Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

انواع مختلف فناوری Blockchain کدامند؟

آیا می خواهید در مورد انواع مختلف بلاکچین بدانید؟ این راهنما بر روی هر نوع تمرکز می کند و به شما کمک می کند دریابید کدام یک برای پروژه بلاکچین شما مناسب است.

شکی نیست که بلاکچین در دهه اخیر بسیار پیشرفت کرده است. این کار با بیت کوین آغاز شد که بلاکچین عمومی را عرضه می کند – اولین نوع بلاکچین. ما همچنین می توانیم بلاکچین بیت کوین را به عنوان اولین نسل فناوری بلاکچین بنامیم.

در حال حاضر ، ما در نقطه ای هستیم که انواع مختلف فناوری بلاکچین وجود دارد – هر یک از آنها به هدف خود عمل می کند و مشکلات خاص یا خاصی را حل می کند. بیشتر از این ، بسیاری از شرکت ها از آنها در شرکت خود استفاده می کنند تا آنجا که می توانند از مزایا استفاده کنند.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

چرا به انواع مختلف بلاکچین نیاز داریم?

قبل از اینکه بحث واقعی در مورد انواع بلاکچین را انجام دهیم ، بیایید بدانیم که در وهله اول چرا به آنها نیاز داریم.

وقتی فناوری بلاکچین به دنیا معرفی شد ، این یک نوع بلاکچین عمومی با پرونده استفاده از ارز رمزپایه بود. درک هدف خالق آن واقعاً دشوار است ، اما به طور کلی ، مفهوم فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز (DLT) را ارائه می دهد.

مفهوم DLT نحوه حل مسائل پیرامون خود را تغییر داد. این امکان را به سازمانها می داد تا بدون وابستگی به نهادی متمرکز کار کنند.

فناوری توزیع شده اشکالات تمرکز را برطرف می کند ، اما به خودی خود مشکلات زیادی را برای حل مشکل هنگام استفاده از فناوری بلاکچین در سناریوهای مختلف به ارمغان می آورد..

به عنوان مثال ، بیت کوین از یک الگوریتم اجماع ناکارآمد ، اثبات کار استفاده کرد. به گره ها نیاز داشت تا با استفاده از انرژی محاسبات ریاضی را حل کنند.

در ابتدا مشکلی نبود ، اما به محض افزایش دشواری ، زمان و انرژی لازم برای حل آن معادلات ریاضی نیز افزایش می یافت. این ناکارآمدی باعث می شود برای هر سیستمی که نیاز به کارآیی دارد ، مهم نیست.

به عنوان مثال ، بانک ها هر روز معاملات زیادی انجام می دهند. بنابراین ، این نوع بلاکچین فقط مناسب آن نیست.

مشکلات دیگری در رابطه با نسل اول بلاکچین وجود داشت ، از جمله مقیاس پذیری ، عدم اتوماسیون و غیره. به هر حال ، در صورت نیاز می توانید از مقاله به عنوان pdf فناوری بلاکچین استفاده کنید.


همچنین بخوانید:Blockchain برای مبتدیان: راهنمای شروع کار

دیدگاه متفاوت در مورد موضوع

حال ، بیایید نگاه دیگری به مسئله بیندازیم. همه ، از جمله سازمان ها ، نمی توانند از بلاکچین عمومی استفاده کنند. دلیل آن این است که آنها نمی توانند همه جنبه های تجارت خود را عمومی کنند. آنها اطلاعات مهمی دارند که باعث موفقیت در کسب و کار آنها می شود. در صورت عمومی شدن ، رقبایی نیز وجود دارند که از آن استفاده می کنند.

برای حل موارد استفاده شده ، بلاکچین خصوصی یا فدراسیون بوجود آمد. بلاک چین های خصوصی یک محیط کاملاً خصوصی را ارائه می دهند که در آن سازمان تصمیم می گیرد چه کسی در آن شرکت کند. این به آنها امکان می دهد بدون نیاز به علنی کردن همه چیز ، از ویژگی های بلاکچین استفاده کنند.

به طور خلاصه ، موارد زیر را داریم –

 • نسل اول بلاکچین دارای اشکالات متعددی از جمله کارایی و مقیاس پذیری است.
 • همچنین ، این یک بلاک چین عمومی است که متناسب با برنامه یا نیاز همه نیست.

این دو دلیل را می توان سنگ بنای پیشرفت در انواع مختلف فناوری بلاکچین دانست.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

انواع مختلف فناوری Blockchain

اکنون که درک خوبی از نیاز به انواع فناوری بلاکچین را به دست آورده ایم. اکنون وقت آن است که ما در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنیم.

انواع فناوری Blockchain

در یک نگاه ، چهار نوع اصلی مختلف از فناوری های بلاکچین وجود دارد. آنها شامل موارد زیر هستند.

 • عمومی
 • خصوصی
 • ترکیبی
 • فدراسیون

بلاک چین عمومی

بلاکچین عمومی یکی از انواع مختلف فناوری بلاکچین است. بلاکچین عمومی فناوری دفتر توزیع شده بدون مجوز است که در آن هر کسی می تواند عضو شود و معاملات انجام دهد. این یک نسخه غیرمحدود است که در آن هر همتا یک نسخه از دفترچه کتاب دارد. این همچنین بدان معنی است که هر کسی در صورت اتصال به اینترنت می تواند به زنجیره بلوکی عمومی دسترسی پیدا کند.

یکی از اولین بلاک چین های عمومی که برای عموم منتشر شد ، بلاکچین عمومی بیت کوین بود. هر کسی که به اینترنت متصل باشد را قادر می سازد معاملات را به صورت غیرمتمرکز انجام دهد.

تأیید معاملات از طریق روشهای اجماعی مانند اثبات کار (PoW) ، اثبات سهام (PoS) و غیره انجام می شود. در هسته ها ، گره های شرکت کننده نیاز به انجام کارهای سنگین ، از جمله اعتبار سنجی معاملات برای کارکرد بلاکچین عمومی دارند. اگر یک بلاکچین عمومی همتایان مورد نیاز در حل معاملات را نداشته باشد ، غیرفعال می شود. همچنین انواع مختلفی از سیستم عامل های بلاکچین وجود دارد که از این انواع مختلف زنجیره بلوک به عنوان پایه پروژه خود استفاده می کنند. با این حال ، هر پلت فرم به غیر از ویژگی های معمول ، ویژگی های بیشتری را در سیستم عامل خود معرفی می کند.

اکنون از راهنمای جامع بلاکچین عمومی در مورد بلاکچین عمومی اطلاعات کسب کنید!

نمونه هایی از زنجیره بلوکی عمومی: بیت کوین ، اتریوم ، Litecoin ، NEO

چه مزایایی دارد?

بلاک چین های عمومی در کارهایی که انجام می دهند تبحر دارند. از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هرکسی می تواند به بلاک چین عمومی بپیوندد.
 • اعتماد را در بین کل کاربران کاربران به ارمغان می آورد
 • همه احساس انگیزه می کنند که در جهت بهبود شبکه عمومی تلاش کنند
 • بلاکچین عمومی برای کار به هیچ واسطه ای احتیاج ندارد.
 • بلاک چین های عمومی نیز بسته به تعداد گره های شرکت کننده ایمن هستند
 • این داده شفافیت را برای کل شبکه به ارمغان می آورد زیرا داده های موجود برای اهداف تأیید در دسترس هستند.

چه معایبی دارد?

بلاکچین عمومی از معایبی رنج می برد. آنها به شرح زیر است:

آنها از کمبود سرعت معامله رنج می برند. ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد تا معامله انجام شود. به عنوان مثال ، بیت کوین فقط می تواند هفت تراکنش در ثانیه را مدیریت کند در مقایسه با 24000 تراکنش در ثانیه که توسط VISA انجام می شود. این به این دلیل است که حل مشکلات ریاضی و سپس انجام معامله به زمان نیاز دارد.

مشکل دیگر بلاک چین مقیاس پذیری است. آنها به دلیل کارکرد آنها به راحتی نمی توانند مقیاس بندی کنند. گره های بیشتر به هم می پیوندند ، دست و پا چلفت تر و کندتر شبکه می شوند. مراحلی برای حل مشکل برداشته شده است. به عنوان مثال ، بیت کوین در حال کار بر روی روشنایی شبکه است ، که معاملات را خارج از شبکه انجام می دهد تا شبکه اصلی بیت کوین سریعتر و مقیاس پذیرتر شود..

آخرین عیب بلاکچین عمومی انتخاب روش اجماع است. به عنوان مثال بیت کوین از Proof-of-Work (PoW) استفاده می کند که انرژی زیادی را مصرف می کند. با این حال ، با استفاده از الگوریتم های کارآمدتر مانند Proof-of-Stake (PoS) ، این مسئله تا حدی حل شده است..

موارد استفاده چیست؟?

چندین مورد استفاده از زنجیره بلوک عمومی وجود دارد. برای دریافت ایده بهتر ، بیایید برخی از آنها را در زیر لیست کنیم.

 • رأی دادن: دولت ها می توانند از طریق بلاک چین عمومی با استفاده از شفافیت و اعتماد رای گیری کنند.
 • جذب سرمایه: شرکت ها یا ابتکارات می توانند از زنجیره بلوکی عمومی برای بهبود شفافیت و اعتماد استفاده کنند.

همچنین بخوانید: 10+ موارد استفاده از بلاکچین سازمانی را باید بدانید

بلاکچین خصوصی

بلاکچین خصوصی یکی از انواع مختلف فناوری بلاکچین است. بلاکچین خصوصی را می توان به عنوان زنجیره بلوکی تعریف کرد که در یک محیط محدود ، به عنوان مثال یک شبکه بسته کار می کند. این همچنین یک بلاکچین مجاز است که تحت کنترل نهادی است.

بلاکچین های خصوصی برای استفاده در یک شرکت خصوصی یا سازمانی که می خواهد از آن برای موارد داخلی استفاده کند شگفت انگیز است. با این کار می توانید به طور م theثر از بلاکچین استفاده کنید و فقط به شرکت کنندگان انتخاب شده اجازه دسترسی به شبکه بلاکچین را بدهید. این سازمان همچنین می تواند پارامترهای مختلفی از جمله دسترسی ، مجوز و غیره را برای شبکه تنظیم کند!

بنابراین ، تفاوت آن با بلاکچین عمومی چیست؟ در نحوه دسترسی به آن متفاوت است. در غیر این صورت ، همان ویژگی های بلاکچین عمومی را ارائه می دهد ، شفافیت ، اعتماد و امنیت را برای شرکت کنندگان انتخاب شده فراهم می کند.

تفاوت عمده دیگر این است که به نوعی متمرکز است زیرا فقط یک مرجع شبکه را مشاهده می کند. بنابراین ، ماهیت نظری غیرمتمرکز ندارد. همچنین انواع مختلفی از سیستم عامل های بلاکچین وجود دارد که از بلاکچین خصوصی به عنوان پایه بستر خود استفاده می کنند. بیشتر از این ، هر یک از آنها منحصر به فرد هستند و ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند.

در بسیاری از موارد ، بلاکچین خصوصی بلاکچین مجاز در نظر گرفته می شود. اما مفهوم بلاکچین مجاز بسیار گسترده تر است زیرا می تواند بلاکچین عمومی را نیز شامل شود.

اکنون از راهنمای جامع بلاکچین خصوصی در مورد بلاکچین خصوصی بیشتر بیاموزید!

نمونه هایی از بلاکچین خصوصی: Multichain ، Hyperledger Fabric ، Hyperledger Sawtooth ، Corda

چه مزایایی دارد?

بلاک چین های خصوصی سریع هستند. این به این دلیل است که تعداد شرکت کنندگان در مقایسه با بلاکچین عمومی کم است. به طور خلاصه ، زمان کمتری طول می کشد تا شبکه به توافق برسد و در نتیجه معاملات سریعتر انجام شود.

بلاک چین های خصوصی مقیاس پذیرتر هستند. مقیاس پذیری امکان پذیر است زیرا ، در یک بلاکچین خصوصی ، فقط چند گره مجاز به تأیید معاملات هستند. این بدان معناست که رشد شبکه اهمیتی ندارد. بلاکچین خصوصی با سرعت و کارایی قبلی خود کار خواهد کرد. نکته کلیدی در اینجا جنبه تمرکز تصمیم گیری است.

چه معایبی دارد?

بلاک چین های خصوصی واقعاً غیرمتمرکز نیستند. این یکی از بزرگترین معایب بلاکچین خصوصی است و مغایر با فلسفه اصلی فناوری دفتر توزیع شده یا بلاکچین به طور کلی است.

رسیدن به اعتماد در بلاکچین خصوصی سخت است زیرا گره های متمرکز آخرین تماس را برقرار می کنند.

سرانجام ، چون فقط چند گره در اینجا وجود دارد ، امنیت همه چیز خوب نیست. درک این نکته مهم است که اگر تعداد مشخصی از گره ها سرکش شوند و روش اجماع استفاده شده توسط شبکه خصوصی را به خطر بیندازند ، از دست دادن امنیت ممکن است..

موارد استفاده چیست؟?

چندین مورد استفاده از بلاکچین خصوصی وجود دارد. برخی از آنها به شرح زیر است.

 • مدیریت زنجیره تأمین: سازمان ها می توانند برای مدیریت زنجیره تأمین خود یک بلاکچین خصوصی مستقر کنند.
 • مالکیت دارایی: دارایی ها با استفاده از بلاکچین خصوصی قابل پیگیری و تأیید هستند.
 • رأی گیری داخلی: بلاکچین خصوصی در رای گیری داخلی نیز موثر است.

به هر حال ، در صورت نیاز می توانید از مقاله به عنوان انواع pdf فناوری بلاکچین استفاده کنید.

آیا می خواهید درباره فناوری دفتر توزیع شده بیشتر بدانید؟ راهنمای ما در مورد DLT را بررسی کنید!

زنجیره بلوک کنسرسیوم

زنجیره بلوک کنسرسیوم یکی از انواع مختلف فناوری بلاکچین است. زنجیره بلوک کنسرسیوم (همچنین به عنوان زنجیره بلوک های فدراسیون شناخته می شود) یک رویکرد خلاقانه برای حل نیازهای سازمان ها است که در آن نیاز به ویژگی های بلاکچین عمومی و خصوصی وجود دارد. در زنجیره بلوک کنسرسیوم ، برخی از جنبه های سازمان ها علنی می شود ، در حالی که برخی دیگر خصوصی هستند.

روشهای اجماع در زنجیره بلوک کنسرسیوم توسط گره های از پیش تعیین شده کنترل می شود. بیشتر ، حتی اگر برای افراد توده ای باز نباشد ، اما هنوز ماهیتی غیرمتمرکز دارد. چطور؟ خوب ، زنجیره بلوک کنسرسیوم توسط بیش از یک سازمان مدیریت می شود. بنابراین ، در اینجا هیچ نیروی واحدی وجود ندارد که نتیجه متمرکز داشته باشد.

برای اطمینان از عملکرد مناسب ، کنسرسیوم دارای یک گره اعتبارسنج است که می تواند دو عملکرد را انجام دهد ، معاملات را تأیید کند و همچنین معاملات را شروع یا دریافت کند. در مقایسه ، گره عضو می تواند معاملات را دریافت یا آغاز کند.

به طور خلاصه ، تمام ویژگی های یک بلاکچین خصوصی ، از جمله شفافیت ، حفظ حریم خصوصی و کارآیی را ارائه می دهد ، بدون اینکه یک طرف قدرت را تثبیت کند..

نمونه هایی از Blockchain کنسرسیوم: مارکو پولو ، بنیاد وب انرژی ، IBM Food Trust.

چه مزایایی دارد?

 • این قابلیت تنظیم و کنترل بهتر منابع را دارد.
 • زنجیره های زنجیره ای کنسرسیوم از امنیت بالاتری برخوردار بوده و مقیاس پذیری بهتری دارند.
 • همچنین در مقایسه با شبکه های بلاک چین عمومی کارآیی بیشتری دارد.
 • با ساختارهای حاکمیتی کاملاً مشخص کار می کند.
 • این کنترل دسترسی را ارائه می دهد.

چه معایبی دارد?

 • حتی اگر ایمن باشد ، به دلیل صداقت عضو ، می توان کل شبکه را به خطر انداخت.
 • شفافیت کمتری دارد.
 • مقررات و سانسور می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد شبکه داشته باشد.
 • همچنین در مقایسه با سایر انواع بلاکچین کمتر ناشناس است.

اکنون از راهنمای جامع ما در مورد بلاک چین کنسرسیوم درباره بلاک چین کنسرسیوم بیشتر بدانید!

موارد استفاده چیست؟?

چندین مورد استفاده از زنجیره بلوک کنسرسیوم وجود دارد. برخی از آنها شامل موارد زیر است

 • بانکی و پرداخت ها: گروهی از بانک ها می توانند با هم کار کنند و کنسرسیومی ایجاد کنند. آنها می توانند در مورد گره هایی که معاملات را تأیید می کنند تصمیم بگیرند.
 • پژوهش: برای به اشتراک گذاشتن داده ها و نتایج تحقیق می توان از زنجیره بلوک کنسرسیوم استفاده کرد.
 • ردیابی مواد غذایی: همچنین برای ردیابی مواد غذایی عالی است.

بیشتر بخوانید:استفاده از بلاکچین: لیست موارد استفاده از فناوری Blockchain 20+

بلاک چین ترکیبی

بلاک چین ترکیبی یکی از انواع مختلف فناوری بلاکچین است. بیشتر اینکه ، بلاک چین ترکیبی آخرین نوع بلاکچین است که ما در اینجا بحث خواهیم کرد. بیشتر اینکه ، بلاک چین ترکیبی ممکن است مانند زنجیره بلوکی کنسرسیوم به نظر برسد ، اما این طور نیست. با این حال ، می توان شباهت هایی بین آنها وجود داشت.

بلاک چین ترکیبی به عنوان ترکیبی از بلاکچین خصوصی و عمومی تعریف می شود. این موارد در سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد که نه می خواهد یک بلاکچین خصوصی و نه بلاک چین عمومی را به کار گیرد و می خواهد بهترین های هر دو جهان را به کار گیرد..

نمونه Blockchain ترکیبی: Dragonchain ، زنجیره بلوک XinFin’s Hybrid

چه مزایایی دارد?

 • بدون نیاز به علنی کردن همه چیز در یک اکوسیستم بسته کار می کند.
 • قوانین را می توان با توجه به نیاز تغییر داد.
 • شبکه های ترکیبی نیز در برابر حملات 51٪ مصون هستند.
 • در حالی که هنوز به یک شبکه عمومی متصل هستید ، حریم خصوصی را ارائه می دهد.
 • مقیاس پذیری خوبی را در مقایسه با شبکه عمومی ارائه می دهد.

چه معایبی دارد?

 • کاملاً شفاف نیست.
 • ارتقا به بلاک چین ترکیبی می تواند یک چالش باشد.
 • انگیزه ای برای شرکت و مشارکت در شبکه وجود ندارد.

اکنون از راهنمای جامع ما در مورد بلاک چین ترکیبی در مورد بلاکچین عمومی بیشتر بیاموزید!

موارد استفاده چیست؟?

برخی از بهترین موارد استفاده از بلاک چین ترکیبی به شرح زیر است:

 • مشاور املاک: شما می توانید از شبکه های ترکیبی برای اهداف املاک و مستغلات استفاده کنید ، جایی که شرکت های املاک و مستغلات می توانند از آن برای اجرای سیستم های خود استفاده کنند و از عموم مردم برای نشان دادن اطلاعات به مردم استفاده کنند.
 • خرده فروشی: خرده فروشی همچنین می تواند از شبکه ترکیبی برای ساده سازی فرایندهای خود استفاده کند.
 • بازارهای بسیار منظم: بلاک چین های ترکیبی همچنین برای بازارهای بسیار منظم مانند بازارهای مالی ایده آل هستند.

کدام نوع Blockchain را باید انتخاب کنید?

هر بلاکچین چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد. به همین دلیل پاسخ ساده ای برای اینکه چه نوع بلاک چین باید انتخاب کنید وجود ندارد.

با این حال ، برای اطمینان از اینکه شما یک انتخاب صحیح را انجام داده اید ، اجازه دهید از هر یک از آنها بگذریم و بفهمیم که آنها چه چیزی را ارائه می دهند.

شبکه Blockchain عمومی

همانطور که قبلاً می دانید ، هرکسی می تواند به بلاک چین های عمومی بپیوندد و اطلاعات نیز برای همه در دسترس است. این امر آنها را برای سازمانی که با اعتماد و شفافیت رشد می کنند ایده آل می کند. این بدان معناست که سازمان های غیردولتی یا گروه های پشتیبانی اجتماعی می توانند بیشترین بهره را از بلاکچین مستقر در مردم ببرند.

ماهیت عمومی آن نیز به این معنی است که نمی تواند برای مشاغل در بخش خصوصی مورد استفاده قرار گیرد. دلیل این امر این است که آنها باید اطلاعات خود را خصوصی نگه دارند. همچنین ، مدیریت بلاکچین های عمومی گران است زیرا به گره هایی نیاز دارد که به عنوان یک استخراج کننده عمل کنند و یا Proof-of-Work (PoW) و Proof-of-Stack (PoS) را اجرا کنند..

بنابراین ، اگر شما شخصی هستید که می خواهید ارز رمزنگاری شده جدید جهانی را معرفی کنید ، این ممکن است برای شما مناسب باشد! اگر همه چیز عمومی می خواهید ، جوک جدا از هم است ، ایجاد یک شبکه بلاک چین عمومی کار عاقلانه ای است.

آیا می خواهید در مورد بلاک چین های سازمانی بدانید؟ اکنون بهترین چارچوب بلاکچین سازمانی را بررسی کنید!

شبکه خصوصی بلاکچین

بلاکچین خصوصی در مقابل زنجیره بلوکی عمومی است زیرا شبکه خصوصی ارائه می دهد. بهترین کار برای مشاغلی است که شبکه خصوصی می خواهند اما می خواهند از مزایای بلاکچین بهره مند شوند. آنها همچنین ماهیتی متمرکز دارند ، به این معنی که یک شرکت می تواند بدون باز نگه داشتن شبکه برای عموم ، شبکه را کنترل کند.

آنها تمام ویژگی های کلیدی بلاکچین را ارائه می دهند و به اعضای شرکت راهی برای ایجاد اعتماد از طریق تغییرناپذیری و امنیت می دهند.

در شبکه های خصوصی ، شرکت همچنین می تواند قوانینی تنظیم کند و شبکه را با توجه به نیاز آنها مدیریت کند.

شبکه Blockchain کنسرسیوم

بعد ، ما یک شبکه زنجیره بلوکی کنسرسیوم داریم که به جای یک گره متمرکز یا یک شبکه غیرمتمرکز ، توسط مجموعه ای از سازمان ها یا گره ها کنترل می شود. زنجیره بلوک کنسرسیوم خوب است زیرا همراه با گره های از پیش انتخاب شده است.

این برای یک راه حل ایده آل است که نیاز به همکاری در سراسر کشور دارد. به عنوان مثال ، زنجیره تأمین ، غذا ، دارو – همه اینها به همکاری بین مارک ها نیاز دارد.

شبکه بلاک چین ترکیبی

سرانجام ، ما آخرین انواع فناوری بلاکچین را داریم – بلاک چین ترکیبی. اگر به دنبال بدست آوردن تمام مزایای بلاکچین خصوصی و عمومی با حداقل ضرر هستید ، باید سراغ این بلاکچین بروید.

در حقیقت ، بلاک چین ترکیبی مانند سایر انواع فناوری بلاکچین دارای معایبی است. با این حال ، آنها بسیار کم هستند.

به نظر می رسد که بلاک چین های ترکیبی فقط می توانند برای بسیاری از مدل های تجاری آینده مناسب باشند. بنابراین ، خوب انتخاب کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

نتیجه

این ما را به انتهای انواع مختلف راهنمای بلاکچین می کشاند. به طور کلی ، اگر یک شرکت هستید و می خواهید بدون علنی کردن همه چیز از آن استفاده کنید ، استفاده از بلاکچین خصوصی ایده خوبی است. بیشتر ، اگر می خواهید شبکه خود شفافیت بیشتری داشته باشد ، رفتن به یک سیستم عامل عمومی گزینه خوبی است. اما آنقدرها مناسب موارد استفاده در شرکت نیستند.

اگر شما تازه کار هستید و می خواهید بفهمید که هر یک از این نوع بلاکچین چگونه کار می کند ، پس ما دوره رایگان بلاکچین خود را به شما پیشنهاد می کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector