Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Ripple vs Bitcoin: گزینه بهتر چیست؟

بنابراین ، شما در مورد دو مورد از محبوب ترین ارزهای رمزپایه بیت کوین و ریپل شنیده اید ، اما مطمئن نیستید که تفاوت ریپل در مقابل بیت کوین چیست؟ یا شاید شما می دانید که آنها چه کاری انجام می دهند ، اما مطمئن نیستید که فناوری این دو ارز رمزپایه چگونه با هم مقایسه می شود؟ در هر صورت ، محکم بمانید ، زیرا قصد دارم همه چیزهایی را که باید بدانید به شما یاد می دهم!

در این راهنمای Ripple vs Bitcoin ، من ابتدا قصد دارم با اصول اولیه شروع کنم. من قصد دارم در مورد مواردی که هدف آنها ، سرعت معاملات و کل عرضه سکه هر دو پروژه است صحبت کنم.

پس از آن ، سپس می خواهم در مورد تمرکززدایی هر پروژه ، همراه با مقیاس پذیری هر بلاکچین صحبت کنم. سرانجام ، من می خواهم در مورد عملکرد هر پروژه تا کنون بحث کنم.

با پایان مطالعه این راهنما ، شما تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری در مورد بهتر بودن ارز رمزنگاری شده را خواهید داشت.

پس برای چی منتظری؟ بخش اول این راهنمای Bitcoin vs Ripple با معرفی هر دو بلاکچین شروع می شود!

خط پایین ریپل و بیت کوین

بیت کوین و ریپل در ساده ترین شکل خود ارزهای رمزنگاری شده ای هستند که توسط فناوری بلاکچین پشتیبانی می شوند ، این امکان را به افراد از سراسر جهان می دهد تا از این بلاکچین ها برای ارسال و دریافت وجه استفاده کنند. هر دو پروژه سکه اصلی خود را دارند که می توان از طریق صرافی شخص ثالث بصورت آنلاین خریداری کرد.

آخرین کوپن Coinbase یافت شده:

اگرچه در ابتدا ، این ارزهای رمزپایه ممکن است بسیار شبیه به هم باشند ، اما تفاوتهای واضحی وجود دارد که اکنون آنها را پوشش خواهم داد.

موج دار شدن در برابر لوگوی بیت کوین

بیت کوین توضیح داده شده است

بیت کوین در سال 2009 ایجاد شد ، اولین و رمز ارز اصلی بود. این توسط یک توسعه دهنده ناشناس به نام Satoshi Nakamoto ساخته شده است ، که می خواست یک سیستم پرداخت جهانی جدید ایجاد کند که به مردم امکان ارسال و دریافت پول دیجیتال را به صورت همتا به همتا بدهد..

نظیر به نظیر مشابه “شخص به شخص” است ، به این معنی که هیچ شخص ثالث یا واسطه ای برای پردازش و تأیید معاملات لازم نیست. در نتیجه ، سیستم بیت کوین “غیر متمرکز” است ، زیرا توسط هیچ شخص یا مرجعی کنترل نمی شود ، و همچنین توسط هیچ بانک مرکزی ، دولت یا کشور-ملی کنترل نمی شود.

درعوض ، معاملات توسط انجمن کمک کننده بیت کوین ، موسوم به “استخراج کنندگان” تأیید می شوند. هر کسی در دنیا می تواند با اتصال یک دستگاه به کامپیوتر خود به یک استخراج کننده تبدیل شود. در ازای هزینه های وقت و برق خود ، کسانی که موفق می شوند با بیت کوین اضافی پاداش می گیرند.

اگر کمی گیج هستید ، نگران نباشید ، من در بخش بعدی با جزئیات بیشتری در مورد این روند صحبت خواهم کرد!


بیت کوین (BTC) نیز حداکثر 21 میلیون سکه عرضه می کند. منبع موجود در گردش است 17.1 میلیون, با افزایش هر روز با این حال ، هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین استخراج نخواهد شد و انتظار می رود این رقم در سال 2140 مورد استفاده قرار گیرد.

اکنون بیت کوین توضیح داده است ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Bitcoin من در مورد Ripple اطلاعاتی کسب خواهید کرد.

مبادلات رمزنگاری را در کنار هم با دیگران مقایسه کنید

آیا می دانید?

آیا تاکنون فکر کرده اید که مبادلات رمزنگاری برای اهداف تجاری شما بهترین است?

دیدن & مبادلات رمزنگاری TOP3 را در کنار هم مقایسه کنید

موج دار شدن توضیح داده شده

آرم رسمی موج دار

ریپل برای اولین بار در سال 2012 ، سه سال پس از بیت کوین راه اندازی شد. این شرکت توسط شرکتی به نام Ripple Labs که در ایالات متحده مستقر هستند ساخته شده است. هدف از Ripple ایجاد یک سیستم پرداخت بود که بتواند توسط بانک ها برای انتقال وجوه در داخل و خارج از کشور مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه آنها صنعت خدمات مالی را هدف گرفته اند ، هر کسی می تواند ارز Ripple – سکه XRP را خریداری و بفروشد.

مردم اغلب در مورد تفاوت Ripple و XRP گیج می شوند ، بنابراین من سریع مسائل را روشن می کنم. Ripple نام فناوری بلاکچین است که به افراد امکان ارسال و دریافت وجه را می دهد (این وجوه می تواند به بیشتر ارزهای خارج از کشور ترجمه شود). از طرف دیگر ، XRP نام رمز ارز است ، تقریباً به همان روشی که Ether رمز ارز و Ethereum زنجیره بلوک است..

درست مانند بیت کوین ، بلاکچین Ripple احتیاج به اشخاص ثالث برای تأیید و تأیید معاملات ندارد ، به افراد اجازه می دهد وجوه را به صورت نظیر به نظیر ارسال و دریافت کنند. در مجموع ، حداکثر 100 میلیارد سکه XRP عرضه می شود ، در حالی که یک جریان عرضه در حال حاضر حدودا وجود دارد 60 میلیارد.

بنابراین ، اکنون که اصول مطلق Ripple XRP را می دانید ، بخش بعدی راهنمای Ripple vs Bitcoin قصد دارد نحوه عملکرد هر بلاکچین را بررسی کند.!

عملکرد فنی

بیت کوین

هنگام ارسال وجوه به شخص دیگر ، بلاکچین بیت کوین تقریباً 10 دقیقه طول می کشد تا معامله تأیید شود. مهم نیست که فرستنده و گیرنده در کجا قرار داشته باشند.

چه در حال ارسال بودجه برای شخصی در همان شهر خودتان باشید و چه در آن طرف دنیا ، این کار همیشه 10 دقیقه طول می کشد! در مقایسه این مورد با زمان ارسال پول به خارج از کشور با یک بانک ، استفاده از بیت کوین بسیار سریعتر است ، زیرا پردازش انتقال بانک ها می تواند تا سه روز طول بکشد..

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار منتشر شد ، هزینه های معامله بسیار کم بود. پردازش معامله فقط کسری از یک هزینه خواهد داشت. این امر بیت کوین را به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی ایده آل کرد.

با این حال ، با محبوبیت بیشتر این سیستم ، مبلغی که کاربران باید بپردازند کاملاً افزایش یافته است. در شلوغ ترین دوره خود در اواخر سال 2017 ، هزینه های معامله حدود 40 دلار هزینه داشت ، که حداقل برای پرداخت های خرد پایدار نیست.

واقعیت جالب: هزینه های بالای بیت کوین دلیل اصلی ایجاد Bitcoin Cash بود!

هر سیستمی در جهان فقط می تواند مقدار معینی از معاملات را قبل از اینکه بیش از حد بار شود ، اداره کند. به عنوان مثال ، اگرچه در سال 2016 ویزا فقط به طور متوسط ​​1667 تراکنش در ثانیه پردازش می کند ، در صورت نیاز می تواند بیش از 50،000 در ثانیه پردازش کند ، اما نمی تواند فراتر از آن باشد.

از طرف دیگر ، شما بیت کوین دارید. حتی اگر بیت کوین محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان باشد ، تنها قادر است حداکثر 7 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. اگر بیت کوین بخواهد به رویای تبدیل شدن به یک سیستم پرداخت جهانی برسد ، این یک مشکل مقیاس پذیر بزرگ است که باید آن را حل کند.

بنابراین ، اکنون که از عملکرد Bitcoin توضیح داده اید ، بخش بعدی راهنمای Bitcoin vs Ripple قصد دارد عملکرد Ripple را مشاهده کند…

موج دار شدن

همانطور که به زودی متوجه خواهید شد ، بلاکچین Ripple عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین دارد. به همین دلیل است…

در مرحله اول ، هنگام ارسال XRP از یک کیف پول به کیف پول دیگر ، فقط چند ثانیه طول می کشد تا معامله تأیید شود. این امر باعث می شود Ripple جایگزین بسیار بهتری برای بیت کوین در هنگام سرعت معاملات باشد.

وقتی صحبت از هزینه تراکنش می شود ، Ripple عملا رایگان است زیرا هزینه استاندارد برای انجام انتقال فقط 0.00001 XRP است. برای قرار دادن این در اعداد واقعی ، حتی زمانی که XRP در ژانویه به بالاترین حد خود رسید 3.29 دلار, این مبلغ فقط به مبلغی معادل 0.0000329 دلار می رسید. این بدان معناست که شما می توانید بیش از 30،000 تراکنش را قبل از پرداخت 1 دلار هزینه معامله ارسال کنید!

بنابراین ، در مورد مقیاس پذیری چطور؟ خوب ، یک بار دیگر ، سکه Ripple عملکرد به مراتب بهتری از بیت کوین دارد. به یاد دارید که چگونه قبلاً اشاره کردم که بیت کوین فقط 7 معامله در ثانیه را کنترل می کند؟ خوب ، ریپل می تواند بیش از 1500 در ثانیه پردازش کند!

تمام آمار فوق Ripple را برای صنعت بین بانکی چند تریلیونی دلاری ایده آل می کند. اینجا جایی است که بانک ها برای بانک های دیگر واقع در کشورهای دیگر پول ارسال می کنند. در حال حاضر ، بانک ها باید از یک سازمان شخص ثالث مستقر در بلژیک به نام SWIFT استفاده کنند. در نتیجه ، معاملات گران هستند و قبل از تسویه حساب ممکن است حدود 3 روز طول بکشد.

علاوه بر این ، هنگامی که بانک ها در کشورهای در حال توسعه مستقر هستند و مجبورند با ارز رایج معامله کنند ، آنها اغلب مجبور به انجام مبادلات متعدد هستند زیرا نقدینگی کافی در بازار وجود ندارد. با استفاده از Ripple ، بانک ها می توانند از XRP به عنوان پلی برای نقدینگی استفاده کنند ، این امر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه م institutionsسسات می شود.

بنابراین ، اکنون که از عملکرد دو پروژه بلاکچین مطلع شدید ، قسمت بعدی راهنمای Ripple vs Bitcoin قصد دارد بحث کند که کدام یک از بلاکچین غیرمتمرکز است.

ریپل در مقابل بیت کوین: دecentralizحالت?

تمرکززدایی به معنای کنترل نشدن توسط هیچ شخص یا مرجعی نیست. با این حال ، در جامعه ارزهای رمزنگاری شده استدلال های مداوم در مورد این واقعیت وجود دارد که هر دو پروژه آنطور که باید غیرمتمرکز نیستند.

بیت کوین

وقتی صحبت از بیت کوین به میان می آید ، گرچه مطمئناً درست است که هیچ نهادی واحد شبکه را کنترل نمی کند ، اما از روزهای ابتدایی آن همه چیز تغییر کرده است. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد ، هر کسی می تواند با استفاده از پردازنده گرافیکی یا پردازنده مرکزی (CPU) استخراج شود که خرید آن ارزان است.

با این حال ، اکنون می توان از یک قطعه سخت افزار گران قیمت به نام ASIC استفاده کرد. ASIC ها بسیار قدرتمندتر از GPU و CPU هستند ، به این معنی که همیشه شانس بیشتری برای برنده شدن در پاداش استخراج دارند. در نتیجه ، کسانی که توانایی خرید ASIC را ندارند شانس خوبی برای مشارکت در سیستم ندارند.

این تنها مسئله نیست.

اکنون برخی از سازمان های قدرتمند هستند که “استخرهای استخراج” را مدیریت می کنند ، که در آنها استخراج کنندگان مختلف بیت کوین منابع خود را به یکدیگر متصل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیشترین شانس را برای کسب پاداش استخراج Bitcoin دارند. آنها مزارع استخراج بیت کوین متشکل از هزاران دستگاه ASIC را ایجاد می کنند. ایده ساده است – هرچه دستگاه های ASIC بیشتری داشته باشید ، شانس بیشتری برای برنده شدن جایزه خواهید داشت.

بیشتر این استخرهای استخراج معادن در چین واقع شده اند که هزینه برق در آنها ارزان است. هنگامی که آخرین بار آمار را بررسی کردم (که در زیر می بینید) ، فقط چهار استخر استخراج بیش از 50٪ از کل قدرت هشدار بیت کوین را کنترل می کند.

استخرهای استخراج بیت کوین

این قدرت زیادی را به دست تعداد بسیار کمی از مردم می رساند ، که مغایر ایدئولوژی غیر متمرکز بیت کوین است.

Ripple XRP

همچنین طرفداران ارزهای رمزنگاری این نگرانی را دارند که Ripple XRP به آن اندازه که باید تمرکززدایی نداشته باشد. اولاً ، برخلاف بیت کوین ، سکه ریپل توسط شرکتی به نام آزمایشگاه های ریپل کنترل می شود. لازم به یادآوری است که اگرچه آنها قدرت اصلاح معاملات یا کنترل وجوه مردم را ندارند ، اما کنترل تأمین XRP را دارند.

در زمان نوشتن مقاله ، ژوئن 2018 ، تقریباً 60 میلیارد سکه در گردش است که از مجموع 100 میلیارد سکه در دسترس است. مشکل بزرگ این است که 40 میلیارد باقیمانده (40٪) توسط بنیانگذاران Ripple کنترل می شود – آزمایشگاه های Ripple.

آنها قدرت انجام آنچه را که می خواهند با سکه ها دارند ، بدین معنی که از نظر فنی می توانند قیمت آن را دستکاری کنند. اگر آزمایشگاه های Ripple تصمیم بگیرند مقدار زیادی سکه را که کنترل می کنند ، منتشر کنند ، می تواند بر قیمت تأثیر منفی بگذارد.

نگرانی دیگری که هنگام تحقیق در مورد این راهنمای Ripple vs Bitcoin پیدا کردم این است که برخی افراد این واقعیت را دوست ندارند که بلاکچین توسط انجمن XRP حفظ نشود. در مورد بیت کوین ، اگرچه سیستم تحت کنترل استخرهای بزرگ استخراج قرار گرفته است ، هر کسی می تواند با خرید سخت افزار مورد نیاز سعی در مشارکت در شبکه داشته باشد..

در مورد Ripple اینگونه نیست زیرا استخراج XRP امکان پذیر نیست. در عوض ، شبکه از چیزی به نام “اعتبار سنج معامله” استفاده می کند. تنها افرادی که می توانند به یک اعتبار سنج تراکنش تبدیل شوند ، بانک هایی هستند که این فناوری را نصب می کنند.

از نظر فنی ، هنوز غیرمتمرکز است زیرا هیچ یک از اعتبارسنجان واحد نمی تواند کنترل شبکه را در دست بگیرد و همچنین نمی توانند یک تراکنش را اصلاح یا دستکاری کنند. با این حال ، برخی از مردم فکر می کنند که همه باید فرصتی برای مشارکت در شبکه داشته باشند ، نه فقط موسسات مالی.

بنابراین ، اکنون که برخی از نگرانی های مردم در مورد تمرکززدایی هر دو پروژه را می دانید ، بخش بعدی این راهنمای Ripple vs Bitcoin قصد دارد نحوه توافق معاملات را مورد بحث قرار دهد..

Bitcoin vs Ripple: چگونه کار کنیم تیسلام Rهر یک جسرشماری?

هیچ یک از این پروتکل ها برای تأیید ، تأیید و حسابرسی معاملات به شخص ثالث احتیاج ندارند. بنابراین چکونه آنها انجامش می دهند?

ابتدا اجازه دهید سریع توضیح دهم مکانیسم اجماع چیست. هر بلاکچین از الگوریتم رمزنگاری برای تأیید اعتبار معامله بدون گذر از واسطه استفاده می کند. این باعث می شود شخصی که پول را ارسال می کند در واقع وجوه داشته باشد و همچنین اطمینان حاصل کند که وجوه دو بار هزینه نشود (دو برابر هزینه).

هر دستگاهی که به شبکه Bitcoin یا Ripple متصل باشد ، گره نامیده می شود و برای تأیید یک معامله ، درصدی از گره ها باید “Reach Consensus” باشند – این بدان معناست که آنها با اعتبار معامله موافقت می کنند.

بیت کوین و ریپل هر یک از سازوکارهای اجماع متفاوتی استفاده می کنند ، که من در زیر به آنها می پردازم.

سازوکار اجماع

بیت کوین: اثبات کار

اولین سازوکار اجماع بلاکچین توسط توسعه دهنده بیت کوین ایجاد شد و آن را Proof-of-Work می نامند. بهترین راه برای درک اثبات کار ، فکر کردن در مورد یک محاسبه واقعاً دشوار است.

شبکه بیت کوین یک محاسبه تصادفی ایجاد می کند که آنقدر دشوار است که هیچ انسانی نمی تواند آن را حل کند. در عوض ، برای حل نیاز به مقدار زیادی قدرت محاسباتی دارد. حل این محاسبه 10 دقیقه طول می کشد. پس از حل ، معامله بیت کوین معتبر تأیید می شود.

هر گره متصل به شبکه با یکدیگر رقابت می کنند تا به اولین دستگاهی برای حل محاسبه تبدیل شوند. هر کس که اول به آنجا برسد ، پاداش استخراج بیت کوین را می برد. مشکل اصلی مدل Proof-of-Work این است که به مقدار بسیار زیادی برق نیاز دارد. به عنوان مثال ، الف مطالعه اخیر نشان داد که استخراج بیت کوین بیش از 159 کشور جداگانه برق مصرف می کند!

اثبات کار بیت کوین

دومین مسئله Proof-of-Work (همانطور که قبلاً بحث کردم) این است که به مردم اجازه می دهد از سخت افزارهای بسیار گران قیمت استفاده کنند ، به این معنی که کسانی که می توانند پول بیشتری سرمایه گذاری کنند شانس بیشتری برای برنده شدن جایزه Bitcoin دارند.

سوم ، و احتمالاً مهمتر از همه ، مدل اثبات کار به مسائل مربوط به هزینه های بالا ، معاملات کند و عدم توانایی مقیاس کمک کرده است..

بنابراین ، اکنون که می دانید بیت کوین از مکانیزم اجماع استفاده می کند ، بخش بعدی راهنمای Ripple vs Bitcoin قصد دارد به بررسی موارد استفاده Ripple بپردازد.!

موج دار شدن: قرارداد فدرال بیزانس

زنجیره بلوک Ripple از مکانیزمی اجماع به نام توافق نامه بیزانس فدرال (FBA) استفاده می کند. FBA دقیقاً مانند بیت کوین و مدل اثبات کار آن به دنبال توافق بین گره های مختلف است.

در FBA ، هر گره به تعداد محدودی از گره های دیگر اعتماد خواهد کرد ، که به عنوان a شناخته می شود "دایره". شبکه Ripple دارای حلقه های مختلفی است که هر کدام با یکدیگر همپوشانی دارند به طوری که اساساً هر گره به نوعی متصل است.

اعتبار سنج معامله ای که برای تأیید معاملات استفاده می شود (بانک هایی که از این فناوری استفاده می کنند) ، قبل از اینکه توانایی تأیید معامله را داشته باشند ، به صورت جداگانه انتخاب و معتبر شناخته می شوند.

این بدان معنی است که در واقع ، هیچ یک از بانک هایی که از این فناوری استفاده می کنند ، نمی خواهند اجماع را دستکاری کنند ، زیرا آنها از آن برای پشتیبانی از معاملات خود استفاده می کنند. حتی اگر این کار را انجام دهند ، برای همه معتبران معامله دیگر که کاملا معامله را رد می کنند ، مشخص خواهد بود.

برخلاف بیت کوین ، برای حل محاسبات پیچیده نیازی به ریپل و سازوکار اجماع FBA آن نیست ، به این معنی که برق بسیار کمتری نسبت به بیت کوین مصرف می کند. این امر آن را به یک سیستم کارآمدتر تبدیل می کند و اطمینان حاصل می کند که هزینه های معامله پایین نگه داشته می شود.

سرانجام ، طی چند ثانیه ای که سیستم به تأیید جابجایی وجوه نیاز دارد ، حداقل 80٪ اعتبارسنجان معامله باید به توافق برسند تا معامله معتبر باشد.

بنابراین ، اکنون که شما در مورد دو مکانیسم اجماع استفاده شده مطلع هستید ، قسمت آخر راهنمای Ripple vs Bitcoin قصد دارد نحوه عملکرد پروژه ها را بررسی کند!

اول اینکه ، در اینجا یک جدول مقایسه آورده شده است ، بنابراین شما می توانید برخی از تفاوتهای اصلی این دو پروژه را مرور کنید!

مقایسه جدول

سازوکار اجماع معاملات p / s ارزش بازار گردش در گردش تاریخ عرضه تیم / سازمان هزینه های معامله
موج دار شدن FBA 1500 18 بیل 40 بیل 2012 آزمایشگاه های ریپل <0.01 دلار
بیت کوین PoW 7 104 بیل 17 میل ژانویه 2009 هسته بیت کوین 0.50 تا 3.00 دلار

Ripple vs Bitcoin: The Story So Far

وقتی مردم بحث Ripple vs Bitcoin را دارند ، یک نکته ای که همه می توانند با آن موافق باشند این است که هر دو پروژه بلاکچین عملکرد فوق العاده ای داشته اند. با این حال ، بیت کوین به عنوان ارز رمزنگاری شده اصلی ، از نظر ارزش ، سرمایه بازار ، پذیرش و استفاده در دنیای واقعی همیشه سکه شماره یک بوده است..

سال 2017 موفق ترین سال تاکنون بود که به موجب آن BTC ارزش خود را بیش از 2،000٪ افزایش داد. در پایان سال ، بیت کوین به بالاترین رقم 20،000 دلار خود رسید و ارزش بازار کل آن چیزی بیش از 320 میلیارد دلار بود. برای بیان این موضوع ، این به معنای سرمایه بالاتر در بازار گلدمن ساکس و مورگان استنلی است!

از نظر استفاده در دنیای واقعی ، فروشندگان بیشتری شروع به پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت می کنند. این امر به ویژه در ژاپن صادق است ، جایی که اکنون می توان بیت کوین را در بیش از 200000 فروشگاه مختلف صرف کرد! از دیگر سازمانهای مشهوری که Bitcoin را می پذیرند می توان به Microsoft، Expedia، PayPal، Overstock و حتی Virgin Galactic اشاره کرد..

با این وجود مدت زمان زیادی طول می کشد تا بیت کوین به عنوان سیستم اصلی پرداخت جهانی استفاده شود. دلیل اصلی این امر این است که توسعه دهندگان باید مشکلات عملکرد خود را برطرف کنند. زمان معاملات 10 دقیقه ای ، هزینه های بالا و مقیاس گذاری فقط 7 معامله در ثانیه یک میلیون مایل با یک سیستم پرداخت جهانی پایدار فاصله دارد.

خبر خوب این است که تیم در حال کار بر روی لایه دوم فناوری پرداخت در بالای بیت کوین به نام “Lighting Network” است که امیدوارم با معاملات سریع ، ارزان و بسیار مقیاس پذیر ، بیت کوین را به سطح بعدی برساند.!

بنابراین ، در مورد Ripple XRP چطور؟ ریپل اکنون سومین ارز رمزنگاری شده از نظر سرمایه بازار است. دقیقاً مانند بیت کوین ، سکه ریپل در سال 2017 یک سال شگفت انگیز داشت. در ابتدای سال فقط 0.0065 دلار ارزش داشت ، اما در پایان آن قیمت آن به 2.40 دلار رسید.

وقتی صحبت از هدف واقعی شرکت مادر ، آزمایشگاه های ریپل (Ripple Labs) می شود ، آنها همکاری های خوبی با بزرگترین بانک های جهان دارند. بیش از 100 موسسه مالی مختلف در حال آزمایش پروتکل Ripple از جمله Santander ، Bank of America و Credit Agricole هستند!

در آینده امید است که صنعت مالی از XRP برای تسویه حساب های بین بانکی خود استفاده کند. کل صنعت هر ساله تریلیون دلار ارزش دارد ، بنابراین اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، ارزش XRP به زودی می تواند اوج های جدیدی را به خود اختصاص دهد.

هر چند این توصیه سرمایه گذاری نیست.

ریپل در مقابل بیت کوین: نتیجه گیری

و این پایان این راهنمای Ripple vs Bitcoin است! قبل از شروع این مقاله ، از تفاوتهای اصلی این دو مطمئن نبودید. با این حال ، اگر این راهنما را از ابتدا تا انتها خوانده اید ، اکنون باید واقعاً ایده خوبی داشته باشید که این دو مرکز قدرت رمزنگاری را از هم جدا می کند.

همانطور که احتمالاً اکنون می دانید ، بلاکچین Ripple عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین دارد. این معاملات سریعتر ، معاملات ارزان تر و معاملات مقیاس پذیرتر انجام می شود. نه تنها این ، بلکه سازوکار اجماع Ripple برای محیط زیست بسیار بهتر است – انرژی زیادی را هدر نمی دهد. اهداف Ripple با اهداف Bitcoin متفاوت است ، بنابراین فکر نکنید Ripple در حال تبدیل شدن است "بیت کوین بعدی".

بیت کوین هنوز (مثل همیشه) ارز رمزنگاری شماره یک است. من معتقدم که بیت کوین بیشتر به عنوان ذخیره ارزش مناسب است تا سیستم پرداخت ، به روشی مشابه طلا یا نقره. با این حال ، مهمترین چیز این است که به روزرسانی بعدی بیت کوین ، یعنی شبکه روشنایی ، موفقیت آمیز باشد. این باعث می شود که بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت بیشتر قابل استفاده باشد.

پس از خواندن این راهنمای Ripple vs Bitcoin کدام رمز ارز را ترجیح می دهید؟ آیا تصمیم گرفته اید یکی را به جای دیگری انتخاب کنید یا مثل من هستید و ترجیح می دهید در هر دو سرمایه گذاری کنید؟ لطفاً نظرات خود را در بخش نظرات زیر به من اطلاع دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Adblock
detector