Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

7 مدل تجاری برتر Blockchain سازمانی

هرچه بیشتر شرکت های سازمانی مشتاق استفاده از بلاکچین در تجارت خود هستند. بیایید برخی از برترین مدل های تجاری بلاکچین را برای شرکت های سازمانی مورد بحث قرار دهیم.

Blockchain توجه عمودی های مختلف صنعتی را به خود جلب کرده است. این نه تنها در حال تغییر در نحوه عملکرد کسب و کار است ، بلکه باعث می شود نوآوری با سرعت بالایی تکامل یابد.

به همین دلیل شرکت های زیادی را پیدا می کنید که بلاکچین را اتخاذ می کنند. همین شرکت ها همچنین در حال کار با زنجیره بلوک هستند و این امکان را برای پیاده سازی جریان اصلی بیشتر فراهم می کند.

با نوآوری در خط مقدم ، ما شاهد افزایش استفاده از مدل های تجاری بلاکچین نیز هستیم. در مقاله امروز ، ما در حال بررسی مدل های تجاری بلاکچین هستیم.

تمرکززدایی در واقع نحوه درک مشکلات پیرامون و حل منحصر به فرد آنها را تغییر داده است. نه تنها این ، بلکه فرصت های زیادی را برای مشاغل خارج از کشور فراهم می کند. بنابراین ، چگونه آنها به آن نزدیک می شوند؟ راه حل این است که مدل های تجاری درست بلاکچین را پیدا کرده و به درستی پیاده سازی کنید.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

چرا ما به مدل های تجاری Blockchain نیاز داریم?

بلاکچین خود یک مدل تجاری جدید است. با استفاده از بلاکچین ، سازمان ها می توانند تجارت خود را به یک بستر تمرکززدایی تبدیل کنند ، که می تواند عملکرد کسب و کار آنها را تغییر دهد. این واحدها ، جریان معاملات ، سود و همچنین اطمینان از حفظ رشد در طول تغییر را تغییر می دهد.

از زمان ظهور بیت کوین در سال 2009 ، موارد بسیاری وجود داشته است که بلاکچین شکست خورده است یا حداقل برنامه های بلاکچین به طور ناگواری شکست خورده اند. این امر تا حدی به دلیل چگونگی اجرای آن بود ، اما همچنین به دلیل مدل تجاری نادرست شرکت ها بود.

مدل های تجاری مبتنی بر بلاکچین مانند مدل تجاری The BitConnect چیزی نبود جز یک طرح Ponzi. همچنین مدلهای دیگری وجود دارد که از افراد ساده لوح موجود در آن بهره می برند. ما همه این انواع کلاهبرداری ها را نادیده خواهیم گرفت و صرفاً بر روی مدل های استراتژی تجاری بلاکچین مشروع تمرکز خواهیم کرد.

از منظر فنی ، ما به یک مدل کسب و کار مبتنی بر بلاکچین احتیاج داریم که نحوه کار مشاغل را بهبود بخشد و از منافع کاربران نهایی بهره مند شود.

مدل کسب و کار مبتنی بر بلاکچین باید تمرکز بر کارآفرینان را شروع کند نه فقط به سرمایه گذاران. این امر باعث می شود تا پروژه ها بیش از آنکه در بازار ارزش داشته باشند ، بر سودمندی تمرکز کنند. SuchApp یکی از آن پروژه هایی است که با ارائه یک بستر پیام رسانی مجهز به بلاکچین ، روی برنامه های کاربردی تمرکز می کند. این بدان معنی است که ایده های تجاری بلاکچین باید در سطح کلان و خرد کار کنند و به نفع کارمندان شرکت داخلی و همچنین کاربران نهایی باشد..

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید


درک مدل تجارت سنتی

برای درک بهتر مدل های استراتژی تجاری بلاکچین ، ابتدا باید در مورد مدل کسب و کار سنتی بیشتر بدانیم. همه مشاغل خارج از کشور که از بلاکچین ، مدل تجاری سنتی استفاده نمی کنند.

آنها اساساً خدمات یا کالایی را ارائه می دهند و از آنجا سود کسب می کنند. مصرف کنندگان کالا یا خدمات را با نرخ تعیین شده خریداری می کنند.

نرخ ها بر این اساس تعیین می شوند و شامل همه دستمزدها یا هزینه های دیگری است که تجارت در طول فرآیند ارائه خدمات یا محصول داشته یا ممکن است داشته باشد. هر کسب و کار روش متفاوتی برای اداره تجارت دارد. با این حال ، آنها از یک مدل متمرکز اساسی استفاده می کنند.

این مدل از چهار نهاد اصلی تشکیل شده است. این شامل مالکان یا سهامداران ، سازمان ، مشتریان و کارمندان است.

بیاموزید چگونه می توانید بلاکچین را پیاده سازی کنید تا اکنون تجارت خود را توانمند کنید!

مدل تجاری Blockchain

برترین مدل های تجاری Blockchain

بسیاری از چیزها با مدل کسب و کار بلاکچین تغییر می کنند. اول از همه ، این تمرکززدایی است ، به این معنی که دیگر نیازی به یک مرجع متمرکز نیست. با این حال ، همیشه وقتی صحبت از مدل های تجاری بلاکچین می شود ، اینگونه نیست.

به عنوان مثال dApps به لطف معاملات نظیر به نظیر مستقیماً کار را فراهم می کند. این امر نیاز به یک مرجع مرکزی و هرگونه واسطه را برطرف می کند. توانایی ایجاد یک شبکه قابل اعتماد انقلابی است ، گفتن آخرین مورد.

بنابراین ، چه نهادهایی در اجرای dApps حضور ندارند؟ اولاً ، هیچ کارمند و سهامداری وجود ندارد. ثانیا ، آن متعلق به هیچ کس نیست ، که باعث می شود مدل کسب و کار یک چشم انداز پرسود برای کاربران باشد. با این حال ، اگر به عمق عمیق بپردازیم ، ممکن است بگوییم که کاربران خود کارمند یا مالک هستند ، اما نقش و تأثیر آنها در این مدل بلاکچین به شدت تغییر می کند.

کسب سود

اما ، مدل کسب و کار مبتنی بر بلاکچین فوق چگونه سود می برد؟ یک راه استفاده از نشانه ها برای کسب سود است. هرکسی که به بلاکچین کمک کند تا به اجماع برسد ، پاداش توکن دریافت می کند که ارزش دارد. این ارزش به شرایط بازار بستگی دارد. به عنوان مثال بیت کوین به ماینرها این فرصت را می دهد تا با مشارکت در شبکه سود کسب کنند.

همه چیز عالی به نظر می رسد ، اما در مورد سازمان یا شغلی که کسب و کار را برای کسب درآمد شروع کرده چه می توان گفت؟ آنها این کار را با در دست داشتن مقداری نشانه برای خود انجام می دهند.

در ابتدا ، مقدار رمز به مقدار از پیش تعیین شده تنظیم می شود و از طریق ICO به سرمایه گذاران علاقه مند فروخته می شود. با این حال ، ارزش رمز پس از انتشار در بازار به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله وضعیت بازار ، ارزیابی مشاغل و نحوه عملکرد تجارت در سناریوی فعلی بازار.

روند سرمایه گذاری گسترده به متصدیان اولیه فرصت سرمایه گذاری در تجارت را می دهد و فرصت بیشتری برای سودآوری به آنها می دهد. در طی مراحل اولیه ICO ، قیمت دارایی های رمزنگاری شده یا رمز پایین است. به این ترتیب ، توسعه دهندگان یا سازمان بودجه لازم را برای تحقق بخشیدن به پروژه خود دریافت می كنند.

همچنین می توانید این راهنما را به عنوان نسخه pdf مدل کسب و کار بلاکچین بارگیری و ذخیره کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

انواع مختلف مدل های تجاری Blockchain

اکنون که درک اساسی از مدل های سنتی بلاکچین و نحوه کسب و کار کسب و کار از آنها ایجاد کرده ایم ، بیایید در مورد بهترین مدل های کسب و کار بلاکچین یا ایده های موجود بحث کنیم.

P2P مدل تجاری Blockchain

مدل کسب و کار P2P مشاغلی را ارائه می دهد که همتا به همتا کار می کنند. فناوری بلاکچین همیشه نظیر همتا بوده است. زنجیره بلوک P2P کاربران نهایی را قادر می سازد تا مستقیماً با یکدیگر تعامل داشته باشند. این امر آن را تقریباً در تمام مدل های بلاکچین دیگر که قبلاً بحث کردیم ، می کند. از مدل تجاری P2P می توان از بسیاری جهات از جمله توکن ، BaaS یا کارمزد معاملات درآمد کسب کرد.

IPFS ، یک سیستم پرونده بین سیاره ای ، از مدل تجاری بلاکچین استفاده می کند. همچنین ، یک نرم افزار استخراج وجود دارد که به کاربران امکان می دهد فضای ذخیره سازی استفاده نشده خود را به اشتراک بگذارند. همچنین می توانید این راهنما را به عنوان نسخه pdf مدل کسب و کار بلاکچین بارگیری و ذخیره کنید.

Blockchain به عنوان یک مدل تجاری خدمات (Baas)

بلاکچین به عنوان یک سرویس یکی از محبوب ترین مدل های تجاری یا ایده های بلاکچین است. همه چیز در مورد تهیه یک اکوسیستم برای سایر مشاغل جهت مدیریت سیستم بلاکچین خود است. در این اکوسیستم ، شرکت ها می توانند آزمایش ، آزمایش و تحقیق کنند. در حال حاضر ، مایکروسافت (Azure) ، آمازون (AWS) ، IBM (BlueMix) و غیره بلاکچین را به عنوان یک سرویس (BaaS) ارائه می دهند و نمونه کاملی از مثال تجاری غیرمتمرکز هستند.

کاربران نهایی (در این مورد ، مشاغل ، شرکت های نوپا یا سازمان ها) نگران نحوه کار بلاکچین نیستند و نیازی به تنظیم آن قبل از کار روی آن ندارند. BaaS همچنین نیاز به سخت افزار را ریشه کن می کند ، که به نوبه خود استارتاپ ها ، شرکت ها یا سازمان ها را قادر می سازد تا بر چرخه توسعه خود تمرکز کنند.

بیشتر راه حل های فعلی بلاکچین ، از جمله بیت کوین و اتریوم ، می توانند به عنوان سرویس ارائه شوند. یکی از این نمونه ها شامل EBaas ، Ethereum Blockchain as a Service (EBaaS) است. این سرویس توسط مایکروسافت و با همکاری ConsenSys مدیریت و ارائه می شود.

آیا می خواهید در مورد فناوری Blockchain بیشتر بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای تعریف بلاکچین مراجعه کنید.

Token Economy – مدل تجاری توکن سودمند

مدل تجاری ابزار سودمند در صنعت رایج است. ما همچنین قبلاً در این پست بحث کردیم که در آن سعی می کنیم مدل تجاری بلاکچین را از طریق چشم انداز مدل تجاری کسب و کار درک کنیم. در حال حاضر ، تعداد بسیاری از استارت آپ ها ، مشاغل یا سایت های تجارت الکترونیکی وجود دارد که از یک مدل بلاکچین مبتنی بر ابزار استفاده می کنند. Ripple همچنین یک توکن ابزار است زیرا شبکه را قدرت می بخشد و فعالیتهای شبکه را به طریقی یا دیگری تسهیل می کند.

مشاغل برخی از نشانه های ابزار را در اختیار دارند و بقیه را برای عملکرد شبکه منتشر می کنند. آنها وقتی ارزش توکن سودمندی تغییر می کند سود کسب می کنند. ایده کار با نشانه ها را می توان با کلمه “Tokenomics” خلاصه کرد.

ابزار token باید دارای سه متغیر ارزشمند باشد. به عنوان مثال ، باید نقش ، ویژگی ها و هدف مناسبی داشته باشد.

محصولات نرم افزاری مبتنی بر بلاک چین

مفهوم بلاکچین در سال 2009 مطرح شد. با این حال ، اکنون نیاز به بلاکچین بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. این بدان معنی است که بازیکنان بزرگ قدیمی باید زودتر بلاکچین را اتخاذ کنند.

ساده ترین راه برای همکاری این افراد ، خرید راه حل بلاکچین و ادغام آن در سیستم آنها است. این امر باعث بوجود آمدن شرکتهای بلاکچین می شود که راه حلی ایجاد می کنند و سپس آنها را به شرکتهای بزرگتر می فروشند. اثبات فناوری بلاکچین به سایر سازمانها می تواند بسیار سودآور باشد زیرا آنها نه تنها از قبل پرداخت معقول دریافت می کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین نیاز به پشتیبانی پس از اجرا دارند.

دلیل احتمالی دیگر برای دستیابی به یک راه حل نرم افزاری مبتنی بر بلاکچین ، عدم استعداد در بازار است. شرکت ها نمی خواهند مراحل استعدادیابی را طی کنند. به همین دلیل خرید راه حل بلاکچین متناسب با نیاز آنها برای آنها بسیار آسان تر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

سیستم عامل های توسعه

ایده کلی بلاکچین هنوز در مرحله اصلی خود است. بسیاری از تحقیقات و تحقیقات در مورد زنجیره بلوک انجام می شود زیرا شرکت های نوپا سعی در حل مشکلات منحصر به فرد دارند. این ما را به سمت مدل تجاری غیرمتمرکز بعدی خود که به عنوان سیستم عامل توسعه شناخته می شود ، هدایت می کند.

امروزه شرکت ها در حال توسعه برنامه هایی هستند که می توانند منجر به ایجاد زیرساخت بلاکچین شوند. این برنامه ها را می توان با استفاده از بلاکچین و ابر به کاربر نهایی ارائه داد که توسعه سریع دارد.

Hyperledger یکی از نمونه هایی است که ابزارها ، چارچوب ها و دستورالعمل هایی را برای توسعه بلاکچین ارائه می دهد. نکته اساسی در اینجا توسعه سریع است و آنها سعی می کنند این کار را انجام دهند.

شارژ هزینه شبکه

مدل تجاری بسیار بلاکچین دیگر داشتن هزینه شبکه مرتبط با خود بلاکچین است. این نوع مدل تجاری بلاکچین برای هر دو راه حل بلاکچین مانند Ethereum یا dApps اعمال می شود که مبلغ کمی را برای کاربر برای فعالیت های مختلف در شبکه دریافت می کند. به عنوان مثال ، شبکه Ethereum از توسعه دهندگان Ethereum برای زنده نگه داشتن dApp خود هزینه می گیرد. همین مورد در مورد NEO نیز صادق است که برای انتشار dApp هزینه دارد.

خدمات حرفه ای Blockchain

آخرین مدل تجاری بلاکچین که قصد داریم درباره آن بحث کنیم ، خدمات حرفه ای بلاکچین است. این خدمات توسط شرکت های توسعه دهنده متخصص پیشرو به استارتاپ ها یا مشاغل دیگر ارائه می شود تا آنها را با بلاکچین آماده کند.

به عنوان مثال ، یک تجارت می خواهد کسی پروژه بلاکچین سفارشی خود را بسازد. در این صورت ، آنها می توانند شرکت هایی مانند Deloitte ، IBM یا دیگران را برای تکمیل پروژه برای خود استخدام کنند.

نکته کلیدی در اینجا این است که در سخت افزار ، نرم افزار یا تیم سازی سرمایه گذاری نکنید بلکه باید مستقیماً از خدمات شرکت هایی استفاده کنید که هنر توسعه بلاکچین را کامل کرده اند. شما می توانید بازیکنان کوچکتری را نیز در این بازار پیدا کنید.

به طور کلی ، این یک مدل تجاری عالی بلاکچین برای حرفه ای های با استعداد بلاکچین است که می خواهند از مهارت های خود برای تجارت استفاده کنند.

انواع دیگری از خدمات حرفه ای بلاکچین نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت های مبتنی بر بلاکچین خدمات مرتبط با بلاکچین مانند مشاوره ، تهیه مقالات حقوقی یا حسابرسی در تجارت را ارائه می دهند..

بیشتر بخوانید: استفاده از بلاکچین: لیست موارد استفاده از فناوری Blockchain 20+

جمع بندی افکار

به طور خلاصه ، یک شرکت بلاک چین با استفاده از یکی از روش های زیر به طور کلی درآمد کسب می کند. بیایید در زیر یکی یکی در مورد آنها بحث کنیم.

  1. هزینه شبکه: شرکت یا سازمان با وضع هزینه شبکه درآمد کسب می کند.
  2. اقتصاد توکن: از توکن های کمکی برای انجام فعالیت های مختلف در شبکه استفاده می شود. این یک دارایی رمزنگاری شده است که کاربران برای خرید نیاز دارند.
  3. محصولات نرم افزاری مبتنی بر بلاکچین: شرکت های بلاکچین می توانند با ارائه راه حل خود به شرکت های دیگر ، درآمد کسب کنند.

مدل تجاری همچنین می تواند ترکیبی از ایده های مختلف باشد و کاملاً به کارهایی که تجارت می خواهد انجام دهد بستگی دارد. هیچ قاعده ای سخت و سریع در مورد نحوه عملکرد یک مدل تجاری وجود ندارد. شرکت ها یا سازمان ها آزادند که همانطور که می خواهند آزمایش کنند.

اگر می خواهید در مورد فرآیندهای تجارت بلاکچین بیشتر بدانید ، پس توصیه می کنیم در دوره رایگان بلاکچین ما ثبت نام کنید. سفر بلاکچین خود را همین حالا شروع کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector