Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

6 ویژگی کلیدی Blockchain که اکنون باید بدانید

نمی دانید چرا Blockchain در سالهای اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است. در اینجا ما ویژگی های برتر Blockchain را آورده ایم که باعث محبوبیت آن شده است! 

فناوری Blockchain مدتی است که وجود دارد و هنوز هم به طور فعال در کانون توجه است. حتی اگر احساسات مختلفی نسبت به این فناوری وجود دارد ، اما هیچ کس نمی تواند نقش آن را در فضای اقتصادی جهانی دست کم بگیرد.

این فناوری ابتدا از طریق بیت کوین که یک ارز رمزپایه بسیار محبوب است ، مورد توجه قرار گرفت. متأسفانه ، در حال حاضر بیش از حد بیش از حد ارزیابی شده است و در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه فرار است. اما آنچه بیت کوین مورد توجه ما قرار گرفت خود فناوری بلاکچین است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان بلاکچین

لیست برترین ویژگی های Blockchain

فناوری Blockchain فقط یک شبکه پشتیبان برای ارزهای رمزپایه نیست ، اما موارد بسیار بیشتری را ارائه می دهد. بنابراین ، ویژگی های کلیدی بلاکچین که آن را بسیار مقاوم می کند چیست؟ چرا این همه محبوبیت پیدا کرده است؟ بیایید در این راهنما کمی بیشتر به ویژگی های بلاکچین بپردازیم تا به این س questionsالات پاسخ دهیم. بیایید با اینفوگرافیک سریع Blockchain شروع کنیم!

1. تغییرناپذیری

برخی از ویژگی های هیجان انگیز بلاکچین وجود دارد اما بدون شک “تغییر ناپذیری” یکی از اصلی ترین ویژگی های فناوری بلاکچین است. اما چرا این فناوری فاسد نشده است؟ بیایید با زنجیره اتصال متغیر با تغییر ناپذیری شروع کنیم.

تغییرناپذیری به معنای چیزی است که قابل تغییر یا تغییر نیست. این یکی از برترین ویژگی های بلاکچین است که به اطمینان از باقی ماندن فناوری همانطور که هست – یک شبکه ثابت و غیر قابل تغییر – کمک می کند. اما چگونه آن راه را حفظ می کند?

فناوری بلاکچین کمی متفاوت از سیستم بانکی معمولی است. به جای اعتماد به مراجع متمرکز ، ویژگی های بلاکچین را از طریق مجموعه ای از گره ها تضمین می کند.

هر گره از سیستم یک کپی از دفتر دیجیتال دارد. برای افزودن یک تراکنش ، هر گره باید اعتبار آن را بررسی کند. اگر اکثریت معتبر بدانند ، آن را به دفتر اضافه می کنند. این امر باعث شفافیت می شود و آن را ضد فساد می کند.

بنابراین ، بدون رضایت اکثر گره ها ، هیچ کس نمی تواند بلوک های معاملاتی را به دفتر اضافه کند.

واقعیت دیگری که از لیست ویژگی های کلیدی بلاکچین پشتیبان تهیه می کند این است که ، به محض اضافه شدن بلوک های معامله در دفتر ، هیچ کس نمی تواند دوباره برگردد و آن را تغییر دهد. بنابراین ، هر کاربری در شبکه قادر به ویرایش ، حذف یا به روزرسانی آن نخواهد بود.


همچنین بخوانید: ارائه مبانی Blockchain

چگونه با فساد مبارزه می کند?

ما می دانیم که چگونه هر ساله مبلغ هنگفتی از طریق کانالهای عادی ما هک می شود. بسیاری از مردم تریلیون پول خرج می کنند تا از تجارت خود در برابر هک های خارجی محافظت کنند. با این حال ، ما همیشه فراموش می کنیم که محاسبه داخلی را انجام دهیم خطرات امنیت سایبری که از افراد و مقامات فاسد ناشی می شود.

در بسیاری از موارد ، همیشه پیوند داخلی برای این هک ها وجود دارد تا از همه اقدامات امنیتی مطلع شوند ، بنابراین در پایان ، ما هزینه اعتماد خود را می پردازیم. همانطور که همه شما می دانید بانک ها اکنون چندان قابل اعتماد نیستند و اقتصاد جهانی برای غلبه بر این مسئله به یک محیط بی اعتماد نیاز دارد.

بنابراین ، وقتی صحبت از یک محیط عاری از فساد می شود ، می توانید به راحتی تصور کنید که بلاکچین قطعاً می تواند بسیاری از این سناریوها را تغییر دهد.

اگر مشاغل شروع به ادغام فناوری بلاکچین برای حفظ سیستم شبکه داخلی خود کنند ، هیچ کس نمی تواند آن را هک کند یا اطلاعات را تغییر داده یا حتی سرقت کند.

بلاکچین های عمومی مثال کاملی برای این موضوع هستند. همه افراد در زنجیره بلوکی عمومی می توانند معاملات را ببینند ، بنابراین بسیار شفاف است. از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی یا فدراسیون می تواند بهترین کار برای شرکت هایی باشد که می خواهند در بین کارمندان شفاف بمانند و از اطلاعات حساس خود در طول مسیر از دید عموم محافظت کنند..

آیا می خواهید در مورد کار Blockchain بیشتر بدانید؟ مقاله قبلی ما را بخوانید تا بفهمید که بلاکچین چگونه کار می کند.

2. غیرمتمرکز

این شبکه غیرمتمرکز است ، به این معنی که هیچ مرجع حاکمیتی یا شخصی را که از چارچوب مراقبت کند ، ندارد. بلکه گروهی از گره ها شبکه را غیرمتمرکز نگه می دارند.

این یکی از ویژگی های کلیدی فناوری بلاکچین است که کاملاً کار می کند. بگذارید ساده ترش کنم بلاکچین ما کاربران را در موقعیتی سرراست قرار می دهد. از آنجا که سیستم به هیچ مقام حاکمیتی احتیاج ندارد ، می توانیم مستقیماً از طریق وب به آن دسترسی پیدا کرده و دارایی های خود را در آنجا ذخیره کنیم.

با شروع از ارزهای رمزپایه ، اسناد مهم ، قراردادها یا سایر دارایی های ارزشمند دیجیتال می توانید هر چیزی را ذخیره کنید. و با کمک بلاکچین ، با استفاده از کلید خصوصی خود مستقیماً بر آنها کنترل خواهید کرد. بنابراین ، می بینید که ساختار غیر متمرکز به عوام قدرت و حقوق خود را به عنوان دارایی خود پس می دهد.

همچنین بخوانید: فناوری Blockchain: اکوسیستم غیرمتمرکز

چرا اینقدر مفید است?

حال بیایید ببینیم که این ویژگی بلاکچین چگونه واقعاً تغییراتی ایجاد می کند –

 • شکست کمتر: همه چیز در بلاکچین کاملاً سازمان یافته است و چون به محاسبات انسانی بستگی ندارد ، بسیار تحمل خطا دارد. بنابراین ، خرابی های تصادفی این سیستم یک خروجی معمول نیست.
 • کنترل کاربر: با تمرکززدایی ، کاربران اکنون بر ویژگی های خود کنترل دارند. آنها برای حفظ دارایی خود نیازی به اعتماد به شخص ثالثی ندارند. همه آنها می توانند به طور همزمان توسط خودشان این کار را انجام دهند.
 • کمتر مستعد خرابی: از آنجایی که غیر متمرکز یکی از ویژگی های اصلی فناوری بلاکچین است ، می تواند در برابر هرگونه حمله مخرب زنده بماند. این بدان دلیل است که حمله به سیستم برای هکرها گران تر است و راه حل ساده ای نیست. بنابراین ، احتمال خرابی آن کمتر است.
 • بدون شخص ثالث: ماهیت غیرمتمرکز این فناوری آن را به سیستمی تبدیل می کند که به شرکت های شخص ثالث اعتماد نمی کند. بدون شخص ثالث ، هیچ خطر اضافی.
 • صفر کلاهبرداری: با اجرای سیستم با الگوریتم ها ، دیگر فرصتی برای مردم وجود ندارد که شما را از هر چیزی کلاهبرداری کنند. هیچ کس نمی تواند از بلاکچین برای منافع شخصی خود استفاده کند.
 • شفافیت: ماهیت غیرمتمرکز فناوری مشخصات شفاف هر شرکت کننده را ایجاد می کند. هر تغییری در بلاکچین قابل مشاهده است و آن را ملموس تر می کند.
 • طبیعت معتبر: این ماهیت سیستم آن را به نوعی سیستم منحصر به فرد برای هر نوع شخصی تبدیل می کند. و هکرها برای شکستن آن مشکل خواهند داشت.

3. امنیت پیشرفته

همانطور که از نیاز به یک مرجع مرکزی خلاص می شود ، هیچ کس نمی تواند به سادگی ویژگی های شبکه را به نفع خود تغییر دهد. با استفاده از رمزگذاری ، یک لایه امنیتی دیگر برای سیستم تضمین می شود.

اما چگونه این همه امنیت را در مقایسه با فناوری های موجود موجود ارائه می دهد?

خوب ، این بسیار امن است زیرا لباس مبدل ویژه ای را ارائه می دهد – رمزنگاری.

رمزنگاری با تمرکززدایی ، لایه دیگری از محافظت از کاربران را ایجاد می کند. رمزنگاری یک الگوریتم ریاضی کاملاً پیچیده است که به عنوان دیوار آتش برای حملات عمل می کند.

هر اطلاعاتی در مورد بلاکچین به صورت رمزنگاری شده هش می شود. به زبان ساده ، اطلاعات موجود در شبکه ماهیت واقعی داده ها را پنهان می کند. برای این فرآیند ، هر داده ورودی از طریق یک الگوریتم ریاضی دریافت می شود که نوع متفاوتی را تولید می کند ، اما طول همیشه ثابت است.

شما می توانید آن را به عنوان یک شناسایی منحصر به فرد برای هر داده در نظر بگیرید. تمام بلوک های دفتر با هش منحصر به فرد خود ساخته شده اند و حاوی هش بلوک قبلی هستند. بنابراین ، تغییر یا تلاش برای دستکاری در داده ها به معنای تغییر تمام شناسه های هش است. و این یک نوع غیرممکن است.

برای دسترسی به داده ها یک کلید خصوصی خواهید داشت اما برای انجام معاملات یک کلید عمومی خواهید داشت.

Blockchain Security از شرکت های بزرگ محافظت می کند. درباره امنیت Blockchain بیشتر بدانید.

هش کردن غیرقابل برگشت است!

هش کردن کاملاً پیچیده است و تغییر و یا تغییر آن غیرممکن است. هیچ کس نمی تواند یک کلید عمومی بردارد و یک کلید خصوصی ارائه دهد. همچنین ، یک تغییر واحد در ورودی می تواند منجر به شناسه کاملاً متفاوتی شود ، بنابراین تغییرات کوچک در سیستم یک چیز لوکس نیست.

اگر کسی بخواهد شبکه را خراب کند ، باید تمام داده های ذخیره شده در هر گره در شبکه را تغییر دهد. می تواند میلیون ها و میلیون ها نفر باشد ، جایی که همه کپی یکسانی از دفتر دارند. دسترسی و هک کردن میلیون ها رایانه غیرممکن و پرهزینه است.

به همین دلیل یکی از بهترین ویژگی های بلاکچین است. از آنجا که دور زدن بسیار سخت است ، دیگر نگران نیستید که هکرها تمام دارایی های دیجیتال شما را از شما بگیرند.

4. دفترهای توزیع شده

معمولاً یک دفتر عمومی اطلاعات مربوط به معامله و شرکت کننده را در اختیار شما قرار می دهد. همه چیز در فضای باز است ، جایی برای پنهان کردن. اگرچه قضیه بلاکچین خصوصی یا فدراسیون کمی متفاوت است. اما هنوز ، در این موارد ، بسیاری از مردم می توانند ببینند که واقعاً در دفترچه اتفاق می افتد.

این به این دلیل است که دفتر کل شبکه توسط سایر کاربران موجود در سیستم نگهداری می شود. این قدرت محاسباتی را برای اطمینان از نتیجه بهتر در رایانه ها توزیع می کند.

به همین دلیل یکی از ویژگیهای اساسی بلاکچین در نظر گرفته شده است. نتیجه همیشه یک سیستم دفتر کاراتر است که می تواند سیستم های سنتی را به خود اختصاص دهد.

همچنین بخوانید: تفاوت Blockchain و Ledger توزیع شده

چرا یکی از ویژگی های مهم Blockchain است?

 • بدون تغییر مخرب: دفتر توزیع شده واقعاً به خوبی پاسخگوی هرگونه فعالیت مشکوک یا دستکاری است. از آنجا که هیچ کس نمی تواند دفترچه را تغییر دهد و همه چیز سریع به روز می شود ، ردیابی آنچه در دفترچه رخ می دهد با همه این گره ها بسیار آسان است.
 • مالکیت تأیید: در اینجا ، گره ها به عنوان تأیید کننده دفتر عمل می کنند. اگر کاربری بخواهد بلوک جدیدی اضافه کند ، دیگران مجبورند تراکنش را تأیید کنند و سپس سیگنال سبز را بدهند. این مشارکت عادلانه را در اختیار کاربر قرار می دهد.
 • بدون مزایای اضافی: هیچ کس در شبکه نمی تواند امتیاز خاصی از شبکه بگیرد. همه باید کانال های معمول را طی کنند و سپس بلوک های خود را اضافه کنند. اینطور نیست که شما قدرت بیشتری داشته باشید بنابراین امتیازات بیشتری خواهید گرفت.
 • مدیریت: برای کارکرد ویژگی های بلاکچین ، هر گره فعال باید دفتر را نگه دارد و برای اعتبار سنجی شرکت کند.
 • پاسخ سریع: همانطور که قبلاً گفتم ، حذف واسطه ها پاسخ سیستم را سریعتر می کند. هرگونه تغییر در دفتر در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه به روز می شود!

5. اجماع

هر بلاکچین به دلیل الگوریتم های اجماع رشد می کند. این معماری هوشمندانه طراحی شده است و الگوریتم های اجماع هسته اصلی این معماری هستند. هر بلاکچین برای کمک به تصمیم گیری در شبکه اجماع دارد.

به زبان ساده ، اجماع یک فرآیند تصمیم گیری برای گروهی از گره های فعال در شبکه است. در اینجا ، گره ها می توانند سریع و نسبتاً سریعتر به توافق برسند. هنگامی که میلیون ها گره در حال تأیید معامله هستند ، یک توافق برای عملکرد روان سیستم کاملاً ضروری است. شما می توانید آن را نوعی سیستم رأی دهی بدانید ، جایی که اکثریت پیروز می شوند و اقلیت باید از آن حمایت کند.

اجماع مسئول بی اعتماد بودن شبکه است. گره ها ممکن است به یکدیگر اعتماد نداشته باشند ، اما می توانند به الگوریتم هایی که در هسته اصلی آن اجرا می شوند اعتماد کنند. به همین دلیل است که هر تصمیم در شبکه یک سناریوی برنده برای بلاکچین است. این یکی از مزایای ویژگی های بلاکچین است.

تعداد زیادی الگوریتم اجماع مختلف برای زنجیره بلوک در سراسر جهان وجود دارد. هر كدام روش خاص خود را براي تصميم گيري دارد و كامل كردن اشتباهاتي را كه قبلاً وارد كرده است. این معماری قلمرو انصاف را در وب ایجاد می کند.

با این حال ، برای ادامه روند تمرکززدایی ، هر بلاکچین باید یک الگوریتم اجماع داشته باشد ، در غیر این صورت ارزش اصلی آن از بین می رود.

اکنون بخوانید: الگوریتم اجماع چیست?

6. تسویه حساب سریعتر

سیستم های بانکی سنتی بسیار کند است. بعضی اوقات ممکن است پردازش یک معامله پس از نهایی کردن همه تسویه حساب ها ، روزها طول بکشد. همچنین می تواند به راحتی خراب شود. Blockchain در مقایسه با سیستم های بانکی سنتی تسویه حساب سریع تری را ارائه می دهد. از این طریق کاربر می تواند نسبتاً سریعتر پول انتقال دهد که در دراز مدت در وقت زیادی صرفه جویی می کند.

این ویژگی های بلاکچین زندگی کارگران خارجی را آسان می کند و به درک مهم اهمیت بلاکچین کمک می کند. بسیاری از افراد در جستجوی زندگی و شغل بهتر به کشور دیگری سفر می کنند و خانواده ها را ترک می کنند. با این حال ، ارسال پول برای خانواده های آنها در خارج از کشور زمان زیادی را می برد و در مواقع ضروری می تواند کشنده باشد.

در حال حاضر ، بلاکچین خیلی سریع است و آنها می توانند به راحتی از آن برای ارسال پول به عزیزانشان استفاده کنند. واقعیت جالب دیگر ، سیستم قرارداد هوشمند است. این می تواند تسویه حساب سریعتر برای هر نوع قرارداد را امکان پذیر کند. این یکی از بهترین مزایای ویژگی های بلاکچین تا به امروز است. و با خارج شدن شخص ثالث ، مردم می توانند با حداقل هزینه پول ارسال کنند. جذاب به نظر می رسد ، درست است?

به این ترتیب بلاکچین بر روی تأثیر می گذارد معاملات بین المللی هم!

بنابراین ، چرا نباید از فناوری blockchain استفاده کنید؟ اگرچه مواردی وجود دارد که شبکه برای پشتیبانی از کاربران زیاد تلاش می کند و امکان تسویه سریع وجود ندارد. حتی در این صورت ، بسیاری از افراد در حال بهبود این سناریو هستند و به زودی شاهد تصور بهتر این موضوع خواهیم بود.

ویژگی های بلاکچین: سخنان پایانی

فناوری Blockchain فقط تبلیغات تبلیغاتی دیگری نیست که افراد پس از چند روز فراموش می کنند. با تمام ویژگی ها و برنامه های زنجیره بلوکی آن ، با خیال راحت می توانیم فرض کنیم که اینجا برای ماندن است. تمام ویژگی های مهم بلاکچین کاملاً تأثیر دیگری بر وب می گذارد.

و چرا اینطور نیست؟ این با انواع فن آوری های جدید تزریق شده است. اگرچه بلاکچین جنجال های زیادی به پا می کند ، اما هنوز هم اگر مردم بتوانند از ایده پردازی پشت همه مزایای بلاکچین استفاده کنند ، می توانند آینده ای روشن و درخشان را برای همه رقم بزنند. ناگفته نماند که بلاکچین می تواند جهان را تغییر دهد.

آرزو برای ایجاد یک حرفه در Blockchain. اکنون با دوره رایگان Blockchain Fundamentals شروع کنید و پیش بروید تا یک شغل Blockchain موفق داشته باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector