Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

یک سال بررسی: نکات برجسته ConsumSys

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogQuorum

یک سال بررسی: نکات برجسته ConsumSys

توسط ConsenSys 17 دسامبر 2020 ارسال شده در 17 دسامبر 2020

Screen Shot 2020 12 16 ساعت 3 25 00 بعد از ظهر

به روزرسانی ها ، تغییرات و بهبودهای Hyperledger Besu و GoQuorum در سال 2020.

به جرات می توان گفت که امسال چیزی غیر عادی بوده است. خوشبختانه ، کار تیم ConsenSys Quorum حتی با وجود چالش های سال 2020 استثنایی بوده است. امروز ما موفقیت های خود را در طول یک سال گذشته برجسته کرده ایم. 

Screen Shot 2020 12 16 ساعت 3 25 00 بعد از ظهرپشته ConsenSys Quorum – دسامبر سال 2020

پشته ConsenSys Quorum به کاربر نهایی ویژگی های مفیدی از جمله را می دهد 

  • اجازه فهرست کردن گره 
  • حساب اجازه فهرست
  • اجازه دادن به API ها
  • معاملات خصوصی
  • گروه های حفظ حریم خصوصی
  • نظارت بر
  • جریان رویداد
  • پلاگین ها و API های پلاگین

چطور شد ما به این نقطه رسیدیم؟ در سراسر سال 2020 ، ما محصولات جدیدی را عرضه کردیم ، جامعه خود را رشد دادیم و به رهبری فکری در فضای بلاکچین سازمانی کمک کردیم. در اینجا مهمترین نقاط عطف ما در سال و چگونگی بهبود تجربه کاربران ما ذکر شده است.

Screen Shot 2020 12 16 در 4 27 55 PM

فوریه 2020

افزونه Remix GoQuorum رابط کاربر خصوصی تراکنش را در قالب Remix امکان پذیر می کند

Remix یک محیط توسعه در مرورگر برای ایجاد قراردادهای هوشمند است. با افزونه Remix GoQuorum می توانید قراردادهای هوشمند را با شخصی سازی بیشتری مانند نمای privateFor از گره های خود تنظیم کنید. این پلاگین یک کادر تأیید تراکنش خصوصی مشخص برای پاک کردن رابط کاربری و مطابقت با حالت های خصوصی خصوصی مختلف اضافه می کند.


میخواهی امتحانش کنی? به ریمیکس بروید و پلاگین “Quorum Network” را از لیست افزونه ها فعال کنید.

یادداشتهای انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا.

تیم های هکاتون بuild در GoQuorum در ETHDenver! 

یک ایمیل مجاز در Ethereum, یک زنجیره تأمین پزشکی امن و بستری برای حمایت مالی خصوصی از روزنامه نگاری تحقیقی – همه در GoQuorum ساخته شده است. 

مارس 2020 

Hyperledger Besu “وضعیت فعال” را بدست می آورد ، کیفیت توسعه پروژه و جامعه را به توسعه دهندگان و همکاران نشان می دهد.

در مارس 2020, کمیته راهبری فنی Hyperledger به تصویب وضعیت فعال Hyperledger Besu رأی داد, تبدیل Besu به پنجمین پروژه دستیابی به این نقطه عطف. وضعیت فعال نشان می دهد که Besu از همه موارد برخوردار است معیارهای خروج جوجه کشی, از جمله الزامات قانونی ، اسناد با کیفیت بالا ، استفاده مداوم از ابزار و تنوع الزامات جامعه. هر یک از این الزامات نشان می دهد که یک پروژه فضایی امن ، پذیرای و پر جنب و جوش برای عضویت و کمک اعضای جامعه است. 

GoQuorum v2.5.0 پشتیبانی پلاگین اضافه شده است

این به روزرسانی به جامعه امکان داد تا مشتری GoQuorum را با پیاده سازی های ابتکاری خود از اجزای قابل جابجایی پشتیبانی شده ، بهبود بخشد. این ویژگی های جدید ویژه GoQuorum را از هسته اصلی جدا کرد. تیم های اصلی توسعه فرآیند ساده ای برای ادغام تغییرات بالادستی هسته اصلی دارند ، به آنها امکان می دهد زمان بیشتری را صرف ساختن ویژگی های مورد نیاز خود کنند.

اسناد را در اینجا مشاهده کنید.

Cakeshop v0.11.0 صفحه مدیریت گره ، پیشرفت های حریم خصوصی و بهبود UI را معرفی می کند.

پیشرفت ها شامل تب Node Manager ، ویجتی برای فراخوانی روش ها از برگه Contracts ، رابط کاربری بهتر برای کلیدهای عمومی از پیش جمع شده از Tessara و افزایش حریم خصوصی بود..

یادداشتهای انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا.

آوریل 2020

جادوگر حد نصاب منتشر شده: ابزاری با خط فرمان که به کاربران امکان می دهد در کمتر از 2 دقیقه شبکه توسعه GoQuorum را بر روی دستگاه محلی خود راه اندازی کنند..

با Quorum Wizard ، توسعه دهندگان می توانند یک شبکه محلی GoQuorum ایجاد کنند تا با اسکریپت های docker-compose یا bash قابل اجرا باشد. یک شبکه ساده ایجاد کنید که در آن تعداد گره ها ، کدام حالت اجماع و کدام یک از اجزا را انتخاب کنید (GoQuorum ، Tessera ، Cakeshop). هنگامی که استقرار انتخابی خود را اجرا کردید ، یک شبکه کاملاً سفارشی با کلیدهای تولید شده ، درگاه های سفارشی و موارد دیگر ایجاد خواهید کرد.

مشاهده اسناد اینجا.

Hyperledger Besu Fast Sync منتشر شد ، یک روش سریعتر برای یک گره برای پیوستن به Mainnet

همگام سازی سریع به مشتری Hyperledger Besu شما اجازه می دهد بدون نیاز به همگام سازی کامل با شبکه اصلی Ethereum همگام سازی شود. همگام سازی سریع اجازه می دهد تا کاربر بدون نیاز به انجام یک همگام سازی کامل آنلاین ، و در یک تاریخ بعد کاربر می تواند وضعیت جهانی را تأیید کند. همگام سازی سریع در یک گره خود میزبان یا هر ارائه دهنده ابری که گره شما را میزبانی می کند ، کار می کند.

Hyperledger Besu 1.4 معرفی ویژگی های معماری ، حریم خصوصی و شخصی سازی است 

معرفی چند اجاره ای به چندین شرکت کننده در یک شبکه خصوصی اجازه می دهد تا از همان گره Besu یا Orion استفاده کنند. این به سازمان اجازه می دهد هنگام راه اندازی شبکه خصوصی منابع زیرساختی را بهینه کند. گروه های حریم خصوصی اجازه می دهد تا گره هایی که مشتریان Hyperledger Besu را با یک گره Orion مرتبط اجرا می کنند ، معاملات خصوصی را بین یکدیگر ارسال کنند در حالی که اتصال به شبکه اصلی Ethereum (یا هر شبکه عمومی با سازوکار اجماع غیر نهایی) را حفظ می کنند. Transport Layer Security (TLS) پشتیبانی می کند ارتباط امن مشتری و سرور را فراهم می کند و امکان TLS بین Besu ، Orion ، EthSigner و dApps مستقر را فراهم می کند. افزونه های API به کاربران امکان گسترش Besu را با قرار دادن داده ها و خدمات در معرض کاربر نهایی می دهد و می تواند برای ایجاد یکپارچه سازی با برنامه های شخص ثالث مورد استفاده قرار گیرد.

مه 2020

GoQuorum v2.6.0 بهینه سازی عملکرد حساب ها و الگوهای دسترسی ذخیره سازی تری در سراسر بلوک ، بهینه سازی کدگذاری EVM و بهینه سازی فرآیند همگام سازی را به ارمغان می آورد

ما همچنین بهینه سازی استخر معاملات را برای کارایی بهتر اضافه کردیم و قابلیت جستجوی بومی GraphQL را برای س flexibleالات انعطاف پذیر راه اندازی کردیم.

Qubernetes v0.1.1 نیز منتشر شد و توانایی تولید منابع K8s ، تولید سیاست شبکه ، حاشیه نویسی اختیاری را اضافه کرد. & کلاس ذخیره سازی به PVC ، باعث می شود repo docker بصورت اختیاری قابل تنظیم باشد.

یادداشت های انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا (GoQuorum v2.6.0) و اینجا (Qubernetes v.0.1.1)

ژوئن 2020

ConsenSys برنامه مشارکت ConsenSys را راه اندازی کرد ، Hyperledger Besu و Orion در پیشنهادهای محصول آماده شریک هستند. 

برنامه Partner با مجوز دسترسی به آزمایش و استفاده از محصولات ما برای راه حل های خود ، به مجتمع های سیستم ، شرکت های مشاوره ای و فروشندگان مستقل نرم افزار اجازه می دهد تا از Hyperledger Besu و Orion (و اکنون کل پشته ConsenSys Quorum) استفاده کنند..

Qubernetes v0.1.2 و Quorum Wizard v1.1.0 ارائه پشتیبانی از GoQuorum 2.6.0 و افزایش سرعت و سهولت نصب و استقرار.

یادداشتهای انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا (Qubernetes v0.1.2) و اینجا (جادوگر Quorum v1.1.0)

جولای 2020

GoQuorum v2.7.0 امکان افزودن اعضای جدید به قراردادهای هوشمند خصوصی و ویژگی های مدیریت حساب و Tessera v.10.6 را ارائه می دهد.

ما پشتیبانی را برای افزودن اعضای جدید به قراردادهای هوشمند خصوصی ، مدیریت حساب از طریق HashiCorp Vault و JSON RPC API Oauth / مجوز اضافه کردیم. مدیریت حساب و API Oauth / authz از طریق افزونه های خارجی کار می کند که ما همچنین منبع آنها را با SDK مربوطه باز می کنیم.

ویژگی های Tessera از جمله حالت “bootstrap” ، پشتیبانی از نوع رمزگذار CUSTOM با Unbound’s UKC به عنوان اجرای آزمایشی و سایر اصلاحات جزئی. این امکان بهبود ورود به سیستم را فراهم می کند ، در هنگام به روزرسانی partyinfo همتا localhost با IP یا نام میزبان را می شناسد ، اجازه نمی دهد هیچ سرور Q2T برای پشتیبانی از راه اندازی گره راه انداز مشخص شود و موارد دیگر. 

مشاهده نسخه کامل اینجا (برای GoQuorom v2.7) و اینجا (برای Tessera v10.6)

Quorum Wizard v1.2.0 پشتیبانی از استقرار برای شبکه Quorum مبتنی بر Kubernetes

یادداشتهای انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا.

آگوست 2020

Hyperledger Besu 1.5 Release معرفی بهبود عملکردی است که تراکنش ها را در هر ثانیه افزایش می دهد (TPS)

تیم هایپرلجر Besu بهبود عملکرد را اعلام کرد در بسیاری از جبهه ها ، از جمله افزودن پشتیبانی از کتابخانه های رمزگذاری بومی برای تنظیم کد اجرای EVM ، آزمایش با JVM های مختلف و ایجاد زیرساخت های معیار قوی تر. این منجر به بهبود عملکرد در زمان همگام سازی ، تراکنش در ثانیه و درخواست در ثانیه می شود.

ConsenSys حد نصاب را کسب می کند

JP Morgan و ConsenSys اعلام کردند که پروژه منبع باز Quorum به عنوان بخشی از یک سرمایه گذاری استراتژیک توسط JPM توسط ConsenSys خریداری و مدیریت می شود. می توانید بیانیه مطبوعاتی کامل را در اینجا بخوانید و وبینار “معرفی حد نصاب ConsenSys” را مشاهده کنید. پیشنهاد پروتکل منبع آزاد ConsenSys با نام تجاری ConsenSys Quorum تغییر نام یافت. ConsenSys Quorum از چهار لایه پایگاه کد منبع باز تشکیل شده است: نرم افزار مشتری ، مدیریت معاملات خصوصی ، امضای تراکنش خارجی و ابزار اضافی.

در بالای لایه منبع آزاد ، توسعه دهندگان و مشاغل همچنین می توانند طیف وسیعی از ویژگی های کالای درجه یک را از طریق Codefi ، توسعه یافته توسط ConsenSys برای فعال کردن رمزگذاری و مدیریت دارایی ، پرداخت ها ، مدیریت اسناد ، بهینه سازی گردش کار ، انطباق با خطر و موارد دیگر استفاده کنند..

شروع سریع ConsenSys Quorum تجربه توسعه دهنده را بهبود می بخشد

به قسمت صفحه برنامه نویسان و کلیک بر روی دکمه “شروع” برای دیدن دستور npx برای نصب ConsenSys Quorum ، همراه با سیستم مورد نیاز ، پیوندهای اسناد و اطلاعات تماس ConsenSys Quorum.

شروع کار با وبینار Quorum (دموی شروع سریع)

با Quorum Now شروع کنید

نظارت بر بهبودها با انتشار Qubernetes v0.1.3 و Quorum Wizard v1.2.2  

Cakeshop را می توان در Qubernetes با Kubernetes مستقر کرد. علاوه بر این ، مجموعه سنجه های پرومئوس geth / حد نصاب اکنون می تواند فعال شود و یک نوشتار docker وجود دارد داشبورد گرافانا که می تواند به صورت اختیاری برای نظارت مستقر شود.

جادوگر حد نصاب معرفی شد Splunk با حد نصاب, برای نظارت بر تجزیه و تحلیل های زنجیره ای ، به عنوان یک ابزار شخص ثالث اختیاری. 

یادداشتهای انتشار کامل را مشاهده کنید اینجا (Qubernetes v0.1.3) و اینجا (Quorum Wizard v1.2.2)

اکتبر 2020

ConsenSys حد نصاب به تقویم تقویم منتقل شد 

همه پروژه های حد نصاب ConsenSys ، از جمله GoQuorum ، Hyperledger Besu ، Orion ، Tessera و EthSigner برای پیگیری نسخه تقویم از طرح نسخه اصلی دور شدند (کالور) این تیم تصمیم گرفت که به CalVer منتقل شود تا کاربران بتوانند جدیدترین نسخه های اصلی را آسان تر تشخیص دهند و مشخص کنند کدام نسخه از اجزای بسته Quorum به طور گسترده با یکدیگر آزمایش شده اند.. 

GoQuorum v20.10.0 ، Tessera v1.0.0 و v20.10.0 معرفی ویژگی های حفظ حریم خصوصی

ما یک پارامتر جدید “privacyFlag” به API های “sendTransaction” معرفی کردیم که به ما امکان می دهد حالت اجرای یک معامله خصوصی را تعریف کنیم. 

یادداشت های انتشار را مشاهده کنید اینجا (GoQuorum v.20.10.0)

Tessera اکنون از پیشرفت های رازداری پشتیبانی می کند ، به عنوان مثال حمایت از طرف مقابل و اعتبار دولتی خصوصی. این بهبودها همچنین شامل بهبود عملکرد در “فشار” معاملات همتا به همتا با موازی سازی و سایر اصلاحات جزئی هستند. همچنین موارد پشتیبانی حریم خصوصی برای پشتیبانی اعتبار سنجی خصوصی دولت (PSV) به Tessera انجام شده است اینجا.

یادداشت های انتشار را مشاهده کنید اینجا (Tessera v1.0.0) و اینجا (Tessera v20.10.0)

Qubernetes v0.2.0 ابزار خط فرمان اضافه شده است 

ابزار خط فرمان برای مقداردهی اولیه ، اصلاح و تعامل با شبکه.

نسخه های باینری موجود در نسخه: مک, لینوکس. یادداشت های انتشار را مشاهده کنید اینجا.

مشخصات نصاب و گزارش حد نصاب

Quorum Profiling مجموعه ای از ابزار است که با هدف اجرای تست های استرس در شبکه هایی که در Quorum اجرا می شوند و نظارت بر TPS و سایر پارامترهای معیار در سطح شبکه ساخته شده است.. 

گزارش حد نصاب به عنوان ابزاری که بلوک ها و معاملات را در یک شبکه GoQuorum نمایه سازی می کند و گزارشاتی را تولید می کند تا به کاربران بینش آنچه راجع به قرارداد آنها می دهد. 

اسناد را بخوانید اینجا (مشخصات نصاب) و اینجا (گزارش نصاب)

نوامبر 2020

ConsenSys Quorum’s First Bundled Release اجازه نصب سریعتر را می دهد

این بسته ها شامل باینری برای پروژه ها هستند تا توسعه دهندگان بتوانند پروژه ها را با هم جمع کنند و خیلی سریعتر برنامه های خود را بسازند. این به Quickstart اضافه می شود

GoQuorum Wizard 1.3.0 (جدیدترین) پشتیبانی از Quorum / Tessera 20.10.0 را اضافه می کند

ما پشتیبانی GoQuorum / Tessera 20.10.0 را اضافه کردیم ، که ویژگی های حفظ حریم خصوصی را افزایش می دهد هنگام استفاده از GoQuorum 20.10.0+ ، و ابزار گزارش GoQuorum (Beta) را به ابزارهای اختیاری برای استقرار در کنار شبکه اضافه می کند.

یادداشت های انتشار کامل و دستورالعمل های بروزرسانی را مشاهده کنید اینجا.

دسامبر 2020 – 2021+

پشتیبانی حد نصاب ConsenSys برای افراد و شرکت ها موجود است

فرم تماس با پشتیبانی و وب سایت ConsumSys Quorum Enterprise برای تماس با تیم برای اشتراک پشتیبانی تغییر یافته است.

درخواست پشتیبانی کنید

کار مداوم بر روی پیشنهاد بهبود Ethereum (EIP) 1559 ، به روزرسانی در سیاست پولی Ethereum که پیش بینی قیمت گاز را بهبود می بخشد

گرچه این ویژگی کامل نیست ، ما برای آماده سازی EIP-1559 زمان زیادی را صرف کار روی آن کرده ایم. به روزرسانی ها در ConsumSys Quorum Release 20.10.0 و Besu 1.5 انتشار. بخوانید مروری بر EIP-1559 و گزارش ارتباط جامعه برای EIP-1559

این یک سواری وحشیانه برای همه ما بوده است. با تمام کارهای مهمی که در سال 2020 انجام شده ، تیم ConsenSys Quorum بیش از هر چیز برای آنچه در Q1 2021 دنبال می شود آماده است. از آنجا که با همکاری جامعه شاهد همکاری بیشتر ، پشتیبانی گسترده مهندسی و توسعه اکوسیستم هستیم – ما خوشحالیم که Enterprise را به ارمغان می آوریم اتریوم به موارد استفاده بیشتر از صنعت. 

اگر می خواهید از آخرین موارد مطلع شوید ، با ما در اینجا همراه شوید: 

اختلاف

سستی (مخصوص GoQuorum)

RocketChat (مخصوص Besu)

توییتر

لینک شده

Enterprise Ethereum Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector