Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

مالی غیرمتمرکز (DeFi) چیست؟ یک راهنمای کوتاه

سعی در درک چگونگی عملکرد مالی غیرمتمرکز است؟ برای کمک به شما ، ما بیشتر در هسته مالی غیرمتمرکز و نحوه عملکرد آن فرو خواهیم رفت. بیا شروع کنیم!

دنیای رمزنگاری همیشه حدس و گمان بوده است. با این حال ، جنبه فناوری همان چیزی است که رمزنگاری را بسیار قابل دسترسی می کند. بلاکچین یکی از جدیدترین فناوری هایی است که نحوه عملکرد بخشهای مختلف را تغییر می دهد.

امور مالی تفاوتی ندارد. در این مقاله ، ما در حال بحث در مورد امور مالی غیرمتمرکز و چگونگی تغییر نحوه کار شرکت های مالی هستیم. Crypto موسسات مالی را بر می دارد تا برای آینده گام بردارند. آنها اکنون به دنبال بلاکچین و رمزنگاری به عنوان فناوری بعدی خود برای حل مشکلات مهم در بخش مالی هستند.

اکنون ثبت نام کنید: مقدمه ای بر دوره DeFi

مالی غیرمتمرکز چیست?

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) همه چیز در مورد سیستم های پولی با استفاده از بلاکچین های عمومی است. این یک سیستم پولی جدید است و از این رو یکی از موضوعات داغ در میان صنعتگران ، متخصصان بلاکچین و زبان آموزانی مانند شما است!

در اصل ، اصطلاح “عمومی” در اینجا مهم است. می توان آن را شبیه به بلاک چین عمومی Ethereum دانست. در زنجیره بلوکی عمومی جایی برای اقتدار متمرکز وجود ندارد.

نیاز به DeFi از آنجا ناشی می شود که خدمات مالی در دسترس همه افراد در سراسر جهان نیست. تقریباً 1.7 میلیارد نفر در سراسر جهان از هیچ گونه وسیله و امکان دسترسی به خدمات مالی برخوردار نیستند. موسسات مالی همچنین نمی توانند زیرساخت های لازم را برای دسترسی بیشتر مردم به پول فراهم کنند. زیرساخت های موجود بسیار زیاد است ، اما در مورد دسترسی به همه افراد خارج از آن کم است.

با تمرکززدایی ، خرابی های زیرساختی فعلی برطرف می شود. این نقطه شکست را از بین می برد و اطمینان حاصل می کند که سوابق می توانند در گره های مختلف شبکه ذخیره و به اشتراک گذاشته شوند. این برنامه می تواند در یک شبکه نظیر به نظیر بدون هیچ گونه اختیار متمرکز کار کند.

برای کارکرد زیرساخت های فعلی ، وابستگی بیش از حد به مرجع متمرکز وجود دارد. بدون حاکمیت ، قوانین ، مقررات و دسترسی آن ، اجرای آن در برخی مناطق ، به ویژه در مکانهایی که تولید و توزیع ثروت کمتر یا ناکافی است ، غیرممکن است..

همچنین ، مرجع متمرکز قدرت حذف حساب ها یا مسدود کردن آنها را در صورت وجود آنها دارد. ممکن است در برخی موارد سانسور مورد نیاز باشد ، اما در اکثر موارد محدود کننده است و کاربران را رنج می دهد.

یکی دیگر از عناصر اصلی DeFi ، برنامه های غیرمتمرکز (dApps) است. DApps موسسات مالی را قادر می سازد تا برنامه های کاربردی در بلاکچین عمومی ایجاد کنند و اطمینان حاصل کنند که هر کسی می تواند با حداقل هزینه هر تعامل با آنها تعامل داشته باشد.

بیشتر بخوانید: فناوری مالی غیرمتمرکز: یک راهنمای جامع

رویکرد مالی غیرمتمرکز


اکنون که پاسخی به “مالیه غیرمتمرکز چیست” داریم ، اکنون وقت آن است که بدانیم چگونه می توان از سیستم مالی غیرمتمرکز استفاده کرد.

از همان ابتدا ، به نظر می رسد DeFi امیدوار کننده باشد. این می تواند زندگی بسیاری را تغییر دهد و به استفاده از زیرساختی که نیازی به رویکرد متمرکز ندارد کمک کند.

راه حل بازار حواله

مهمترین تأثیر DeFi در بازار حواله خواهد بود. این بازار ایده ارسال میلیون ها دلار از مرزها توسط کارگرانی که در کشورهای خارجی کار می کنند را احاطه کرده است.

آنها با ارسال پول مشکلات زیادی را پشت سر می گذارند. یکی از بزرگترین مشکلات آنها میزان کارمزدی است که آنها برای تکمیل هزینه ها باید بپردازند. اگر کارمند درآمد کمتری داشته باشد ، پس از آن کار بسیار کمی برای ارسال دارد.

علاوه بر این ، کاهش هزینه برای هر کسی که در شرایط شدید کار می کند ، صرفه جویی در هزینه و ارسال آن را حتی دشوارتر می کند.

با DeFi امور مالی غیرمتمرکز می توان هزینه مربوط به ارسال پول را 50٪ و بیشتر کاهش داد. با استفاده از DeFi ، هر کسی که در خارج از کشور کار می کند دیگر نگران ارسال پرداخت از مرزها نخواهد بود. برنامه های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum در اینجا محبوبیت بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید: DeFi در مقابل CeFi – درک تفاوتها

وام

در بحث مدیریت وام ، مالی غیرمتمرکز نیز بسیار مفید است. به طور کلی ، صنعت وام بسیار وابسته به دسترسی به بانکداری است.

اگر به خدمات بانکی یا خدمات مشابه دسترسی ندارید ، نمی توانید وام بگیرید. این بدان معنی است که شما همچنین باید یک امتیاز اعتباری مناسب یا یک سوابق بانکی داشته باشید که بتوانید برای اثبات صلاحیت خود برای وام نشان دهید.

با DeFi ، همه اینها تغییر می کنند. این پلتفرم می تواند به مشکلات ارتباط بین وام دهندگان و وام گیرندگان بپردازد. آنها آنها را بهتر و مستقیم بهم متصل می کنند. همچنین ، اطمینان از بررسی های اعتباری بهتر و اطمینان از انتقال سریع دارایی های دیجیتال را تضمین می کند.

بسیاری از برنامه های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum وجود دارند که تسهیلات وام را ارائه می دهند.

سکه های ثابت

مورد بسیار خوب دیگر DeFi استفاده از آن در سکه های پایدار است. Stablecoins به گونه ای ایجاد می شود که ارزش آن تغییر نکند. سکه های مالی غیرمتمرکز عمدتاً پول های ثابت هستند و آنها بخشی اساسی از این فناوری هستند.

آنها ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند توسط عموم مردم به عنوان یک ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند. می تواند به عنوان ارز آزاد شده توسط دولت استفاده شود.

در حقیقت ، توکن سازی دارایی های دنیای واقعی را آسان می کند. دارایی های دنیای واقعی را می توان به بلاکچین اضافه کرد و از این رو در بلاکچین معامله کرد. ذخیره دارایی در بلاکچین به معنای امنیت بهتر و کمتر در معرض امنیت سایبری است. ما به شما پیشنهاد می کنیم این سکه های مالی غیرمتمرکز را بررسی کنید تا در وهله اول نحوه کار آنها را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: 30+ بهترین برنامه های مالی غیرمتمرکز

مالی سنتی و غیرمتمرکز (DeFi)

چه چیزی تمایز مالی سنتی و غیرمتمرکز (DeFi) را ایجاد می کند؟ تفاوت اصلی در نحوه کار آنها است.

سیستم های مالی سنتی با تمرکز کار می کنند و این باعث ناکارآمدی و ناامنی می شود. خطرات امنیتی در سیستم مالی سنتی فعلی پایدار است. جرایم اینترنتی نیز به دلیل عدم تکامل فناوری های مورد استفاده توسط یک موسسه مالی ، شاهد افزایش است. بیشتر معاملات در معرض هک شدن قرار دارند. همه اینها هم خطرات مالی و هم داده ها را به همراه دارد.

از طرف دیگر ، DeFi از رفع مشکلات تا حدی اطمینان می یابد. در هسته اصلی ، DeFi از زنجیره بلوکی عمومی استفاده می کند ، به این معنی که به سیستم یا نهادی متمرکز اعتماد نمی کند. می تواند بدون نیاز به زیرساخت های مناسب کار کند.

این به سادگی از اقتصاد دنیا غیرمتمرکز شده و فعالیت اقتصادی را برای همه افراد در سراسر دنیا زنده نگه می دارد. بلاک چین های عمومی می توانند به طور م replaceثر جایگزین سیستم مالی سنتی شوند و آنها را شفاف ، غیرمتمرکز و بدون اجازه کنند.

بیایید در مورد پیشرفت هایی که در زیر آورده شده بحث کنیم.

  • بدون مجوز: بلاک چین عمومی برای عضویت و تعامل به شخص دیگری اجازه نمی دهد. این امر آنها را به گزینه ای عالی برای اجرای جهانی تبدیل می کند. همچنین از رفع مشکل نابرابری اطمینان حاصل می کند.
  • تمرکززدایی: بدون داشتن مرجع مرکزی ، داده ها در بین گره های مختلف شبکه ذخیره می شوند
  • شفافیت: بلاک چین عمومی نیز شفاف است.

مثال امور مالی غیرمتمرکز شامل Rainier AG است. این یک شرکت مدیریت دارایی مستقل است که از زمینه رمزنگاری به نفع خود استفاده می کند. آنها یک بستر صرافی مناسب STO همراه با یک بستر تجارت ارزهای رمزپایه ایجاد کرده اند.

آنها در حال حاضر در تلاشند تا اکوسیستم خود را با ارائه خدمات منحصر به فرد در بخش مالی بهبود بخشند. به هر حال ، اگر می خواهید ، می توانید از این راهنما به عنوان pdf مالی غیرمتمرکز برای مطالب یادگیری پروژه بلاکچین خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید: 50+ پروژه برتر DeFi در سال 2020

خطرات مالی غیرمتمرکز

وقتی صحبت از امور مالی غیرمتمرکز است همه چیز مثبت نیست. برخی از چالش ها باید پوشش داده شود تا از نظر دولت ها و سازمان های مختلف موجودیت بیشتری داشته باشد.

یکی از بزرگترین چالشهایی که DeFi باید با آن روبرو شود ، نرخ فرزندخواندگی است. حتی اگر از طریق اینترنت به هم متصل شویم ، به ندرت در مورد DeFi آگاهی عمومی داریم.

افراد زیادی از DeFi اطلاع ندارند و این می تواند بر میزان استفاده از آن تأثیر بگذارد. در حقیقت ، افراد بسیار کمی هستند که از رمزنگاری اطلاع داشته باشند. رمزنگاری در طی افزایش قیمت بیت کوین محبوبیت خود را به دست آورد و هنوز هم در نزدیکی “اینترنت” یا سایر فن آوری های معروف تر وجود ندارد.

حتی اگر بلاکچین های عمومی از نظر فنی قادر به پذیرش هر یک از ما در خارج از کشور باشند ، اما فاقد پهنای باند برای کار موثر است. در مقایسه ، ویزا می تواند تعداد زیادی تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

این محدودیت باعث موفقیت چندانی در بیت کوین نیست. در حقیقت ، سایر راه حل های بلاکچین نسل دوم ، از جمله Ethereum ، فاقد پهنای باند هستند تا باعث جذابیت بیشتر در دنیای واقعی شود. در حال حاضر ، محققان بلاکچین سخت تلاش می کنند تا این فناوری را مقیاس پذیرتر کنند.

یکی دیگر از بزرگترین نگرانی های DeFi ارتباط آن با ارزهای رمزپایه است. بلاکچین یک شبکه ایده آل برای انتقال دارایی های دیجیتال است.

سکه های ثابت جواب می دهند اما نمی توانند برای هر معامله موجود استفاده شوند. این جایی است که ارزهای رمزپایه وارد می شوند. اما ماهیت نوسان ارزهای رمزپایه این چیزی است که باعث می شود این یک راه حل ایده آل برای دنیای واقعی نباشد.

Libra ، سکه پایداری که اخیراً منتشر شد ، هم استقبال مثبت و هم منفی را تجربه کرده است. به طور کلی ، استقبال مثبتی از آن صورت نگرفت و بسیاری از م institutionsسسات از همکاری در پروژه Libra منصرف شدند.

آیا می خواهید در مورد خطرات بیشتر در DeFi اطلاعات کسب کنید؟ راهنمای ما در مورد خطرات موجود در DeFi و نحوه مدیریت آنها را در حال حاضر بررسی کنید!

چرا مالی غیرمتمرکز بسیار مشهور است?

حتما از خود می پرسید که چرا امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi در بین موسسات مالی بسیار محبوب است؟ خوب ، همانطور که می بینید مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال ، در دراز مدت امنیت و شفافیت بیشتری را به شما ارائه می دهد.

جدای از کارهای پذیرش ، DeFi همچنین باید مطمئن شود که از یک چارچوب نظارتی مناسب برخوردار است. همانطور که در بلاکچین عمومی وجود دارد ، ضروری است مقررات را به فضا وارد کنید.

در حال حاضر ، چندین سازمان DeFi وجود دارد که روی راه حل های خود کار می کنند. راه حل های آنها مستقل هستند و از این رو هیچ راهنمایی را دنبال نمی کنند.

این یک بازار پراکنده ایجاد می کند که ساخت آن در آینده نزدیک دشوار خواهد بود. با بیشتر و بیشتر سیستم عامل های DeFi ، ما می توانیم هیچ یک از آنها موفق نباشیم ، اتلاف وقت ، پول و همچنین به خطر انداختن ایده.

همچنین برخی کشورها هستند که رمزنگاری ها را ممنوع یا آنها را بسیار سخت تنظیم می کنند تا استفاده از آنها سخت شود.

راه حل این است که یک سازمان نظارتی منبع باز داشته باشید که بتواند برای گردهم آوردن پروژه ها با هم همکاری کند. با این کار می توانیم اطمینان حاصل کنیم که DeFi می تواند در مسیر درست رشد کند.

بیشتر بخوانید: مالی غیرمتمرکز چگونه کار می کند?

افزایش محبوبیت

قدمت بلاکچین بیش از یک دهه است. با این حال ، ما محبوبیت DeFi را تا سال 2019 نمی دیدیم. این به این دلیل است که بیشتر جهان از طریق اینترنت متصل نبودند.

در آن زمان ، بودجه غیرمتمرکز منطقی نبود زیرا برای اتصال به اینترنت نیاز داشت.

من فکر می کنم DeFi تا سال 2025 به جریان اصلی تبدیل خواهد شد. اینترنت به سرعت در حال رشد است و مقرون به صرفه تر از همیشه می شود. هند ، یكی از كشورهای جهان سوم ، در زمینه تلفن همراه و اتصال به اینترنت نیز رشد چشمگیری داشته است.

به هر حال ، اگر می خواهید ، می توانید از این راهنما به عنوان pdf مالی غیرمتمرکز برای مطالب یادگیری پروژه بلاکچین خود استفاده کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

نتیجه گیری: آینده مالی غیرمتمرکز

در حال حاضر ، آینده مالی غیرمتمرکز کاملاً روشن به نظر می رسد. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها به دنبال دارایی غیرمتمرکز به عنوان جایگزینی برای برنامه های سنتی هستند. همچنین ، بسیاری از شرکت ها قبلاً اقدامات لازم را برای اجرای پروژه های مالی غیرمتمرکز برداشته اند.

بنابراین ، به نظر می رسد که فرزندخواندگی همچنان رو به افزایش است. بنابراین ، اگر در یک موسسه مالی یا شرکتی مشابه هستید که با امور مالی سروکار دارد ، قطعاً باید نگاهی به DeFi بیندازید. از آنجا که اکنون یک ستاره در حال ظهور است ، نباید فرصت بهره مندی از آن را از دست بدهید.

برای تازه کارانی که خارج از کشور هستند ، و حتی بیشتر می خواهند به موضوع دسترسی پیدا کنند ، توصیه می کنیم با دوره مقدمه ای در DeFi شروع به کار کنید. چرا اکنون پروسه فرزندخواندگی را شروع نمی کنیم?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector