Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

30+ سوال و جواب مصاحبه Corda

برای مصاحبه Corda آماده می شوید؟ در اینجا راهنمای تخصصی آورده شده است که سوالات مصاحبه برتر معمار بلاکچین را برای تهیه شما پوشش می دهد!

تقاضای زیادی برای مشاغل مرتبط با بلاکچین وجود دارد. این به معنای غیر مستقیم این است که فناوری های بلاکچین مانند Corda نیز مورد تقاضا قرار خواهند گرفت. این مقاله برای یادگیرندگان بلاکچین است که سعی می کنند خود را برای مصاحبه آماده کنند. ما تعداد زیادی از سوالات مصاحبه در مورد Corda را مرور خواهیم کرد.

به زودی: راهنمای مبتدیان دوره توسعه Corda

Contents

چرا کوردا؟ درک تقاضای آن

اتخاذ راه حل های منبع باز برای مشاغل خود معمول است. این به آنها توانایی استفاده از محلول را با توجه به نیازهایشان می دهد.

در حال حاضر ، اکوسیستم زنجیره بلوک Corda قوی است و تعداد زیادی از توسعه دهندگان برای ایجاد ثبات و استاندارد سازی در بین فعالان صنعت تلاش می کنند. در بستر Corda ، توسعه دهندگان می توانند CorDapp ها را ایجاد کنند. همچنین ، بستر بلاکچین به دلیل حفظ حریم خصوصی و همچنین کاهش هزینه های مربوط به معاملات و نگهداری سوابق شناخته شده است. نتیجه نهایی عملیات تجاری ساده است.

چگونه می توان برای مصاحبه Blockchain آماده شد?

آماده شدن برای مصاحبه هرگز آسان نیست! اما این نباید مانع شما شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که از اصول مبحث قوی هستید و استعداد و مهارت لازم را برای یادگیری مباحث پیشرفته را دارید. مرور س questionsالات مصاحبه با بلاکچین در طول مصاحبه نیز به شما امتیاز می دهد.

در این مقاله ، ما همه موارد مهمی را که شما برای آماده سازی یک مصاحبه مبتنی بر بلاک چین مانند مصاحبه Corda نیاز دارید ، بیان کردیم. تنها چیزی که باید از آن اطمینان حاصل کنید این است که یادگیری خود را بر اساس شرکتی که در نظر گرفته اید تغییر دهید.

نقش ها و نیازهای آنها

نقش های زیادی وجود دارد که می توانید هنگام رفتن به مصاحبه Corda برای آنها درخواست دهید. اکثر شرکت ها به طور خاص به دنبال یک توسعه دهنده Corda نیستند بلکه کسی است که مهارت خوبی در زمینه بلاکچین داشته باشد.

به عنوان مثال ، آنها ممکن است به دنبال یک متخصص یا یک معمار بلاکچین باشند. هر دو نقش مختلفی در مدیریت دارند و برای موفقیت به مهارت کمی متفاوت نیاز دارند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مجاز معماری بلاکچین سازمانی (CEBA)


30+ سوال و جواب مصاحبه Corda

بیایید با سوالات مصاحبه R3 Corda شروع کنیم.

مصاحبه CORDA

سوالات اساسی مصاحبه Corda

1. کوردا چیست?

پاسخ: Corda یک پروژه بلاک چین محبوب است که هدف آن مشاغل است. این منبع باز است که در آن مشاغل می توانند یک شبکه بلاکچین قابل همکاری ، در آنجا ایجاد کنند ، که می توانند حریم خصوصی دقیق را مدیریت کنند. Corda وقتی صحبت از فناوری قرارداد هوشمند خود می شود ، می درخشد. این امر ارزش مستقیمی را برای تجارت به ارمغان می آورد زیرا مشاغل می توانند معاملات مستقیم را انجام دهند. بیشتر ، شرکت ها مشتاق استفاده از موارد Corda هستند زیرا اکنون بیشتر صنعت گرا هستند.

2. اهداف اصلی کوردا چیست?

پاسخ: Corda متفاوت است و با اهداف اصلی Corda می توان آن را درک کرد. آنها برای طول عمر و تجارت ساخته شده اند. با بیش از 300 شرکت کننده در اکوسیستم Corda ، در اکوسیستم تجاری به سرعت در حال رشد است.

3. منبع باز Corda است?

پاسخ: بله ، Corda یک پروژه منبع باز بلاکچین است. این بدان معنی است که مشاغل می توانند از آن استفاده کرده و مطابق با نیازهای خود سفارشی کنند.

4. Corda مجاز است?

پاسخ: برخلاف سایر سیستم عامل های معروف موجود در بازار ، Corda یک بلاکچین کاملاً مجاز است و هر کاربر در شبکه شناخته شده است. به همین دلیل این بستر برای موارد استفاده شرکتی مناسب تر است.

5. به طور خلاصه درباره تاریخچه R3 به ما بگویید.

پاسخ: R3 Corda را توسعه داد و اولین نسخه خود را در آوریل 2016 منتشر کرد. در آن زمان ، 200 شریک صنعت و فناوری داشت. در زمان انتشار اولیه ، منبع باز نبود. در نوامبر 2016 منبع باز شد.

نقطه عطف بزرگ بعدی انتشار Corda 2 در نوامبر 2017 است. آخرین نسخه ای که هم اکنون در دسترس است Corda 4 در فوریه 2014 است. در حال حاضر ، بیش از 1800 مرتکب شده.

6. درباره نقشه راه Corda به ما بگویید

پاسخ: Corda می خواهد نظرات جامعه را به دست آورد و برای بهبود پروژه منبع باز روی آن کار کند. در حال حاضر ، آنها Corda 4 را منتشر کرده اند و در حال برقراری ارتباط با اعضا در مورد به روزرسانی های مهم نسخه زنده هستند.

7. CorDapps چیست?

پاسخ: CorDapps به Corda Distribution Applications معروف است. آنها بر روی سکوی Corda اجرا می شوند. هدف آنها این است که مطابق توافق نامه ای که بین گره ها تنظیم شده است کار کنند تا دفتر بتواند به روز شود.

8. اجزای CorDapp چیست؟?

پاسخ: اجزای CorDapp شامل جریان ها ، ایالت ها ، قراردادها ، خدمات و سریال سازی است.

9. ویژگی های Corda Blockchain چیست؟ چه چیزی آن را بسیار متفاوت می کند?

پاسخ: Corda دارای ویژگی های بلاکچین زیادی است. به عنوان مثال ، منبع باز است که به خودی خود یک ویژگی بزرگ است. سایر ویژگی های اصلی شامل موارد زیر است.

 • حریم خصوصی: به شما امکان می دهد شبکه های مجاز حریم خصوصی را ایجاد کنند که باعث حفظ حریم خصوصی می شوند.
 • قابلیت همکاری: این قابلیت همکاری در شبکه Corda را دارد ، به این معنی که هر کسی می تواند با وجود نسخه خود با یکدیگر تعامل داشته باشد. آنها می توانند با اطمینان و یکپارچه معاملات را انجام دهند.
 • انعطاف پذیر و چابک: Corda از توسعه چابک ، که نیاز تجاری را برآورده می کند ، پشتیبانی می کند. مشاغل می توانند به سرعت شروع به کار کنند و آن را با توجه به نیاز خود سفارشی کنند.
 • طراحی باز: این یک محیط همکاری را فراهم می کند که منجر به بهبود سیستم عامل و بهبود ادغام فناوری بلاکچین در مشاغل می شود.
 • توسعه باز: این یک جامعه قدرتمند را ارائه می دهد که از طریق Corda به دنبال فناوری پیشرفته بلاکچین است.

10. اوراکل را توضیح دهید

پاسخ: Oracle در سیستم عامل Corda حضور دارد تا اطمینان حاصل کند که معاملات فقط در صورت صحت واقعیت ها امضا شده است.

آیا می خواهید یک متخصص Corda شوید؟ در اینجا راهنمای صدور گواهینامه R3 Corda آورده شده است که شما را در فرآیند صدور گواهینامه راهنمایی می کند.

سوالات مصاحبه Corda: دشواری متوسط

11. نحوه کارکرد کوردا را توضیح دهید?

پاسخ: Corda در مقایسه با راه حل های بلاکچین سازمانی سنتی متفاوت است. با برقراری ارتباط با سایر افراد همکار و سپس نهایی کردن معامله سعی در تأیید معامله ندارد. به همین دلیل Corda را یک فناوری دفتر توزیع شده می نامند. این بیشتر یک نمودار است تا یک بلوک همتا. داده های معامله به طور عمده در بین طرفین با گزینه راه حل های شخص ثالث برای بررسی داده ها یا معاملات در صورت لزوم به اشتراک گذاشته می شود. بسیاری از مشکلات مقیاس پذیری را باز می کند.

12. مدل اقتصادی شبکه کوردا چیست؟?

پاسخ: مدل اقتصادی شبکه کوردا به شرکت کنندگان شبکه از جمله طراحان ، دولت ها ، کاربران مرتبط با شبکه های تجاری وابسته است. ارائه دهندگان زیرساخت و خدمات اوراکل نیز در شبکه مشارکت دارند و کسانی هستند که یا نیاز به پرداخت یا پرداخت دارند. این شبکه همچنین از نمایش دیجیتال پول فیات پشتیبانی می کند. این به هر کسی امکان دسترسی به بلاک چین Corda را با پول فیات می دهد – اما نهادهای حاکم آن را تنظیم می کنند. برای غلبه بر این ، Corda باید از دارایی بومی پلت فرم پشتیبانی کند که می تواند توسط نهادهای نظارتی بهتر تنظیم و پذیرفته شود.

13. Corda در مقایسه با Blockchains عمومی چه تفاوتی دارد?

پاسخ: بلاک چین های عمومی شبکه های بزرگی هستند که هر همتا نقش آنها را بازی می کند. اگر Ethereum و بیت کوین را در نظر بگیرید ، متوجه خواهید شد که اگر معامله ای انجام شود ، تعداد زیادی گره برای انجام آن باید در آن شرکت کنند.

حتی اگر انقلابی باشد ، از معایبی از جمله مقیاس پذیری ، حریم خصوصی و کارایی رنج می برد. اینجا جایی است که Corda وارد بازار می شود و یک فناوری دفتر توزیع شده ارائه می دهد که برای اطلاع از انجام هر معامله ای به اطلاع هر همتا متکی نیست..

14. تفاوت Corda با بیت کوین چیست?

پاسخ: Corda از بسیاری جهات به بیت کوین شباهت دارد. به عنوان مثال ، هر دوی آنها حالتهای تغییرناپذیری ارائه می دهند که توسط معاملات ایجاد و مصرف می شوند. علاوه بر این ، هر دوی آنها خروجی و ورودی معامله ای نیز دارند. در مورد بیت کوین ، مجموعه UTXO استفاده می شود که مخفف مجموعه خروجی معامله مصرف نشده است. در Corda ، همه چیز تعمیم یافته است ، اما از مدل های پیچیده داده پشتیبانی می کند.

یک تفاوت بزرگ نحوه ذخیره سازی داده ها در معاملات تک بیت کوین است. از یک قالب داده سفت و سخت پیروی می کند. در مقابل ، ایالت های Corda از داده های تایپ شده دلخواه پشتیبانی می کنند که در مقایسه با سایر قالب ها انعطاف پذیرتر هستند.

15. تفاوت بین Corda و Ethereum را مشخص کنید.

پاسخ: وقتی نوبت به Enterprise Ethereum می رسد ، شباهت های زیادی از جمله توانایی اجرای کد CorDapp در یک ماشین مجازی قدرتمند وجود دارد. علاوه بر این ، در هر دو DLT ، از زبان های برنامه نویسی غیر مونتاژ می توان برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده کرد.

بزرگترین تفاوت نحوه اجرای قراردادها در Ethereum و Corda است. در Ethereum ، قراردادها اساساً نمونه ای از برنامه هستند که توسط گره شرکت کننده حفظ و تکثیر می شوند. این بسیار شبیه به برنامه نویسی شی گرا است. در مقابل ، Corda با قراردادهای هوشمند به عنوان مجموعه ای از توابع رفتار می کند. تمرکز اصلی این است که به سادگی سیستم را با استفاده از عملکرد تأیید هماهنگ نگه دارید – عملکرد بدون حالت و خالص.

16. مقایسه Corda با Blockchains Enterprise Popular.

پاسخ: بسیاری از بلاکچین های سازمانی مختلف محبوب هستند ، از جمله Hyperledger Fabric و Enterprise Ethereum. هر یک از این راه حل های سازمانی عالی است و راهی معتبر برای استفاده از فناوری های دفتر توزیع شده در اختیار شرکت ها قرار می دهد. با این حال ، رویکرد یا دید آنها بسیار محدود است. بهترین آنها برای ساخت یک شبکه مستقل یا مستقل است که با سایر فناوری های دفتر توزیع شده کار نخواهد کرد. به عنوان مثال ، دارایی هایی که در شبکه به دست می آیند از طرف دیگر استفاده نمی شوند.

در مورد تفاوت بین سیستم عامل های شرکت کنجکاو هستید؟ در اینجا راهنمای مقایسه Hyperledger vs Corda vs Ethereum وجود دارد.

17. شبکه کوردا چیست?

پاسخ: این شبکه مجموعه ای از گره ها است که در آن هر گره قادر به اجرای نمونه Corda به همراه CorDapps است. در یک شبکه Corda ، ارتباط درون گره به صورت نقطه به نقطه انجام می شود. این بدان معنی است که هیچ پخش جهانی در شبکه Corda وجود ندارد. برای نقشه برداری از گره ها ، Corda از گواهی استفاده می کند که به راحتی گره ها را نقشه برداری می کند و هویت شبکه آنها را تأیید می کند.

18. Corda Ledger چه تفاوتی دارد?

پاسخ: لجر در کوردا متفاوت عمل می کند. در اینجا ، دفتر به دیدگاه همکار بستگی دارد. به عنوان مثال ، اگر دو همتا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، نسخه دقیق دفتر یا واقعیت اشتراک بین آنها را می بینند. این کار برای اطمینان از انعطاف پذیری و مقیاس پذیری شبکه انجام می شود. اساساً دفتر کل یک ذخیره داده مرکزی نیست.

19. قراردادهای Corda چیست؟?

پاسخ: قراردادها کدهای قانونی هستند که براساس نیاز طرفین تعریف می شوند. قراردادهای هوشمند در Corda با استفاده از Kotlin و Java نوشته شده است. همچنین ، قراردادها به روش تعیین کننده ای اجرا می شوند تا هیچ هزینه مضاعفی انجام نشود.

20. معاملات درون کوردا چیست؟?

پاسخ: معامله در شبکه Corda زمانی اتفاق می افتد که پول نقد یا سایر اطلاعات بین همسالان ارسال شود. Corda ، دقیقاً مانند بیت کوین ، از UTXO یعنی خروجی معامله هزینه نشده استفاده می کند. اصولاً فرآیند به روزرسانی دفتر از طریق پروپوزال انجام می شود.

سوالات مصاحبه Corda: سطح متخصص

21. دو نوع اجماع در کوردا کدامند؟?

پاسخ: دو نوع الگوریتم اجماع در کوردا شامل موارد زیر است.

 • اجماع اعتبار → در این اجماع ، امضا کننده مورد نیاز اعتبار داده ها یا معاملات را قبل از امضای معامله بررسی می کند.
 • اجماع منحصر به فرد: اجماع منحصر به فرد توسط دفتر اسناد رسمی انجام می شود.

22. اسناد رسمی را توضیح دهید

پاسخ: دفاتر اسناد رسمی در شبکه کوردا حضور دارند تا اجماع بی نظیر را ارائه دهند. این یک سرویس شبکه است که مسئولیت های کلیدی کمی از جمله جلوگیری از “هزینه های مضاعف” را دارد. خوشه های دفتر اسناد رسمی برای عملیاتی کردن آن ، دارای مقاماتی هستند که مدت زمان مشخصی را تعیین می کنند که در آن معامله باید محضر شود.

23. چه چیزی در مورد خرک می دانید?

پاسخ: خرک ذخیره ای است که داده های صاحب گره مهم در آن ذخیره می شود. این می تواند حاوی حالت های مصرف نشده و حالت های مصرف شده باشد. حالت مصرف نشده آخرین وضعیت خرک است ، در حالی که ایالات مصرف کننده ماهیت تاریخی دارند و قبلاً در حین معامله مصرف شده اند.

24. جریان در کوردا چیست?

پاسخ: جریانها در Corda برای خودکار کردن روند به روزرسانی دفتر توافق استفاده می شود. بنابراین ، اگر دو گره با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، آنها این کار را از طریق جریان انجام می دهند. همچنین ، اگر جریان ها داخلی باشند ، از آنها برای خودکار کردن کارهای مشترک استفاده می شود.

25. JVM Deterministic را توضیح دهید?

پاسخ: Deterministic JVM یک ماشین مجازی جاوا است که ماهیت آن قطعی است. این جایی است که معاملات انجام می شود.

آیا می خواهید در مورد JVM بیشتر بدانید؟ در اینجا یک آموزش کامل Corda وجود دارد که می توانید برای یادگیری نحوه توسعه Corda به روش صحیح از آن استفاده کنید.

26. معنی ایالات در کوردا چیست?

پاسخ: در کوردا ، ایالات واقعیت های اصلی هستند. ایالت ها واقعیت های ذخیره شده در یک دفتر معین را در یک زمان مشخص نشان می دهند. اگر هر اطلاعاتی تغییر کند ، در آن صورت دولت نیز تغییر می کند و نشان دهنده اطلاعات جدید است. این بدان معنی است که ایالات بر اساس تغییرات تکامل می یابند. همچنین ، دولت های قدیمی ماهیت تاریخی ندارند. برای ذخیره تمام ایالت های تاریخی ، هر گره خرک مخصوص به خود را دارد که در آن ایالت ها را ذخیره می کند.

27. شرایط انجام معامله چیست؟?

پاسخ: معامله ای انجام می شود که:

 • معامله از نظر قرارداد معتبر است
 • طرفین مورد نیاز معامله را امضا می کنند
 • معامله دو بار خرج نمی شود

28. قالب CorDapp چیست?

پاسخ: قالب CorDapp JAR نیمه چربی است. این شامل تمام وابستگی های CorDapp است.

29. مزایای استفاده از Corda در تنظیمات سازمانی چیست?

پاسخ: استفاده از Corda در محیط شرکت مزایای بسیاری دارد. مزایای اصلی راه حل های فناوری بلاکچین مبتنی بر Corda شامل موارد زیر است:

 • عملکرد اثبات شده: شبکه Corda می تواند 600 TPS (تراکنش در ثانیه) را کنترل کند.
 • بسیار مقیاس پذیر: بسیار مقیاس پذیر است و می تواند در هر اکوسیستم کار کند.
 • ادغام شرکت: این می تواند به خوبی با ماموریت های مهم ماموریت و فن آوری های پایگاه داده کار کند.
 • امن و خصوصی: Corda را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که به روشی ایمن و خصوصی کار کند. به عنوان مثال ، اطلاعات فقط در صورت نیاز به دانستن به اشتراک گذاشته می شود. همچنین ، گره ها می توانند در پشت دیوار آتش با گزینه ادغام HSM میزبانی شوند.
 • ابر آماده: شرکت Corda را می توان با راه حلهای ابری کار کرد. به عنوان مثال ، Docker می تواند برای تنظیم گره های جدید استفاده شود.
 • قابلیت همکاری: با سایر نسخه های Corda ، از جمله نسخه منبع باز آن ، قابلیت همکاری و 100٪ سازگاری دارد.

30. پیش نیازهای اجرای Corda چیست?

پاسخ: برای شروع کار Corda و کار در یک محیط توسعه ، توسعه دهنده باید پیش نیاز زیر را داشته باشد.

 • جاوا 8 JVK
 • گیت

نتیجه

این ما را به انتهای پرسش و پاسخ مصاحبه Corda می رساند. Corda یک فناوری درجه یک بلاکچین سازمانی است. از آنجا که Corda روز به روز حرکت بیشتری پیدا می کند ، تقاضا برای کارشناسان Corda با سرعت بالایی در حال افزایش است. بنابراین ، فقط زمانی لازم است که رقابت از همیشه سخت تر شود. بنابراین ، شما قطعاً باید در دوره توسعه Corda مهارت داشته باشید تا اکنون مصاحبه خود را بگیرید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector