Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چرا ما به فناوری Blockchain نیاز داریم؟ نگاهی به 5 مشکل اساسی

چرا ما به فناوری بلاکچین نیاز داریم؟ پاسخ این سوال در نیاز فزاینده به راه حلهایی نهفته است که بتوانند ذخیره امن داده ها را به صورت آنلاین تضمین کنند و نیاز به دوری جستن از سازمان های دولتی را از بین ببرند. نیاز به سیستم های انتقال پول سریع ، ایمن و مقرون به صرفه نیز در روشن کردن نیاز به فناوری جدید بسیار کمک کرده است..

انتظار می رود که هیجان پیرامون فناوری بلاکچین همچنان افزایش یابد ، زیرا مردم تصور واضحی از آنچه در آن است و توانایی انجام آن را دارند..

تعدادی از موارد سطح بالای استفاده از فناوری بلاکچین در حال حاضر ادغام شده اند و بخشهای مختلف اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده اند. همچنین میلیون ها دلار برای تحقیق و آزمایش های بی شماری هزینه می شود ، زیرا مردم سعی می کنند راه حل هایی برای حل مسائلی بیابند که ده ها سال مردم را درگیر خود کرده است.

نهادهای مالی تنها م thatسساتی نیستند که برای امکان پرداخت سریع از مرزها به فناوری بلاکچین نیاز دارند. در زیر برخی از روش های استفاده از این فناوری با موفقیت بزرگ آورده شده است.

5 مثال برای اینکه چرا به فناوری Blockchain نیاز داریم?

1. تأیید صلاحیت ها

کارفرمایان برای تأیید اعتبار مدارک تحصیلی به ویژه مدارکی که از طریق مطالعات آنلاین به دست آورده اند ، به فناوری بلاکچین نیاز دارند. این واقعیت که گواهینامه ها و مدارک جعلی را می توان از طریق وب تاریک برای بادام زمینی خریداری کرد ، کارفرمایان چاره ای جز جستجوی راه های سخت گیر گرفتن معاون ندارند..

چرا برای تأیید به فناوری بلاکچین نیاز داریم

اعتبار تصویر: NTOK.io

NTOK.io استارتاپی است که در تلاش برای کشف کلاهبرداران ادعا می کند که معلمان و مدرسان بسیار خوبی در اینترنت هستند ، از فناوری blockchain به خوبی استفاده کرده است. این شرکت با استفاده از کدگذاری رتبه بندی و بازبینی در بلاکچین ، شناسایی و تأیید هر گونه بررسی در مورد یک معلم یا مربی خاص را امکان پذیر کرده است..

2. رأی گیری دیجیتال

در آینده ، دولت ها ممکن است برای تضمین انتخابات آزاد و عادلانه به فناوری بلاکچین نیاز داشته باشند. رأی گیری دیجیتال روی سیستم مجهز به بلاکچین یکی از موفقیت هایی است که در حال حاضر روی آن کار می شود زیرا این فناوری ثابت کرده است که می توان برای اطمینان از رأی گیری ایمن و ناشناس به آن اعتماد کرد.

رای گیری دیجیتال از طریق اینترنت در حالت فعلی مستعد دستکاری است. با این حال ، این واقعیت که فناوری بلاکچین قابل تأیید است ، به هر کسی امکان می دهد تا بلاکچین را مورد بررسی قرار دهد ، تا صحت آرا را براساس مهر زمان بررسی کند..

چرا برای رأی گیری دیجیتال به فناوری Blockchain نیاز داریم


ویرجینیای غربی در ایالات متحده در حال انجام آزمایشات اضافی بر روی یک سیستم رأی گیری بلاکچین در انتخابات مقدماتی 8 مه پس از اجازه دادن به پرسنل نظامی برای استفاده از سیستم خلبان برای رای دادن ، در دو شهرستان.

سیرالئون کشور دیگری است که قبلاً آن را داشته است انتخابات را انجام داد بر روی یک سیستم بلاکچین که اجازه می دهد آرا 70 70٪ از حوزه های رای گیری در بلاکچین ثبت شود.

3. ذخیره سازی توزیع شده

در حال حاضر ، مردم برای ذخیره سازی اطلاعات به سرویس های ارائه شده توسط Google Drive و Dropbox و غیره اعتماد می کنند. مشكل این سرویس ها این است كه شركت های ارائه دهنده خدمات در بعضی مواقع توسط دولت ها مجبور می شوند داده های افراد را تحویل دهند.

با این حال ، با استفاده از خدمات ذخیره سازی مبتنی بر بلاکچین ، مردم دیگر ممکن است نگران نباشند که دولت ها اطلاعات خود را جستجو می کنند. Blockchain امکان ذخیره داده در رایانه های مختلف را در شبکه با رمزگذاری بالا فراهم می کند که فقط یک نفر می تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

نیاز به خدمات ذخیره سازی توزیع شده با بلاکچین قبلاً ایجاد شده است استورج, یک سرویس ذخیره سازی داده با بلاکچین.

چرا ما به ذخیره سازی غیر متمرکز Blockchain نیاز داریم؟

اعتبار تصویر: Storj

ClearCenter و SiaCoin برای کار بر روی a همکاری کردند بلاکچین امنیت ClearShare را تأمین کرد سیستم عامل ذخیره سازی غیرمتمرکز این راه حل خدمات ذخیره سازی غیر متمرکز ساده و در عین حال قوی و قابل توسعه را ارائه می دهد.

4. حمایت از مالکیت معنوی

با توجه به خطرات هکرهایی که حتی پیچیده ترین شبکه ها را هدف قرار می دهند ، تجارت برای محافظت از مالکیت معنوی خود به فناوری بلاکچین نیاز دارد. با دیجیتالی کردن IP هایشان ، تجارت باید بتواند از سرمایه گذاری های آنها در هنگام خلاقیت و نوآوری محافظت کند.

بلاکچین به عنوان یک فناوری تغییرناپذیر به عنوان مکانی عالی برای ذخیره ، بررسی و تأیید مالکیت معنوی عمل می کند. در حالی که قوانین کپی رایت برای محافظت از کار و نوآوری افراد طراحی شده است ، اما برای اثبات مالکیت سیستم ثبت نام قطعی وجود ندارد که افراد بتوانند به آن اعتماد کنند..

با این حال ، با استفاده از فناوری بلاکچین امید به توسعه سیستم هایی وجود دارد که مردم در آینده از آنها برای اثبات مالکیت خود استفاده خواهند کرد.

5. امنیت سایبری

شرکت ها و مشاغل دارای عملیات آنلاین اگر بخواهند یک گام جلوتر از حملات سایبری باقی بمانند ، به فناوری بلاکچین نیاز دارند. با توجه به تقاضای زیاد برای چنین اطلاعاتی در شبکه تاریک ، سرقت داده ها به ارزش میلیون ها دلار به یک پدیده رایج تبدیل شده است.

پیش از این ثابت شده است که فناوری Blockchain در ثبت داده ها به روشی شفاف ، ایمن و مقاوم موثر است. سیستم های مجهز به بلاکچین به منطقه ای ممنوع تبدیل شده اند زیرا هک کردن آنها بدون داشتن اثری غیرممکن است.

فناوری بلاکچین با هک شدن به عنوان یک مسئله اصلی که بنگاه ها با آن روبرو هستند ، قول می دهد دفتر معاملاتی مالی را که امکان هک شدن آنها وجود ندارد ، فراهم کند. این واقعیت که این فناوری تغییرناپذیر است ، آن را به پایه ای ایده آل برای امنیت سایبری تبدیل می کند زیرا تضمین می کند هر دو طرف یک معامله شفاف و فساد ناپذیر هستند..

نتیجه

مشاغل ، شرکت ها و حتی دولت ها برای زنده ماندن در دوره ای که هکرها پیگیر سیستم های آسیب پذیر هستند برای دستیابی به داده های ارزشمند ، به فناوری بلاکچین نیاز دارند. همانطور که گفته شد ، Blockchain همان تأثیری را دارد که اینترنت در اوایل سال 2000 داشت ، زیرا افراد و مشاغل به دنبال راه هایی برای محافظت از منافع خود هستند.

بیشتر بدانید ، آیا Blockchain برای نیازهای شغلی شما مناسب است?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector