Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بیت کوین فورک: تاریخچه و چنگال های بیت کوین آینده

صنعت رمزنگاری و فناوری بلاکچین اصطلاحات جدید و هیجان انگیزی را ایجاد کرده است. یکی از این اصطلاحات Fork است. و نه ، این چیزی نیست که شما با آن غذا بخورید!

در این راهنما ، من قصد دارم همه آنچه را که باید در مورد این چنگال های تازه ارائه شده بدانید ، توضیح خواهم داد. من ابتدا توضیح خواهم داد که چنگال BTC در واقع چیست و به دنبال آن بحث در مورد محبوب ترین و مشهورترین چنگال های سالهای اخیر.

پس از آن ، سپس من در مورد چند فورک بیت کوین صحبت می کنم که برای آینده برنامه ریزی شده اند ، و به دنبال آن نظر من در مورد اینکه آیا بیت کوین همیشه ارز رمزنگاری شماره یک است یا نه.

پس برای چی منتظری؟ ما بحث های زیادی داریم ، اما بیایید شروع کنیم با کشف اینکه این نوآوری در واقع چیست!

BTC Fork چیست?

در ساده ترین شکل ، زمانی است که کسی کپی از کد بلاکچین بیت کوین را ایجاد کرده و تغییراتی در آن ایجاد می کند. این تغییرات می تواند به دلایل زیادی انجام شود ، مانند هک شدن بلاکچین قبلی ، یا به دلیل اینکه باید پیشرفت هایی انجام شود. به طور کلی ، دو نوع چنگال blockchain وجود دارد – a ‘چنگال نرم’ و یک “سخت چنگال”.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

نرم چنگال از سخت چنگال آسان تر است ، زیرا فقط تغییرات کوچکی در زنجیره بلوک ایجاد می شود. یک چنگال نرم معروف است "سازگار با عقب" زیرا در حالی که معاملات قدیمی دیگر معتبر نیستند ، تراکنش های جدید توسط گره های قدیمی و گره های جدید شناسایی می شوند. برای موفقیت یک چنگال نرم ، باید “اجماع اکثریت” را بدست آورد ، که مانند رای عمومی است.

توجه داشته باشید: از گره برای توصیف دستگاهی استفاده می شود که به بلاکچین متصل است تا به تأیید معاملات کمک کند. هزاران گره Bitcoin در همه جهان وجود دارد!

یک فورک سخت بیت کوین کمی متفاوت است زیرا در اصل یک بلاکچین جدید ایجاد می کند. بیت کوین کش نمونه مشهور هارد فورک بیت کوین است. از آنجا که اکثر بلاکچین ها مانند بیت کوین منبع باز هستند ، هر کسی می تواند کد را مشاهده و کپی کند ، به این معنی که هارد فورک بیت کوین توسط هر کسی قابل انجام است.

بنابراین ، اکنون که می دانید این نوآوری در واقع چیست ، قسمت بعدی راهنمای من درباره برخی از معروف ترین کارهای بیت کوین در تمام دوران است!

محبوب ترین ها

بیت کوین کش 

در سال 2017 ، گروهی از توسعه دهندگان با نفوذ بیت کوین تصمیم گرفتند که یک هارد فورک مشتری بیت کوین را انجام دهند ، که منجر به ایجاد ارز رمزپایه و بلاکچین کاملاً جدید ، Bitcoin Cash (BCH) شد..

دلیل اصلی این تقسیم بیت کوین گران شدن کارمزد معاملات بیت کوین بود. در واقع ، در آنچه در سال 2009 کمتر از یک سنت شروع شد ، به سرعت به چند دلار در هر معامله افزایش یافت.

با این حال ، قبل از انجام فورک سخت بیت کوین ، گروه توسعه دهندگان سعی کردند جامعه بیت کوین را متقاعد کنند که تغییرات مورد نیاز را در مشتری اصلی بیت کوین ایجاد کند.


تغییراتی که تیمی از توسعه دهندگان می خواستند ایجاد کنند افزایش حداکثر اندازه بلوک از 1 مگابایت به 8 مگابایت بود. این به ماینرها امکان می دهد تراکنش های بیشتری را به یک بلوک اضافه کنند ، این کار باعث کاهش کارمزدی است که کاربران بیت کوین برای انتقال وجوه پرداخت می کنند.

به یاد دارید که چگونه گفتم یک نرم چنگال برای کسب آرای اکثریت نیاز دارد؟ خوب ، متأسفانه ، اکثر کاربران بیت کوین نمی خواستند تغییری ایجاد کنند ، بنابراین مجبور شدند بلاکچین کاملاً جدیدی ایجاد کنند.

بلاکچین بیت کوین کش به طور رسمی از اول آگوست 2017 راه اندازی شد. درست مانند بیت کوین ، بیت کوین کش به 21 میلیون سکه محدود می شود و هر بلاک 10 دقیقه قبل از تأیید طول می کشد..

از طرف دیگر ، با افزایش حداکثر اندازه بلوک هشت برابر ، به بلاکچین بیت کوین کش (یا چنگال بیت کوین) اجازه داد معاملات بیشتری را انجام دهد. مقیاس پذیری (یا مقیاس گذاری) حداکثر میزان معاملات است که یک بلاکچین خاص می تواند در هر ثانیه پردازش کند.

بیت کوین از این نظر بسیار محدود است زیرا فقط می تواند به طور متوسط ​​7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این یکی از مواردی است که در حال حاضر باعث کاهش Bitcoin می شود – اگر قرار است به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی استفاده شود ، باید عملکرد مقیاس پذیری آن را بهبود بخشد.

چنگال بیت کوینمنبع: cointelegraph

با توجه به تغییراتی که پس از این تقسیم بیت کوین اعمال شد ، بیت کوین کش می تواند در هر ثانیه حدود 61 تراکنش را پردازش کند.

جالب است بدانید ، هرکسی در روز انشعاب بیت کوین BTC را برگزار می کرد ، دقیقاً همان مقدار سکه Bitcoin Cash (BCH) را دریافت کرد. معنی این امر این است که اگر 0.5 BTC داشته باشید ، هنگام راه اندازی Bitcoin Cash نیز 0.5 BCH دریافت خواهید کرد.

از زمان راه اندازی این چنگال بیت کوین ، پروژه بسیار موفقی بوده است. در واقع ، در زمان نوشتن مقاله در ژوئن 2018 ، این چهارمین ارز رمزنگاری شده با ارزش در صنعت است. در دسامبر 2017 ، BCH به بالاترین سطح خود از بیش از 4000 دلار رسید ، و کل سرمایه بازار کمی کمتر از 70 میلیارد دلار بود!

شخص اصلی پروژه Bitcoin Cash یک سرمایه گذار مشهور ارز رمزنگاری شده به نام Roger Ver است. Ver ، اغلب به عنوان "بیت کوین عیسی", معتقد است که Bitcoin Cash در واقع همان است "بیت کوین واقعی", و او فکر می کند که از بیت کوین به عنوان ارز رمزپایه شماره یک پیشی خواهد گرفت.

Bitcoin Fork Roger Ver

بیت کوین مهمترین اختراع تاریخ جهان از زمان اینترنت است.

سرمایه گذار در استارت آپ های مرتبط با بیت کوین,

راجر ور

بنابراین ، اکنون که از چنگال Bitcoin Cash مطلع شدید ، هارد فورک بیت کوین بعدی که می خواستم درباره آن بحث کنم Bitcoin Gold است.

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تا به حال فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

بیت کوین طلا 

BTC Gold یک بلاک چین فورک بیت کوین است که به طور رسمی در اکتبر 2017 راه اندازی شد. در حالی که Bitcoin Cash به فکر کاهش هزینه های معامله بود ، افراد پشت Bitcoin Gold می خواستند بیت کوین را بیشتر کنند "غیرمتمرکز".

اگرچه بیت کوین هنوز از نظر فنی غیرمتمرکز است و این سیستم توسط هیچ مرجعی کنترل نمی شود و همچنین توسط هیچ بانک مرکزی یا دولت ملی پشتیبانی نمی شود ، اما هنوز هم نگرانی هایی در مورد تأیید / استخراج معاملات وجود دارد.

این بدان دلیل است که اکثریت قریب به اتفاق استخراج بیت کوین فقط با چند استخر در چین کنترل می شود. استخر استخراج معادن محلی است که افراد زیادی منابع سخت افزاری خود را با هم “جمع می کنند” تا فرصت بیشتری برای کسب جایزه استخراج به دست آورند.

پاداش بیت کوین پس از برنده شدن ، بر اساس میزان سرمایه گذاری هر شخص بین استخر تقسیم می شود. در نهایت ، این به افرادی که استخر استخراج را اداره می کنند قدرت و نفوذ زیادی در شبکه می دهد ، به همین دلیل برخی معتقدند که این چنگال بیت کوین بیش از حد متمرکز شده است.

در روزهای اولیه قبل از تسلط استخرهای استخراج ، استخراج بیت کوین با استفاده از CPU یا GPU اولیه امکان پذیر بود ، به این معنی که هر کسی می تواند این کار را در راحتی خانه خود انجام دهد. اگر می خواهید فرصتی برای برنده شدن جایزه بگیرید ، آن روزها دیگر گذشته است – نه تنها لازم است که در یک استخر استخراج شوید ، بلکه باید دارای سخت افزار ASIC بسیار گران قیمت باشید..

اما حدس بزنید چه کسی بسیاری از سخت افزارهای استخراج را تولید می کند؟ یکی از بزرگترین استخرهای استخراج صنعت!

در پاسخ ، Bitcoin Gold فرآیند استخراج جدیدی را نصب کرد که اطمینان حاصل می کند نمی توان از سخت افزارهای تخصصی و گران قیمت برای افزایش شانس کسی در برنده شدن جایزه استخراج استفاده کرد..

اینطوری در موردش فکر کن:

اگر فراری با 10 مینی کوپر مسابقه می داد ، فکر می کنید کدام ماشین برنده می شود؟ خوب ، بدیهی است که فراری از قدرتمندترین موتور برخوردار است! با این حال ، Bitcoin Gold شرایط را تغییر می دهد به طوری که به جای فراری در مسابقه ، فقط 10 مینی کوپر وجود دارد که به همه شانس برنده شدن را می دهد.

درست مثل بیت کوین و بیت کوین فورک آن BTC Cash ، بیت کوین طلا عرضه سکه BTG خود را به حداکثر 21 میلیون محدود می کند. علاوه بر این ، حداکثر اندازه بلوک 1 مگابایتی نیز افزایش نیافته است. با این حال ، بیت کوین طلا می تواند به جای اینکه 10 دقیقه مانند بیت کوین 10 دقیقه طول بکشد ، معامله را فقط در 2.5 دقیقه تأیید کند و آن را چهار برابر سریع تر کند!

تفاوت عمده دیگر ، نحوه تأیید معاملات توسط ماینرها است. جالب است که Bitcoin Gold از Proof-of-Work (درست مثل بیت کوین) استفاده می کند ، اما اصلاح شده است و فقط اجازه پردازش GPU را می دهد نه ASIC..

دقیقاً مانند چنگال Bitcoin Cash ، هرکسی که Bitcoin را در زمان راه اندازی در اختیار داشت ، مقادیر یکسانی را در Bitcoin Gold دریافت کرد.

از زمان راه اندازی ، Bitcoin Gold نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. سکه BTG در دسامبر 2017 به بالاترین حد خود رسید و به ارزش سرمایه گذاری در بازار به کمتر از 8 میلیارد دلار رسید.

با این حال ، در ماه مه 2018 Bitcoin Gold بسیار ترسناک “51٪ حمله” را تجربه کرد. این زمانی است که کسی (یا گروهی از افراد که با هم کار می کنند) قادر است 51٪ یا بیشتر از کل قدرت هشدار بلاکچین را بدست آورد ، به این معنی که به طور موقت قادر به ایجاد تغییر در شبکه است. این باعث شد که بیش از 18 میلیون دلار سکه BTG فورک Bitcoin به سرقت رفته و در صرافی شخص ثالث تبدیل شود.

این حمله در واقع کاملاً کنایه آمیز است زیرا تمام هدف Bitcoin Gold این بود که از کنترل بیش از حد ماینرهای متمرکز جلوگیری کند. در نتیجه ، اعتقاد بر این است که توسعه دهندگان در حال برنامه ریزی برای اجرای یک چنگال کد Bitcoin Gold هستند تا اطمینان حاصل کنند که دوباره تکرار نمی شود.

بنابراین ، اکنون که از چنگال Bitcoin Gold مطلع شدید ، در قسمت بعدی راهنمای چنگال BTC من در مورد Bitcoin Private صحبت خواهیم کرد!

بیت کوین خصوصی

Bitcoin Private به طور رسمی در مارس 2018 راه اندازی شد ، اما در واقع یک چنگال مستقیم از Bitcoin اصلی نبود. در اینجا همه چیز کمی پیچیده است:

  1. Bitcoin Private از زنجیره بلوکی به نام ZClassic چنگ زده شد.
  2. ZClassic از زنجیره بلوکی به نام ZCash چنگال زده شد.
  3. ZCash از بیت کوین اصلی چنگال زده شد.

بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی آن ، Rhett Creighton ، همچنین ZClassic را ایجاد کرد و از آن زمان ، دیگران به تیم پیوستند. ایده ای که کریتون داشت این بود که حریم خصوصی و رازداری ZClassic را با امنیت و محبوبیت بیت کوین ترکیب کند.

درست مانند سایر انشعابات بیت کوین که در مورد آنها بحث کردم ، به هرکسی که در زمان راه اندازی BTC داشته باشد ، 1: 1 بیت کوین خصوصی (BTCP) اهدا می شود. علاوه بر این ، به هر کسی که ZClassic (ZCL) را در اختیار داشته باشد نیز یک امتیاز 1: 1 اهدا شد. این بدان معناست که اگر BTC و ZCL را در دست داشتید ، دو بار سکه خصوصی بیت کوین دریافت می کردید!

چنگال بیت کوین

در کل ، حداکثر 21 میلیون سکه BTCP عرضه خواهد شد. اندازه بلاک دو برابر بیت کوین در 2 مگابایت است و همچنین می تواند معامله را چهار برابر سریعتر تأیید کند.

بعلاوه ، دقیقاً مانند Bitcoin fork BTC Gold ، مکانیسم استخراج اصلاح شده است تا از استفاده سخت افزارهای گران قیمت توسط مردم جلوگیری کند ، به این معنی که شبکه ای بسیار عادلانه و برابر از بیت کوین است. برای روشن شدن ، از سازوکار اجماع اثبات کار نیز استفاده می کند.

Bitcoin Gold نه تنها سریعتر و منصفانه تر از Bitcoin اصلی است ، بلکه همانطور که از نام آن پیداست ، معاملات خصوصی بیشتری را نیز امکان پذیر می کند. درست مثل بلاکچین ZClassic ، بیت کوین خصوصی نیز از چیزی به نام استفاده می کند "ZK-Snarks".

اگرچه هر جابجایی وجوه هنوز در دفتر عمومی پست می شود ، فرستنده و گیرنده هم خصوصی می مانند. این تفاوت کمی با بیت کوین اصلی دارد ، اگرچه هویت فرستنده و گیرنده در دنیای واقعی فاش نمی شود ، اما می توان مقدار یک آدرس بیت کوین خاص را فهمید. نه تنها این ، بلکه می توانید ببینید که آدرس خاصی در گذشته چه مقدار ارسال و دریافت کرده است.

از زمان راه اندازی Bitcoin Gold در مارس 2018 ، به بالاترین حد خود رسیده است ، یعنی بیش از 1.5 میلیارد دلار سرمایه بازار ، که در آوریل 2018 به دست آورد..

بنابراین ، اکنون که از Bitcoin Cash ، Bitcoin Gold و Bitcoin Private مطلع شدید ، آخرین چنگال بیت کوین که می خواستم در مورد آن بحث کنم Bitcoin Diamond بود!

Bitcoin Diamond

Bitcoin Diamond مستقیماً از مشتری اصلی Bitcoin تهیه شده است. تمرکز اصلی تیم توسعه آن این بود که کاربران بتوانند حتی بیشتر ناشناس بمانند. از این نظر ، هدف آن بسیار شبیه به Bitcoin Private است.

هنگامی که برای اولین بار در نوامبر 2017 راه اندازی شد ، Bitcoin Diamond سکه های خود را به روشی کمی متفاوت با سایر چنگالهای بیت کوین که ذکر کردم توزیع کرد. در حالی که بقیه همه میزان عرضه خود را به 21 میلیون سکه حفظ کردند ، Bitcoin Diamond این میزان را 10 برابر افزایش داد. در نتیجه ، اگر در زمان چنگال 0.5 BTC داشته باشید ، 5 سکه Bitcoin Diamond (BCD) دریافت می کنید..

دقیقاً مانند Bitcoin Cash ، حداکثر اندازه بلوک از 1 مگابایت به 8 مگابایت افزایش یافت و زمان تأیید تراکنش آن 10 دقیقه است. برخی از افراد در انجمن ارزهای رمزنگاری شده معتقدند که Bitcoin Diamond یک کلاهبرداری است ، بسیاری خوشحال نیستند که تیم حتی یک مقاله سفید منتشر نکرده است.

در زمان نوشتن مقاله در ژوئن 2018 ، تنها چیزی که در مورد بنیانگذاران می دانیم این است که آنها در اصل استخراج کنندگان بیت کوین بودند و با نام های “Team Evey” و “Team 007” نامگذاری شده اند. در هر صورت ، این رقم به بالاترین حد خود رسیده است ، یعنی کمی کمتر از 1 میلیارد دلار سرمایه بازار ، که در آوریل 2018 به دست آورد.

جدول مقایسه

اگر این راهنمای Bitcoin Fork را تا اینجا مطالعه کرده اید ، اکنون ایده خوبی از محبوب ترین چنگال هایی که تاکنون اتفاق افتاده اند ، دارید. قبل از حرکت ، نگاهی به نمودار مقایسه ای زیر بیندازید ، که ویژگی های اصلی زنجیره های مختلف انشعابات را مقایسه می کند.

جدول مقایسه Bitcoin Fork

چنگالهای BTC آینده

قبل از ادامه ، می خواهم چند نکته مهم را ذکر کنم که اگر بیت کوین در دست دارید و از هر چنگال آینده بیت کوین انتظار داشتن سکه رایگان دارید ، باید آنها را در نظر بگیرید..

  • هرگز بیت کوین را به آدرس دیگری نفرستید فقط به این دلیل که بلاکچینی که به تازگی چنگ زده است به شما گفته است. اگر چنگال قانونی باشد ، سکه ها براساس دارایی فعلی شما در دسترس خواهند بود.
  • اگر بلاکچین تازه چنگالی از شما می خواهد کلیدهای خصوصی خود را برای آنها ارسال کنید ، این کار را نکنید. این قطعاً کلاهبرداری است.
  • همیشه خودتان در مورد چنگال تحقیق کنید. بسیاری از بلاکچین های جدید از “نام تجاری” بیت کوین استفاده می کنند تا کاربران را متقاعد کنند که قابل اعتماد هستند. همیشه اینطور نیست.

به هر حال ، اکنون این مسئله تمام شده است ، می توانیم به برخی از چنگال های آینده نگاهی بیندازیم. هر دو چنگال آینده BTC هنوز در مرحله توسعه هستند ، بنابراین ما هنوز تاریخ دقیق چنگال های Bitcoin نداریم و همچنین هیچ یک از اطلاعات از پیش منتشر شده نهایی نیست.

بیت کوین ناشناس: این پروژه به دنبال ترکیب Proof-of-Work و Proof-of-Stake برای بهبود روش استخراج معاملات است. آنها همچنین قصد دارند از فناوری ZK-Snark که قبلاً ذکر کردم استفاده کنند (Bitcoin Private).

BitcoinZeroX: این تاریخ انشعاب بیت کوین برای سپتامبر 2018 برنامه ریزی شده است ، اما هنوز تایید نشده است. چنگال ترکیبی از بیت کوین و Hexxcoin خواهد بود. هدف این چنگال BTC ایجاد یک بلاکچین حتی ناشناس تر از Bitcoin Private است. هرکسی که بیت کوین ، Hexxcoin یا هر دو داشته باشد ، BitcoinZeroX را به صورت 1: 1 دریافت می کند.

آیا بیت کوین همیشه شماره یک خواهد بود?

همانطور که احتمالاً می دانید ، بیت کوین اولین و رمز ارز اصلی است. هنگامی که در سال 2009 راه اندازی شد ، هدف اصلی بیت کوین ایجاد یک سیستم پرداخت جهانی بود که می تواند توسط هر کسی در جهان استفاده شود ، بدون نیاز به تأیید معاملات توسط شخص ثالث.

بیت کوین فورک بیت کوین ارز رمزپایه شماره 1 است

با این حال ، حتی اگر بیت کوین به دهمین سال تجارت خود می رسد ، اما معاملات فقط در 10 دقیقه بسیار کند است. علاوه بر این ، شبکه فقط می تواند حدود 7 معامله در ثانیه را مدیریت کند و به نظر می رسد که هزینه های تراکنش بالاتر و بیشتر می شوند.

بسیاری از پروژه های بلاکچین دیگر وجود دارند که می توانند معاملات سریعتر ، ارزان تر و کارآمدتر را انجام دهند ، که این امر آنها را برای سیستم پرداخت جهانی بسیار مناسب تر می کند. اگرچه تیم بیت کوین به دنبال حل این مشکل با معرفی نسخه “Lighting Network” است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند سطح عملکرد خود را حل کند..

بنابراین ، اگرچه من فکر می کنم بیت کوین از نظر کاربرد ، ارزش و سرمایه بازار همیشه ارز رمز ارز شماره یک خواهد بود ، اما فکر نمی کنم به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی تصویب شود. در عوض ، من فکر می کنم اکثر مردم از بیت کوین به عنوان “ذخیره ارزش” استفاده می کنند. این مشابه دارایی در دنیای واقعی مانند طلا یا نقره است.

در نهایت ، فکر نمی کنم هیچ یک از انشعابات بیت کوین که ذکر کردم آنقدر زیاد باشد که به یک سیستم پرداخت جهانی واقعاً مفید تبدیل شود. آنها همیشه با نام اصلی Bitcoin روبرو خواهند شد ، چیزی که بسیاری از مردم دوست ندارند.

با این حال ، این فقط نظر شخصی من است. من می توانم درست بگویم یا کاملاً اشتباه کنم! ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم…

نتیجه

و این پایان راهنمای چنگال Bitcoin من است. امیدوارم که شما همه آن را خوانده باشید و اکنون باید درک خوبی از چنگال و دلایل وقوع آنها داشته باشید.

من همچنین 4 مورد از محبوب ترین ارزهای رمزپایه ای را که از بیت کوین چنگ زده اند ، ذکر کرده ام. برخی از آنها بر بهبود سطح عملکرد بیت کوین اصلی (مانند کارمزد پایین تر و مقیاس بیشتر معاملات) تمرکز دارند ، در حالی که برخی دیگر بر افزایش حریم خصوصی یا عدم تمرکز تمرکز دارند.

با حرکت به جلو برای آینده ، لطفاً فقط به یاد داشته باشید که قبل از هرگونه چنگال های آینده بیت کوین ، تحقیقات خود را انجام دهید و فریب کلاهبردارانی را که سعی در گرفتن کلیدهای خصوصی شما دارند ، ندهید.!

مثل همیشه ، لطفاً به من اطلاع دهید که نظرات شما درباره چنگالهایی که ذکر کردم چیست ، یا اینکه فکر می کنید بیت کوین همیشه رمز ارز شماره یک انتخاب خواهد بود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector