Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

روندهای Blockchain آینده در سال 2020

صنعت Blockchain با پیشرفت های جدید هر ساله به سرعت در حال رشد مداوم است. بیایید بررسی کنیم که جدیدترین روند Blockchain برای سال 2020 چیست.

مزایای آشکار فناوری همچنان زندگی یک فرد متوسط ​​و همچنین فعالیتهای شرکت را به طور جامع دگرگون می کند. در سالهای آینده می توان انتظار داشت که “اینترنت همه چیز” جهان را به یک منظره کاملاً دیجیتالی تبدیل کند. بنابراین ، ایده های نوآورانه در علوم کامپیوتر ، سیاستگذاری ، کارآفرینی و توسعه نرم افزار نقشی اساسی در ایجاد بنیان وب 3.0 دارند..

در این مقطع ، فناوری Blockchain نقش یک کاتالیزور را ایفا می کند که ایده های این مناطق را برای ایجاد تحول دیجیتالی در مقیاس عظیم الزام آور می کند. بنابراین ، توجه به روندهای Blockchain با ایجاد اختلال ناشی از Blockchain در بخشهای مختلف ، به میزان قابل توجهی توسعه یافته است. بحث زیر روندهای برتر Blockchain را که می توان در سال 2020 انتظار داشت ، بیان می کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان Blockchain Fundamentals

سال 2020 از نیمه اول گذشته است و هیچ نشانه ای از کاهش توجه به فناوری های Blockchain یا دفتر توزیع شده وجود ندارد. بسیاری از کارشناسان صنعت تخمین می زنند که فناوری Blockchain در سال 2020 رشد چشمگیری را شاهد خواهد بود. طبق پیش بینی کارشناسان ، روند Blockchain در سال جاری بر فراتر بردن این فناوری در مورد تحقق ارزش تجاری واقعی برای مشاغل اصلی تأکید دارد..

آخرین روند Blockchain در سال 2020

گارتنر Blockchain را به عنوان یک روند برتر فناوری برای سال 2020 می داند به تمام دلایل درست ، خصوصاً به عنوان ابزاری برای تحول دیجیتالی با بهبود موقعیتی و بهتر در جنبه های اعتماد و شفافیت. علاوه بر این ، روند آینده فناوری Blockchain همچنین می تواند قدرت مزایای آن را در کاهش هزینه های معامله و زمان تسویه معاملات همراه با پیشرفت های مربوط به جریان نقدی بدست آورد..

تحولات فناوری Blockchain در سال 2019 ، با خلا closing بسته در معرفی ارز دیجیتال در سراسر جهان ، و مشارکت بیشتر دولت ها و بانک های مرکزی در بحث های مربوط به محیط نظارتی فناوری Blockchain ، پتانسیل گسترش آن را به نمایش می گذارد..

روندهای بلاکچین

بنابراین ، نگاهی دقیق به روندهای ترسناک Blockchain در سال 2020 نه تنها می تواند دانش صنعت را تقویت کند بلکه قابلیت های شناسایی پیشگیرانه فرصت ها را با این فناوری بهبود بخشد.

 • کاهش هایپ در اطراف فناوری Blockchain

یکی از مهمترین روندهای Blockchain که باید در سال 2020 مورد توجه قرار گیرد ، کم رنگ شدن هیاهوی پیرامون فناوری Blockchain است. هیاهوی پیرامون فناوری Blockchain ، نقاشی آن به عنوان یک فناوری آینده نگرانه در کنار مزایای بیشمار شرکت ها ، سرانجام در سال 2020 به پایین خواهد آمد.

گارتنر تخمین می زند که Blockchain از نظر ارزش تجاری تا سال 2030 بیش از 3.1 تریلیون دلار کمک کند.

بنابراین ، حتی اگر فناوری Blockchain نفوذ غالب داشته باشد ، ارزش کسب و کار از آن خود به خود نخواهد بود. در نتیجه ، ناامیدی در مورد خستگی اعتیاد به مواد مخدر Blockchain نیز ایجاد می شود که تقریباً 43٪ از مدیران تصور می کنند Blockchain را به عنوان یک فناوری بیش از حد توصیه می کنند.


برجسته ترین عامل زمینه ساز این عقب ماندگی عدم تأکید بر نتایج تجارت خواهد بود. اکثر اولین پذیرندگان فناوری Blockchain باید بر اثبات حقانیت آن تمرکز کنند. بنابراین ، کمبود قابل توجهی در مورد چگونگی تجدید نظر فناوری Blockchain در مفاهیم معمولی در مورد تبادل داده در اکوسیستم های تجاری وجود دارد..

بنابراین ، آینده بلاکچین 2020 باید به طور خاص رفع این مشکلات باشد. توسعه MVPs مناسب موارد تجاری با ارزش تجاری مناسب می تواند توجه تصمیم گیرندگان تجاری را به سمت بالقوه Blockchain جلب کند.

 • ورود Blockchain-as-a-service

ورود مهم بعدی در میان روندهای Blockchain در این سال ارائه Blockchain-as-a-Service (BaaS) توسط شرکت های برتر فناوری است. این روند جدید در حال حاضر با موفقیت در شرکت های نوپا و مختلفی ادغام شده است. بعنوان یک سرویس مبتنی بر ابر ، BaaS بستر ایده آل را برای کاربران فراهم می کند تا محصولات مبتنی بر Blockchain خود را تولید کنند.

راه حل های مبتنی بر BaaS می تواند شامل برنامه های غیرمتمرکز ، قراردادهای هوشمند و همچنین سایر خدمات باشد که می توانند بدون نیاز به راه اندازی زیرساخت جدید مبتنی بر بلاکچین کار کنند. شرکت های بزرگ فناوری مانند آمازون و مایکروسافت در حال حاضر راه حل های BaaS ارائه می دهند که می تواند آینده برنامه های Blockchain را رقم بزند.

بیشتر بخوانید درباره Blockchain-as-a-Service در اینجا – https://101blockchains.com/blockchain-as-a-service/

 • امنیت رسانه های اجتماعی با بلاکچین

در حال حاضر ، می توانید تقریباً 3 میلیارد کاربر رسانه اجتماعی در سراسر جهان پیدا کنید که با سیستم عامل های مختلف تعامل داشته و انواع مختلفی از مطالب را رد و بدل می کنند. روندهای آینده بلاکچین حاکی از استفاده از فناوری برای پرداختن به موضوعات مختلف مربوط به رسانه های اجتماعی مانند نقض حریم خصوصی ، ارتباط با محتوا ، رسوایی های بدنام و کنترل داده است.

بنابراین ، ترکیب Blockchain و رسانه های اجتماعی یک روند اجتناب ناپذیر و مورد انتظار در صنعت Blockchain است. برجسته شدن روند آتی Blockchain در رسانه های اجتماعی این اطمینان را می دهد که داده های منتشر شده در رسانه های اجتماعی غیرقابل ردیابی خواهند بود و نمی توانند کپی شوند..

کاربران شبکه های اجتماعی می توانند با کنترل بهتر مالکیت داده ها ، از مزیت ذخیره سازی داده های ایمن بهره مند شوند. علاوه بر این ، Blockchain همچنین ارتباط محتوا را به سمت ایجاد کنندگان محتوا تغییر می دهد تا صاحبان سیستم عامل.

با افزایش حملات سایبری ، سازمان ها اکنون از Blockchain Security برای محافظت کامل استفاده می کنند. مقاله قبلی ما را بخوانید تا درباره امنیت بلاکچین به عنوان محافظت برتر از شرکت ها بیشتر بدانید.

 • روند رو به افزایش پذیرش بلاکچین

روند بلاکچین در سال 2020 رشد فزاینده ای در پذیرش این فناوری خواهد داشت. با افزایش کاربردهای فناوری Blockchain فراتر از محدوده ارزهای رمزپایه ، شرکتهای مختلف در بخشهای مختلف تمایل دارند که از این روند استفاده کنند..

بسیاری از صنایع برجسته ، مانند حمل و نقل و ایمنی مواد غذایی ، قبلاً برای فناوری Blockchain کاربردهای موفقی پیدا کرده اند. علاوه بر این ، بازیکنان برجسته ای مانند آمازون ، IBM و Wal-Mart در حال کار بر روی روش های مختلف برای استفاده از Blockchain و مزایای آن هستند.

صنایع مختلف کوچک و بزرگ از بلاکچین برای ساده سازی فرآیندهای زنجیره تأمین ، داده های پزشکی و مدیریت بازرگانی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، استفاده از فناوری Blockchain در تدارکات و زنجیره تامین ردیابی بهتر مواد و اطلاعات آنها را فراهم می کند. برنامه های کاربردی داده های پزشکی Blockchain می توانند شفافیت داده ها و اعتماد آنها را در نگهداری سوابق بهبود بخشند.

 • هویت دیجیتال (SSI) آینده است

هویت دیجیتالی قالب هویتی است که هویت افراد را از طریق دیجیتال نشان می دهد. این می تواند اتمی یا تجمعی باشد ، با سطوح مختلف هویت دیجیتالی دیدگاه دیگری دارد. بنابراین ، هویت دیجیتالی منبع واحدی از اطلاعات نیست بلکه ترکیبی از همه ویژگی ها است.

هویت دیجیتال یکی از برترین گرایش های Blockchain است که از اهمیت زیادی برخوردار است. این یک شناسه دیجیتال مناسب برای شناسایی فراهم می کند ، به خلاص شدن از شر کاغذ کمک می کند و می تواند خود را به عنوان یک شناسایی مبتنی بر دیجیتال در سراسر جهان نشان دهد.

وقتی در مورد اهمیت Blockchain در هویت دیجیتال بحث می کنیم ، مفهوم Self-sovereign به عنوان آخرین روند Blockchain مطرح می شود. SSI افراد و مشاغل را قادر می سازد تا داده های هویت خود را بر روی دستگاه های خود ذخیره کنند. افراد حتی می توانند اطلاعاتی را که می توانند با اعتبار سنج ها به اشتراک بگذارند بدون اینکه به مخزن مرکزی داده های هویت بستگی داشته باشند ، انتخاب کنند.

 • استفاده از بلاکچین در آژانس های دولتی

ساختار اساسی فناوری دفتر توزیع شده یکی از عوامل جذاب برای تصویب آن است. بنابراین ، روند Blockchain در این سال شاهد اتخاذ فناوری Blockchain توسط مقامات دولتی است. بلاکچین برای دولت به طور خاص در مورد سازمان های دولتی مشهود است که باید با مدیریت حجم زیادی از داده ها سر و کار داشته باشند.

در حال حاضر ، همه ارگان های دولتی پایگاه داده های جداگانه خود را دارند ، در نتیجه نیاز به اطلاعات مربوط به ساکنان از یکدیگر را نشان می دهد. عملکردهای Blockchain می تواند عملکرد قابل توجهی در فعالیت های این سازمان ها ایجاد کند.

یکی از نمونه های قابل توجه چنین روندی استونی است که X-Road را اجرا کرده است. این یک دفتر مرکزی غیرمتمرکز است که شامل اطلاعاتی درباره همه شهروندان و ساکنان است. فناوری X-Road از اعتبار سنجی دو عاملی بهره می برد تا افراد بتوانند اطلاعات خود را کنترل کنند.

 • اینترنت اشیا و ادغام بلاکچین

یکی دیگر از موارد مهم در میان روند Blockchain سازمانی در سال 2020 ، ادغام اینترنت اشیا و Blockchain است. طبق گفته شرکت بین المللی داده ، اکثر شرکت های اینترنت اشیا می خواهند Blockchain را در راه حل های خود پیاده سازی کنند.

بلاکچین می تواند به عنوان یک چارچوب بسیار امن و مقیاس پذیر برای تسهیل ارتباط بین دستگاه های اینترنت اشیا خدمت کند. حتی اگر پروتکل های امنیتی مدرن با دستگاه های اینترنت اشیا vuln آسیب پذیری های خود را نشان داده باشند ، بلاکچین دامنه مقاومت بهتری را در برابر حملات سایبری ارائه می دهد.

علاوه بر این ، Blockchain همچنین می تواند به دستگاه های هوشمند در انجام معاملات خرد خودکار کمک کند. ماهیت توزیع شده بلاکچین به آن در اطمینان از انجام معاملات سریعتر و مقرون به صرفه نیز کمک می کند. دستگاه های اینترنت اشیا می توانند از قرارداد هوشمند برای انتقال داده یا پول بین دو طرف با اثبات قدرت پاسخگویی استفاده کنند.

بلاکچین و اینترنت اشیا the ، هر دو فناوری دست به دست هم می دهند و یک زوج تکنولوژیک مستحکم ایجاد می کنند. بیایید درک کنیم که رابطه Blockchain و IoT با یکدیگر چیست.

 • مدل های تجاری متناسب با پذیرش بلاکچین

تمرکز بر روی یک رویکرد عمدی به استراتژی های Blockchain نیز یکی از روندهای برجسته Blockchain در سال جاری خواهد بود. بنگاه های اقتصادی باید از جریان ارزش و به همراه طرحی برای آماده سازی مدل کسب و کار خود در آینده ، یک برداشت از انتها به انتها را ایجاد کنند.

مدلهای تجاری معمولاً بر اهداف مختلفی تمرکز دارند که عمدتا مربوط به مدلهای اقتصادی و حقوقی هستند. سه مدل رایج از این نظر بنیانگذار ، صنعت محور یا مشارکت محور خواهد بود. رهبران باید درک نیرومند و روشنی از اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشند.

علاوه بر این ، رهبران همچنین باید بر مقایسه تصمیمات معامله برای مدلهای مختلف تجاری تمرکز کنند. سازمان ها می توانند شروع کار با یک مدل برای نقشه راه تحول خود را انتخاب کرده و به تدریج متحول شوند.

 • دید گسترده Stablecoins

ذکر مهم بعدی در میان روندهای Blockchain که باید در سال 2020 مورد توجه قرار گیرد ، به افزایش دید Stablecoins اشاره دارد. مشتریان و سرمایه گذاران در سراسر جهان به دنبال گزینه هایی برای ارزهای رمزپایه سنتی هستند. نیاز اصلی مشتریان و سرمایه گذاران کاهش نوسانات است و Stablecoins همان را ارائه می دهند.

برنامه های قابل توجه Stablecoins متکی به مزایای آن در انتقال سریع تر و ثبات در مبادلات ارزی است. مهمتر از همه ، Stablecoins می تواند پادمان های اضافی در برابر سقوط ارز ارائه دهد ، در نتیجه مزایای اساسی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند.

با این حال ، Stablecoins در حال حاضر در مرحله نوپایی است و دستیابی به برنامه های اصلی به زمان زیادی نیاز دارد. از طرف دیگر ، Stablecoins می تواند در سال 2020 علامت گذاری کند و توجه صاحبان و سرمایه گذاران fintech را به خود جلب کند.

 • افزایش ارز دیجیتال بانک مرکزی

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) شکل دیجیتالی ارز فیات یک کشور است. ادعایی در مورد بانک مرکزی CBDC پول چاپی ارائه نمی دهد اما حساب یا سکه های الکترونیکی را تأیید می کند که اعتبار کامل دولت را پشتیبانی می کند. CBCD یکی از مهمترین روندهای پرداختی است که امروزه توسط Blockchain ارائه می شود.

ارز دیجیتال بانک مرکزی با فناوری دفتر کل توزیع شده دارای قابلیت ردیابی ، ناشناس ماندن ، در دسترس بودن 24 ساعته 7 روز و امکان اجرای یک برنامه نرخ بهره است. این روند بلاکچین برای تأمین سرب بلاکچین در سریعترین رشد صنعت فین تک بسیار مفید بوده و تا سال 2020 نیز ادامه خواهد داشت. با سرعت بخشیدن به روند انتقال به بی پول ، این محبوبیت بسیار زیادی را کسب می کند جامعه.

 • بر قابلیت همکاری تمرکز کنید

علاقه مندان همچنین می توانند قابلیت همکاری Blockchain را به عنوان یکی از روندهای فزاینده Blockchain در سال جاری مشاهده کنند. قابلیت همکاری بهره وری در به اشتراک گذاری داده ها و سایر اطلاعات از طریق چندین سیستم و شبکه Blockchain را تضمین می کند.

عملکرد قابلیت همکاری به اشتراک داده ها و کمک به مشاهده اطلاعات عمومی در شبکه های مختلف Blockchain کمک می کند. قابلیت همکاری می تواند معاملات میان زنجیره ای و معاملات چند علامتی را در کنار بهبود سهولت معاملات از یک بلاکچین به بقیه تقویت کند.

آینده Blockchain درخشان به نظر می رسد و احساس می کند که این نوع فناوری جدید شبکه جهانی وب بعدی است. بیایید درباره آینده بلاکچین بیشتر بدانیم.

خط پایین

بنابراین ، بهترین پیش بینی ها در مورد روند Blockchain در سال 2020 تا حد زیادی منعکس کننده فرصت های امیدوار کننده برای کاربرد بیشتر آن است. در عین حال ، روندها همچنین اشکالات مختلفی را در پذیرش فناوری Blockchain نشان می دهد. در دراز مدت ، فناوری Blockchain ستون اساسی تحول دیجیتال است و تخصص Blockchain می تواند پاداش دهنده باشد.

با نیاز به راه حل های Blockchain ، شرکت ها برای دستیابی به اهداف تجاری خود به کارشناسان Blockchain نیاز دارند. بنابراین ، افرادی که به فناوری Blockchain علاقه مند هستند باید از طریق دوره رایگان مقدمه ای برای Enterprise Blockchain شروع به یادگیری کنند و برای تسلط بر این فناوری و تبدیل شدن به یک خبره معتبر در Blockchain ، پیش قدم شوند..

در مدت زمان کوتاهی ، Blockchain در دنیای فناوری تسلط زیادی پیدا کرده و ادامه خواهد یافت. از فرصت استفاده کنید و همین حالا در Blockchain شغل خود را بسازید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector