Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

وضعیت شبکه Ethereum: 5 سال در حال اجرا است

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogNews

وضعیت شبکه Ethereum: 5 سال در حال اجرا است

با نگاهی به گذشته پنج سال تلاش اکوسیستم ما برای ارتقا اینترنت. توسط ConsenSys 30 ژوئیه 2020 ارسال شده در 30 ژوئیه 2020

ethereum 5 سالگی تولد متمرکز است

پیشرفت های بزرگ معمولاً یک مسیر هفت مرحله ای را دنبال می کنند:

 1. اول ، هیچ کس در مورد شما چیزی نشنیده است.
 2. سپس آنها در مورد شما شنیده اند اما فکر می کنند شما آجیل هستید.
 3. سپس آنها محصول شما را درک می کنند ، اما فکر می کنند هیچ فرصتی ندارد.
 4. سپس آنها محصول شما را به عنوان یک اسباب بازی مشاهده می کنند.
 5. سپس آنها آن را به عنوان یک اسباب بازی شگفت انگیز می بینند.
 6. سپس آنها شروع به استفاده از آن می کنند.
 7. آنها نمی توانستند زندگی را بدون آن تصور کنند.

– مورگان هوسل ، “وقتی دنیا را تغییر می دهید و هیچ کس متوجه نمی شود”

هیچ کس از شما نشنیده است

اکنون Ethereum فعال ترین شبکه بلاکچین در جهان است. اما پنج سال پیش امروز ، وقتی بلوک پیدایش از آنجا استخراج شد و شبکه رسماً راه اندازی شد ، تعداد کمی از افراد خارج از محافل مهندسی نرم افزار از بلاکچین Ethereum شنیده بودند.

اتریوم: بیت کوین به علاوه همه چیز

در گزارش شاخص گلدمن ساکس در سال 2015, “اگر به شما بگویم Blockchain می تواند همه چیز را مختل کند ،” Ethereum به عنوان “شروع به کار” ذکر شد. در جای دیگر به عنوان “گروه” توصیف شد. مردم سعی داشتند بفهمند که چیست و دقیقاً چه چیزی آن را از بیت کوین ، یک سیستم نقدی دیجیتال ، متفاوت کرده است. در ConsenSys ، ما زمان زیادی را برای توضیح این تفاوتها صرف کردیم و می کنیم. نمی توان آنها را به اندازه کافی تأکید کرد: 

 • بیت کوین یک کاربرد واحد از فناوری بلاکچین است.
 • انواع مختلف زنجیره بلوک وجود دارد ، با خواص بسیار متفاوت.
 • اتریوم یکی از انواع بلاکچین است.
 • اتریوم منبع باز است و بنابراین متعلق به همه است.

اگر می خواهید بدانید که بلاک چین برای آینده شبکه های انسانی و توزیع نیرو چه معنایی دارد, این توئیتر از Naval Ravikant مکان خوبی برای شروع است. 

توسعه دهنده Blockchain

بلاکچین Ethereum طبق پنج اصل طراحی ساخته شده است که در Vitalik Buterin شرح داده شده است کاغذ سفید Ethereum


 • سادگی
 • جهانی بودن
 • مدولار بودن
 • چابکی
 • عدم تبعیض و عدم سانسور

یک روش برای فکر کردن در مورد آن این است ، اگر کسی از شما بخواهد ماشینی بسازید که این اصول را تا حد منطقی خود برساند ، در نهایت با دستگاهی مانند Ethereum مواجه خواهید شد. 

در کتاب آنها تسلط بر اتریوم, آندریاس آنتونوپولوس و گاوین وود Ethereum را “بلاک چین توسعه دهنده ، ساخته شده توسط توسعه دهندگان برای توسعه دهندگان” می دانند. توسعه دهندگان معمولاً نرم افزاری را باز ، قابل استفاده ، قابل برنامه ریزی و قدرتمند ترجیح می دهند. هزاران و سپس صدها هزار devv به سمت Ethereum گرایش پیدا کردند زیرا کد منبع رایگان است ، شما می توانید بر اساس آنچه دیگران ساخته اند توسعه دهید ، قراردادهای هوشمند استاندارد و قابل توصیف هستند ، و هنگامی که شما شروع به برقراری ارتباط بین قرارداد و اتصال داده های مختلف می کنید ، امکانات بی پایان است. خوراک.

برنامه های جدید غیرمتمرکز (dapps) ماهانه در بلاک چین Ethereum راه اندازی می شوند.برنامه های جدید غیرمتمرکز (dapps) ماهانه در بلاک چین Ethereum راه اندازی می شوند.

ایالت داپ ها هنگامی که شروع به کندن در قرارداد dapp و چاپ اثرات انگشتی GitHub کرد ، خدمات عظیمی به اکوسیستم ارائه داد و دیوانگی فعالیت توسعه دهندگان پشت صحنه در Ethereum را کشف کرد. وقتی نیویورک تایمز منتشر کرد “فراتر از حباب بیت کوین” ، احساس می کرد مردم بالاخره توجه می کنند. بیت کوین فقط نوک کوه یخ بلاکچین بود و تنها زمان لازم بود که بقیه جهان به دنبال توسعه دهندگان باشند.

آنها فکر می کنند شما آجیل هستید

DAO

در سال 2016 ، هک DAO و هارد فورکی که در پی آن رخ داد ، توجه همه را به خود جلب کرد. بعضی از مردم فکر می کردند این چیز اتریوم آجیل است. چه اتفاقی افتاد ، مطبوعات گفت, “س questionsالات فلسفی را درباره زنده ماندن چنین سیستم هایی مطرح می کند.” 

اما توسعه دهندگان گفتند ، “این یک آداب و رسوم است.”

جامعه شروع به کار در زمینه مستند سازی کرد حملات شناخته شده و آزمایش نبرد کتابخانه های قرارداد هوشمند. در حالی که هیچ کمبودی وجود نداشته است حوادث امنیتی با گذشت سالها ، سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز اکنون جز of اصلی اکوسیستم Ethereum (آراگون ، مولوچ DAO ، حقوقی DAO ، سازنده DAO) هستند و هارد فورک ها یک مدل اثبات شده برای ارتقا پروتکل شبکه هستند.  

مثبت اندیشی

به این فکر کنید که چه چیز دیگری در اکوسیستم ما “آجیل” بود:

 • شرکتهایی که در یک شبکه عمومی فعالیت می کنند
 • بلاکچین های مختلفی که با هم کار می کنند

شرکت های 100 ساله مانند ارنست & اکنون جوانان از مدارک دانش صفر برای توسعه راه حل های معاملات خصوصی در شبکه عمومی Ethereum استفاده می کنند. و آنها با ناوگان سازمان های دیگر همکاری می کنند تا پروتکل پایه را به جلو سوق دهند و به شرکت های دیگر برای شبکه اصلی کمک کنند. 

Ethereum و Hyperledger ، زمانی که به عنوان ابتکارات DLT رقیب تصور می شدند ، اکنون از طریق Besu ، Burrow و Sawtooth کاملاً ادغام شده اند. حتی Fabric از قراردادهای هوشمند Ethereum پشتیبانی می کند.

حداکثر گرایی ، تفکر یک بلاکچین برای حاکم کردن همه آنها که مشخصه روزهای اولیه رمزنگاری است ، به نفع چشم انداز عالی پروتکل های بلاکچین متقابل عمل کرده است. طی چند ماه گذشته ، شاهد یک پیشرفت بزرگ در “بیت کوین پیچیده شده” بودیم – بیت کوین به عنوان نشانه های ERC-20 در Ethereum ارائه می شود که به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا در پروتکل های مالی غیرمتمرکز شرکت کنند که در شبکه بیت کوین در دسترس نیست. 

نکته این است که تفکر مثبت مثبت در مورد فرزندخواندگان اولیه که زمانی دور از ذهن و از نظر فنی غیرممکن به نظر می رسید اکنون بیشتر و بیشتر واقعیت دارد. به گفته جف بزوس ، “اختراع نیاز به تمایل طولانی مدت دارد تا سو be تفاهم نشود.” 

آنها آن را درک می کنند اما …

تب ICO

در اوایل سال 2018 ، جامعه بلاکچین و Ethereum هنوز از شوکی که سال 2017 از طریق رمزنگاری ایجاد کرده بود ، رنج می برد. رونق ICO در سال 2017 یکی از بزرگترین بازارهای گاو نر در تاریخ Ethereum را در پی گمانه زنی های قابل توجه و پرتاب توکن ERC-20 بی سابقه آغاز کرد. این رونق قدرت فرصتهای اثر شبکه را در هسته اصلی فناوری بلاکچین از نزدیک نشان می دهد. با این حال ، تعدادی از کشورها – چین ، کره جنوبی ، مراکش ، کلمبیا ، سنگاپور و بسیاری دیگر – شهروندان خود را در مورد بیت کوین ، اتر و سایر دارایی های رمزنگاری شده ممنوع یا هشدارهای شدید صادر کردند..

هنگامی که درخشش 1000 دلار + قیمت ETH از بین رفت و زمستان رمزنگاری نزولی شد ، این صنعت شروع به بازنگری در سال گذشته ICO ها و حساب کردن میراث تیره خود کرد. فورچون گزارش داد تقریباً 50٪ از کل پروژه های ICO قبلاً شکست خورده بودند تا فوریه The Verge گزارشی هوشیارانه درباره سلامت روان و ناامیدی بسیاری از هزاره های کره جنوبی در بازار پس از فروش گاو نر.

ایجاد قراردادهای رمز ERC-20 در Ethereum.ایجاد قراردادهای رمز ERC-20 در Ethereum.

امروز ، بیش از 160k توکن ERC-20 در شبکه Ethereum وجود دارد. بسیاری از آنها در اوایل سال 2018 و در اوج رونق ICO ایجاد شدند. در چند ماه اخیر سال جاری ، ما شاهد هستیم که ایجاد نشانه های ERC-20 به سمت سطوح مشابه افزایش می یابد ، اما بدون نوسان قیمت که همه ما در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 تجربه کردیم.

“قاتلان اتریوم”

رونق ICO و پیامدهای ناشی از آن ، خاک غنی برای محصول زنجیره های بلوکی قابل برنامه ریزی جدید فراهم کرد ، بسیاری از آنها فناوری خود را به عنوان جایگزین Ethereum قرار داده اند. برجسته ترین این “قاتلان اتریوم” EOS بود که در سال 2017 مقاله سفید منتشر کرد. 

روایت های بازاریابی بعد از ICO از بلاکچین های جدید بیشتر روی کاستی های Ethereum متمرکز شده است: مقیاس پذیری ، حریم خصوصی ، UX و سودمندی. برخی از این کاستی ها درک شده ، برخی واقعی و برخی اغراق آمیز است.

در مجموع ، رونق و عواقب ICO Ethereum درک بسیاری از این فناوری داشتند ، اما هنوز در جستجوی موارد و فرصتهای جذاب بودند. یکی از پوشش های نقره ای رونق رمزگذاری و زمستان این بود که ما را به توجه به معیارهای بلاکچین سطح پایین تر و شاید آشکارتر از حد قیمت و حجم معاملات تحریک کرد: استقرار قراردادهای هوشمند ، تمرکززدایی و خطر.

آنها فکر می کنند این یک اسباب بازی است

On-Ramps و NFT ها

همانطور که جامعه Ethereum استانداردهای رمز جدیدی را ایجاد کرد ERC-721, بازی و هنر به عنوان یک سرگرمی سرگرم کننده در فناوری زیر بلاکچین ظاهر شد. و منطقی به نظر می رسید: بازی ها دارای اقتصاد خرد و قابل جمع آوری هستند و هنر دیجیتال که به بلاکچین منتقل شده بود به راحتی درآمدزا و قابل اثبات بود. بازارهایی مانند SuperRare برای کارهای هنری دیجیتال ظاهر شد. مردم در مورد “اثبات سلیقه” صحبت کردند.  

CryptoKitties

احساس ویروسی که برای اولین بار شبکه Ethereum را شوک کرد ، یک Dapp بی ادعا به نام CryptoKitties ، یک بازی تجارت بچه گربه های دیجیتال بود که به نظر می رسید تلاقی بین Neopets و معاملات آتی است. در دسامبر 2017 ، کل درخواست های شبکه بیش از دو برابر افزایش قیمت CryptoKitties به شش شکل افزایش یافت. یک گروه ویژه از توسعه دهندگان MetaMask ، Infura ، Grid + و Axiom Zen گرد هم آمدند تا UX را بهینه کرده و راه حلهای مقیاس طولانی مدت برای رفع گرفتگی را کشف کنند. در این همکاری ، آنها به چیزی عمیق در مورد توسعه پروتکل Ethereum پی بردند. همانطور که الکس میلر از شبکه + اشاره کرد ، “همه کسانی که اتر دارند برای بهتر شدن سیستم انگیزه ایجاد می کنند.” 

کاربران فعال روزانه Ethereumکاربران فعال روزانه (DAU) الگویی مشابه رشد حساب را دنبال کرده اند. در 16 ژانویه 2018 ، با بیشترین تعداد DAU در هر روز در 5 سال گذشته ، با 723،085 آدرس منحصر به فرد با شبکه اصلی در تعامل بوده است..

مردم همچنین دریافتند که گیمرها و هنرمندان مستقیماً از کسب و کار خود کار می کنند کیف پول اتریوم. Devs مدل های اقتصادی را باز کرده بود که قبلاً هیچ یک از آنها وجود نداشته است. آنها بودجه را به بازی آوردند – حالا وقت آن بود که ببینیم آیا آنها می توانند مالی را گیم کنند.

آنها فکر می کنند این یک اسباب بازی شگفت انگیز است

ظهور DeFi

این بحث وجود دارد که همه Ethereum مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. در هسته اصلی آن ، شبکه بلاکچین توسط شبکه ای از استخراج کنندگان با انگیزه نگهداری می شود که به منظور دریافت ارز غیرمتمرکز به عنوان پاداش ، به صرف منابع ادامه می دهند. آن ارز انباشته سپس به افراد دیگر فروخته می شود و وارد اکوسیستم می شود.

با این وجود DeFi همانطور که معمولاً قابل درک است – به عنوان مجموعه ای از پروتکل های بهم پیوسته که فرصت جایگزینی وسایل نقلیه سنتی مالی امروزی را دارند – در اواخر سال 2017 با انتشار DAI. سازنده DAO اجازه داد تا ETH در یک قرارداد هوشمند قفل شود و DAI stabilcoin به عنوان وثیقه خارج شود. پس از آن لحظه ، اکوسیستم Ethereum DeFi به طور پیوسته رشد کرد ، عمدتاً تحت سلطه MakerDAO.

کل ETH و WETH در DeFi قفل شده استتعداد کل ETH و WETH در پروتکل های DeFi قفل شده است.

2019 سال DeFi بود ، اما تأثیر آن هنوز به طور گسترده ای در جامعه افرادی که قبلاً با این فنآوری آشنا بودند و مدتی در اکوسیستم کار می کردند محدود شد. بسیاری از شرکت ها در حال ساخت پروتکل های DeFi بودند ، اما به طور کلی ، UX ابتدایی به نظر می رسید و قابلیت ها به جز ماهرترین کاربران DeFi ، هنوز هم نسبتاً محدود هستند..

در ماه های ابتدایی سال 2019 ، اکوسیستم DeFi از بسیاری جهات یک جعبه شن و ماسه بود ، جایی که علاقه مندان به Ethereum در حال آزمایش جاده این پروتکل های باز بودند و پرونده مالی غیرمتمرکز را اثبات می کردند. پس از بازار خرس 2018 ، دارندگان ETH ممکن است نسبت به “به کار انداختن ETH خود” به جای HODLing به امید یک بازار گاو دیگر احتیاط کنند..

بدوی مالی و لگوی پول

بدوی های مالی ، توانایی ها و فن آوری های اساسی غیرمتمرکز مالی هستند که می توانند توسط دیگران ترکیب شوند و یا به منظور ایجاد کاربردهای پیچیده تر و / یا خاص ، ساخته شوند. این بدوی های مالی و برنامه هایی که در بالا ساخته شده اند کمی شبیه لگوها هستند و از یک قیاس محبوب استفاده می کنند. لگوهای پول انباشته شده روی لگوهای پول که روی لگوهای پول بیشتری انباشته شده اند ، یک ساختار مالی بهم پیوسته و بهم پیوسته را ایجاد می کنند که هم قوی و هم قابل تنظیم است.

این لگوهای پول در اواخر سال 2019 به جرم بحرانی رسیدند و ما را به سال 2020 رساندند و DeFi را از وضعیت “اسباب بازی شگفت انگیز” به مراحل اولیه یک ابزار حیاتی برای تجسم مجدد زیرساخت های مالی ما بردند..

آنها شروع به استفاده از آن می کنند

نرم افزار مالی می خورد

پنج سال پیش ، عجیب به نظر می رسید “انتقال 15 تریلیون دلار از تولید ناخالص داخلی جهانی به بلاک چین های قابل برنامه ریزی منبع باز.” به نظر می رسد اکنون این تنها راه برای آوردن سرعت ، انعطاف پذیری ، شفافیت و در نهایت اعتماد به سیستم مالی جهانی ما است که هنوز با نرم افزار بانکی 30 ساله در حال اجرا است.. 

شرکتهای آینده نگر توسعه دهندگان را دنبال کردند و اکنون سالهاست که در Ethereum سرمایه گذاری می کنند. مشارکت ما با مایکروسافت از سال 2015 یکی از اولین تلاش های ما برای کمک به شرکت ها در استفاده از فناوری بلاکچین از طریق بود بلاکچین Ethereum به عنوان یک سرویس لاجوردی. اتحاد سازمانی Ethereum و هایپرلجر همچنین به محیطهای ارزنده ای برای همکاری فعال موسسات بزرگ ، گزینه های استقرار دامپزشکان و توسعه استانداردهای مشترک سازمانی تبدیل شده اند. 

گله نهادی

بنابراین چه کسی بازیکنان اصلی هستند که از Ethereum استفاده می کنند؟ این یک لیست طولانی است. غول های مالی تجارت. غول های Agritech. 32 مورد فوربس بلاکچین 50 پروژه های امسال در Ethereum ساخته شده اند. اکنون ، نیروگاه ها در حال حرکت هستند. سپرده گذاری سپرده گذاری & Clearing Corporation ، که معاملات به ارزش حدود 2 کوادرلیون دلار در سال را پردازش می کند ، اخیراً یک نمونه اولیه مبتنی بر Ethereum را برای مدیریت دارایی های دیجیتال اعلام کرده است.

ابتکارات جدید دائماً جوانه می زند. رصدخانه و انجمن Blockchain اتحادیه اروپا در گزارش نهایی خود ماه گذشته نقشه ابتکاری بلاکچین را با استفاده از منابع گسترده به اشتراک گذاشت که اکنون بیش از 700 طرح در سراسر جهان را ترسیم می کند..

رصدخانه Blockchain اتحادیه اروپا و نقشه ابتکار Blockchain جهانی Forum.رصدخانه Blockchain اتحادیه اروپا و نقشه ابتکار Blockchain جهانی Forum.

برخی از این پروژه ها هنوز بسیار اکتشافی هستند. به عنوان مثال بانک های مرکزی سه صد ساله ، یک شبه سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاکچین را اتخاذ نخواهند کرد. اما طبق a مقاله اخیر از طرف بانک تسویه حساب های بین المللی ، 80٪ از این موسسات قدیمی در حال تحقیق در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند. متصدیان وظیفه درک می کنند که در جهانی با برنامه های فوق العاده ، خدمات همراه و اقتصاد دیجیتالی فزاینده ، اتریوم فقط زیرساخت مورد نیاز برای انجام تجارت بزرگتر با یکدیگر نیست ، بلکه خط نجات آنها برای خدمت به مشتری قرن 21 است.. 

پلاگین و بازی Ethereum

از همان ابتدا ، مأموریت ConsenSys ایجاد زیرساخت ها و ابزارهای کافی بوده است تا بقیه جهان را قادر به ساخت زیرساخت اعتماد جدید در کنار ما کند. ما معمولاً این روند را به ساخت یک موشک در اواسط پرواز تشبیه می کنیم. خطر فوق العاده زیاد است و اکنون توقفی وجود ندارد. 

در طول سال گذشته ، ما سخت تلاش کرده ایم تا محصولات خود را در یک مجموعه کامل و یکپارچه قرار دهیم که Ethereum را از هر زمان دیگری پلاگین و بازی کند ، خواه یک تیم Dapp باشید که به دسترسی API به زیرساخت های گره نیاز دارید یا یک موسسه مالی که آماده بهینه سازی فرایندهای تجاری و دیجیتالی کردن ابزارهای مالی است. با راه حل لایه 2 مانند شبکه SKALE و شکل گیری Ethereum 2.0 در افق ، ما خوشحال می شویم که ببینیم چگونه قابلیت های جدید و بهبود یافته عملکرد و عملکرد شبکه قفل توسعه دهندگان ، شرکت ها و موج بعدی فوق العاده کاربران را باز می کند.

آنها نمی توانند زندگی بدون آن را تصور کنند

این فصل از مسیر هفت مرحله ای برای دستیابی به موفقیت بزرگ هنوز در حال نوشتن است و به آرامی اما مطمئناً در سالهای آینده آشکار خواهد شد. نوآوری در این مقیاس را اغلب نمی توان در سه ماهه یا حتی سال اندازه گیری کرد. با این حال ، ما دوست داریم فکر کنیم که برخی از کاربران وجود دارد – و برخی از موسسات مهم – که در حال حاضر نمی توانند زندگی بدون Ethereum را تصور کنند. 

از همه شما در سراسر اکوسیستم برای حمایت ، اشتیاق و کار خستگی ناپذیر شما در این پنج سال سپاسگزارم. به روزرسانی زیرساخت های جهانی ما کار کوچکی نیست ، اما این یک کار ارزشمند و ارزشمند است. نمی توانیم صبر کنیم تا ببینیم این شبکه تا پنج سال دیگر چگونه است. 

با Ethereum همراه باشید

مشترک شدن در خبرنامه ConsenSys. برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر ، در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل محتوای اختصاصیگزارش Ethereum Q3 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q3 2020 DeFi

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFiگزارش

گزارش Ethereum Q2 2020 DeFi

Ethereum 2 0 Staking Report اکوسیستمگزارش

گزارش اکوسیستم Sthereum 2.0 Staking

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchainراهنما

راهنمای کامل شبکه های تجاری Blockchain

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیموبینار

چگونه یک محصول بلاکچین موفق بسازیم

بانکهای مرکزی و آینده پولکاغذ سفید

بانکهای مرکزی و آینده پول

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector