Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

من می خواهم DeFi را برای پدرم توضیح دهم

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi

من می خواهم DeFi را برای پدرم توضیح دهم

قبل از اینکه MetaMask را بارگیری کنید و سفر DeFi خود را آغاز کنید ، ما می خواهیم اصطلاحات و ایده های کلیدی را معرفی کنیم که مالی غیرمتمرکز را امکان پذیر می کند. توسط آنتونی آلبرتوریو 12 فوریه 2021 ارسال شده در 12 فوریه 2021

EswPwwoW8AMXPkt

بنابراین ، شما یک مبتدی کامل هستید و در مورد DeFi و رمزنگاری شنیده اید. همچنین دوست دارید شروع کنید. خوب ، شما در جای مناسب هستید! این مقاله بخشی از یک سری مبتدی برای معرفی شما به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) خواهد بود. قبل از اینکه MetaMask را بارگیری کنید و سفر DeFi خود را شروع کنید ، ما می خواهیم اصطلاحات و ایده های کلیدی را معرفی کنیم که مالی غیرمتمرکز را امکان پذیر می کند.

پس از خواندن ، شما:

 • درک کنید DeFi چیست
 • بتوانید برای یک دوست توضیح دهید که DeFi چیست
 • از برنامه های مختلف DeFi بازدید کنید

TL ؛ DR:

&# 129300 ؛ ❓ اگر دوست شما از شما بپرسد “DeFi چیست؟”

&# 128483 ؛ applications برنامه های مالی در یک بلاکچین باز و قابل برنامه ریزی برای فعالیت هایی مانند پس انداز ، وام ، ارسال پول ، تجارت ، سرمایه گذاری و موارد دیگر.

&# 129300 ؛ friend اگر دوست شما از شما می پرسد “چرا من به DeFi اهمیت می دهم یا از آن استفاده می کنم؟”

&# 128483 ؛ F DeFi جایگزینی برای سیستم مالی شما فراهم می کند که دسترسی بدون اجازه را در هر زمان و هر کجا که اتصال به اینترنت داشته باشید فراهم می کند. برای اولین بار ، برای تجارت نیازی به مصاحبه با برخی از بانك های ناپسند برای وام یا ارائه مقادیر قابل توجهی از اطلاعات شخصی به صرافی نیست. هر کسی می تواند دسترسی پیدا کند ، مشروط بر اینکه منابع لازم برای ارسال تراکنش در شبکه را داشته باشد.

بسیار خوب ، بیایید با اصطلاحات اساسی که سفر شما را راهنمایی می کنند شروع کنیم.


امور مالی چیست?

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری به عنوان مدیریت پول تعریف می شود و شامل فعالیتهایی مانند پس انداز ، وام ، وام ، سرمایه گذاری ، بودجه و پیش بینی است. امور مالی را می توان به عنوان ابزاری اجتماعی برای مدیریت منابع ، ریسک و پاداش در مکان و زمان در نظر گرفت. امروزه ، خدمات مالی 20 ~ از تولید ناخالص داخلی جهانی را نشان می دهد. 

DeFi چیست?

امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi اصطلاحی است برای برنامه هایی که از انتقال ساده ارزش به فعالیتهای مالی جامع تر ، از نوعی نرم افزار به نام “بلاکچین” استفاده می کنند. بیشتر فعالیت های DeFi در Ethereum اتفاق می افتد. اینها برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) و پروتکل ها (دستورالعمل تعاملات بین رایانه ها) به هر کسی امکان دسترسی به آنها را می دهد و به هر کسی اجازه می دهد بدون نیاز به اجازه در بالای آنها خدمات ایجاد کند. DeFi راه حل ها و قابلیت های جدیدی را برای همان نیازهای اقتصادی بی انتها فراهم می کند: پرداخت ، پس انداز ، تجارت ، سرمایه گذاری.

&# 128161؛ شما می توانید برنامه DeFi مبتنی بر بلاکچین را به عنوان یک ماشین فروش که معاملات مالی را توزیع می کند ، تصور کنید. یک سکه وارد می شود و یک فعالیت مالی رخ می دهد.

&# 128214؛ آ بلاکچین یک پایگاه داده غیرمتمرکز است که از داده های تغییرناپذیر و ثبت شده دیجیتالی در بسته هایی به نام بلوک تشکیل شده است. هر بلوک با استفاده از یک امضای رمزنگاری شده به بلوک بعدی “زنجیر” می شود و توسط گره های شبکه تحت پوشش کره زمین ایمن می شود. هنگام تأیید تراکنش های جدید ، پایگاه داده بلاکچین به طور خودکار به روز می شود و هر رایانه ای که بخشی از شبکه است ، در مورد تاریخچه صحیح تراکنش ها به توافق می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین اینجا را کلیک کنید.

&# 128161؛ وقتی به بلاکچین فکر می کنید ، به ابزاری برای همکاری بپردازید که ما برای توافق در مورد اینکه چه کسی مالک چه چیزی است استفاده می کنیم. دسته ای از رایانه ها دارای یک نسخه هستند و معاملات راستی آزمایی می کنند.

&# 128214؛ چرا کسی این رایانه ها را کار می کند؟? رایانه هایی که توسط سازوکار اجماع انتخاب می شوند پاداش دریافت می کنند. این پاداش انگیزه اقتصادی است که همه اپراتورها را برای حفظ امنیت شبکه تراز می کند. روند گسترش بلاکچین منجر به ایجاد ارز می شود. برای استفاده از شبکه ، کاربران هزینه بیشتری را برای جبران رایانه های امنیت شبکه پرداخت می کنند. 

&# 128161؛ شبکه های Blockchains به مردم امکان مدل سازی کمبود با رایانه را می دهند و همه آنها را بدون نیاز به اعتماد به واسطه موافقت می کنند. Ethereum پرکاربردترین بلاکچین در جهان است و اساس برنامه های دیگر مانند DeFi است.

در قلب DeFi توانایی ایجاد سیستم های منبع باز ، غیرمجاز و غیرمتمرکز وجود دارد. منبع باز بودن به این معنی است که هر کسی در هر کجا می تواند کد را بررسی کند تا از ایمنی آن اطمینان حاصل کند. این همچنین بدان معنی است که مردم می توانند دانش خود را به اشتراک بگذارند و به سرعت محصولات و ایده های جدید را ابداع کنند.  

همان روشی که دسترسی آزاد توسط همتا به پیشرفت علم کمک می کند ، منبع باز نیز به پیشرفت زیرساخت های فنی ما کمک می کند. DeFi با وجود بلاک چین های قابل برنامه ریزی مانند Ethereum امکان پذیر است.

&# 128161؛ وقتی به DeFi فکر می کنید ، فکر کنید خدمات برای ورود به روابط بدهکار یا مالک چیزی. برای همه قابل دسترسی است. دسته ای از رایانه ها دارای یک نسخه هستند و معاملات راستی آزمایی می کنند.

آنچه Ethereum را به یک بلاک چین قابل برنامه ریزی تبدیل می کند ، توانایی ذخیره و اجرای برنامه ها در آن است. این برنامه ها نامیده می شوند قراردادهای هوشمند. قراردادهای هوشمند محلی است که منطق تجاری برنامه های DeFi در آن قرار دارد. از آنجا که هرکسی می تواند با آنها تماس گرفته و با آنها ارتباط برقرار کند ، این برنامه های مالی مجاز نیستند. علاوه بر این ، تمام قراردادهای هوشمند در یک سیستم قرار دارند و به اشتراک گذاشتن داده ها به صورت یکپارچه امکان پذیر است.

چرا از برنامه های DeFi استفاده می کنید؟?

اگر از قبل خدمات بانکی دارید ، با حذف واسطه ها می توانید به محصولات مشابه با قیمت پایین تری دسترسی پیدا کنید. با تحقیق مناسب می توانید پروژه هایی با نرخ بازدهی شگفت انگیز مشابه استارت آپ های مرحله اولیه پیدا کنید.

اگر یک شرکت نوپای Fintech هستید ، می توانید محصولی با پشته نرم افزاری ایجاد کنید که دارای قابلیت همکاری ، ترکیب ، بدون مجوز باشد و امکانات بیشتری را برای شما فراهم کند. دفتر کار عملیاتی یک بازار 250 میلیارد دلاری است که برای ایجاد اختلال رسیده است.

اگر به خدمات بانکی دسترسی ندارید ، سرانجام یک گزینه جایگزین برای موسسات محلی خود دارید که ممکن است قابل اعتماد نباشد ، خدمات کم هزینه ای ارائه ندهند یا به دلایل مختلف شما را از این امر مستثنی کنند. در سطح جهانی ، 1.7 میلیارد نفر نمی توانند به خدمات بانکی ساده دسترسی داشته باشند. میلیارد ها نفر دیگر دسترسی به خدمات مالی پیچیده و جلوگیری از رشد را دشوار می دانند. 

DeFi به دلیل ماهیت قابل برنامه ریزی ، با گسترش ظرفیت های خود فعالیت های مالی فعلی را بهبود می بخشد. این بهبود می بخشد:

 • انتقال وجوه – تسویه حساب فوری با انجام معاملات 15 ثانیه.
 • هزینه انتقال کم – هزینه ارسال 1 یا 1 میلیارد دلار یکسان است.
 • وام گرفتن – DeFi به هرکسی اجازه می دهد که سرمایه خود را وام بگیرد به شرطی که پارامترهای از پیش تعیین شده را داشته باشد ، صرف نظر از سابقه آن
 • امانت دادن – برنامه های DeFi معمولاً نرخ بالاتری از بازده و پرداخت جریان را ارائه می دهند.
 • مبادلات غیرمتمرکز – دسترسی 24/7 به بازارهای تجاری با رقابت گسترده برای پایین نگه داشتن هزینه ها. این نهادها امکان ثبت آسان هر دارایی را که توسط رمز ارزهای رمزپایه ارائه می شود فراهم می کنند ، زیرا هر دو در یک سیستم قرار دارند.
 • سپردن بی اعتماد – DeFi با استفاده از کد قابل برنامه ریزی ، تغییرناپذیر و قابل تأیید برای نگه داشتن ارزش و صرفاً پراکنده شدن در شرایط توافق شده ، خطر طرف مقابل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. مبادلات همتا به همتا بدون اعتماد به اعتماد به نهاد شخص ثالث با کارآمد و آسان انجام می شود.
 • مالکیت کسری هر دارایی DeFi به کاربران امکان می دهد از هر دارایی دیجیتال که توسط یک رمز نشان داده می شود سهم کسری داشته باشند.
 • مشتقات – سیستم عامل های DeFi هر کسی را قادر می سازد تا در معرض مصنوعی هر کلاس دارایی قرار گیرد. به دلیل توزیع گسترده آن ، افراد خارج از بازارهای ایالات متحده می توانند با هزینه کمتری به روشی ساده تر در معرض ارزش سهام آمریکا قرار بگیرند.
 • سکه های ثابت – ارزهای دیجیتال به ارزی مانند دلار آمریکا متصل می شوند که به کاربران اجازه می دهد در برابر کاهش ارزش پول محلی خود محافظت کنند و ثروت خود را حفظ کنند.
 • حکومت – سازمانهای غیرمتمرکز و شفاف به کاربران امکان می دهند مستقیماً پول خود را مدیریت کنند ، از بین بردن خطر اخلاقی مدیریت با گرفتن هزینه های بیش از حد از یک وسیله نقلیه کم عملکرد.
 • بازارها – ایجاد یک جامعه 24/7 متعلق و مدیریت شده.
 • باز کردن قفل سرمایه گذاری های غیر نقدی – DeFi این توانایی را دارد که سرمایه گذاری های غیر نقدینگی مانند املاک و مستغلات به صورت رمزگذاری شده و در بازارهای ارز ذکر شود.

تصویر

مزایای سطح بالای DeFi چیست:

DeFi مزایای مختلفی را در مقایسه با برنامه های مالی سنتی فراهم می کند:

 • بالاتر برمی گردد: اگرچه مخاطره آمیز است ، اما دسترسی به خدمات DeFi می تواند بازدهی بالاتری نسبت به محصولات مالی سنتی داشته باشد  
 • بدون مجوز: نیازی به درخواست موسسات مالی برای ایجاد یا استفاده از خدمات نیست.
 • دسترسی: هر کسی در هر کجای دنیا که رایانه داشته باشد می تواند دسترسی پیدا کنید یا ایجاد کنید خدمات نوآورانه مالی.
 • انتخاب بیشتر: نوآوری سریعتر در خدمات مالی.
 • قابلیت همکاری: توانایی سرویس به راحتی با یکدیگر رابط.
 • ترکیب پذیری: توانایی خدمات مالی برای مخلوط کردن ، همسان سازی یا گسترش یکدیگر. آنها مانند “لگوهای پول” مدولار هستند.
 • تمرکززدایی: اجازه می دهد تا یک سیستم قوی تر است که کمتر مستعد شکست یا سقوط سیستمیک است.
 • ممیزی: به نهادها اجازه می دهد معاملات را به راحتی تأیید کنند تا قابل اعتمادتر باشند.
 • مقاومت در برابر سانسور: از حقوق فردی برای مشارکت در فعالیت های اقتصادی محافظت می کند.
 • حضانت کاربر: کاربران مالکیت کامل دارایی ها یا داده های خود را حفظ می کنند.
 • نظیر به نظیر: بنابراین کاربران می توانند با تعداد متوسطی یا بدون واسطه در ارتباط مستقیم و تجاری باشند.
 • بی اعتماد: ابزارهای خاص خطر ضد حزب را کاهش می دهد.
 • حریم خصوصی: پروژه های خاصی برای محافظت از حریم خصوصی شما کار می کنند.
 • ارزان تر: کارمزد پایین تر ، جابجایی آسان پول با دسترسی آسان به سرمایه آسان تر است.

این همه 100٪ مزایای بدون خطر نیست. برنامه های DeFi خطرات زیادی دارند که کاربران باید در نظر بگیرند:

 • مسئولیت بیشتر کاربر: از آنجا که کاربران می توانند دارایی بدون متولی را در اختیار داشته باشند.
 • عادات امنیتی جدید: کاربران باید عادات امنیتی جدید را با فن آوری های جدید بیاموزند.
 • ضررهای جبران ناپذیر: ایجاد شده توسط خطاهای کاربر.
 • نوسان زیاد: در مقایسه با دارایی های سنتی.
 • خطر فنی: کد معیوب می تواند منجر به هک و از بین رفتن بودجه شود.
 • تقلب: بسیاری از پروژه های کلاهبرداری وجود دارد.
 • فیشینگ: هکرها کاربران را برای اشتراک اطلاعات محرمانه فریب می دهند.
 • مناسب بازار ضعیف است: محصول فلاپ می شود.
 • سرمایه گذاری های غیر نقدی: می تواند وجوه شما را قفل کند و هزینه فرصت ایجاد کند.

با کسب اطلاعات بیشتر در مورد DeFi و شروع به استفاده از برنامه ها ، این موارد را به طور عمیق پوشش خواهیم داد.

&# 128161؛ امور مالی غیرمتمرکز امکان فعالیت های مالی سنتی را به روز می کند و افزایش می دهد! 

سوالات بازتاب

 • DeFi چیست?
 • برخی از کاربردهای مالی غیرمتمرکز چیست؟?
 • قراردادهای هوشمند چیست?
 • چرا بلاکچین مفید است?
 • چرا DeFi مفید است؟?

در مقاله بعدی ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه MetaMask را بارگیری کنید ، مقداری ETH دریافت کنید و از این برنامه های DeFi استفاده کنید. در ضمن می توانید شروع کنید.

متغیر – موارد دیجیتال امن شده با بلاکچین را ایجاد ، فروش یا جمع آوری کنید

BlockchainDeFiHow ToMetaMask Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector