اجازه می دهد تا در PoS شرکت کند. هر کسی که در این روند برای رسیدن به اتفاق نظر در مورد ایالت Tezos شرکت کند ، پاداش می گیرد.

علاوه بر این که هرکسی می تواند در آن شرکت کند ، سازوکار PoS در Tezos هزینه کمتری دارد. همچنین موانع ورود کمتر است. بنابراین ، به راحتی قابل دسترسی است.

بلوک امضای Tezos

Tezos از مفهوم امضای بلوک برای جلوگیری از استخراج خودخواهانه استفاده می کند. معنای بلوک های امضا این است که وقتی یک بلوک ضرب می شود ، 16 حق امضای تصادفی به آن اختصاص می یابد. 16 ذینفعانی که حق امضای آنها را به خود اختصاص داده اند ، کل مراحل ضرب را مشاهده می کنند و برای تأیید بلوک ها امضا ارسال می کنند.

ذینفعان امضا شده سپس تشویق می شوند. کل روند امضای بلوک ها به عنوان پخت Tezos شناخته می شود.

آیا استخراج در Tezos امکان پذیر است?

خب بله! سیستم عامل امکان استخراج رول ها را فراهم می کند. استخراج به عنوان پخت شناخته می شود. یک ذینفع می تواند یک بلوک را بعد از یک دقیقه و بلوک بعدی را بعد از دو دقیقه استخراج کند و روند ادامه یابد.

در مواردی که مشتری فرصتی برای استخراج یک بلوک با اولویت بالا می بیند ، Tezos امکان سپرده گذاری امنیتی را فراهم می کند. سپرده امنیتی در استخراج سهام با اولویت بالا برتری شما را به دست می آورد. در مواردی که سپرده تضمینی وجود داشته باشد ، و هیچ استخراج انجام نشود ، سیستم مبلغ سپرده امنیتی را به کیف پول مشتری بازپرداخت می کند.

رول Tezos چیست?

رول ها گروهی از نشانه ها هستند که مسیر آنها در دفتر Tezos نگهداری می شود. از نشانه ها برای انتخاب نمایندگان برای پخت استفاده می شود. قدرت نماینده برای پخت با توکن های اختصاص داده شده به طور مستقیم متناسب است. یک رول 10000 نشانه دارد.

چه چیزی برای پختن لازم است?

پخت کاری کاملاً ساده است. با این حال ، برخی از نیازهای لازم برای پخت وجود دارد.

در ابتدا برای پخت به پردازنده ، حافظه و پهنای باند نیاز دارید. بلاکچین وظیفه ایجاد نانوائی را بر عهده دارد که مسئولیت ایجاد بلوک هایی را که در حال پختن هستند ، قرار دهد. پس از ایجاد بلوک ، آنها باید بلوک ها را تأیید کنند. این فضای حافظه و پهنای باند قابل توجهی را اشغال می کند. علاوه بر این ، اتصال پایدار و ایمن اینترنت برای نانوایی لازم است.

بعد ، آنها برای بلوک هایی که در حال پخت هستند به امنیت نیاز دارند. سکوی Tezos مشوق های نانوایان را برای بلوک های امن ارائه می دهد. سه روش عمده وجود دارد که از طریق آنها نانوایان فعالیت خود را ایمن می کنند.

در مرحله اول ، جلوگیری و کاهش نفوذ که اطمینان حاصل می کند هیچ پوسته ای از راه دور نمی تواند به فرآیند پخت دسترسی پیدا کند. در مرحله دوم ، مقاومت DDOS ، روشی که در آن نانوایان هوشمند بلوک های خود را از بیش از یک آدرس IP تزریق می کنند. سرانجام ، برای امنیت ، نانوا باید از کلید خصوصی محافظت کند.

Tokens for the Baker

برای اینکه یک نانوا به عنوان نماینده برای پخت خدمت کند ، باید همیشه 8.25٪ از توکن ها را به خود اختصاص دهد.

دولت هیئت در Tezos

تفویض اختیار در درجه اول توزیع جوایز پخت است. سیستم می تواند تفویض اختیار را به صورت خودکار انجام دهد. وضعیت هیئت در Tezos چگونه است?

حدود 33.33٪ رمزهای فعال Tezos وجود دارد. از این تعداد ، بلاک چین یک بخش عظیم تا 90٪ از 33.33٪ توکن های فعال را به شما واگذار می کند. با این ارقام ، به درستی می توان ادعا کرد که سیستم تفویض ، بیش از حد اشباع شده و بیش از حد مشترک است. اشتراک بیش از حد را می توان به؛

 • خوش بینی در مورد سود هیئت
 • مکانیزم پخت عمومی Tezos به راحتی قابل دسترسی است و مانع ورود نسبتاً کمی دارد
 • تبادل کم توکن ها به عنوان دارندگان توکن تصمیم گرفته اند که ذخیره کنند.

تحولات بالقوه در Tezos

همانطور که تیم توسعه به طور مداوم به دنبال بزرگتر و بزرگتر کردن سیستم عامل است. در اینجا برخی از پیشرفت های احتمالی که در حال پخت و پز هستند ، آورده شده است. و جامعه Tezos باید انتظار داشته باشد.

 1. اثبات دانش غیر صفر با دانش صفر. این یک ویژگی عالی در غیرقابل ردیابی معاملات خواهد بود. با این حال ، موانعی که باید برای رسیدن به نتیجه این NIZKPoK از بین رفت ، اساس مدل های CRS خواهد بود. و ، عدم وجود تحقیقات و شواهد کافی درباره موفقیت سیستم در دنیای بلاکچین. مدل CRS فقط به این معنی است که سیستم باید به سیستم حزب مورد اعتماد برگردد. به عنوان یک طرف معتمد مدل CRS را ارائه می دهد. فرصتی برای نفوذ شخص ثالث.
 1. امضای حلقه خوب ، CyptoNote امضای حلقه هایی را برای حفظ حریم خصوصی ایجاد کرده است. بنابراین ، مشتری می تواند سکه های Tezos خود را بدون افشای آدرس مشتری خرج کند.

Tezos ’Governance

همانطور که با اکثر عملکردها در سیستم عامل وجود دارد ، Tezos دارای یک ساختار حاکمیتی است که در آن دخالت هر یک از سهامداران مهم است. این سکوی دارای چرخه انتخاباتی است و در اصلاحات پروتکل حرفی برای گفتن دارد. این اقدامی برای جلب مشتری است که به دنبال توسعه ارز رمزنگاری شده درگیر آن است. همچنین ، این حرکت امکان نظارت بر تلاش های مخرب برای اصلاح پروتکل را فراهم می کند.

مفهوم خود اصلاح Tezos توضیح داده شد

خوب ، وقتی توسعه دهندگان در یک بستر بلاکچین ارتقا می یابند ، این پلت فرم تقسیم می شود. ما به فرایند تقسیم یک “چنگال” اشاره می کنیم. در بیشتر موارد ، انجمن با اختلال در شبکه ، تقسیم جامعه و تغییر در برنامه های تشویقی مشتریان ، چنگ زدن را مرتبط می کند..

برای Tezos ، توسعه دهندگان سیستم را بدون تقسیم بندی ارتقا می دهند. بنابراین ، آنها مشکلات مرتبط با چنگال را از بین می برند. علاوه بر این ، هزینه های اجرای این نسخهها در مقایسه با سایر سیستم عامل های بلاکچین بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

Tezos Betanet

Alphanet ، شبکه آزمون ، برای بیش از یک سال موفقیت آمیز بود. از این منظر ، بنیاد Tezos صلاح دید که تجربه رمزنگاری در دنیای واقعی را تجربه کند. آنها بتانت را با یک بلوک پیشنهادی برای پیدایش راه اندازی کردند. بلوک پیدایش دارای جزئیات مربوط به تخصیص های انجام شده به بنیاد است.

بتانت احساس واقعی معاملات درون بلاکچین را ایجاد می کند. اعضای انجمن که مایل به شرکت در این تجربه هستند مجاز هستند. با این حال ، توجه به این نکته مهم است که چالشی که با Betanet همراه است ، تعمیر و نگهداری ، تنظیم و خرابی برنامه ریزی نشده در طول مدت گفته شده است.

Tezos ICO

Tezos ICO احتمالاً جالب ترین مورد در تاریخ اخیر بلاکچین است. نه تنها برای قیمت سکه بلکه برای اتفاقاتی که پس از ICO رخ داد.

ICO در ژوئیه 2017 اتفاق افتاد. ICO 232 میلیون دلار سرمایه جمع کرد که در زمان آن ICO بزرگترین بود. آنچه در پی آمد ویرانگر بود. بنیانگذاران تزوس ، کاتلین و آرتور بریتمن ، که زن و شوهر هستند ، با یوهان گورس رئیس رئیس بنیاد سوئیس بر سر موقعیت وی در هیئت مدیره اختلاف داشتند. بریتمن ها می خواستند که استعفا دهد. برای رد این موضوع ، یوهان گورس ، رئیس بنیاد سوئیس گفت که نقش Breitmans نامشخص است و آنها علت پرتاب Tezos هستند. این موضوع بیش از 7 ماه پرونده قضایی شد. در نتیجه مشاجرات منجر به تاخیر در عرضه محصول شد.

در اوایل سال 2018 ، رئیس بنیاد سوئیس استعفا داد. وی در توئیتی پس از استعفا اظهار داشت که عزیمت وی ​​برای هموار کردن مسیر پرتاب است. و به خاطر پروژه بود.

اینکه آیا استعفا داوطلبانه بوده یا خیر مشخص نیست. آنچه مشخص است این واقعیت است که تغییرات اساسی در بنیاد و هیئت مدیره صورت گرفته است. و البته این دوره حتی با تأخیر در حال انجام است.

Tezos مشتری خود را بشناسید / مبارزه با پولشویی (KYC / AML)

در اخبار اخیر ، بنیاد Tezos از اجرای KYC / AML خبر داد. در حرکتی که غیرمعمول به نظر می رسد. مردم این حرکت را به پیچیدگی اضافه می کنند. با این حال ، این گام بنیاد را متقاعد کرد که توسعه دهندگان گامی در جهت پیچیدگی زندگی برای مشتریان برنداشته اند. و این اقدام حرکتی برای تضعیف حریم خصوصی نیست. اما حرکتی برای انطباق با تکامل منظر نظارتی سریع.

اختلاف نظر بین اعضای جامعه و بنیاد در این مورد یک چالش است. جامعه چالش را به عنوان روشی تقسیم شده در خانه ارائه می دهد. این بدان معناست که ، قرار دادن همه در یک صفحه یک چالش وجود دارد. اگرچه ، با وجود دموکراسی در سیستم عامل ، دیدن اینکه این چگونه پیش می رود هیجان انگیز خواهد بود.

فرآیند ساخت گراند Tezos

در تلاش برای ایجاد انگیزه برای توسعه دهندگان در این سیستم عامل ، بنیاد Tezos از روند اعطای کمک هزینه خبر داد. این فرآیند گاهی اوقات در آگوست سال جاری آغاز می شود. این کمک های مالی سه حوزه را هدف قرار خواهد داد.

 • مطالعه و تحقیق با هدف بهبود بستر Tezos و فن آوری های مرتبط
 • پشتیبانی از ایجاد ابزارها و برنامه های جدید برای اکوسیستم Tezos
 • تلاش برای تقویت و پرورش جامعه در حال رشد Tezos

هر توسعه دهنده ای با مهارت و دانش این شانس را دارد که این را به بنیاد نشان دهد و در حالی که در آن کار می کند درآمد کسب کند. این یک روش عالی برای درگیر کردن اعضای جامعه در عین بهبود سیستم عامل است.

سکه های Tezos: XTZ

سکه Tezos XTZ که به آن tezzies نیز می گویند سکه رسمی ارز است. در کل 763،306،930 سکه XTZ به عنوان کل عرضه وجود دارد. از کل 607،489،041 XTZ در گردش است. این به معنای محدودیت در بازار 1،401،829،561 دلار است.

در بلوک جنسیس ، قیمت 0.37 دلار است ، با این حال ، روند صعودی را نشان می دهد و در مدت زمان طولانی 100 برابر افزایش می یابد. با اندازه ICO ، رشد بسیار قابل دستیابی است.

خدمات در بستر Tezos

در سیستم عامل Tezos چهار سرویس وجود دارد. گره ، نانوایی ، مشتری و خدمات مشتری شیطانی. بگذارید هر سرویس را بررسی کنیم.

گره Tezos برنامه اصلی است. گره به شبکه متصل می شود ، معاملات را تأیید می کند و به دفتر عمومی جهانی متصل می شود.

پلت فرم Tezos از عبارت مشتری برای کیف پول استفاده می کند. کیف پول آدرس های قرارداد را مدیریت می کند.

نانوایی شبکه را رصد می کند و بلوک ایجاد می کند. مشتری شیطانی یک ابزار آزمایش یکپارچه سازی است. این ابزار سعی در فریب گره برای گره دارد تا داده های جعلی یا مقدار زیادی داده را شناسایی کند.

گره Tezos در جزئیات

همانطور که در بالا به وضوح برجسته شد ، گره برنامه اصلی است. ما گره را با جزئیات جدا می کنیم

گره دارای لایه نظیر به نظیر ، پایگاه داده زمینه و پوسته شبکه است.

لایه همتا

peer-peer سطحی ترین جز گره است. این لایه همتا با گره زمزمه می کند. لایه همتا به همتا ویژگی های اضافی زیر را دارد.

 • هر لایه همتا با یک کلید خصوصی ارائه می شود. لایه همتا کلید را ممهور به مهر اثبات خطر می کند. مفهوم این ویژگی این است که اگر همتایان جامعه بخواهند هویت جدیدی را در سیستم عامل باز کنند ، حداقل هزینه را متحمل می شوند.
 • پلت فرم Tezos مرتباً همتایان شناخته شده خوب را تبادل می کند. این تبادل یک استراتژی برای دستیابی به بهترین اتصال در بستر است.
 • لایه همتا همتا ها را رصد و نمره می دهد. این پلتفرم همتایان بد رفتار را در لیست سیاه یا لیست سیاه قرار می دهد. و همسالان خوش رفتار می توانند در لیست سفید جایگاهی کسب کنند.
 • لایه همتا اطمینان می دهد که تمام ارتباط بین گره ها معتبر و رمزگذاری شده برای ایمنی ، امنیت و قابلیت اطمینان است.

پایگاه داده متن

این م componentلفه گره داده ها را ذخیره می کند. داده های ذخیره شده در اینجا مربوط به وضعیت دفتر می باشد. پلت فرم Tezos از Irmin به عنوان باطن استفاده می کند. Irmin از عملکرد ، نمای ذخیره سازی اطمینان حاصل می کند و حالت دفاتر را رمزگذاری می کند. فرم درخت هش وضعیت دفترچه ای را توضیح می دهد که تأیید ساده برای مشتری را آسان می کند.

Tezos گاه به گاه آزمایش مقیاس پذیری را بر روی Irmin اجرا می کند تا عملکرد آن را در معاملات کلان بررسی کند. همچنین ، در پایگاه داده بلوک ها و عملیات وجود دارد.

شبکه شل

بین شبکه و پروتکل رابط کاربری نهفته است. رابط پوسته شبکه است. این نقش حیاتی در سیستم عامل دارد. پوسته شبکه بلوک های ارسالی توسط همتا را می گیرد و آن را در برابر پروتکل فعلی تأیید می کند. پوسته شبکه مسلماً ظریف ترین قسمت گره است. ماهیت ظریف از لحاظ امنیتی نیست بلکه توانایی درست کردن آن است. با این حال ، بنیاد Tezos به طور مداوم به دنبال راه هایی برای درست کردن آن است.

نقشه راه Tezos` چیست

بنیاد Tezos بخاطر عدم تعیین نقشه راه مشخص مقصر بوده است. با این حال ، حدس زدن اینکه نقشه راه حرکت بسیار زیادی از بتانت به ماین نت را در بر خواهد گرفت کار سختی نیست.

حرکت از الفبای آزمون به بتانت یک نقطه عطف مهم بود. اما ، Mainnet باید نهایی باشد. در حال حاضر ، اعضای انجمن باید منتظر هر اعلام غافلگیرکننده ای مانند زمان راه اندازی آن باشند.

چالش های پیش روی Tezos

دنیای رمزنگاری هک ساده ای نیست. برای ادامه کار باید جسارت و اراده وجود داشته باشد. تاکنون برخی از چالش ها Tezos را درگیر کرده اند.

اولین مورد باید تاخیر بین ICO در ماه جولای و تاریخ راه اندازی باشد. درگیری های بین اعضای بنیاد Tezos نقاط عطفی را رقم زد. با این حال ، از آن زمان تاکنون راه حلی در مورد وضعیت بنیاد وجود داشته است و به نظر می رسد همه چیز در مسیر درست قرار گرفته است.

دعاوی حقوقی دومین چالش است. Tezos دو پرونده قضایی برجسته علیه دولت آمریکا داشته است. با صرف این همه وقت در دادگاه برای مبارزه با دادخواست ها. تیم پروژه برای اطمینان از توسعه پروژه از زمان ارزشمندی استفاده می کردند.

سومین چالش اعضای جامعه جدول زمانی غافلگیرکننده است. برنامه نویسان هیچ جدول زمانی مشخصی برای نقاط عطف تعیین نکرده اند. تمام نقاط عطف تحقق یافته تاکنون همه بدون برنامه زمانی مشخص به دست آمده اند.

افکار نهایی

ممکن است بلاکچین با چالش هایی روبرو باشد. با این حال ، تیم در حال پیشرفت های چشمگیری برای دستیابی به عنوان آخرین سکه ایستاده به عنوان ماموریت پروژه است.

بنیاد Tezos اذعان می کند که آنها با ارزهای معتبر تری مانند Ethereum رقابت می کنند. با در نظر داشتن این رقابت ، آنها همیشه بهترین تلاش را برای اطمینان از برجسته بودن رمزنگاری می کنند. روند اعطای کمک هزینه فقط راهی برای برجسته سازی تعهد به دوره و توسعه آن است.

تیم هنوز کارهای زیادی برای انجام جای رمزنگاری دارد. اما ، تلاش های عمدی برای رشد فناوری وجود دارد.

جزئیات بیشتری درباره آنها پیدا کنید سایت اینترنتی.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector