Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

فناوری Ledger توزیع شده: از کجا انقلاب فناوری آغاز می شود

این راهنما نمای کاملی از فناوری توزیع لجر (DLT) را ارائه می دهد. تعریف ، ویژگی های اساسی ، تاریخچه ، انواع ، سیستم عامل ها ، برنامه ها ، چالش ها و آینده احتمالی این فناوری را بیاموزید.

اخیراً صدای زیادی را شنیده ایم که در اطراف آن چرخیده است – توزیع فناوری لجر. اگر با ارزهای رمزپایه و بلاکچین مقابله کرده اید ، حتماً در مورد آن چیزی شنیده اید. اجرای دفتر توزیع شده بدون شک یکی از اختراعات مبتکرانه در همه زمان ها است.

از آن زمان ، این فناوری مسیری طولانی را طی کرد و به چیزی با ارزش تر تبدیل شد. DLT با اجازه دادن به توزیع اطلاعات با شفافیت بیشتر ، اینترنت را توسعه داد. در ابتدا ، این فناوری فقط برای معاملات و ارزهای دیجیتال طراحی شده بود. اما اکنون جامعه فناوری موارد استفاده بالقوه بسیاری را یافته است که می تواند سبک زندگی ما را برای همیشه تغییر دهد.

با این حال ، هنوز هم سردرگمی زیادی در مورد راه حل های توزیع شده دفتر وجود دارد. بسیاری از شما هنوز اجرای دفتر توزیع شده را با بلاکچین اشتباه می گیرید. اما فناوری دفتر توزیع شده نه تنها بلاکچین است بلکه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اکنون ثبت نام کنید:دوره مبانی Blockchains سازمانی

فهرست مطالب

فصل 1: تکامل فناوری لجر

فصل 2: ​​دفتر توزیع شده چیست؟?

فصل سوم: انواع مختلف DLT و نحوه عملکرد آنها

فصل چهارم: ویژگی های DLT های مختلف

فصل 5: سیستم عامل های قابل توجه DLT

فصل ششم: کاربردهای فناوری لجر توزیع شده

فصل 7: چالش ها برای غلبه بر نیاز به DLT


فصل هشتم: آینده فناوری لجر توزیع شده

فصل 9: کلمات نهایی

Contents

فصل 1: تکامل فناوری لجر

آیا می دانید سیستم دفتر مرکزی متمرکز از مدتها قبل غالب بوده است؟ بیش از 5000 سال پیش ، از لوحهای سفالی به عنوان یک دفتر ثبت متمرکز استفاده می شد. در اینجا ، بین النهرین باستان تصاویر را به صورت ردیفی و ستونی بهمراه سوراخهای سوراخ کننده می کشیدند تا از تعداد کالاهای ذخیره شده خود مطلع شوند. کاملا جذاب است ، اینطور نیست?

اما حدود 700 سال پیش ، نوع جدیدتری از سیستم دفتر متمرکز در شمال ایتالیا ظهور کرد. در اینجا ، بازرگانان تلاش کردند تا ارتباط منطقی بین تمام ورودی ها را به دست آورند. هر آیتم در دفتر مرکزی دارای یک بدهی و اعتبار است. بنابراین ، شما باید مورد را دو بار وارد کنید. ظاهراً ، این شکل جدید دفتر متمرکز مسیر “سرمایه داری” بود.

سیستم بانکی معمول و ثبت سوابق مدتها پس از آن به وجود آمد. جایی که مردم عادت داشتند همه چیز را روی کاغذ ثبت کنند. اما پس از اختراع رایانه ، همه چیز دیجیتالی شد. در دهه 1980 و 90 سیستم رایانه ای شروع به تصرف سیستم های دفتر مرکزی متمرکز بانکی می کند.

و فقط ده سال پیش ، شکل جدیدی از ساختار پایگاه داده غیرمتمرکز ظهور کرد. در سال 2009 ، Satoshi Nakamoto اولین فناوری دفتر کل توزیع شده را معرفی کرد که از شر کل محیط معتبر خلاص می شود و زمینه مناسبی را ایجاد می کند.

و این چنین است که فناوری انقلابی دفتر متمرکز به وجود آمد.

فصل 2: ​​دفتر توزیع شده چیست؟?

دفتر توزیع شده نوعی پایگاه داده دیجیتال است که توسط هر عضو به طور مستقل در یک فضای شبکه بزرگ به روز می شود و نگهداری می شود. در این نوع دفتر هیچ مرجع مرکزی برای پخش سوابق برای هر عضو وجود ندارد.

در عوض ، همه گره ها دفتر را نگه می دارند و به طور مستقل آن را می سازند. اما در این حالت ، گره های شبکه باید قبل از افزودن آن به دفتر توزیع شده ، به لیست معاملات دسترسی داشته باشند و نتیجه گیری خود را ارائه دهند..

معمولاً هر گره در شبکه تمایل دارد که از یک فرایند توافق برای رسیدن به یک نتیجه واحد عبور کند. این سیستم در واقع از دفتر توزیع شده به دفتر توزیع شده متفاوت است.

پس از توافق ، دفتر توزیع شده به روز می شود و تمام گره های شبکه نیز دفتر کل خود را به روز می کنند. این سیستم در مقایسه با سیستم های معمولی پایگاه داده ، معماری کلی رابط کاربری را کاملاً پیچیده می کند.

توزیع لجر

اگر می خواهید ایده واضح تری داشته باشید ، این مقاله را در مورد آنچه که دفتر توزیع می شود ، بررسی کنید?

دفترهای توزیع شده با یک سیستم دینامیکی ویژه ارائه می شوند که می تواند از قابلیت های سیستم های دفتر اصلی کاغذی پیشی بگیرد. به طور خلاصه ، با انواع مختلف DLT ، شما می توانید فناوری های جدیدی را شکل داده و امنیت را در کل دنیای دیجیتال فعال کنید.

معمولاً در این نوع سیستم های معمول ، همیشه مسئله اعتماد وجود دارد. با این حال ، این DLT جدید نوع جدیدی از فناوری را معرفی می کند که از شر “اعتماد” خلاص می شود و همه چیز را بر اساس شفافیت کامل بنا می کند.

با این اختراع جدید از سیستم دفتر توزیع شده ، اکنون می توانید انقلاب جمع آوری اطلاعات را تجربه کرده و فراتر از روش های سنتی ارتباط برقرار کنید. می توانید آن را هم در داده های پویا و هم در طرح های داده های استاتیک اعمال کنید.

دفترهای توزیع شده به راحتی برق را در دستان شما قرار می دهند. این بیشتر در مورد مدیریت کل سیستم است تا صرفاً یک پایگاه داده ساده.

بیشتر بدانید:DLT (فناوری توزیع شده لجر) چیست?

Myth Buster: همه DLT ها بلاکچین نیستند

با افزایش ناگهانی محبوبیت بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه ، کلمه “بلاکچین” به گزینه مطلوب موضوعی تبدیل شده است. اکنون مردم از این کلمه به عنوان مترادف هر آنچه در ارتباط با ارزهای رمزپایه و اقتصاد رمز است ، استفاده می کنند.

حتی از جنبش رمزنگاری نیز بعضاً به عنوان “حرکت بلاکچین” یاد می شود.

بنابراین ، به نوعی می بینید که بلاکچین در بسیاری از زمینه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد انگشت شماری از مردم در آنجا هستند که واقعاً می خواهند راه حل های بلاکچین و دفتر توزیع شده را از یکدیگر تشخیص دهند.

با این حال ، بهتر است که هر دو را با هم تطبیق ندهید زیرا DLT و Blockchain نمی توانند عوض شوند.

فناوری Ledger توزیع شده در برابر Blockchain: تفاوت اصلیs

اصطلاح فناوری ledger توزیع شده یکی از انواع Umbrella-Term است که فناوری هایی را پوشش می دهد که در آن سیستم ledger بین همه افراد استفاده کننده توزیع می شود. در اینجا انواع مختلف DLT می تواند خصوصی یا عمومی باشد. این به ویژگی های این فناوری بستگی دارد.

بلاکچین نوعی از اجرای دفتر توزیع شده و با ارزش تر است که اولین کاربردی است. این نوع فناوری به دنیای دیجیتال جدید حمله ور شد و بسیاری از مردم اعتقاد داشتند که این تنها شکل سیستم توزیع دفتر مرکزی است.

بنابراین ، مردم اغلب از آنها به جای یکدیگر استفاده می کنند ، و این باعث می شود که این تصور غلط وجود داشته باشد که DLT نام دیگری از Blockchain است.

به زبان ساده ، بلاکچین فقط یکی از زیر مجموعه های سیستم دفتر توزیع شده است. به عنوان مثال ، میوه ها انواع مختلفی دارند و یکی از آنها “سیب” است. در اینجا ، اصطلاح “سیب” در گروه میوه قرار می گیرد. بنابراین ، سیب یک نوع میوه است ، اما همه میوه ها سیب نیستند.

به همین ترتیب ، بلاکچین یکی از انواع DLT است اما همه DLT ها بلاکچین نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقاله مربوط به بلاکچین در مقابل فناوری دفتر کل توزیع شده را بررسی کنید

چرا باید تشخیص داد Blockchain و DLT?

دنیای رمزنگاری به تازگی به وجود آمده است ، یعنی هنوز یک فناوری نابالغ است. طی چند سال آینده ، ما شاهد رشد نمایی خواهیم بود زیرا این امکان را دارد که روش های معمول را به طور کامل تغییر دهد.

پروژه های زیادی وجود دارد که به جای اینکه فقط با بلاکچین چسبیده باشند ، با کل مفهوم انواع مختلف DLT سروکار دارند. اجرای دفتر توزیع شده دسته گسترده ای است و اگر واقعاً خواهان نوآوری بیشتری هستیم ، باید از پوسته “بلاکچین” خود خارج شویم.

در حال حاضر انواع مختلف DLT در حال کار است و امیدوارم که در آینده جدیدتر بتوانیم موارد اضافی را مشاهده کنیم. اما در حال حاضر ، تغییر به سمت اجرای دفتر توزیع شده عاقلانه ترین انتخاب برای هر نوع رشد است.

فصل سوم: انواع مختلف فناوری لجر توزیع شده و نحوه عملکرد آنها

انواع مختلف DLT وجود دارد و همه آنها روشهای مختلفی برای کار دارند. برای درک تفاوتهای عمده بین آنها ، باید آنها را مقایسه کنید.

بیشتر بخوانید: Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain: انواع DLT ها

1. بلاکچین

ابتدا باید نگاهی به تعریف بلاکچین بیندازیم. این یکی از محبوب ترین انواع DLT های موجود است. Blockchain نوعی DLT است که سوابق معاملات به عنوان یک زنجیره بلوک در دفتر نگهداری می شود. به عنوان یک لیست طولانی از سوابق فکر کنید. نه بلوک های تحت اللفظی ، در اینجا وقتی می گوییم زنجیره بلوک ، هر نوع اطلاعات دیجیتالی است که در پایگاه داده ذخیره می شود.

در اینجا ، اطلاعات دیجیتالی بلوک ها را تشکیل می دهد. آنها معمولاً سه نوع مختلف دارند –

بگذارید بگوییم شخصی معامله ای انجام داده است. بلوک تراکنش شامل زمان ، تاریخ و مبلغی است که فرستنده ارسال کرده است.

همچنین اطلاعات ارسال کننده را در این بلوک خواهید داشت. اما برای حفظ ناشناس بودن ، این فناوری از نام واقعی شما استفاده نخواهد کرد ، بلکه شامل “امضای دیجیتالی” منحصر به فرد شما خواهد بود.

برای تمایز یا همگام سازی تراکنش ها ، هر بلوک دارای یک شناسه ویژه است که به عنوان هش شناخته می شود. این عملکرد هش کمک می کند تا بین تمام بلوک های معامله در دفتر تفاوت قائل شوید. عمدتا این تابع شامل نویسه هایی است که به صورت الفبا و عددی هستند و هر تابع هش یک انتخاب منحصر به فرد و تصادفی است.

این بدان معناست که هیچ کس فقط نمی تواند آن را پیش بینی کند یا راهی برای هک کردن راه خود برای تغییر آن دارد.

چگونه بلاک چین کار می کند?

در زنجیره بلوک چندین بلوک وجود دارد که به سیستم دفتر کل اضافه می شوند ، اما این روند دقیقاً چگونه اتفاق می افتد?

چهار مرحله وجود دارد که چگونه “بلوک” به زنجیره بلوک اضافه می شود. بیایید ببینیم آنها چیستند:

اولاً ، شخصی در شبکه مجبور است معامله کند. بگذارید بگوییم شما مقداری پول برای دوست خود مایک ارسال کرده اید.

پس از انجام معامله ، باید تأیید شود. همچنین روش های مختلفی وجود دارد که بلاکچین چگونه یک معامله را تأیید می کند. این بیشتر به گره های موجود در آن شبکه بستگی دارد. گره ها باید به توافق برسند که معامله واقعاً انجام شده است.

برای این منظور ، آنها بررسی می کنند که آیا معامله همانطور که شما اعلام کردید اتفاق افتاده است. اتفاق نظر در آن شبکه به اکثر اعضا اجازه می دهد توافق کنند ، و اگر اکثریت فکر کنند درست است ، معامله شما در یک بلوک ذخیره می شود.

پس از دریافت سیگنال سبز از معامله ، کلیه اطلاعات مربوط به معامله شما از جمله زمان ، مقدار ، امضای دیجیتالی شما ، امضای دیجیتالی mike در بلوک ذخیره می شود. خواهید دید که مبلغ از کیف پول شما کسر می شود و مایک نیز مبلغی را به وی اضافه می کند.

با این حال ، قبل از اینکه جایی در دفتر ثبت شود ، این بلوک یک شناسه منحصر به فرد دریافت می کند. این یک کد شناسایی برای آن معامله خاص است. این بلوک همچنین حاوی هش بلوک اخیر است تا ساختار زنجیره بلوک ها را حفظ کند.

بعد از اینکه تراکنش شما به دفتر اضافه شد ، شما قادر به دیدن آن خواهید بود و براساس ویژگی های شبکه ، دیگران نیز ممکن است آن را ببینند یا نبینند. اگر این نوع DLT ها عمومی باشند ، همه افراد در شبکه می توانند آن را ببینند و اگر خصوصی یا فدراسیون باشند ، به قوانین سیستم دفتر توزیع شده بستگی دارد.

2. هاشگراف

در هاشگراف می تواند چندین معامله را که در همان مهر زمان بر روی دفتر ذخیره می شوند ، انجام دهد. همه معاملات در یک ساختار موازی ذخیره می شوند. در اینجا هر سابقه روی دفتر “یک رویداد” نامیده می شود.

این دفتر توزیع شده بدون بلاکچین کاملاً عادلانه است زیرا هیچ گره ای در شبکه قادر به دستکاری اطلاعات یا معاملات نیست. این بدان معناست که هیچ کس در سیستم DLT نمی تواند تمام دستورالعمل هایی را که قرار است اتفاق بیفتد تغییر دهد یا به تعویق بیندازد یا روند معامله را کنترل کند.

اگر آن را با بلاکچین مقایسه کنیم ، خواهید دید که چگونه یک ماینر می تواند معامله ای را که در “بلاک” قرار دارد انتخاب کند. به عنوان مثال ، شما و مایک هر دو معامله انجام داده اید و اکنون آنها منتظر تأیید هستند. گره های دیگر شبکه می توانند تراکنش Mike را انتخاب کنند تا ابتدا به جای شما تأیید شوند ، حتی اگر ممکن است کمی زودتر از Mike معامله کرده باشید.

برای Hashgraph ، گره های تأیید کننده باید معامله شما و مایک را به روشی که شما با آنها معامله کرده اید شامل شوند ، بنابراین هیچ کس عقب نخواهد ماند.

بنابراین ، در این دفتر توزیع شده بدون بلاکچین ، هرچه سریعتر اتصال داشته باشید ، بهتر است. به این ترتیب ، شما می توانید سریعتر معامله کنید و در اولین خط تأیید شوید.

بیشتر بخوانید:هاشگراف چیست?

واحدهای ذخیره سازی کوچکتر

در این نوع اجرای دفتر توزیع شده ، کلیه معاملات در شبکه قابل اثبات است. چطور؟ خوب ، هرگونه معامله در شبکه رخ می دهد ، در عرض چند دقیقه همه افراد در شبکه می دانند که معامله در دفترچه محل قرار می گیرد.

علاوه بر این ، همه افراد در شبکه می دانند که کل شبکه از وجود معامله اطلاع دارند و بنابراین ، تغییرات را بر این اساس انجام می دهند. این بدان معناست که گره ها تغییرات را انجام می دهند و سپس معامله را کنار می گذارند.

نیازی نیست که این اطلاعات را برای ابد در دفتر خود نگه دارید. به همین دلیل فقط چند گیگابایت واحد ذخیره سازی برای ذخیره تمام اطلاعات بستر پایگاه داده دفترس توزیع شده Hashgraph نیاز دارد.

بیزانس و اسیدیته شبکه

این یکی از ویژگیهای اساسی اجرای دفتر توزیع شده Hashgraph است. سیستم بیزانسی است به این معنی که هیچ گروه یا موجود کوچکی نمی تواند مسیر رسیدن به اتفاق نظر را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین ، پس از دستیابی به اجماع ، هیچ کس نمی تواند کاری برای جلوگیری از آن انجام دهد. هر عضو می داند که اجماع حاصل شده است و به همین ترتیب باقی خواهد ماند.

در این دفتر توزیع شده بدون بلاکچین ، هر گره در شبکه در مورد چگونگی وقوع معامله توافق کرده و بر اساس آن لیست می کند.

کل انجمن موجود در این DLT دارای یک سیستم پایگاه داده توزیع شده و در عین حال واحد است که خصوصیات مشابهی را به اشتراک می گذارد. اگر DLT زنجیره بلوک را مقایسه کنیم ، متوجه می شوید که اگر توافق حاصل شود ، گره های شبکه هرگز قطعی نیستند.

با این حال ، در هاشگراف ، این امکان وجود دارد. بنابراین ، همچنین با ACID سازگار است.

چطور هاشگراف کار?

نحوه کار Hashgraph در واقع کاملا جالب است. این سیستم دفتر توزیع شده از پروتکل Gossip برای پخش انواع اطلاعات به طور عمده در مورد تراکنش های شبکه استفاده می کند. هر گره در شبکه می تواند اطلاعات (که به عنوان “رویداد” شناخته می شود و از قبل با آنها امضا شده است) را در یک معامله جدید ارسال کند.

هر گره به طور تصادفی گره همسایه را برای پخش این اطلاعات انتخاب می کند. سپس یک گره رویداد را با سایر اطلاعات دریافتی جمع می کند و سپس آن را برای سایر گره های همسایه پخش می کند.

بنابراین ، به زبان ساده ، هنگامی که یک معامله انجام می شود ، گره های همسایه این اطلاعات را با گره های دیگر به اشتراک می گذارند و پس از مدتی همه گره ها از معامله مطلع می شوند. روند کار بسیار سریع است ، بنابراین فقط چند دقیقه طول می کشد تا همه افراد در شبکه از این رویداد مطلع شوند.

با کمک پروتکل “Virtual Voting” ، هر گره تراکنش را تأیید می کند و سپس به دفتر اضافه می شود.

3. DAG

یکی دیگر از جاه طلبانانه های دفتر توزیع شده بدون خانواده بلاکچین ، DAG (نمودار بدون دایره مستقیم) است. DAG به عنوان یک روش جایگزین برای Blockchain DLT اختراع شد. به همین دلیل این دفتر توزیع شده بدون بلاکچین تمام ویژگی های بلاکچین را ارائه می دهد اما با پیشرفت بیشتر.

حتی اگر یک گزینه جایگزین باشد ، ساختار این دفتر واقعا متفاوت است. یکی از مهمترین مزایای اجرای دفتر توزیع شده DAG ، توانایی ارائه معاملات نانو بدون هزینه است. به این دلیل که با رشد شبکه مقیاس پذیری بهبود می یابد.

به زبان ساده ، هرچه تراکنش در شبکه بیشتر شود ، سریعتر قادر به تسویه حساب آنها خواهد بود. برای روشن کردن موارد ، بیایید ببینیم DAG چگونه واقعاً کار می کند.

چطور کار DAG?

DAG اتفاقاً در مورد رسیدن به اتفاق نظر در مسیری متفاوت پیش می رود. سیستم دفتر توزیع شده فرآیندهای معامله را در گره ها ذخیره می کند. در اینجا ، به هر عضوی از شبکه دقیقاً مانند بلاکچین “گره” گفته می شود.

تمام گره های موجود در شبکه تراکنش های موجود در دفتر را تأیید می کنند و همچنین توسط معاملات معتبر نشان داده می شوند. هر گره ای می تواند معاملات را آغاز کند ، با این حال ، برای تأیید آنها باید حداقل دو مورد از معاملات قبلی را در دفتر تأیید کند.

بعد از اینکه او آنها را تأیید کرد ، معامله وی تأیید می شود. هرچه شخص اعتبار بیشتری کسب کند ، معاملات وی به یک معامله معتبر در پایگاه داده توزیع شده دفتر تبدیل می شود.

بنابراین ، اگر یک معامله شاخه طولانی تری از معاملات قبلاً معتبر داشته باشد ، بیشترین وزن را در دفتر ثبت خواهد کرد. با این حال ، یک الگوریتم به صورت تصادفی دو معامله قبلی را برای اعتبار سنجی برای هر یک از اعضا انتخاب می کند.

زیرا اگر چنین نشود ، اعضا فقط معاملات خود را تأیید می کنند و مورد دیگری را پشت سر می گذارند.

این در واقع یک شکل جدید و جالب جدید برای دستیابی به مقیاس پذیری بیشتر است. با توجه به این ماهیت اجرای دفتر توزیع شده ، شرکت هایی که در هر ثانیه به حجم معاملات بیشتری نیاز دارند باید از این موارد استفاده کنند.

4. هولوچین

این یکی از دفترهای اخیراً توزیع شده بدون بلاکچین است – گفته می شود Holochain DLT یکی از پیشرفته ترین سطح دفترهای موجود در بازار است. شرکت Holochain که این شکل جدید DLT را ایجاد کرده است ، به توسعه دهندگان فناوری راهی جدید برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز داده است..

یک تغییر عمده نسبت به دیگر دفترهای توزیع شده بدون بلاکچین این است که این مورد به جای ساختار داده محور ، عامل محور است. این شبکه با تهیه هر سیستم با سیستم انشعاب خاص خود از استفاده از هرگونه پروتکل اجماع جهانی اجتناب می کند. فقط این تغییر همه مسائل را با مقیاس پذیری حل می کند و حتی پس از رشد شبکه نیز شبکه را دست نخورده نگه می دارد.

بیشتر بخوانید:راهنمای نهایی Holochain

این فناوری توزیع شده لجر چگونه متفاوت است?

به روش های سنتی ، همه گره های دیگر شبکه مجبور هستند که یک توافق جهانی داشته باشند و کل شبکه را تأیید کنند. با این حال ، Holochain آن ماهیت را تغییر می دهد. فرآیند مشابه نام آن است. نام این پایگاه داده توزیع شده دفتر از مفهومی است که پشت این معماری قرار گرفته است و آن یک هولوگرام است.

در هولوگرام ، اگر می خواهید الگوی سه بعدی ایجاد کنید ، به پرتوهای نوری خاصی نیاز دارید و آنها را به نوعی برای ایجاد تصویر تعامل می کنید. Holochain مشابه است. برای ایجاد کل سیستم دفتر از ماژول های جداگانه استفاده می کند.

در اینجا ، هر گره دفتر توزیع شده خود را نگه می دارد و از طریق امضای منحصر به فرد خود با آن ارتباط برقرار می کند. به عنوان مثال ، کل شبکه را مانند یک رودخانه در یک جهت فکر کنید. در اینجا ، هر گره از طریق جویبارهای کوچک خود به رودخانه دفتر می رود و رودخانه را به طور کلی ایجاد می کند. اگر یکی از جریان ها آفلاین شود ، پایگاه داده دفتر توزیع شده تحت تأثیر آن نخواهد بود.

چطور کار Holochain?

این ساده است ، هر گره دفتر خود را دارد ، اما این دفتر در اطراف یک مجموعه خاص از مقادیر به نام “DNA” می چرخد. به گفته توسعه دهندگان ، این DNA اطمینان می دهد که هر گره ای در شبکه که سعی در افزودن اطلاعات جدید در دفتر عمومی دارد ، معتبر خواهد بود.

یک گره اطلاعات را به گره های دیگر ارسال می کند تا آنها در شبکه معتبر شوند. اگر گره های دیگر در شبکه بتوانند اطلاعات او را با DNA تأیید کنند ، آنها این پیام را به گره های دیگر شبکه انتقال می دهند.

با این حال ، اگر کسی بخواهد شبکه را نفوذ کند و بخواهد داده های نادرست را در شبکه ذخیره کند ، DNA متفاوتی خواهد داشت. بنابراین ، اگر کسی بخواهد یک معامله را جعل کند ، خود را از روی زنجیره کد می کند و از یک زنجیره تغییر متفاوت با قوانین مختلف کار می کند. گره های دیگر شبکه اکنون قبل از پذیرش اطلاعات ، آن را با DNA تأیید می کنند.

و به محض اینکه شباهت هایی پیدا کنند ، آن را رد می کنند و از طریق شبکه پخش می کنند و به دیگران در مورد این گره مخرب هشدار می دهند.

این فرآیند بسیار شسته و رفته و بی عیب است. و به همین دلیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

5. تمپو (رادیکس)

گفته می شود مانند سایر دفترهای توزیع شده بدون بلاکچین ، Tempo سهم نسبتاً جدیدی در سیستم است. مانند هر سیستم عامل دیگر ، توالی اطلاعات موجود در دفتر را حفظ خواهد کرد. با این حال ، همچنین می تواند به عنوان زمان مشخص همراه با سایر ویژگی ها نیز به کار رود.

Radix DLT شرکتی است که با این فناوری جدید درخشان ارائه شده است. شما می توانید از این دفتر توزیع شده بدون بلاکچین برای ماژول های خصوصی و عمومی استفاده کنید زیرا اصلاً به هیچ گونه تغییری نیاز ندارد. یکی از نکات مثبت این است که شما به هیچ یک از قطعات سخت افزاری سنگین احتیاج نخواهید داشت. بسیار سبک است و حتی می تواند در دستگاه های تلفن همراه شما کار کند.

با استفاده از Tempo قادر خواهید بود برنامه های غیرمتمرکز خود ، رمزها ، سکه ها ، معاملات بسیار سریع و بسیاری موارد دیگر را ایجاد کنید..

بانک اطلاعاتی توزیع شده دفتر به سه اصل عمده عمل می کند:

 • خوشه ای از گره های شبکه داشته باشید
 • دفتر کل جهانی بین خوشه گره ها توزیع شده است
 • الگوریتم های ویژه برای زمان سنجی رویدادها در دفتر

هر نمونه از این پایگاه داده دفتر توزیع شده به عنوان جهان شناخته می شود. در جهان ، هر رویدادی را “اتم” می نامند.

Tempo DLT چگونه کار می کند?

این کمی متفاوت از سایر بانکهای اطلاعاتی توزیع شده دفتر است. هر گره ای می تواند زیر مجموعه ای از دفتر کامل جهانی را با خود حمل کند. به زیرمجموعه دفتر یادداشت گفته می شود و هر گره ای که دارای یک تکه خرد است ، یک شناسه منحصر به فرد برای زیر مجموعه دفتر خود دریافت می کند. بنابراین ، گره ها لازم نیست که بار دفتر جهانی را در شبکه حمل کنند.

این اطمینان می دهد که شبکه می تواند مقدار بیشتری بار را حمل کند ، بنابراین مقیاس پذیری را افزایش می دهد.

وقتی گره ای بخواهد تراکنش ها را تأیید کند ، از Logical Clocks برای این کار استفاده می کند. زمان سنجی معمول پایگاه داده توزیع شده دفتر به تنهایی قادر به توافق نیست. به این دلیل که چشم انداز زمان از فردی به فرد دیگر تغییر می کند.

بنابراین ، به جای تطبیق هنگام وقوع ، آنچه قبل از آن رخ داده را می بیند. اگر یک معامله قبلی A بود و اکنون یک معامله جدید B اتفاق افتاد ، گره ها می بینند که آیا معامله A قبل از B وجود داشته است یا خیر.

بنابراین ، در اینجا ، گره ها توالی رویداد را به جای زمان واقعی آن رویداد ضبط می کنند. خواص فن آوری دفتر توزیع شده برای زمان خود واقعاً پیشرفت کرده و به آرامی محبوبیت پیدا می کند.

فصل چهارم: ویژگی های انواع مختلف DLT

توزیع لجر

ویژگی های Blockchain –

 • تغییرناپذیری

پایگاه داده توزیع شده بلاکچین به طرز شگفت انگیزی فوق العاده تغییرناپذیر است. این یکی از بهترین ویژگی های این سیستم دفتر است. تغییرناپذیری یعنی هیچ کس در شبکه نمی تواند آن را به هیچ وجه خراب کند. در این دفتر توزیع شده ، به محض افزودن چیزی به دفتر ، دیگر نمی توانید آن را تغییر دهید ، حذف کنید یا حتی معکوس کنید.

بنابراین ، این به عنوان یک رکورد ثابت باقی می ماند ، و هیچ کس نمی تواند آن را لمس کند. اما قبل از اضافه کردن هر چیزی به دفتر ، این یک روند اجماع را طی می کند و اعتبار سنجی می شود.

 • امنیت پیشرفته

هک کردن این DLT به دلیل غیرمتمرکز بودن و رمزگذاری رمزنگاری تقریباً غیرممکن است. سطح امنیتی که این DLT ارائه می دهد حیرت انگیز است. گره ها با استفاده از رمزنگاری معاملات را انجام می دهند ، جایی که هر رکورد در شبکه رمزگذاری می شود. با استفاده از کلید عمومی و عمومی طرف معامله اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند بین معامله رهگیری کند.

چندین مدل اعتبارسنجی وجود دارد و از آنجا که هیچ کس برای اصلاح آن دسترسی ندارد ، Blockchain به یک دفتر بزرگ برای ذخیره اطلاعات شخصی بدون نگرانی در مورد عواقب آن تبدیل می شود.

 • تسویه سریع

انجام معاملات سیستم های بانکی معمولی ممکن است چندین روز طول بکشد. اما با داشتن این ویژگی های فناوری دفتر توزیع شده ، می توانید تسویه حساب سریع تری انجام دهید. این فناوری مسیری طولانی را طی کرد و اکنون می تواند زمان نسبتاً سریع تری را برای هرکسی برای ارسال پول فراهم کند.

استفاده از این افراد می تواند هر زمان كه می توانند پرداخت های جهانی انجام دهند. آنها مجبور نیستند چندین روز منتظر بمانند تا عزیزانشان پول دریافت کنند. همچنین ، هزینه حداقلی در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما خواهد شد.

 • اجماع، وفاق

بلاکچین طیف وسیعی از الگوریتم های اجماع را برای بلاکچین برای تأیید یک معامله پشتیبانی می کند. سازوکارهای اجماع راهی برای دستیابی به توافق بین گره های شبکه است. هنگامی که با میلیون ها گره در شبکه سرو کار دارید ، رسیدن به توافق بدون کمک اجماع بسیار دشوار است.

از آنجا که این یک محیط بی اعتماد است ، فقط الگوریتم ها می توانند به آنها کمک کنند تا دفتر توزیع شده را حفظ کنند. این یکی از ویژگی های خاص Blockchain است.

ویژگی های DAG –

 • مقیاس پذیری بی نهایت

با توجه به ویژگی متمایز خواص فن آوری دفتر توزیع شده ، این یکی مقیاس پذیری بی نهایت جدیدی را ارائه می دهد. اگر به DLT های دیگر نگاه کنید ، متوجه می شوید که وقتی شبکه شروع به رشد می کند مقیاس پذیری کاهش می یابد. اما نه در این دفتر.

در اینجا ، مقیاس پذیری با رشد شبکه افزایش می یابد. هر گره باید حداقل دو معامله قبلی خود را تأیید کند تا معامله آنها تأیید شود. هرچه اعتبار گره بیشتر باشد ، تراکنش آن معتبرتر می شود. همچنین ، قدرت هش کردن مورد نیاز برای تأیید معاملات قبلی را کاهش می دهد.

 • تراکنش های خرد و نانو

از آنجا که گره های موجود در شبکه نیاز به تأیید معاملات قبلی دارند ، در نتیجه تراکنش های کمتری در شبکه انجام می شود. بنابراین ، با راه حل های دفتر توزیع شده DAG ، فرصت معاملات خرد از طریق این کانال غیرمتمرکز به مفهومی ابدی تبدیل می شود.

هیچ کس نمی تواند معاملات خرد را در DLT بلاکچین برای هزینه های معاملات نسبتاً در حال رشد خود معرفی کند. با این حال ، DAG پروتکل رایگان هزینه معامله را ارائه می دهد ، بنابراین هر کسی در شبکه می تواند بلافاصله Nano to Microtransactions را ایجاد کند. این یکی از ویژگیهای عمیق این فناوری است.

 • مقاومت در برابر کوانتوم

در مقایسه با سایر خصوصیات فناوری دفتر توزیع شده ، DAG در برابر کوانتوم مقاوم است. سایر فناوری ها ایمن هستند ، اما با نوآوری های فن آوری ، به احتمال زیاد در معرض رایانه های کوانتومی قرار می گیرند. رایانه های کوانتومی سطح بالاتری از فناوری محاسبات را ارائه می دهند و با این کار می توان حتی به قوی ترین سیستم های امنیتی نیز حمله کرد.

با این حال ، DAG با یک طرح امضای یک بار Winternitz برای داشتن یک فایروال که حتی کامپیوتر کوانتومی نیز می تواند به آن شکسته باشد ، ارائه می شود. با این حال ، این ویژگی ممکن است در شرکت های مختلف DAG متفاوت باشد.

 • Masked Authenticated Messaging (MAM)

در حال حاضر ، من فقط این ویژگی را به طور خاص در Tangle’s DAG دیده ام. با این حال ، این یک روش عالی برای تبادل اطلاعات با سایر گره ها بدون نگرانی در مورد بررسی های امنیتی است. از آنجا که خصوصیات فناوری دفتر توزیع شده در برابر کوانتوم مقاوم هستند ، گره ها می توانند از طریق رمزگذاری و احراز هویت ، اطلاعات را با اشخاص خاص تبادل کنند.

 • معاملات خطی موازی

به محض اعتبارسنجی یک معامله ، با معاملات دیگر همسو می شود. معمولاً این معاملات در دفتر نسبتاً جدید هستند. به طور معمول ، هر معامله در شبکه با معاملات قبلی پیوند دارد. اما با انجام این کار ، دفتر بسیار پیچیده و بزرگ می شود و نگهداری آن دشوار است.

این شبکه هدف پهنای خود را دارد و برای اینکه سیستم بتواند یک پایگاه شبکه در حال رشد را جبران کند ، آنرا تنظیم می کند.

شما همچنین قادر خواهید بود با این نوع طبیعت به سرعت معامله کنید.

ویژگی های هاشگراف –

 • معاملات امضا شده

هر کسی در شبکه آزاد است در هر زمان که بخواهد یک معامله امضا شده ایجاد کند. بعد از ایجاد آن ، گره های دیگر در مورد آن آگاهی پیدا می کنند و با استفاده از روند بیزانس می توانند با ترتیب رویداد به توافق برسند.

 • انصاف پیشرفته

سطح بالاتری از انصاف باعث می شود که این فناوری توزیع شده در معرض تأثیرگذاران باشد. قبل از توافق گره ها ، هیچ کس نمی تواند در تغییر توافق سایر گره ها تأثیر بگذارد. به محض توافق در مورد یک معامله خاص ، تأثیرگذار خواه ناخواه هیچ قدرت دیگری در آن نخواهد داشت.

 • شایعات تصادفی

هنگامی که یک گره یک معامله را شروع می کند ، به شما اجازه می دهد به طور تصادفی یک گره همسایه را انتخاب کرده و این اطلاعات را پخش کند. بنابراین ، این به نوعی دنباله شایعات تصادفی است که در آن گره نزدیک به خود را انتخاب می کنید و همه چیزهایی را که می دانید به او می گویید.

 • شایعات درباره شایعات

هنگامی که شایعات تصادفی رخ می دهد و گره معامله گره نزدیکترین گره خود را در مورد آن مطلع می کند ، گره اطلاعات را به یکی از گره های همسایه خود انتقال می دهد به روشی مشابه. این روند ادامه خواهد یافت تا زمانی که همه گره های شبکه از اطلاعات مطلع شوند. این فرایند شایعات درباره شایعات است زیرا در اینجا شایعات شایعه تصادفی قبلی را شایعه خواهید کرد.

فقط چند دقیقه طول می کشد تا همه افراد در شبکه از معامله مطلع شوند.

 • ساختار داده منحصر به فرد

دفتر کل ترتیب توالی شایعات را به صورت منظم در شبکه ثبت می کند. این کار برای اطمینان از این است که همه افراد در آن شبکه از تغییرات اطلاع دارند. اگر هر گره از معامله اطلاعات داشته باشد ، دفتر نقطه شروع را به نقطه پایان وارد می کند.

 • رای گیری مجازی

این دفتر توزیع شده منحصر به فرد از سیستم رای گیری مجازی برای تأیید اعتبار هر معامله استفاده می کند. اگر 2/3 از کل شبکه با معامله موافق باشد ، معتبر شناخته می شود. با این حال ، عناصر دیگری نیز در اینجا بازی می کنند. رأی گیری مجازی ممکن است بیش از یک بار اتفاق بیفتد و تعداد شاهدان مشهور را در این تعداد می شمارد. پس از آن ، علامت شکست یا عبور می یابد.

 • شاهدان مشهور

در این حالت ، شبکه برخی از تراکنش ها را انتخاب می کند و از هر کدام درخواست می کند که آیا در یک مسئله پی در پی رخ داده اند یا خیر؟ اگر بیشتر شاهدان پاسخ مثبت دهند ، آن رویداد مشهور مشهور است زیرا بیشتر گره ها نسبتاً سریعتر از آن اطلاع داشتند.

بعداً می توان از این شاهدان برای تأیید معاملات جدید استفاده کرد.

 • به شدت دیدن

این مفهوم اطمینان می دهد که احتمال اتفاق نظر همیشه یک است. گره ها دارای مسیرهای مختلفی هستند که به یکدیگر متصل می شوند و اگر دو نفر بتوانند افراد دیگر را به شدت ببینند ، در این صورت می توانند بدانند که آن شخص چه رأی می دهد. بنابراین ، آنها همان رای را خواهند داد.

ویژگی های Holochain –

 • عامل محور

یکی از جالب ترین ویژگی های این دفتر توزیع شده ، عامل محور بودن آن است. در یک ساختار داده محور ، معمولاً هر گره از شبکه مجبور است معاملات تک را از صف تراکنش بررسی کند و آن را در زنجیره اضافه کند. با این حال ، در این ساختار ، هرچه بیشتر به آن اضافه شود ، کندتر می شود.

با این وجود ، در سیستم های عامل محور مانند Holochain ، شما قادر خواهید بود بدون داشتن اجماع اجباری ، ثبت تاریخچه و اشتراک خود را به طور مستقل حفظ کنید. هر گره دفتر ویژه خود را دارد و آنها می توانند همه آنها را به تنهایی حفظ کنند.

 • بهینه سازی انرژی

ماهیت متفاوت دفتر باعث می شود که سیستم از نظر انرژی بسیار بیشتر از بقیه کار کند. چرا؟ زیرا در اینجا شما برای استفاده از سازوکارهای اجماع سنگین برای تأیید معاملات ، به هیچ تجهیزات معدنی نیازی نخواهید داشت.

از آنجا که فقط باید نسخه خود را از دفتر توزیع شده نگهداری کنید ، ذخیره آن فقط به یک دستگاه حداقلی نیاز دارد. شما حتی می توانید Holochain را از تلفن خود اجرا کنید و انرژی آن بیشتر از استفاده معمول نخواهد شد.

به همین دلیل بهره وری انرژی را تضمین می کند ، که در طولانی مدت در هزینه های شما صرفه جویی می کند.

 • دفتر واقعی توزیع شده

دفتر توزیع واقعی به چه معناست؟ در بیشتر موارد ، همه گره های شبکه را مشاهده می کنید که بار کل دفتر را در دستگاه های خود حمل می کنند. اما آیا این امر به توزیع واقعی مورد نیاز ما می رسد?

یکی از مهمترین ویژگیهای Holochain این است که می تواند به سطح واقعی توزیع در شبکه برسد. هر کس به عنوان عامل محور خود ، دفتر اصلی خود را بر روی دستگاه های خود اجرا می کند و در صورت لزوم با استفاده از کلید خصوصی خود می توانند با دفتر اصلی ارتباط برقرار کنند. در اینجا ، هر گره به عنوان یک موجودیت جداگانه کار می کند و در پایان یک واحد عملکردی کاملاً جدید تشکیل می دهد.

 • توانمندسازی کاربر

با استفاده از مدل هولوگرافیک برای معماری ، هر توسعه دهنده ای اکنون می تواند برنامه های غیرمتمرکز اختراع کند که می تواند از بسیاری جهات مقیاس بندی کند و منجر به ویژگی های واقعی فناوری دفتر توزیع شده شود. این عملکرد هر گره را به طور مستقل تضمین می کند. آنها فقط در صورت لزوم و در صورت موافقت کاربران دیگر باید همگام شوند.

این بدان معناست که کاربر کنترل کامل بر عملکردها و داده های خود را بدست خواهد آورد. هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی پیدا کند و از آن استفاده کند. این از شر برنامه های شخص ثالث خلاص می شود که در آن شرکت ها برای سود خود اطلاعات را به شرکت های دیگر می فروشند. همچنین باعث تقویت توانمندی کاربر می شود.

 • امنیت و مقیاس پذیری

دفتر توزیع شده Holochain به دلیل ویژگی خاص آنها “DNA” بالاترین سطح امنیت را ارائه می دهد. در صورت تلاش هر شخص مخربی برای ارسال اطلاعات مخرب یا نامعتبر به گره های دیگر ، وی مجبور است DNA این سیستم را مرور کند. قبل از پذیرش هرگونه اطلاعات جدید ، از همه گره ها خواسته می شود DNA فرستنده را با مجموعه DNA خود تأیید کنند..

از آنجایی که فرد مخرب برای ارسال اطلاعات نامعتبر مجبور است DNA را تغییر دهد ، با داده موجود مطابقت نخواهد داشت و بنابراین از ورود به شبکه جلوگیری خواهد شد. گره های دیگر نیز در مورد اقدامات وی اخطار می گیرند و قبل از پذیرش هرگونه اطلاعات جدید ، محتاط خواهند بود.

همچنین ، شبکه بسیار مقیاس پذیر است ، زیرا دفتر شخصی هر گره فقط به صورت محدود ذخیره می شود. بنابراین ، مقیاس پذیری را افزایش می دهد. در یک رویکرد نظری ، اگر گره های کافی در شبکه وجود داشته باشد ، این دفتر توزیع شده قادر به انجام معاملات نامحدود است.

ویژگی های Tempo –

 • خرد کردن

این یک روش منحصر به فرد برای اطمینان از این است که راه حل های توزیع شده دفتر ، Tempo قادر به ذخیره هر اتم موجود در جهان است. دفتر به گونه ای طراحی شده است که به صورت افقی مقیاس پذیر باشد ، از طیف گسترده ای از اطلاعات نیمه ساختاری پشتیبانی کند و بتواند همه ورودی ها را به روز کند.

بیایید در مورد فرآیند خرد کردن صحبت کنیم. دفتر جهانی در شبکه به زیرمجموعه های کوچکتر آن دفتر تقسیم می شود. به این قطعات کوچکتر “خرده” گفته می شود. هر خرده ریز دارای کد شناسایی منحصر به فرد خود است و بین گره ها توزیع می شود.

دفتر محلی که روی دستگاه های جداگانه کار می کند می تواند خرده ریزها یا همه آن را ذخیره کند. این فرآیند تضمین می کند که هر خرده ریز شامل تمام اتم ها به ترتیب صحیح است و همچنین تعیین می کند که کدام گره کدام اتم ها را بگیرد.

این به نوعی مانند قطعات یک پازل است که اگر یکجا جمع شود ، چیزی خودبه خودی نشان داده می شود. در اینجا ، در این حالت ، قطعات پازل خرده ریز هستند و نتیجه آن دفتر کل توزیع شده در سطح جهانی است.

 • پروتکل شایعات

برای اطمینان از اینکه هر خرده ریز اطلاعات به روز در مورد دفتر توزیع شده دارد ، Tempo DLT یک پروتکل شایعات را آغاز می کند. با استفاده از این پروتکل ، گره های موجود در شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات مربوط به خرده های آنها را انتقال می دهند.

ثابت شده است که این پروتکل از خصوصیات فناوری دفتر توزیع شده یکی از کارآمدترین روشهای انتشار اطلاعات در این نوع معماری است. پروتکل شایعات مشابه توالی شایعات تصادفی Hashgraph است.

گره های موجود در شبکه اطلاعات مربوط به هرگونه پیکربندی جدید را ارائه می دهند و اطلاعات را به گره های دیگر انتقال می دهند. سپس گره های دیگر اطلاعات را بهینه می کنند و خرده ریزهای آنها را متناسب با آن هماهنگ می کنند.

این فرآیند ضروری است زیرا گره ها برای تأیید هرگونه تراکنش جدیدی که در شبکه اتفاق می افتد ، به خرده خرد به روزرسانی نیاز دارند. پروتکل شایعات ممکن است فراداده را درباره گره های دیگری که مستقیماً با آنها در ارتباط هستند اعلام کند.

 • ساعتهای منطقی

یکی دیگر از ویژگی های عالی فناوری دفتر توزیع شده ، ساعت منطقی است. ساعتهای منطقی در هسته اصلی این سیستم دفتری قرار دارند. در اینجا ، این به معنی ترتیب توالی رویدادهای نسبی در شبکه است و با استفاده از این گره می توان یک تراکنش را تأیید کرد.

در این دفتر کل ، هر گره دارای یک ساعت منطقی به صورت محلی است ، با افزایش مقدار عدد صحیح که نمایانگر تعداد کل رویدادهایی است که آن گره خاص شاهد بوده است. آنها هر زمان رویدادی جدید را که قبلاً ندیده بودند ، این تعداد را افزایش می دهند. هنگام ذخیره هر رویدادی ، شماره منطقی ساعت را نیز با خود ذخیره می کند. این عدد به اعتبار سنجی معاملات جدید با معاملات گذشته کمک می کند.

با این حال ، فقط اتم های جدید در شبکه به عنوان یک رویداد در نظر گرفته می شوند.

فصل 5: سیستم عامل های قابل توجه DLT

بلاکچین:

 • اتریوم

این یکی از محبوب ترین نمونه های بلاک چین DLT است که امروزه در بازار وجود دارد. Ethereum بر روی دفتر توزیع شده بلاکچین اجرا می شود. حتی ممکن است بسیاری تصور کنند Ethereum مشابه بیت کوین است ، اما اختلافات زیادی وجود دارد.

این مثال بلاک چین DLT در هر زمینه نسبت به بیت کوین بسیار بهتر عمل می کند. به جای داشتن گزینه های محدود ، می توانید هر نوع عملیاتی را در Ethereum ایجاد کنید. بیشتر برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز است. Ethereum ابتدا ماشین مجازی Ethereum بسیار اختصاصی خود را معرفی کرد. این نرم افزار فقط در سیستم عامل اجرا می شود و به توسعه دهندگان امکان اجرای هر نوع برنامه را می دهد. اخیراً ، Enterprise Ethereum مورد توجه شرکت های مختلف قرار گرفته است.

بنابراین ، می توانید آن را به عنوان یک منطقه توسعه برای یک برنامه غیرمتمرکز جدید تصور کنید. علاوه بر این ، Ethereum Smart Contracts را نیز معرفی کرده است که ابزاری مناسب برای تسویه حساب به صورت خودکار است. ویتالیک بوترین بنیانگذار این فناوری است.

 • پارچه هایپرلجر

این نیز یکی دیگر از نمونه های شگفت انگیز بلاکچین DLT در سطح شرکت است. Hyperledger Fabric یکی از سکوهای مشهور توزیع شده بلاکچین است که دارای طراحی معماری مدولار است. آنها راه حل هایی در سطح شرکت با مقیاس پذیری ، انعطاف پذیری ، انعطاف پذیری و محرمانه بودن بیشتر ارائه می دهند.

این مثال بلاک چین DLT برای پشتیبانی از بسیاری از برنامه های قابل اتصال با استفاده از انواع مختلف اجزا طراحی شده است. همچنین تعداد زیادی از پیچیدگی ها و پیچیدگی های سیستم اقتصادی معمول را در خود جای خواهد داد.

Hyperledger Fabric یک دفتر توزیع بدون مجوز نیست ، اما مجاز است. بنابراین ، همه مجاز به ورود به شبکه نیستند. در اینجا ، آنها همچنین می توانند چندین قالب داده را در دفتر توزیع شده ذخیره کنند. با استفاده از آنها همچنین می توانید دفترچه های مختلفی برای کانال شخصی خود ایجاد کنید. این عمدتا برای رقبایی است که نمی خواهند قیمت خود را برای رقیب متوسط ​​خود نشان دهند. لینوکس در حال پشتیبان گیری از این فناوری جدید دفتر توزیع شده است.

 • R3 Corda

این کار از سال 2015 و با پلت فرم C3 با منبع باز R3 آغاز شد. بلاک چین Corda یک پلت فرم دفتر توزیع شده است که مبتنی بر بلاکچین است. R3 یکی از برجسته ترین نمونه های blockchain کنسرسیوم DLT در جهان است که در آن برخی از بزرگترین شرکت های مالی گرد هم آمده اند.

تعداد شرکای آنها در منطقه 60+ به بالا رسیده است. حتی اگر این سیستم عامل صرفاً برای اهداف بانکی طراحی شده باشد ، می توانید از آن در بخشهای دیگر مانند – دولت ، زنجیره تأمین ، مراقبت های بهداشتی و بسیاری دیگر نیز استفاده کنید..

Corda یکی از سریعترین و مطمئن ترین خروجی ها را در بازار ارائه می دهد.

DAG:

 • IOTA

شما می توانید آن را به عنوان پیشگام فناوری جدید دفتر توزیع شده – DAG تصور کنید. IOTA در سال 2016 شروع به کار کرد وقتی DLT زنجیره بلوک شروع به تسخیر در جهان کرد اما نتوانست کاملاً تمام شرایط را برآورده کند.

با DAG IOTA موفق می شود یکی از مهمترین مسائل – معاملات خرد را حل کند. پرداخت هزینه زیاد برای تأیید معامله ما تأثیر منفی بر کل فناوری دفتر توزیع شده داشت. با این حال ، IOTA موفق به نجات روز شد.

IOTA سیستم دفتر توزیع شده DAG را شبکه Tangle خود می نامد و این هسته اصلی سیستم عامل آنها است. حتی اگر گره ها به رشد ادامه دهند ، تاثیری در طرح معاملات خرد نخواهد داشت. با DAG DLT می توان به مقیاس پذیری بالاتری دست یافت.

بخشهای اینترنت اشیا largely تا حد زیادی از این بستر بهره مند می شوند و برای یک شبکه بزرگ اینترنت اشیا perfect عالی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: راهنمای مبتدیان Blockchain IOTA

 • بایت بال

پلت فرم دیگری وجود دارد که از فناوری دفتر توزیع شده DAG استفاده می کند – Byteball. اگرچه پلت فرم DAG IOTA معاملات رایگان را ارائه می دهد که در اینجا موردی نیست. در Byteball ، شما باید مبلغ بسیار کمی را پرداخت کنید. با این حال ، شما می توانید از سرعت سریع معامله سریع لذت ببرید.

در Byteball خطر حمله 51٪ وجود ندارد و شما می توانید به صورت خصوصی معامله کنید. چیزی که در سایر سیستم عامل های DAG مشاهده نخواهید کرد. برای اجرای عادلانه همه چیز ، Byteball از مکانیزم اعتبار سنجی استفاده می کند. این مکانیسم بیشترین نفوذ را در شبکه دارد. همچنین مقیاس پذیری زیادی ارائه می دهد ، بنابراین در هر سناریویی نگران کاهش سرعت خروجی نخواهید بود.

درباره بایت بال چیست بیشتر بدانید؟ اولین پلت فرم DAG

هاشگراف:

 • هدرا هاشگراف

با یک شکل محبوب دیگر از فناوری دفتر توزیع شده هاشگراف ، Hedera Hashgraph حاکم بر بازار را مشاهده خواهید کرد. در اصل ، Swirlds در واقع ایده Hashgraph را ارائه داد. با این حال ، آنها هیچ شبکه ای مبتنی بر آن ندارند. در عوض ، هدرا هاشگراف این فناوری را از آنها خریداری کرد. در اینجا درباره Hashgraph و Hedera Hashgraph بیشتر بدانید.

Hedera Hashgraph فوق العاده سبک و فوق العاده سریع است. غیر از این ، این شرکت به انصاف و امنیت خود می بالد. از دیگر ویژگی ها می توان به ارز دیجیتالی ، واحدهای ذخیره سازی و قراردادهای هوشمند آنها اشاره کرد.

با استفاده از این سیستم عامل ، توسعه دهندگان می توانند نوع بسیار متفاوتی از برنامه های غیرمتمرکز بسازند که به راحتی از DLT بلاکچین بهتر عمل می کنند. هزینه تراکنش بسیار پایین است و شما قادر به پرداخت خرد با آن خواهید بود.

 • NOIA

شبکه ای از اینترنت شتاب دهنده یا NOIA یکی دیگر از محبوب ترین سیستم عامل های فن آوری دفترچه توزیع شده Hashgraph در بازار است. با این حال ، این سیستم عامل نسبتاً منحصر به فرد است. آنها CDN (شبکه تحویل محتوا) توزیع شده را با استفاده از گره ها ارائه می دهند تا عملکرد بهتری در اینترنت داشته باشند.

با تلفیق آنها از فناوری دفتر توزیع شده ، شما قادر خواهید بود از هر ویژگی موجود در سیستم عامل Hedera Hashgraph لذت ببرید. خوب ، به این دلیل است که Hashgraph DLT مبتنی بر شرکت Hedera Hashgraph است.

به غیر از این ، NOIA کاملاً مجاز نیست ، یعنی هر کسی می تواند به شبکه بپیوندد و از پهنای باند در صورت نیاز استفاده کند. هنوز هم یک پلت فرم نسبتاً جدید مبتنی بر Hashgraph است.

 • مینگو

حتی تعجب می کنیم که اگر فناوری دفتر کل را در زندگی روزمره خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم ، چقدر توزیع خواهد شد؟ مینگو یک نمونه عالی از آن است. از Hashgraph DLT برای ایجاد چارچوب خود استفاده می کند. آن را به عنوان یک پلت فرم تجمع پیام رسان در نظر بگیرید که در آن اکثر برنامه های محبوب چت به صورت یکجا جمع می شوند.

تا آنجا که می دانیم همه نرم افزارهای پیام رسان تاکنون نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این بدان معناست که شما نمی توانید کسی را از Skype به Facebook ارسال کنید. اما با این سیستم عامل منحصر به فرد ، اکنون قادر خواهید بود کارهای بسیار بیشتری از آن انجام دهید. این پلت فرم از طیف گسترده ای از برنامه های معروف مانند – Twitter ، Facebook ، Slack ، Discord ، Stream ، Skype و بسیاری دیگر پشتیبانی می کند..

این دستگاه همچنین دارای یک سکه رمزنگاری سودمند برای پشتیبان گیری از هرگونه خرید درون برنامه ای است. پلاگین های دیگر شامل Gaming یا پلاگین های رومینگ هستند. از هم اکنون ، در Android فعال است. نسخه IOS هنوز در حال انجام است. این می تواند استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده در زندگی باشد که به دنبال آن بوده ایم.

Holochain:

 • هولوچین

این پلتفرم نوع کاملاً متفاوتی از فناوری دفتر کل توزیع شده را در دنیای فناوری معرفی کرد. دقیقاً مانند نام آن از Holochain DLT استفاده می کند. برای شروع Holochain یک سکوی خارق العاده است. برای حفظ حق کاربران ، این پلت فرم دفتر توزیع شده نوع دیگری از معماری مدل را معرفی می کند.

از یک ساختار ذخیره سازی اطلاعات هولوگرافیک استفاده می کند ، که اطمینان می دهد هر گره شبکه می تواند داده های خود را حفظ کند. بنابراین ، هیچ گونه خطر شرکتهای شخص ثالث برای سرقت اطلاعات شخصی دیگران وجود ندارد.

عمدتا این پلتفرم حول توافق عامل محور است و هر گره را با سیستم دفتر منفرد آنها فراهم می کند. این فرآیند ماهیت توزیع شده واقعی را که هر فناوری دفتر کل توزیع شده باید داشته باشد ، تضمین می کند.

با استفاده از Holochain ، می توانید برنامه های غیرمتمرکز جدید و بهبود یافته ای ایجاد کنید. مدیریت زنجیره تأمین ، اشتراک برنامه ها ، مدیریت ارتباط با فروشنده ، دولت ، رسانه های اجتماعی و مدیریت منابع موارد معدودی از موارد استفاده از این بستر جدید است.

دستیابی به اتفاق نظر بسیار آسان است و بیشتر به گره ها بستگی دارد. شما فقط باید داده ها را در DLT در صورت نیاز همگام سازی کنید. به همین دلیل این سیستم عامل برای دستگاه های تلفن همراه نیز کاملا مناسب است.

تمپو:

 • رادیکس DLT

یکی دیگر از پخش کننده های نسبتاً جدید که صحنه تکنولوژی سنتی دفتر معین توزیع شده را تغییر می دهد – Radix DLT. Radix DLT با استفاده از فناوری دفتر توزیع شده تمپو اجرا می شود. متأسفانه ، این تنها کسی است که در حال حاضر در Tempo اجرا می شود. این شرکت ادعا می کند که خروجی مقیاس پذیرتر و سریعتر از سایر DLT ها در بازار ارائه می دهد.

رویکرد کاملاً متفاوت آنها سرانجام قادر خواهد بود به کاربران امکان استخراج از هر نوع دستگاهی مانند تلویزیون ، مودم یا حتی تلفن های همراه را بدهد! استخراج برای همه قابل دسترسی خواهد بود ، بنابراین به راحتی می توان گفت این بستر عمومی است.

فناوری دفتر توزیع شده نسبتاً کارآمدتر از بلاکچین و DAG است. با این حال ، هنوز یک مرحله کاملاً نابالغ است ، بنابراین بهتر است صبر کنید تا خروجی نهایی این DLT جدید را ببینید.

فصل ششم: کاربردهای فناوری لجر توزیع شده

توزیع لجر

 • تجارت

تجارت یکی از موارد مهم استفاده از دفتر کل است. DLT بیشتر به عنوان محل معاملات ارزهای رمزپایه شناخته می شود. به طور معمول ، تجارت تجارت پرخطر است و تا حدی تصمیمات احساسی را نیز شامل می شود. و هنگامی که مجبور هستید با سیستم های بانکی معمولی سر و کار داشته باشید ، این مدارک زیادی را به جا می گذارد و بنابراین با گذشت زمان کاملاً منسوخ می شود.

نیازی به گفتن از بازیکنان بد بازار نیست که همیشه برای سود شخصی خود در بازار خرابکاری می کنند. راه حلهای توزیع شده دفتر در اینجا می تواند روشی شفاف برای تجارت فراهم کند. ذکر نکردن حذف مقاله و قابلیت اطمینان بر سیستم بانکی مطمئناً باعث کاهش زمان پردازش طولانی مدت خواهد شد.

همچنین ، این DLT ها کاملاً اثبات شده اند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند آنها را مطابق میل خود دستکاری کند.

راه حل های توزیع شده دفتر ، در این مورد ، تصمیمات غیر منطقی شما را متوقف می کند و به حفظ دارایی های شما به روش بهتر کمک می کند. همچنین یک منبع کیف پول ایمن فراهم می کند که در آن قادر خواهید بود تمام دارایی های دیجیتال خود را بدون هیچ گونه خطری ذخیره کنید.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchains و تجارت مالی

 • سرگرمی

راه حل های توزیع شده دفتر می تواند واقعاً صحنه معمولی صنایع سرگرمی را تغییر دهد. امروزه یک هنرمند خوب در حالی که تحت یک شرکت کار می کنند در واقع سود آنچنانی ندارد. بسیاری از هنرمندان از طریق پخش جریانی درآمد کسب می کنند و روند کار می تواند بسیار شلوغ باشد. این یکی از موارد معروف استفاده از دفتر کل است.

همراه با راه حل های توزیع شده دفتر ، هر هنرمند می تواند پول کسب شده خود را از طریق قراردادهای هوشمند دریافت کند ، جایی که شبکه روند کار را بررسی می کند. DLT همچنین می تواند ارزش بهتری را برای هنرمندان تضمین کرده و به او کمک کند تا به سایر کانالهای سرگرمی متصل شود.

پروژه های فن آوری دفتر توزیع شده نیز می تواند عامل مهمی در بازی باشد. صنعت بازی به طور همزمان در حال رشد است و یک شبکه مبتنی بر DLT به گیمر کمک می کند تا تجربه کاربری بهتری کسب کند.

 • ساخت

پروژه های فن آوری دفتر توزیع شده واقعاً می توانند در دنیای تولید بدرخشند. شبکه ای که به همه کارگران لینک می شود می تواند در مدت زمان کوتاهی خروجی های بزرگتر را تضمین کند. ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که راه حل های توزیع شده دفتر کاملاً عمیق در طیف وسیعی از تولید قرار دارند و می توانند سیستم را به صرفه ترین و مقرون به صرفه تر کنند. این یکی دیگر از موارد استفاده از دفتر توزیع محبوب است.

با این حال ، کل روند اتصال این کارگران همراه با تولید هنوز روی میز نیست. آنچه که پروژه های فناوری دفتر کل توزیع شده می توانند در اینجا انجام دهند ، تهیه یک اکوسیستم برای بررسی کارگران و تصمیم گیری منطقی بر اساس تولید است..

شرکت ها حتی سود بیشتری خواهند برد و قادر به پاسخگویی به تقاضای مشتری خواهند بود. در اینجا درباره شرکتهایی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند بیشتر بدانید.

 • زنجیره تامین

مدیریت زنجیره تأمین بخشی اساسی در صنعت تولید است. اکنون بسیاری از سازمان ها در حال الگوریتم هایی هستند که راه حل بهتری ارائه می دهند. با این حال ، آنها هنوز هم با رضایت 100 درصدی مشتری دست و پنجه نرم می کنند.

با بهره گیری از پروژه های دفتر توزیع شده دفتر ، سازمان ها می توانند از طریق تولید تا حمل و نقل ، هر فرآیند را اداره کنند. فرایندهای لجستیک رضایت کامل مشتری را هر بار تضمین می کند. فناوری دفتر توزیع شده می تواند مواد اولیه و کالاهای لوکس را ردیابی کند.

همچنین می تواند نیاز مشتری را بهتر ارزیابی کند. به نوعی همه چیز ساده تر خواهد شد.

اکنون ثبت نام کنید:دوره مدیریت بلاکچین سازمانی و زنجیره تأمین

 • امنیت سایبری

یکی دیگر از بهترین موارد استفاده از دفتر کل ، توزیع امنیت سایبری است. اکنون همه از طریق اینترنت متصل شده اند. مردم به سمت یک سبک زندگی دیجیتالی کامل حرکت می کنند.

بنابراین ، امنیت سایبری اکنون اولویت اصلی هر شرکت یا شخصی است. هکرها به طور پنهانکاری روز به روز بیشتر می شوند و میلیاردها پول فقط به دلیل عدم امنیت هک می شوند.

با کمک پروژه های فن آوری دفاتر توزیع شده ، اکنون هر کسی می تواند در اینترنت به راحتی در حال گردش باشد. این شبکه در حال حاضر تقریباً ضد هک است. با وجود DLT ، هیچ هکی قادر به نفوذ به فایروال شما نخواهد بود. شبکه خود به دیواره آتش تبدیل خواهد شد و برای بررسی آن نیازی به نرم افزار اضافی نیست.

اکنون ثبت نام کنید:دوره خبره امنیت Blockchain (CBSE)

 • مراقبت های بهداشتی

این فناوری توانایی ذخیره تمام اطلاعات بیمار را دارد و پزشکان می توانند براساس اطلاعات به خوبی تشخیص دهند. این می تواند پزشکان را در تجزیه و تحلیل علائم حمایت کرده و درمان را فوراً آغاز کند. بهداشت و درمان یکی از بزرگترین موارد استفاده از دفتر کل است. اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی را اینجا بخوانید.

همچنین می تواند با استفاده از داده های بسیار زیاد در مدت زمان کوتاه ، به کشفیات علمی کمک کند. همچنین می تواند بیماران را با پزشکانشان از طریق برنامه های توزیع شده با دفتر دفتر توزیع کند. این فناوری همچنین قادر به محافظت از هرگونه اطلاعات بیمار است و تنها کنترل را فقط برای بیمار فراهم می کند.

 • حمل و نقل

همه ما می دانیم که چگونه به سمت تولید نسل بعدی – “ماشین های هوشمند” پیش می رویم. اما یک فناوری دفتر توزیع شده می تواند آن را به سطح دیگری برساند. این فناوری نه تنها می تواند به شما کمک کند تا به طور کامل به درایورها متصل شوید ، بلکه از فرایندهای ضد سرقت نیز اطمینان حاصل خواهد کرد. این یکی دیگر از موارد استفاده از دفتر توزیع محبوب است.

همه داده های موجود در ماشین شما در شبکه در دسترس خواهد بود. با استفاده از پروژه های توزیع شده دفتر کل ، مالک می تواند ماشین را خیلی راحت و فقط با اشکال زدایی اطلاعات از شبکه ردیابی کند. همچنین این خودرو قادر خواهد بود قطعات سخت افزاری اتومبیل هوشمند شما را نیز جستجو کند. آیا این عالی نیست?

رانندگان هنگامی که با مشتریان خود ملاقات می کنند می توانند تجارت عادلانه داشته باشند. به دلیل تأثیر مخل بر زنجیره تأمین ، بلاکچین در تدارکات بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

 • قراردادهای حقوقی

استفاده از اسناد قراردادی با پروژه های فن آوری دفتر کل توزیع شده یکی دیگر از موارد مهم استفاده است. این شبکه امنیت بیشتری را برای ذخیره کلیه اسناد قانونی قرارداد مربوط به آن مانند وصیت نامه ها ، اظهارات بانکی ، قبض املاک و موارد دیگر فراهم می کند. DLT بیش از حد قادر به حفظ آن در برابر هکرهای خارجی نیست.

جنبه عالی دیگر استفاده از آن برای اعتبارسنجی ارث است. قراردادهای هوشمند در این نوع شبکه ها می توانند این روند را بدون دردسر انجام دهند.

 • خدمات دولتی

فناوری دفتر توزیع شده می تواند بستر نسل بعدی انتخابات باشد. انتخابات شفاف لازم است ، اما تحت اقتدار انسان ، همه چیز دستخوش تغییر می شود. اگر همه از یک شبکه فناوری توزیع شده دفتر برای رای دادن استفاده کنند ، در این حالت فعالیتهای غیرقانونی متوقف می شود.

هر رای به شبکه اضافه می شود که در آن امکان دستکاری وجود ندارد ، و سپس الگوریتم می تواند آنها را کالبدشکافی کرده و تماس بگیرد. هر فرآیند شفاف خواهد بود و همه شهروندان از انصاف رای گیری که شایسته آنها است ، برخوردار می شوند.

سایر فعالیت ها مانند دپارتمان حقوقی نیز از فناوری دفتر توزیع شده بهره مند می شوند. همراه با یک شبکه عصبی فناوری دفتر توزیع غیرمتمرکز ، هیچ زمینه ای برای فعالیت های غیرقانونی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: Blockchain For Government: تمرکززدایی در هسته

 • اینترنت اشیا

اینترنت چیزها در واقع نشان دهنده بسیاری از دستگاه های متصل با یک شبکه است. معمولاً این سرویس به شرکتها ارائه می دهد تا شبکه مشترکی را در اختیار کاربران قرار دهند تا در آنجا شبکه خود را متصل کرده و اطلاعات مفید را از یک دستگاه به دستگاه دیگر انتقال دهند..

با این حال ، اینترنت اشیا mostly بیشتر حول یک محیط متمرکز می چرخد ​​، که در طولانی مدت خطرناک است زیرا به راحتی می تواند اطلاعات شخصی شما را بدزدد. در اینجا ، فناوری دفتر توزیع شده می تواند با سیستم غیرمتمرکز خود امنیت اینترنت اشیا را فراهم کند. این یکی دیگر از موارد معروف استفاده از دفتر کل توزیع شده است که بلاکچین و اینترنت اشیا دست به دست می شود.

همچنین می تواند اکوسیستم بهتری را برای مقابله با چالش های عملیاتی ارائه دهد. با استفاده از آن ، افراد می توانند آزادانه دستگاه های خود را به شبکه متصل کرده و اطلاعات را بدون نگرانی در مورد مسائل امنیتی پخش کنند.

 • تجارت الکترونیک

پروژه های توزیع شده دفتر کل تجارت و تجارت الکترونیکی یک مسابقه ساخته شده در بهشت ​​است. هر دوی آنها با اطلاعات معاملاتی سروکار دارند ، بنابراین به نظر می رسد معرفی DLT به عنوان اصلی ترین فناوری کاملاً مناسب باشد. تجارت الکترونیکی عمدتا نقش زیادی در بازار دارد. با این حال ، بیشتر تحت تأثیر بازیکنان بزرگ است و انصاف در بازی را ارتقا نمی دهد.

DLT توانایی ارائه گزینه های بهتر برای فروش خوب و ارتقا for انصاف را دارد. این می تواند کاربران را با بازرگانان بهتر ارتباط برقرار کند. همچنین ، دستکاری این صنعت باعث افزایش علاقه در افراد عادی می شود.

 • روش پرداخت جهانی

این یکی دیگر از موارد استفاده از دفتر توزیع محبوب است. این فناوری توانایی تبدیل شدن به یک اکوسیستم پرداخت جهانی را دارد. این در حال حاضر ارائه می دهد و در واقع می تواند پاسخگوی تقاضاهای رو به رشد مالی باشد. پرداخت های جهانی در یک سیستم بانکی معمول به زمان زیادی نیاز دارد و در بیشتر مواقع بسیاری از افراد در زمان نیاز نمی توانند پول را به خارج از کشور ارسال کنند..

همچنین ، فقط با یک منبع سیستم پرداخت نمی توانید هزینه همه چیز را پرداخت کنید. برای از بین بردن این مشکل ، DLT می تواند پلی بین فرستنده و گیرنده باشد. این می تواند معاملات سریعتر و ایمن تری را فراهم کند. بهترین قسمت این است که همچنین می تواند منبعی برای گنجاندن ارزهای دیجیتال و تغییر شکل کامل بخش های مالی ، حذف ارزهای فیات فراهم کند..

فصل 7: چالش های لازم برای غلبه بر DLT

 • عدم اطمینان از مقررات

فناوری دفتر کل توزیع شده همیشه به مسائل نظارتی پرداخته است. اینجا یک صحنه غیرمعمول نیست. اکثر سیستم عامل های توزیع شده دفتر هیچ قانون یا مقررات خاصی در شبکه های آنها ندارند. این عدم تنظیم یا تنظیم محدود ، حقوق کاربران را در شبکه به خطر می اندازد.

عدم اطمینان باعث بی ثباتی DLT می شود و افراد در حال سرمایه گذاری در رمزنگاری های مرتبط با DLT هستند و قربانی می شوند. ناگفته نماند که این سیستم عامل ها در واقع حق گره های خود را ندارند. بنابراین ، حتی اگر به دلیل هک شدن به نوعی رمز خود را در شبکه از دست دهید ، هیچ نسخه پشتیبان برای آن وجود نخواهد داشت.

با توجه به شرایط موجود ، فناوری دفتر توزیع شده در جذب مردم و مبتکران تا حد زیادی ناکام است. اگر این فناوری می خواهد بدرخشد ، باید انواع قوانین نظارتی را که از دارایی های مردم محافظت می کند ، ادغام کند.

 • شواهد محدود تأثیر جهانی

حتی اگر DLT راهی در بازار ایجاد می کند ، هنوز فاقد ماده اصلی مورد نیاز – جهانی سازی است. برای تکامل هر فناوری ، نیاز به اشتیاق یا تقاضای مردم عادی در بازار است. چگونگی اجرای DLT در سطح جهانی هنوز یک رویکرد نظری است. شواهد زیادی درباره تأثیر جهانی فعلی وجود ندارد.

اما کمبود بازاریابی باعث می شود که این فناوری جدید همچنان در تاریکی باقی بماند. حتی بسیاری از افراد در مورد فن آوری دفتر توزیع شده اطلاعات دارند ، اما هنوز کافی نیست. بسیاری از کشورها استفاده از این فناوری را ممنوع کردند زیرا لزوماً به قانون عمل نمی کند.

همچنین ، مردم به دلیل عدم درک صحیح ، مکانیزم های پشت آن را کاملاً درک نمی کنند. اگر فناوری دفتر توزیع شده بخواهد در کانون توجه دنیای فناوری قرار بگیرد ، باید در سطح جهانی پذیرفته و اجرا شود. هدف قرار دادن تنها بازار خاصی در جهان نمی تواند نوید موفقیت 100 درصدی را بدهد.

 • نابالغ بودن فناوری

اولین فناوری توزیع شده دفتر ، بلاکچین بود و از سال 2009 از طریق بیت کوین معرفی شد. خوب ، مدت زمان زیادی گذشته است ، اما به دلیل ماهیت پیچیده سیستم ، بسیاری از توسعه دهندگان هنوز نمی توانند این فناوری را کاملا درک کنند..

علاوه بر این ، بلاکچین کمبودهایی داشت. بهبود آنها و ارائه فناوری بهتر اولویت چند سال اخیر بوده است. بسیاری از شرکت ها راه طولانی را طی کردند. اما از آنجا که فناوری دفتر توزیع شده یک حوزه وسیع است ، بسیاری از افراد سعی در ارائه مدل کارآمدتری دارند.

با این حال ، کامل شدن این مدل ها به زمان نیاز دارد. همچنین ، با توجه به تأثیر DLT ها بر روی شبکه ، همچنان ادامه خواهد یافت؟ بله ، بسیاری از DLT ها مقیاس پذیری بینهایت را نوید می دهند ، اما هنوز هم فقط از لحاظ تئوری است.

اگر در عمل ، همه چیز درست نشد ، پس آنها مجبورند که آن را بارها و بارها بهبود ببخشند. به همین دلیل است که تکنولوژی دفتر توزیع شده هنوز نابالغ تلقی می شود و اکثر مردم به دلیل این ماهیت از آن اجتناب می کنند.

 • محافظت از داده ها و حفظ امنیت

محافظت از داده ها و حفظ امنیت یکی دیگر از اشکالات عمده ای است که باید بر روی فناوری دفتر توزیع شود. هدف از هر فناوری جدید تأثیرگذاری جهانی است. اما اگر در جنبه جهانی ادغام شود ، افراد بیشتری به این شبکه می پیوندند. با این حال ، حفظ امنیت و محافظت از داده ها با رشد شبکه کار بسیار دشواری می شود.

چندین سناریو وجود داشته است که دفتر توزیع بلاکچین نمی تواند از پس مشکلات امنیتی برآید. در نتیجه ، گزارش هایی درباره آسیب پذیری های بسیاری گزارش شده است. همچنین ، پس از هک شدن DAO و نگرانی های امنیتی در مورد بلاک چین ، بسیاری شروع به خودداری از سیستم های توزیع شده دفتر کل کردند. از آنجا که این چارچوب هیچگونه اختیارات حاکمیتی ندارد ، امنیت در اینجا بیشترین ویژگی مورد نیاز است.

بنابراین ، برای توسعه آینده این فناوری ، DLT نیاز به حفظ امنیت و محافظت از انواع داده ها در شبکه به هر روشی دارد.

 • غلبه بر مسائل حریم خصوصی

حریم خصوصی یکی دیگر از نگرانی های مردم توده است. شرکت های مختلف از ادغام فناوری دفتر توزیع شده طفره می روند. برجسته ترین دلیل ، سیستم دفتر کل است. این شرکت ها احساس می کنند که به اشتراک گذاشتن فعالیت های خود در دفتر معاملات با مردم یا رقابت آنها منجر به سقوط آنها می شود.

با این حال ، دفترهای توزیع مجاز یا فدراسیون نیز وجود داشته است. واقعیت دیگر این است که ، حتی اگر برخی از دفترهای توزیع شده مجاز باشند ، اما افرادی که به دفتر دسترسی دارند می توانند معاملات یکدیگر را ببینند.

به این ترتیب حریم خصوصی افراد از بین می رود. اما از هم اکنون ، برخی از فناوری های دفتر کل توزیع شده است که بیشتر بر روی حق و حریم خصوصی کاربر تمرکز دارد. اگر آنها بتوانند به طور کامل از این طرح استفاده کنند ، قطعاً DLT در آینده غالب خواهد شد.

 • درگیری با رویکردهای سنتی

فناوری دفتر توزیع شده در واقع با روش های سنتی مطابقت ندارد. اکثر مردم آن را به عنوان گزینه خوبی برای سیستم های بانکی معمولی در نظر می گیرند. از آنجا که کل شبکه کاملاً پیوندی است ، احتمال فعالیت های متقلبانه در شبکه بسیار کم است.

با این وجود ، فقدان قانون باعث شده این سیستم مستقیماً با رویکردهای سنتی درگیر شود. نهادهای دولتی از یکپارچگی این فناوری س questionال می کنند. بخش بزرگی از شرکتهای فناوری دفت توزیع شده وجود دارد که حتی مجوز مناسبی برای جلوگیری از تأثیرات دولتی را ندارند.

این می تواند از هر دو طریق باشد – هیچ نیروی دولتی نمی تواند از شبکه بهره برداری کند ، و این یک میدان عادلانه خواهد بود ، از طرف دیگر ، مردم از حقوق قانونی خود محروم می شوند. کل مفهوم DLT با رویکردهای موجود در تضاد است. این فن آوری باید کاملاً قابل قبول بودن خود را اثبات کند.

فصل هشتم: آینده فناوری لجر توزیع شده

حتماً به این فکر کرده اید که آینده این فناوری جدید چیست؟ بیایید کمی به نتایج احتمالی بپردازیم. اگر فناوری دفتر توزیع شده اینگونه شکوفا شود ، احتمالاً از نظر ادغام امروز شاهد شدت بیشتری خواهیم بود.

معنای آن این است که در حال حاضر بسیاری از سازمانهای سطح بالا در تلاش برای پیاده سازی این فناوری جدید و تغییر روشهای معمول دنیای فناوری هستند. با این حال ، اگر فناوری دفتر توزیع شده واقعاً بتواند از پس محدودیت های خود برآید ، جهانی سازی امکان پذیر است.

داده ها در حال حاضر نوع جدید روغن هستند و هدف این دفاتر ارائه می دهد که راهی عالی برای جمع آوری آنها به روشی پی در پی ارائه می کنند. اینترنت در حال تغییر سبک زندگی ما است و با DLT می توانیم کنترل بیشتری بر آن داشته باشیم.

پروتکل های دیگر مانند جریان ، رمزگذاری و ارسال میلیاردها و میلیارد ها داده از طریق این کانال نتیجه اصلی است. بدیهی است که برای تبدیل همه چیز به یک سیستم دیجیتال ، باید با ارزهای رمزپایه نیز کار کنیم.

بنابراین ، خیلی زود باید یک بازار ارز رمزنگاری در حال افزایش باشد. به راحتی می توان گفت که ما نیز خواهیم دید –

 • سیستم های دولتی مبتنی بر DLT
 • نیاز به سیستم بانکی رمزنگاری.
 • شفافیت کامل در صنایع.
 • اکوسیستم متصل زنجیره های مختلف اجتماعی.
 • پروتکل های امنیتی مبتنی بر DLT

اینها تنها چند مورد از تحلیل آینده نگرانه این فناوری در حال رشد است. با این حال ، همه چیز به این بستگی دارد که این فناوری در واقع چقدر می تواند تمام نیازهای ما را برآورده کند و آیا توانایی کنترل تأثیر جهانی را دارد.

آیا می خواهید نسخه ساده تری از این راهنمای جامع را بخوانید؟ این مقاله را ببینید – فناوری Ledger توزیع شده: به سادگی توضیح داده شده است

فصل 9: کلمات نهایی

با اختراع فناوری دفتر کل توزیع شده ، شکل جدیدی از انقلاب آغاز شده است – ارتباطات و جمع آوری اطلاعات. با استفاده از این فناوری می توان توالی داده های ایستا و پویا را جمع آوری کرد. بنابراین ، این می تواند یک قدم بزرگ برای ما باشد. فناوری دفتر توزیع شده به ما امکان می دهد از سیستم پایگاه داده معمولی فراتر رفته و از آن در برنامه های روزمره استفاده کنیم.

این فقط در مورد جمع آوری اطلاعات کمتر خواهد بود اما بیشتر در مورد اینکه چگونه می توانیم از این اطلاعات برای رشد اقتصادی استفاده کنیم بیشتر است. DLT بیشتری با کارایی بیشتر هنوز اختراع نشده است. بدیهی است که کامل شدن این فناوری جدید به زمان نیاز دارد اما می توان امیدوار بود که به زودی نتیجه بهتری داشته باشیم.

چه کسی دوست ندارد در جهانی زندگی کند که شفافیت حاکم باشد ، درست است؟ بیایید فقط ببینیم که آینده برای ما چیست.

آیا می خواهید در مورد اصول فناوری بلاکچین بیشتر بدانید؟ اکنون این دوره رایگان بلاکچین را بررسی کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector