Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در جنگ و درگیری مسلحانه: مستند سازی جنایات جنگی در سوریه.

مستند سازی جنایات جنگی در سوریه

 

چالش

جنگ داخلی سوریه جان بیش از 500000 غیرنظامی بی گناه ، از جمله 20،000 کودک و 13،000 زن را از ماه مارس 2011 گرفته است. سازمان ملل تخمین می زند که اگر بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه به عملیات هوایی علیه رئیس جمهور سوریه ادامه دهد ، 3 میلیون نفر دیگر در معرض خطر قرار خواهند گرفت. مردم. این کارزار در سراسر سوریه ، به ویژه در استان ادلب ، جایی که حدود 1.5 میلیون غیرنظامی آواره از سایر مناطق سوریه ساکن هستند ، تأثیر مخربی داشته است..

سیستم هشدار زودهنگام Hala’s Sentry با موفقیت به عنوان سیستم هشدار حمله هوایی مورد استفاده قرار گرفته است ، مکان را دقیقاً مشخص کرده و شهروندان را از حمله قریب الوقوع هشدار می دهد. این سیستم صدها نفر را در سوریه نجات داده است ، در حالی که مرگ و میر چنین حملاتی را در جوامع به شدت بمباران شده به طور متوسط ​​بین 20 تا 27 درصد کاهش می دهد.

متأسفانه ، چون Hala یک شرکت خصوصی است ، داده های تولید شده توسط Sentry را “از نظر فنی” در اختیار دارد. در نتیجه ، می توان ادعا کرد که هر داده ای که به سازمان های عدالت و پاسخگویی داده می شود ، بدون توجه به قصد ، دستکاری شده است یا از طریق فرآیند گزارش نادرست اداره شده است. این کار استفاده از داده ها را در دادگاه و اثبات اعتبار آن برای سهامداران دشوار می کند. 

آیا می توان از فناوری بلاکچین برای ذخیره بی تغییر اطلاعات جنایات جنگی و شناسایی عاملان حمله به مدارس و بیمارستان ها استفاده کرد? 

 

راه حل Ethereum:

تمرکززدایی و یکپارچگی داده ها

Hala Systems با ConsenSys تماس گرفت تا راه حلی ایجاد کند که معاملات متا امضا شده را مستقیماً به بلاک چین عمومی Ethereum بفرستد تا ثابت کند که اطلاعات جمع آوری شده بین زمان و مکان جمع آوری آن تاکنون به هیچ وجه دستکاری نشده و یا اصلاح نشده است. علاوه بر این ، استفاده از یک پایگاه داده توزیع شده دفتر باعث افزایش کارایی سیستم هشدار زودهنگام نگهبانی می شود و آن را به ابزاری برای گزارش فوری و دقیق جرایم جنگی تبدیل می کند. 

با استفاده از شبکه Ethereum ، Hala قادر است به طور موثر خود را از هسته معادله گزارش Sentry حذف کند. هنگامی که گزارشی ارسال می شود ، مهر زمان و برچسب جغرافیایی زمان و مکان شناسایی تهدید به بلاک چین Ethereum که برای همیشه در آن زندگی می کند ، منتقل می شود. در زنجیره ، می توان به آن اشاره کرد اما دستکاری نمی شود. اگر داده ها دستکاری شوند ، مقدار هش مرتبط با آن منعکس می شود – اطمینان از شفافیت کامل. 

با ارسال و ذخیره خودکار داده ها در زنجیره بلوک ، Sentry می تواند ثابت کند که داده های معتبر از زمان و نقطه جمع آوری تا کنون به هیچ وجه تغییر ، ویرایش یا دستکاری نشده است.. 

علاوه بر این ، با قرار دادن فراداده روی زنجیره ، Hala می تواند از بروز مشکلات مشترک در جمع آوری داده ها در مناطق پر خطر جلوگیری کند. به عنوان مثال ، اگر سنسورهای زمینی اینترنت اشیا mal سو عملکرد یا به دروغ یک رویداد غیرتهدید آمیز را تشخیص دهند ، هیچ داده منبع باز تأیید کننده ای مانند پست های رسانه های اجتماعی یا گزارش رسانه ها برای مراجعه وجود ندارد. 


هش کردن همه داده های منابع انسانی و انسانی امکان سازماندهی آسان و شناسایی تهدیدات و حملات را با ایجاد یک نقطه مرجع از زمان و مکان در دسترس عموم فراهم می کند. هنگام تجزیه و تحلیل ، “بینش” بر اساس پارامترها و شرایط خاصی ساخته می شود که نشانگر تهدید قریب الوقوع معتبر یا حمله اعدام شده است. این هشدارها سپس برای جوامع در معرض خطر صادر می شود که می توانند با استفاده از این اطلاعات خود را از خطر دور کنند.

علاوه بر این ، ارسال نقاط داده به بلاکچین به جای سرور Sentry ، داده های تغییرناپذیر جمع آوری شده از زمین در مکان های خشن را فراهم می کند. این داده های جمع آوری شده ابزاری کاملاً مهم را برای پاسخگویی و تلاش های عدالت ایجاد می کند. چنین تلاش هایی به جلوگیری یا کاهش درگیری های خشونت آمیز فردا کمک می کند.

نقل قول 1 نسخه

"از منظر پیگرد قانونی ، بسیار ارزشمند است. اکنون می توانیم بمباران ها و تلفات انسانی و همه این جنایات جنگی را به هم پیوند دهیم. ما می توانیم آنها را به یک هواپیما متصل کنیم ، به این معنی که می توانیم آنها را به یک خلبان وصل کنیم ، می توانیم آنها را به یک پایگاه هوایی ، یک بال هوا ، یک فرمانده متصل کنیم."

توبیاس اشنایدر

همکار پژوهش در انستیتوی سیاست های جهانی عمومی

چرا باید از Blockchain برای مستند سازی جنایات جنگی استفاده کنیم?

هدف از استفاده از فناوری بلاکچین در ترکیب با سیستم Hala’s Sentry اطمینان از قابل اعتماد بودن اطلاعات جمع آوری شده توسط سیستم است. زنجیره بلوک را به عنوان یک مکانیسم سیگنالینگ در نظر بگیرید. با هش کردن داده های خام (زمان ، موقعیت جغرافیایی و محتوای گزارش) که توسط ناظران انسانی و ماشین و حسگرهای سخت افزاری گزارش شده است ، ما یک مرجع تغییرناپذیر برای رویدادی که احتمالاً در یک زمان خاص ، در یک مکان خاص رخ داده ایجاد می کنیم. 

آیا سنسورها ممکن است عملکرد نامناسبی داشته باشند یا به دروغ یک رویداد غیر تهدیدآمیز را تشخیص دهند؟ مسلماً ، اما در چنین حالتی هیچ گزارش تأیید کننده منبع باز مانند پست های رسانه های اجتماعی ، تصاویر و گزارش رسانه ها وجود نخواهد داشت. وقتی حمله ای رخ می دهد ، به طور مداوم چندین منبع گزارش خارج از کنترل Hala وجود دارد. با هش کردن رویدادی که توسط حسگرها و ناظران انسانی ایجاد می شود ، یک نقطه کانونی بسیار قوی ایجاد می شود که می توان این نقاط داده را با منبع عمومی سازماندهی کرد. نتیجه یک سیگنال تغییرناپذیر است که بر روی بلاک چین عمومی Ethereum و تعدادی از داده های خارج از زنجیره تأیید شده وقوع رویداد نوشته شده است (و بالعکس). این یک رکورد جذاب و دقیق ایجاد می کند. 

با ایجاد هش SHA256 از اطلاعات رویداد ، سیستم Hala’s گزارش ضد دستکاری را درباره وقوع یک رویداد ایجاد می کند. SHA256 یک الگوریتم هش رمزنگاری است که برای هر ورودی که ارائه می شود یک خروجی (تقریبا) منحصر به فرد 256 بیتی (32 بایت) ارائه می دهد. از آنجا که الگوریتم می تواند تعداد زیادی خروجی منحصر به فرد (تقریباً 1.16 10 1077 خروجی) ایجاد کند ، در عمل فرض بر این است که همه ورودی ها یک خروجی منحصر به فرد ایجاد می کنند. هنگام ثبت اطلاعات دیجیتالی ، این بدان معناست که ما می توانیم داده های عادی مانند داده های حسگر اینترنت اشیا و فرم های گزارش ارائه شده توسط برنامه های تلفن همراه را به هش های منحصر به فرد SHA256 تبدیل کنیم و بعداً در آینده ، آن مجموعه داده ها را بگیریم و آنها را با نسخه اصلی مقایسه کنیم ، هش های مربوطه. 

اگر گزارشی پس از هش کردن در پایگاه داده Hala دستکاری شود ، گزارش دستکاری شده جدید همان هشی را که قبلاً ایجاد کرده است تولید نمی کند. از آنجا که هش اصلی گزارش با هش جدید گزارش مطابقت ندارد ، بلافاصله می دانیم که گزارش دستکاری شده است. 

 

چگونه کار می کند

Hala با استفاده از ترکیبی از مشاهدات غیرنظامی و گزارش رسانه های اجتماعی ، حسگرهای اینترنت اشیا ، و مکان ، زمان و فراداده های محیطی جمع آوری شده توسط این منابع ، قادر به ایجاد و ارسال یک هشدار پیش از خطر برای جوامع غیرنظامی است. این هشدارها هم برای خود غیرنظامیان و هم برای کارشناسان پاسخگویی که می خواهند از اجرای قوانین بین المللی بشردوستانه اطمینان حاصل کنند مفید است.

 1. مشاهده انجام می شود: کاربر یا دستگاه رویداد مورد علاقه را مشاهده می کند
 2. گزارش ایجاد می شود: کاربر یا دستگاه برای ارسال گزارش دارای مهر و نشان دارای برچسب جغرافیایی ایجاد می کند
 3. گزارش به زنجیره بلوکی هش می شود: مهر زمان و برچسب جغرافیایی به بلاکچین Ethereum ارسال می شود که در آن به طور غیرقابل تغییر وجود دارد و برای همیشه قابل دسترسی است
 4. گزارش ارسال می شود: گزارش توسط برنامه یا حسگر ارسال می شود و به سرور Hala ارسال می شود
 5. گزارش پردازش می شود: اطلاعات جمع آوری شده توسط تیم Hala بیشتر پردازش می شود

نقل قول 2

"خانواده من زنده هستند زیرا وارد سیستم شدم و این پیام را دریافت کردم و از خانه خود نقل مکان کردم. خانه منفجر شد. همسایگانم کشته شدند."

غیرنظامی سوری

چگونه برای کاربران کار می کند

گمانه زنی در یک واقعیت ساده پیش بینی شده است: هرچه زمان بیشتری برای آماده شدن یک حمله هوایی برای کسی بیشتر باشد ، احتمال زنده ماندن وی بیشتر است. و اکنون افراد زیادی برای این لبه به Sentry اعتماد می کنند: 70،000 صفحه محلی فیس بوک را دنبال می کنند. کانال های تلگرامی آن 16400 مشترک دارد. یک ایستگاه رادیویی محلی هشدارهای Sentry را پخش می کند – و شبکه دیجیتال شاهد فقط در حال رشد است. 

 

اهداف بدست آمده 

زندگی ذخیره شده

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که هشدارها به 2.1 میلیون نفر می رسد ، صدها نفر را نجات داده ، از هزاران صدمه جلوگیری کرده و اضطراب آسیب زا را برای صدها هزار نفر کاهش داده است. طبق ارزیابی اولیه توسط Hala ، این سیستم کشندگی حملات هوایی را با تخمین 20-30 درصد در چندین منطقه تحت بمباران شدید در سال 2018 کاهش داد. 

 • از نظرسنجی های محلی انجام شده ، هالا دریافت که افراد برای جستجوی سرپناه کافی به حداقل 1 دقیقه زمان نیاز دارند. Sentry اکنون به طور میانگین هشت دقیقه هشدار دارد.
 • تیم Hala توانست پیش بینی های Sentry را دقیق تنظیم کند تا در عرض 30 ثانیه از ورود هواپیمای جنگی دقیق باشد.

 • این طرح بیش از 50 هزار شواهد دیجیتالی را پردازش کرده است

 • به گفته هالا ، Sentry در برد مطلوب اکنون می تواند هواپیماهای تهدید کننده را در حدود 95 درصد از زمان شناسایی کند.
شواهد غیرقابل تغییر روی زنجیره به عنوان مرجع ، مجموعه داده های حیاتی و سابقه اثبات جنایات جنگی
 • با استفاده از فناوری ساخته شده توسط ConsenSys ، Hala Systems اکنون می تواند داده ها را جمع آوری کرده و در دادگاه کیفری بین المللی ثابت کند که از زمان جمع آوری تا زمان تعقیب جنایتکاران جنگی ، یکپارچگی داده های آنها سالم و دست نخورده است 
 • علاوه بر ارزش اصلی مشتق شده از سیستم ، یک مزیت ثانویه این است که گزارش را سازمانهایی متمرکز بر پاسخگویی مانند دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد و دادگاه کیفری بین المللی ارزشمند می دانند.. 

گزارش هاله برای افزایش تحقیقات در مورد نقض حقوق بشر ، جنایات جنگی و نقض توافق نامه های آتش بس مورد استفاده قرار گرفته است. 

 

مراحل بعدی

طولانی تر ، پلت فرم توسعه یافته به عنوان بخشی از این PoC می تواند به عنوان یک سیستم تولید مقیاس بندی شود و به عنوان پروتکل گزارش خودکار بلاکچین (از وقایع مشخص شده) عمل کند. پروتکلی که دستگاه های اینترنت اشیا را قادر می سازد تا با آنها صحبت کنند و شواهد تغییرناپذیری از وقایع را ثبت کنند & اقدامات در بلاک چین عمومی Ethereum بخش بزرگی از موارد تأیید را که در حال حاضر مقیاس پذیری راه حل های بلاکچین را در بخش تأثیرات اجتماعی محدود می کنند ، کاهش می دهد. تقریباً در تمام بخشهای بلاکچین قابل استفاده است.

Hala Systems همچنان به بهبود محصولات و پیشنهادات خود برای شهروندان سوری کمک می کند. در تلاش برای دستیابی به شهروندان بدون تلفن همراه یا برق ، هالا با افزودن یک جز-دسترسی از راه دور ، آژیر را اصلاح کرد. این تیم 150 نمونه اولیه را در سراسر کشور ارسال کرده و در حال حاضر روشی را برای ارسال هشدار به کاربران غیر موبایل در حال انجام است. 

Hala Systems تحقیقات خود را برای تعیین اینکه کدام محیط بلاکچین برای ایجاد شواهد تغییرناپذیر مناسب تر است زیرا آنها به ویژگی های “تغییر ناپذیری” و “صحت” می پردازند ، ادامه می دهد. علاوه بر این ، تیم Hala در حال توسعه روش هایی برای افزایش مقیاس آنها است راه حل ، و همچنین استفاده از IPFS.

 

درباره Hala Systems

جان جاگر ، کارشناس فن آوری دولت ایالات متحده و دیو لوین ، بنیانگذار Refugee Open Ware با یک توسعه دهنده سوری ، با نام رمز “Murad” همکاری کردند تا یک گروه شناسایی و گزارش تهدید Hala Systems را تشکیل دهند. 

Sentry به عنوان مشتی از دستورات if / then ، یک درخت منطقی و یک برنامه Android شروع به کار کرد. این تیم داده های مرتبط را جمع آوری کرد ، به عنوان مثال ، داده های مانیتور هواپیما ، نوع هواپیما ، مسیر حرکت ، الگوهای پرواز قبلی ، مکان بلند کردن ، سرعت کروز ، و آنها را با گزارش هایی از محل پرتاب بمب های آن هواپیما متصل کرد. Hala Systems داده ها را به فرمولی متصل کرد که به دقت پیش بینی می کرد هواپیماها به کجا هدایت می شوند و در چه زمانی.

تیم با جستجوی منابع دقیق تر و دقیق تر برای ورود اطلاعات ، اطلاعات مهم را از خلبانان جنگنده ای که از نیروی هوایی سوریه جدا شده بودند ، تهیه کرد. Hala Systems برای تنظیم دقیق پیش بینی های خود ، تیمی از مردم سوریه را استخدام کرد تا شواهد ویدئویی و رسانه های اجتماعی را بررسی کرده و آن را در برابر پیش بینی های Sentry ارجاع دهند. برای افزایش دقت تشخیصی ، این تیم نرم افزاری ایجاد کردند که با کمک یک شبکه عصبی می توانست در رسانه های عربی کلمات کلیدی را جستجو کند که به تأیید محل و زمان حمله هوایی کمک می کند. اطلاعات بیشتر در مورد حملات هوایی بیشتر به معنای اطلاعات بهتر و پیش بینی های بهتر بود. 

پس از تکرارهای فراوان ، تیم Hala توانست پیش بینی های Sentry را به خوبی تنظیم کند تا ورود هواپیمای جنگی را در عرض 30 ثانیه با دقت نشان دهد.

بارگیری مطالعه موردی سیستم های هالا

یک گزارش 28 صفحه ای که به بررسی مأموریت و چالش های سیستم های Hala ، روش استفاده از بلاکچین در این مورد استفاده و پتانسیل آینده این فناوری می پردازد..

دانلود مطالعه موردیبارگیری مطالعه موردی سیستم های هالاراه حل های ConsenSys

برای مشاوره بلاکچین ثبت نام کنید

ConsenSys Solutions بلاکچین را برای تجارت به ارمغان می آورد. ما برای ایجاد ، آزمایش و استقرار راه حل های بلاکچین عمومی و خصوصی با شرکت ها ، دولت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و استارتاپ ها در سراسر جهان کار می کنیم.

با یک متخصص بلاکچین ارتباط برقرار کنیدبرای مشاوره بلاکچین ثبت نام کنید

درباره Hala Systems بیشتر بدانید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector