Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای هویت دیجیتال: موارد استفاده در دنیای واقعی

در این صفحه موارد زیر را پوشش می دهیم:

 

هویت امروز چگونه کار می کند?

برای شرکتها

شرکت ها معمولاً اطلاعات حساس درباره کاربران خود را جمع آوری می کنند و آنها را در کنار داده های معمول کسب و کار با حساسیت کمتری ذخیره می کنند. این امر با افزایش مقررات مربوط به حریم خصوصی کاربر مانند GDPR و تمرکز صنعت به سمت مسئولیت فناوری اطلاعات شرکت ها ، خطرات تجاری جدیدی ایجاد می کند. هنگامی که این داده ها به خزانه های داده بسته تحمیل می شوند ، در هدایت پیشرفت های محصول و دستیابی به درک واقعی مشتری از کاربرد کمتری برخوردار می شوند. تنها پس از دریافت جریمه های کلان یا توسعه قابلیت های IT قوی تر ، بسیاری از شرکت ها برای دستیابی به تعادل مناسب بین امنیت داده ها و نیازهای تجاری ، پروژه های گران و پرخطر را دنبال می کنند.

برای دستگاههای اینترنت اشیا

در مورد وجود دارد 7 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت. پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2020 به 10 میلیارد و تا سال 2025 به 22 میلیارد افزایش یابد. در یک صنعت هنوز در حال رشد ، اکثر فناوری های اینترنت اشیا از ویژگی های مناسب مدیریت هویت و دسترسی برخوردار نیستند ، بی شباهت به اینترنت اولیه که فقط از م institutionsسسات معتبر تشکیل شده بود. دستگاه ها و اشیا internet اینترنت اشیا Int به هم پیوسته (IoT) باید حسگرها ، مانیتورها و دستگاه ها را شناسایی کرده و دسترسی به داده های حساس و غیر حساس را به روشی ایمن مدیریت کنند. فروشندگان برجسته IT شروع به ارائه سیستم های مدیریت اینترنت اشیا برای رفع این خلا خدمات کرده اند. به عنوان مثال ، برخلاف تنها ده ها یا صدها سرور سنتی و دستگاه های کاربر ، داشتن ده ها هزار دستگاه اینترنت اشیا for غیر معمول نیست. عدم تطابق استانداردها در دستگاه ها یک بیماری مشترک با چنین حجمی است. امنیت به طور مکرر پس از اجرای مالیات از قابلیت های مدیریت ساده در مقیاس ، که با هک IoT در مقیاس بزرگ که به عنوان یک موضوع مرسوم در کنفرانس های امنیتی برتر IT ظاهر می شود ، مورد پس زمینه ای باقی می ماند.. 

برای افراد

هویت یک جامعه و اقتصاد کارا است. داشتن روشی مناسب برای شناسایی خود و دارایی های خود ما را قادر می سازد جوامع پر رونق و بازارهای جهانی ایجاد کنیم. در ابتدایی ترین سطح ، هویت مجموعه ادعاهایی درباره یک شخص ، مکان یا چیز است. برای افراد ، این معمولاً شامل نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، ملیت و نوعی شناسه ملی مانند شماره گذرنامه ، شماره تأمین اجتماعی (SSN) ، گواهینامه رانندگی و غیره است. این نقاط داده توسط نهادهای متمرکز صادر می شود (دولت ها) و در پایگاه های داده متمرکز (سرورهای دولت مرکزی) ذخیره می شوند. 

اشکال فیزیکی شناسایی به دلایل مختلف به طور گسترده در دسترس هر انسانی نیست. تقریباً 1.1 میلیارد نفر در سراسر جهان راهی برای ادعای مالکیت بر هویت آنها ندارید. این باعث می شود که یک هفتم جمعیت جهان در یک کشور آسیب پذیر قرار داشته باشند – نتوانند در انتخابات رأی دهند ، مالکیت املاک ، افتتاح حساب بانکی یا یافتن شغل باشند. عدم توانایی در دستیابی به اسناد شناسایی ، دسترسی فرد به سیستم مالی را به خطر می اندازد و به نوبه خود آزادی وی را محدود می کند.

شهروندان با اشکال رسمی شناسایی به طور کامل از مالکیت و کنترل کامل هویت خود محروم هستند. آنها یک تجربه شناسایی آنلاین پراکنده دارند و ندانسته ارزش تولید شده خود را از دست می دهند. شرکتهایی که اطلاعات خود را در اختیار دارند مورد هک مکرر قرار می گیرند ، که این امر یک کاربر را برای یک عمر تخریب کلاهبرداری مجبور می کند. به محض صدور و گم شدن شماره تأمین اجتماعی ، متوسل به رجوع نمی شود.

 

چرا ما برای هویت به Blockchain نیاز داریم?

سیستم های مدیریت هویت بلاکچین را می توان برای ریشه کن کردن مسائل هویتی فعلی مانند 

 • عدم دسترسی
 • عدم امنیت داده ها
 • هویت های متقلبانه
عدم دسترسی

تقریباً 1.1 میلیارد نفر در سراسر جهان هیچ مدرکی برای هویت ندارند, و 45٪ از افراد بدون هویت در 20٪ فقیرترین سیاره قرار دارند. فرآیندهای دست و پاگیر شناسایی مدارک شناسایی ، هزینه ها ، عدم دسترسی و کمبود دانش ساده در مورد هویت شخصی ، سد راه اصلی است که بیش از یک میلیارد نفر را از سیستم های شناسایی سنتی دور نگه می دارد. بدون داشتن هویت جسمی ، نمی توان در مدرسه ثبت نام کرد ، برای کار درخواست داد ، گذرنامه گرفت یا به بسیاری از خدمات دولتی دسترسی پیدا کرد. داشتن هویت برای دستیابی به سیستم مالی موجود بسیار مهم است. برعکس ، 60 درصد از 2.7 میلیارد انسان بدون بانک در حال حاضر تلفن همراه دارند ، که این راه را برای راه حل های شناسایی تلفن همراه مبتنی بر بلاکچین فراهم می کند که با نیازهای شهروندان آسیب پذیر بهتر مطابقت داشته باشد. 


عدم امنیت داده ها

در حال حاضر ، ما با ارزش ترین اطلاعات شناسایی خود را در پایگاه داده های دولت متمرکز پشتیبانی می کنیم که توسط نرم افزار قدیمی پشتیبانی می شوند و دارای چندین نقطه خرابی هستند. سیستم های بزرگ و متمرکز حاوی اطلاعات قابل شناسایی شخصی (PII) از میلیون ها حساب کاربری فوق العاده برای هکرها جذاب هستند. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که اطلاعات قابل شناسایی شخصی ترین هدف برای تخلف است که 97٪ از کل تخلفات در سال 2018 را تشکیل می دهد. با وجود قوانین نظارتی و تلاش های شرکت برای افزایش امنیت سایبری ، 2.8 میلیارد سوابق داده های مصرف کننده با هزینه تخمینی بیش از 654 میلیارد دلار در سال 2018 در معرض دید قرار گرفت. 

هویت های متقلبانه

علاوه بر این ، تجربه چشم انداز هویت دیجیتال کاربر به طور استثنایی پراکنده است. کاربران هویت های مختلف مرتبط با نام کاربری خود را در وب سایت های مختلف دستکاری می کنند. هیچ روش استانداردی برای استفاده از داده های تولید شده توسط یک سیستم عامل در سیستم عامل دیگر وجود ندارد. علاوه بر این ، ارتباط ضعیف بین هویت های دیجیتالی و آفلاین ایجاد هویت های جعلی را نسبتاً آسان می کند. هویت های جعلی زمینه مناسبی را برای پدیده های فعل و انفعالات تقلبی ایجاد می کند ، که می تواند در ارتکاب کلاهبرداری کمک کرده و منجر به افزایش تورم و از دست رفتن درآمد شود. در جامعه ، این آسیب پذیری ایجاد و انتشار شرورهایی مانند “اخبار جعلی” را که تهدیدی بالقوه برای دموکراسی است ، تسهیل می کند.

با توجه به پیچیدگی روزافزون تلفن های هوشمند ، پیشرفت رمزنگاری و ظهور فناوری بلاکچین ، ما ابزارهایی برای ساخت سیستم های جدید مدیریت هویت داریم. چارچوب های هویت دیجیتال مبتنی بر مفهوم شناسه های غیرمتمرکز (DIDs) – به طور بالقوه شامل زیرمجموعه جدیدی از هویت های غیرمتمرکز شناخته شده به عنوان هویت خودمختار (SSI). 

وبینار On-Demand

مدیریت هویت برای دولت و بنگاه های اقتصادی

امنیت و هویت برای شرکت های بزرگ و سیستم های دولتی موضوعات پیچیده و در حال تکامل است. راه حل های مبتنی بر بلاکچین ابزار استثنایی در حل مسائل هویت و سیستم های دیجیتالی ارائه می دهند. این وبینار با عنوان مدیریت اعتبار برای دولت و بنگاه – مروری کلی در مورد سطح بالایی از مدیریت هویت امروز ، نحوه رسیدن به اینجا و چگونگی انتقال به مرحله بعدی و فراتر از آن ارائه می دهد در حالی که مطمئن می شویم از معماری و زیرساخت های موجود استفاده می کنیم.

الان ببینمدیریت هویت برای دولت و بنگاه های اقتصادی

چگونه هویت های دیجیتال غیرمتمرکز بر روی Ethereum کار می کنند?

فناوری Blockchain به کاربران امکان می دهد تا از طریق ترکیبی از م followingلفه های زیر ، هویت دیجیتالی ایجاد و مدیریت کنند:

 • شناسه های غیرمتمرکز
 • مدیریت هویت
 • رمزگذاری جاسازی شده
هویت دیجیتال چیست?

یک هویت دیجیتالی به طور ارگانیک ناشی از استفاده از اطلاعات شخصی در وب و از داده های سایه ایجاد شده توسط اقدامات آنلاین فرد است. یک هویت دیجیتال ممکن است یک نمایه نام مستعار باشد که به آدرس IP دستگاه مرتبط است ، به عنوان مثال ، یک شناسه منحصر به فرد ایجاد شده به طور تصادفی. نقاط داده ای که می توانند به شکل گیری یک هویت دیجیتالی کمک کنند شامل نام های کاربری و رمزهای عبور ، شماره گواهینامه رانندگی ، سابقه خرید آنلاین ، تاریخ تولد ، فعالیت های جستجوی آنلاین ، سابقه پزشکی و غیره است. بیومتریک ، رفتاری ، بیوگرافی روش هایی هستند که هویت فرد را تشکیل می دهند.

هویت دیجیتال چگونه ایجاد می شود?

در یک مثال ، کاربران برای ایجاد و ثبت یک DID در یک بستر هویت و داده های خود-مستقل ثبت نام می کنند. در طی این فرآیند ، کاربر یک جفت کلید خصوصی و عمومی ایجاد می کند. کلیدهای عمومی مرتبط با DID در صورت خراب شدن کلیدها یا چرخش آنها به دلایل امنیتی ، می توانند بصورت زنجیره ای ذخیره شوند. داده های اضافی مرتبط با DID مانند گواهی نامه ها می توانند به صورت زنجیره ای لنگر انداخته شوند ، اما داده های کامل خود نباید برای حفظ مقیاس پذیری و انطباق با مقررات حریم خصوصی بر روی زنجیره ذخیره شوند..

شناسه غیرمتمرکز چیست?

شناسه غیرمتمرکز (DID) یک شناسه شبه ناشناس برای یک شخص ، شرکت ، شی و غیره است. هر DID توسط یک کلید خصوصی امن می شود. فقط مالک کلید خصوصی می تواند ثابت کند که مالکیت یا کنترل هویت آنها را دارد. یک نفر می تواند DID های زیادی داشته باشد ، که این امر میزان ردیابی آنها را از طریق فعالیت های متعدد زندگی خود محدود می کند. به عنوان مثال ، یک شخص می تواند یک DID مرتبط با سیستم عامل بازی داشته باشد ، و دیگری کاملاً جداگانه مرتبط با سیستم گزارش اعتبار خود باشد. 

هر DID غالباً با مجموعه ای از تأییدیه ها (اعتبار قابل تأیید) صادر شده توسط سایر DID ها همراه است که ویژگی های خاص آن DID را تأیید می کند (به عنوان مثال ، مکان ، سن ، مدارک تحصیلی ، فیش حقوقی). این گواهینامه ها توسط صادرکنندگان آنها به صورت رمزنگاری شده امضا شده است ، که به صاحبان DID اجازه می دهد تا این اعتبارنامه ها را به جای اعتماد به یک ارائه دهنده پروفایل تنها ذخیره کنند (به عنوان مثال Google ، Facebook). علاوه بر این ، داده های غیر تأیید شده مانند سابقه مرور یا پست های رسانه های اجتماعی نیز بسته به زمینه و کاربرد مورد نظر توسط مالک یا کنترل کننده های داده می توانند به DID مرتبط شوند.. 

چگونه هویت غیرمتمرکز تأمین می شود?

یکی از عناصر اصلی تأمین هویت غیرمتمرکز رمزنگاری است. در رمزنگاری ، کلیدهای خصوصی فقط توسط مالک شناخته می شوند ، در حالی که کلیدهای عمومی به طور گسترده منتشر می شوند. این جفت سازی دو عملکرد را انجام می دهد. اولین مورد احراز هویت است ، جایی که کلید عمومی تأیید می کند که یک دارنده کلید خصوصی جفت شده پیام را ارسال کرده است. مورد دوم رمزگذاری است ، جایی که فقط دارنده کلید خصوصی جفت شده می تواند پیام رمزگذاری شده با کلید عمومی را رمزگشایی کند.

چگونه از هویت های غیرمتمرکز استفاده می شود?

هنگامی که با یک هویت غیرمتمرکز جفت شد ، کاربران می توانند شناسه تأیید شده را در قالب کد QR برای اثبات هویت خود و دسترسی به خدمات خاص ارائه دهند. ارائه دهنده خدمات با تأیید اثبات کنترل یا مالکیت گواهی ارائه شده ، هویت را تأیید می کند – گواهی با DID مرتبط بوده و کاربر با کلید خصوصی متعلق به آن DID ، ارائه را امضا می کند. در صورت مطابقت ، دسترسی مجاز است.

مطالعه موردی دولت و هویت

Zug Digital ID: معرفی هویت مدنی در بلاکچین

Blockchain برای دولت. Zug ID ابتکاری است که توسط دولت Zug آغاز شده و به هر یک از شهروندان خود یک هویت دیجیتالی ، غیر متمرکز و حاکمیت اعطا می کند. این هویت شهروندان را قادر می سازد تا در فعالیت های مربوط به دولت مانند تأیید شدن توسط مقامات شهری ، رأی دادن و دسترسی به خدمات دولتی شرکت کنند.. 

Zug Digital ID معرفی هویت مدنی در بلاکچین

موارد استفاده از بلاکچین در مدیریت هویت چیست؟?

از شناسایی غیرمتمرکز و دیجیتالی می توان به طرق مختلفی استفاده کرد. در اینجا برخی از موارد استفاده برتر است که ConsenSys شناسایی کرده است:

 • هویت مستقل خود
 • درآمدزایی از داده ها
 • قابلیت حمل اطلاعات
هویت خودمختار چیست?

هویت خود حاکم (SSI) مفهومی است که افراد و مشاغل می توانند داده های هویت خود را بر روی دستگاه های خود ذخیره کنند. انتخاب اینکه کدام یک از اطلاعات را بدون اعتبار به مخزن مرکزی داده های هویت برای اعتبار سنج ها به اشتراک بگذارید. این هویت ها می توانند مستقل از دولت های ملی ، شرکت ها یا سازمان های جهانی ایجاد شوند. 

محصول ویژه

MetaMask

هویت Ethereum در مرورگر شما. MetaMask به کاربران این امکان را می دهد تا dapps Ethereum را با یک طاق هویت امن در مرورگر خود اجرا کنند. این یک رابط کاربری برای مدیریت هویت در سایت های مختلف و ثبت معاملات بلاکچین فراهم می کند ، و باعث می شود برنامه های Ethereum برای همه قابل دسترسی تر و استفاده آسان تر باشد.

MetaMask

درآمدزایی از داده چیست?

وقتی دنیا شروع به بررسی اینکه چه کسی داده های تولید شده توسط کاربر را دارد و باید از آن سود ببرد ، هویت های حاکم بر خود مبتنی بر بلاکچین و مدل های غیرمتمرکز به کاربران امکان کنترل می دهد و راهی برای کسب درآمد از داده ها می گیرد. 

کسب درآمد از داده ها به استفاده از داده های شخصی برای منافع اقتصادی قابل اندازه گیری اشاره دارد. داده ها به خودی خود دارای ارزش هستند ، اما بینش های بدست آمده از داده های قابل شناسایی شخصی ، به طور قابل ملاحظه ای ارزش داده های اساسی را افزایش می دهد. هر روز 4/39 میلیارد کاربر اینترنت داده های کوینتیلیون بیتی ایجاد می کند. پیش بینی می شود بیش از 60 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2022 دیجیتالی شود, به معنای افزایش ارزش داده های شخصی. 

در حال حاضر ، داده های آنلاین که ما تولید می کنیم ، نامشهود ، نامرئی و پیچیده هستند. اسناد در فرآیندهای مالکیت بسیار مهم است و SSI امکان نسبت دادن داده های آنلاین شما به DID شما را فراهم می کند. از آنجا ، افراد می توانند از داده های شخصی خود کسب درآمد کنند ، به عنوان مثال ، آنها را در الگوریتم های آموزش هوش مصنوعی اجاره می کنند یا انتخاب می کنند اطلاعات خود را به تبلیغ دهندگان بفروشند. همچنین کاربران می توانند داده های خود را از شرکت ها یا دولت ها مخفی نگه داشته و از آنها محافظت کنند.

قابلیت حمل داده چیست?

ماده 20 آیین نامه عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (EU GDPR) حق حمل اطلاعات را به کاربران اعطا می کند ، که این مربوط به حق موضوع داده است که داده های شخصی خود را مستقیماً از یک کنترل کننده به کنترل کننده دیگر انتقال دهد ، در صورت امکان فنی. این حق توانایی افزایش تجربه کاربر ، کاهش نیاز به احراز هویت آنها را از طریق سرویس ها و سیستم عامل های مختلف دارد. با استفاده از DID و مدارک قابل تأیید ، امکان انتقال هویت هایی که در یک سیستم هدف لنگر انداخته اند با سهولت وجود دارد. قابلیت جابجایی داده ها اصطکاک را برای کاربر کاهش می دهد ، در حالی که روند ثبت نام را ساده می کند که پذیرش کاربر را افزایش می دهد. قابلیت حمل اطلاعات DID همچنین امکان استفاده مجدد از اطلاعات را فراهم می کند ، جایی که کاربر می تواند به سرعت خود را تأیید کند در حالی که نیازهای قانونی مشتری خود را (KYC) می داند. این امر به ویژه برای کاهش زمان استفاده از مشتری که از نرخ ترک تحصیل و کاهش هزینه ها در بخش مالی جلوگیری می کند ، با صرف نظر از روند تأیید هویت دست و پا گیر که معمولاً اسناد زیادی باید تهیه و بررسی شود ، بسیار مفید است. “

چگونه بلاکچین باعث افزایش مشارکت اقتصادی می شود?

شناسه دیجیتال است انتظار می رود که به رشد اقتصادی کمک زیادی کند طی 10 سال آینده در سراسر جهان فراگیر تلقی می شود ، زیرا از مزایای عمده افراد در عین تحریک فعالیت اقتصادی برای بازار جهانی است. مثلا, مطالعه مک کینزی نشان می دهد که دستیابی به جمعیت بدون بانک در آسه آن می تواند کمک اقتصادی منطقه را از 17 میلیارد دلار به 52 میلیارد دلار تا سال 2030 افزایش دهد. 

علاوه بر این ، گزارش شده است ارزش منسوب به هویت های دیجیتالی سالانه 22 درصد افزایش می یابد, با سود اقتصادی نزدیک به 330 میلیارد یورو برای مشاغل و دولت های اروپایی تا سال 2020 و تقریباً دو برابر ارزش برای مصرف کنندگان – 670 میلیارد یورو. مدل های هویت غیرمتمرکز به کاربران این فرصت را می دهد تا این مقدار را باز کنند ، که به نوبه خود باعث رشد اقتصاد جهانی خواهد شد. 

 

مزایای هویت غیرمتمرکز چیست?

مقرراتی مانند مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (EU GDPR) استانداردهای هویت را تقویت می کنند که نیاز به راه حل های مدرن هویت دارند. دولت ها به دنبال فناوری دفتر توزیع شده هستند تا هویت خود را به افراد ناشناس بدهند و از اطلاعات شخصی شهروند محافظت کنند. 

فناوری Blockchain مزایای زیر را ارائه می دهد:

 • زیرساخت های کلید عمومی غیرمتمرکز (DPKI)
 • ذخیره سازی غیر متمرکز
 • قابلیت کنترل و کنترل
زیرساخت های کلید عمومی غیرمتمرکز (DPKI)

DPKI هسته اصلی هویت غیرمتمرکز است. بلاکچین با ایجاد یک رسانه معتبر ضد دستکاری و توزیع کلیدهای تأیید نامتقارن و رمزگذاری دارندگان هویت ، DPKI را قادر می سازد. PKI غیرمتمرکز (DPKI) همه را قادر می سازد تا کلیدهای رمزنگاری را در Blockchain به شیوه ای ضد دستکاری و ترتیب زمانی ایجاد یا لنگر بگذارند. این کلیدها برای تأیید امضای دیجیتال یا رمزگذاری داده ها برای دارنده هویت مربوطه به دیگران استفاده می شود. قبل از DPKI ، همه مجبور بودند گواهینامه های دیجیتالی را از مراجع رسمی صدور گواهینامه (CA) خریداری یا دریافت کنند. به لطف فناوری Blockchain ، دیگر نیازی به CA متمرکز نیست. به نوبه خود ، DPKI فعال کننده بسیاری از موارد استفاده ، یعنی اعتبارنامه های قابل تأیید (VC) است. امروزه بسیاری از افراد از اصطلاحات قابل تأیید (VC) برای اشاره به اعتبار دیجیتال استفاده می کنند که دارای چنین اثبات رمزنگاری است..

ذخیره سازی غیر متمرکز

هویت هایی که در بلاکچین ها لنگر انداخته اند ذاتاً ایمن تر از هویت های ذخیره شده در سرورهای متمرکز هستند. با استفاده از بلاکچین امن رمزنگاری شده Ethereum ، در ترکیب با سیستم های ذخیره سازی داده توزیع شده مانند InterPlanetary FileSystem (IPFS) یا OrbitDB ، می توان سیستم های ذخیره سازی متمرکز داده موجود را متوقف کرد در حالی که هنوز اعتماد و یکپارچگی داده ها حفظ می شود. راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز ، که از نظر طراحی ضد دستکاری هستند ، توانایی یک نهاد را برای دستیابی به اطلاعات غیرمجاز به منظور بهره برداری یا کسب درآمد از اطلاعات محرمانه فرد کاهش می دهند..

ذخیره سازی غیرمتمرکز یکی از م componentsلفه های اصلی مدیریت ایمن داده های هویت است. در یک چارچوب غیرمتمرکز ، اطلاعات کاربری معمولاً مستقیماً در دستگاه کاربر ذخیره می شود (به عنوان مثال ، تلفن هوشمند ، لپ تاپ) یا توسط فروشگاه های خصوصی نگهداری می شود. 

از این فروشگاه های هویت خصوصی به عنوان مراکز هویتی مانند uPort’s TrustGraph یا 3Box یاد می شود. وقتی فقط تحت کنترل کاربر باشد ، هویت بر خود حاکم تلقی می شود. این ، به نوبه خود ، به این معنی است که کاربر می تواند بدون نگرانی در مورد لغو دسترسی ، به طور کامل دسترسی به داده ها را کنترل کند. داده های تحت کنترل کاربر ، قابلیت همکاری بیشتر اطلاعات را فراهم می کند و به کاربر اجازه می دهد داده ها را در چندین سیستم عامل به کار گیرد ، از اطلاعات برای اهداف مختلف استفاده کند و از قفل شدن کاربر در یک سیستم عامل محافظت کند.

قابلیت کنترل و کنترل

در سیستم های هویت متمرکز ، نهاد ارائه دهنده هویت معمولاً مسئول امنیت داده های هویت است. در یک چارچوب هویت غیرمتمرکز ، امنیت به عهده کاربر است ، که ممکن است تصمیم بگیرد اقدامات امنیتی خود را انجام دهد یا کار را به برخی از خدمات مانند طاق بانک دیجیتال یا برنامه مدیریت رمز عبور مانند برنامه واگذار کند. علاوه بر این ، راه حل های هویت غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین ، هکرها را مجبور به حمله به فروشگاه های داده فردی می کند ، که هزینه بر است و به طور کلی سودآور نیست. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector