راهنمای مبتدیان: Altcoin چیست؟

اگر در حوزه ارز رمزنگاری تازه وارد هستید ، باید در مورد altcoin شنیده باشید. بنابراین ، altcoin چیست؟ آیا ارتباطی با بیت کوین دارد؟ بیایید کشف کنیم.

altcoin چیست?

Altcoin چیست؟

Altcoin یک اصطلاح فنی است که برای تمایز سکه های دیگر از Bitcoin استفاده می شود. به عبارت ساده ، هر ارز رمزنگاری شده متفاوت از بیت کوین به عنوان “altcoin” نامیده می شود. ساده ، درست است?

کلمه “altcoin” را می توان به “alt” و “سکه” تقسیم کرد. هدف “alt” “جایگزین” است در حالی که “سکه” به معنی ارز رمزنگاری شده است.

Altcoin درست پس از انتشار بیت کوین به وجود آمد. بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است که ظاهر شد. این ارز رمزنگاری شده است که مفهوم بلاکچین و فناوری دفتر کل توزیع شده را معرفی می کند. انقلابی را با خود به همراه آورد. اما ، دقیقاً مانند سایر فناوری های نسل اول ، این نیز دارای اشکالات جدی است.

Altcoins این فرصت را داشت که آنچه بیت کوین ارائه می دهد را بپذیرد و آن را بهبود بخشد. اینجاست که بلاکچین نسل 2 و 3 وارد شد. برخی از نمونه های کلیدی رمز ارزهای نسل 2 و 3 شامل Monero ، Zcash ، Ethereum است, Litecoin, و دیگران. هر یک از آنها به طریقی یا دیگری در بیت کوین پیشرفت کرده اند.

به عنوان مثال Ethereum با فراهم آوردن بستری که می توان DApp ها را ساخت و نگهداری کرد ، استفاده از blockchain را بهبود بخشید. این باعث به وجود آمدن آلت کوین های دیگری شد که سازگار با ERC20 هستند. Binance ، EOS و TRON فقط چند نمونه از altcoins استاندارد ERC20 است. در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 88000 سکه رمزنگاری ERC20 وجود دارد. با این حال ، فقط تعداد کمی از آنها در دنیای واقعی مفید هستند و طبق CoinMarketCap بازار زیادی کسب کرده اند.

مدل اقتصادی مختلف و روش توزیع

بلاکچین بیت کوین توسط الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) کار می کند. این منجر به ایجاد زنجیره بلوکی شد که کاملاً به قدرت محاسبه وابسته باشد. در ابتدا ، قدرت محاسبه برای استخراج یک بلوک زیاد نبود. اما با گذشت زمان ، به دلیل افزایش محبوبیت ، رشد چشمگیری یافت

این یک مشکل بزرگ برای کل محیط ارزهای رمزپایه است. برای حل مسئله ، الگوریتم های اجماع جدید منتشر شد. آنها شامل Proof of Stake (PoS)، Delegated Proof of Stake (DPoS)، Proof-of-Authority (PoA) و غیره بودند. PoS مشکل انرژی و محاسباتی را حل کرد زیرا برای شرکت در اجماع به گره هایی برای سکه گذاری نیاز داشت.

با این حال ، همه آلت کوین ها انقلابی نیستند. برخی از آنها فقط چنگال بلاکچین معروف بیت کوین هستند. بیت کوین پول یکی از نمونه هایی است که بلاک چین اصلی بیت کوین را تشکیل می دهد. تنها تفاوت در این است که بیت کوین پول نقد دارای اندازه بلوک بزرگ ، معاملات سریعتر و رویکرد متمرکز است. بیت کوین پول نقد یک سکه alt است که به دلیل خلاف فلسفه فناوری بلاکچین ، مورد استقبال جامعه قرار نگرفت.

یکی دیگر از altcoin های معروف که در این گروه قرار می گیرد Ripple است. این یک ارز رمزنگاری شده متمرکز است و هدف آن فراهم ساختن بانکها برای انتقال سریع داراییها و پرداختهای برون مرزی به راحتی است. سکه همچنین به دلیل رویکرد متمرکز ، با واکنش های زیادی روبرو شد.


هنگامی که Litecoin برای اولین بار معرفی شد ، در مقایسه با بیت کوین “طلا” به عنوان نقره شناخته شد. اما موقعیت خود را به دلیل وجود سایر آلت کوین های موجود در بازار از دست داد.

چه بعدی?

آینده Altcoin چیست؟

در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 1500 آلت کوین در بازار وجود دارد. سفید نامه بیت کوین به دانش ساخت سکه در هر زمان دسترسی داشت. استارت آپ ها به شدت در حال علاقه به این ایده هستند زیرا در حال انتشار رمزهای خود به بازار هستند. ایده جمع آوری پول برای تجارتشان است. با این حال ، ما حدس می زنیم که بیشتر آنها در طولانی مدت شکست خواهند خورد.

در مورد ارزهای رمزپایه پنی بیشتر بدانید?

با توجه به اینکه بلاکچین هنوز در مرحله شیرخوارگی خود است ، سخت است که بگویید مهمانی altcoin به کجا می رود. تا به حال ، مردم همیشه به بیت کوین در مقایسه با سایر آلت کوین های موجود اعتماد می کنند. و این می تواند از این واقعیت کاملا مشهود باشد که بیت کوین در دسامبر 2017 به 19000 دلار افزایش یافت. در حال حاضر ، نزدیک به 8000 مارک نشسته است.

آلت کوین انقلاب بلاکچین را در مسیر درست پیش می برد. استارت آپ ها برای انجام سنگین وزن در خط مقدم هستند. تقریباً با وجود هر بخش مبتلا به بلاکچین ، آلت کوین ها استفاده از بلاکچین را برای این بخش ها آسان کرده و به سوخت تبدیل می شوند..

بنابراین ، نظر شما در مورد altcoin چیست؟ آیا آنها قرار است بمانند یا نابود شوند؟ همچنین ، آیا altcoin مورد علاقه خود را دارید؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید. ما در حال گوش دادن.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map