Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه

وبلاگ 1NewsD DevelopersEnterpriseBlockchain ExplainedEvent ها و کنفرانس ها Pressخبرنامه ها

مشترک شدن در خبرنامه ما.

آدرس ایمیل

ما به حریم خصوصی شما احترام می گذاریم

صفحه اصلی BlogCodefi فعال کنید

روندهای در حال تکامل در شبکه های دارای نشانه

توسط مارا اشمیت 9 آوریل 2020 ارسال شده در 9 آوریل 2020

شبکه 3537401 1920 1

از سال 2016 ، ما شاهدیم که شبکه ها انواع مدل های مختلف توکن و راه اندازی شبکه را در تلاش برای افزایش مشارکت شبکه و رشد جوامع مربوطه خود ، به کار می گیرند. تا به امروز ما دیده ایم +4000 تلاش, آزمونهای آزمایشی و عدم توزیع موثر و عادلانه توکن به کاربران که مشارکت در یک شبکه غیرمتمرکز را تقویت می کنند ، در حالی که از اجتناب از مانع امنیت غلظت دارایی ها.

آیا این تلاش ها ما را به سمت طرح طلایی در راه درست راه اندازی شبکه سوق داده است؟ واقعیت این است که هیچ مدل کهن الگویی ، یک مدل متناسب با همه وجود ندارد ، اما یک چیز مسلم است: با بلوغ صنعت ، راه اندازی توکن به طور فزاینده ای تکامل یافته و همزمان با راه اندازی شبکه واقعی خواهد بود. چه چیزی می تواند مثمر ثمرتر از توکن های سودمند با کاربرد واقعی باشد?

خوب امروز کجا ایستاده ایم؟ بیایید نگاهی به روندهای فعلی اکوسیستم و چگونگی تکامل آنها در طول زمان با توجه به تحولات نظارتی ، فنی اخیر و ظاهر بازیکنان جدید در زمین بازی با رمز.

خلاصه

  • نظارت نظارتی افزایش یافته است ، که منجر به توزیع اولیه توکن به طور فزاینده ای در دورهای خصوصی سرمایه گذاران معتبر می شود. پیشنهادهایی مانند بندرگاه امن اولین قدم را در جهت هدایت رسمی نظارتی ارائه دهید که شکاف امروز بین مقررات و عدم تمرکز تدریجی را از بین می برد

  • تأمین کنندگان زیرساخت های خصوصی و سرمایه به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به مدل های تجاری بومی وب 3.0 هستند ، به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از بوت استرپینگ اولیه و مشارکت مداوم در شبکه های غیرمتمرکز.

  • سرانجام جاده اثبات سهام در حال انتقال از مرحله طولانی تحقیق و اجرای پیدایش به رشد است

  • ظهور نهادهای کاری نمایندگی تحول مهمی را برای ایجاد پذیرش و مشارکت گسترده کاربر نهایی ایجاد می کند ، همزمان چالش های جدیدی برای تمرکز زدایی و توزیع رمزها در فصل تکامل حاکمیت زنجیره ای ایجاد می کند

  • استراتژی های توزیع توکن ، به عنوان یک نتیجه از موارد فوق ، شاهد افزایش متناسب مکانیسم های توزیع متمرکز بر استفاده از جمله اثبات استفاده و قطرات هوایی تعاملی هستیم


روند 1: چشم انداز نظارتی

چه کسی مجاز است چه چیزی را بفروشد ، به چه کسی و چه زمانی …

چشم انداز فروش توکن که یکبار در حال تکثیر بود و باعث جذب کاربران اولیه ، سوداگران ، مبتکران و کلاهبرداران به طور یکسان شد ، از گذشته است و تغییرات اخیر را به دلیل تنظیم مقررات برای نوآوری مشاهده کرده است.

seem در مرحله توسعه به نظر می رسد که حل س questionsالات در مورد خط اوراق بهادار / غیر اوراق بهادار دشوارتر است. – هستر پیرس ، کمیساریای SEC

مسلماً ، با داشتن یک شبکه کاملاً کاربردی ، کمتر می توان موافقت نامه های حقوقی پیچیده و محدود کننده مشارکت را نام برد ، در حالی که می توان با اطمینان از استفاده واقعی از رمزها به جای خرید ساده ، ابهام را کاهش داد. با این وجود در وهله اول نیاز به یک شبکه کاملاً کاربردی است.

در تلاش برای رفع نگرانی های پیروی از انطباق ، توزیع های اولیه توکن به طور فزاینده ای در دورهای خصوصی سرمایه گذاران معتبر انجام می شود. برخی اشاره کرده اند که این تحولات اخیر آنچه در وهله اول پروتکل های منبع باز را هدف قرار داده اند را تضعیف کرده است: قرار دادن نشانه ها در دست کاربرانی که انگیزه های آنها با حداکثر سودمندی شبکه مطابقت دارد تا سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی با حداکثر سود.

یافتن یک مدل بودجه قابل قبول ، سازگار و توزیع شده برای تأمین مالی توسعه یک شبکه غیرمتمرکز غیرقانونی ، در حالی که اطمینان حاصل می کند رمزها به دست شرکت کنندگان طولانی مدت ختم می شود ، یک چالش مضاعف و دو برابری را نشان می دهد. پیشنهادهایی مانند بندرگاه امن و تنظیم فعالانه استانداردهای دقیق و پیشرو در صنعت ، اولین قدم در جهت پل بالقوه شکاف امروز بین تنظیم و تمرکززدایی است..

روند 2: ظهور اثبات سهام

… و چرا 2020 یک سال با اهمیت برای آینده Proof of Stake است

از 8 آوریل 2020 ، سرمایه تجمعی دارایی های رمزنگاری شده قابل سهام 11.19 میلیارد دلار است که بیش از دو سوم (67 ~)) از این ارزش در حال حاضر در قفل سهام است.. 

منبع: Stakingrewards.com ، 2020

منبع: Stakingrewards.com ، 2020

شبکه های Proof-of-Stake از پاداش های staking ، که توسط پروتکل ضبط شده اند ، به عنوان مکانیزم تشویقی برای اطمینان از مشارکت صادقانه کاربران در اعتبار سنجی فعالیت های زنجیره ای استفاده می کنند..

امروز ، همه چیز در مورد اثبات زنجیره های سهام است که وارد بازار می شوند. با بلاک چین های لایه 1 مانند Tezos و Cosmos و همچنین راه حل های لایه 2 مانند Matic و Loom در سال 2019 ، مرحله تحقیق طولانی در جاده PoS سرانجام از اجرای پیدایش به رشد در حال تغییر است. در سال 2020 ، پیش بینی طولانی مدت راه حل های لایه 2 eth2 و Ethereum با قدرت DPoS مانند SKALE یک لحظه اساسی برای آینده تصویب Proof of Stake است.

علاوه بر این ، تحولات اخیر در سیستم های اثبات سهام اهمیت طراحی و بهینه سازی راه اندازی اولیه شبکه را برای دستیابی به نرخ مشارکت مطلوب و اطمینان از ماندگاری طولانی مدت نشان می دهد. در این زمینه ، بسیار مهم است که اثبات خالص یا واگذار شده پروتکل های سهام ، توکن ها را توزیع کند تا تعداد کافی از بازیگران مختلف بتوانند نشانه ها را درگیر کنند و گره هایی را برای امنیت شبکه اجرا کنند. توزیع ضعیف و نامتناسب بین عوامل مختلف می تواند امنیت شبکه را خدشه دار کند یا درک عمومی از مشروعیت حاکمیت شبکه ها را تحت تأثیر قرار دهد..

روند 3: بچه های جدید در بلوک

نقش تکامل یافته VC ها و نهادهای کاری واگذار شده

با ظهور Proof of Stake ، حاکمیت زنجیره ای و سایر توابع کاری بومی پروتکل ، شبکه ها به گروه های فعال کاربر احتیاج دارند که هم از تخصص و یا از منابع فنی لازم برای ارائه خدمات و زیرساخت های خاص شبکه برخوردار هستند. در عین حال ، این دارایی های رمزنگاری مولد فرصت های تعهدی ارزش جدیدی را برای نهادهای دارای مدل های تجاری رمزنگاری بومی ارائه می دهند که نقش فعالی در مشارکت و پذیرش شبکه دارند.

از یک طرف ، ما به طور فزاینده ای شاهد هستیم که مدل های سنتی سرمایه گذاری به هیبریدهای بومی رمزنگاری تبدیل می شوند. تأمین کنندگان سرمایه با استراتژی های طولانی مدت نگهداری مانند سرمایه Multicoin و ConsenSys Labs این فرصت را ایجاد می کنند که با پشتیبانی از شبکه های موجود در مجموعه خود از طریق فراهم کردن زیرساخت ها و عملکرد عملیات بومی ، آلفای اضافی ایجاد کنند. این نهادها به طور منحصر به فرد برای پشتیبانی از تیم هایی که در حال ساخت پروتکل های غیرمتمرکز برای راه اندازی و پرش اثرات شبکه هستند ، قرار دارند..

توافق نامه ها و مشوق های خوب طراحی شده می تواند اطمینان حاصل کند که همه دارندگان توکن درگیر در بودجه اولیه پروژه در چرخه حیات توسعه پروتکل می توانند طرفداران ارزنده ای باشند که از مشارکت و مشارکت مداوم و مشارکت خود در شبکه پاداش می گیرند..

از طرف دیگر ، ما شاهد تکثیر گروهی از سهامداران دیگر هستیم – به اصطلاح “نهادهای کاری تفویض اختیار” (در صورتی که هنوز آن را نخوانده اید ، این مقاله عالی را ببینید بن اسپارنگو) نهادهای کاری نماینده ، ذینفعان شبکه هستند که توسط دارنده رمز برای انجام عملکردهای کاری بومی شبکه ، از جمله سهام و رأی دادن ، از طرف آنها انتخاب می شوند..

پیش فرض کسب پاداش برای دارایی های رمزنگاری مولد در ازای کمک به شبکه ، موضوع جذابی است ، با این وجود همه دارندگان توکن لزوماً وقت ، تمایل و توانایی فنی برای انجام وظایف مورد نیاز خود را ندارند. اینجا مکانی است که نهادهای کاری نمایندگی وارد کار می شوند. امروزه ارائه دهندگان نهادهای کاری از جمله تأمین کنندگان غیر حضانت (Staken ، Stakefish) و حضانت (به عنوان مثال Binance ، Coinbase ، Anchorage) عمدتا در ارائه خدمات سهام به مشتریان نهادی و خرده فروشی متمرکز هستند. ما اعتقاد داریم متولیان امور ، مبادلات ، بودجه و نهادهای کاری مستقل نمایندگان نقش مهمی در هدایت نهادهای گسترده و خرده فروشی دارایی های رمزنگاری مولد خواهند داشت..

منبع: PoS Bakerz ، 2020

منبع: PoS Bakerz ، 2020

تحولات اخیر مانند کاتالیست, همچنین با ارتقا protocol پروتکل 2020 Kiber ، میزان ارتباط روزافزونی که نهادهای کاری با نمایندگان ارائه می دهند ، در قلمرو حاکمیت یا به عنوان بازیگران مستقیم در روند رأی گیری یا با ارائه توابع رأی گیری نیابتی از طرف دارنده رمز ، بازی می کنند..

ما همچنان گسترش می یابیم که اثبات خطر سهام ادامه می یابد و معتقدیم که این نهادها همچنان نقش مهمی در پیشبرد و بلوغ بیشتر صنعت دارند و رشد و تنوع بیشتری را در نهادهای واگذار شده و سایر ارائه دهندگان خدمات خواهیم دید. یک مطالعه تحقیقاتی که توسط تیم ConsenSys در ماه مارس انجام شد ، نشان داد که در حدود 300 دارنده رمز فعال 41.4٪ مایلند به طور مستقیم در حاکمیت زنجیره ای شرکت کنند در حالی که 28.2٪ مایلند رای خود را به یک نماینده واگذار کنند.

منبع: ConsenSys Codefi

منبع: ConsenSys Codefi

توجه به این نکته حائز اهمیت است که تفویض نهادهای کاری ، به ویژه متولیان امر ، مبادلات و بودجه با تخصیص های کلان و کلان ، می تواند منجر به خطرات تمرکز شود ، به ویژه با اثبات سیستم های سهام به طور فزاینده ای به حاکمیت زنجیره ای تبدیل می شود..

روند 4: تکامل استراتژی های توزیع توکن

آینده توزیع رمزهای متمرکز بر استفاده

همانطور که داده های مشارکت شبکه نشان می دهد ، توزیع گسترده کافی نیست بلکه داشتن توزیعی که انگیزه ها را بین همه ذینفعان شبکه همسو کند ، حیاتی است. شبکه های سالم دارای یک شبکه نماینده و فعالانه از ذینفعان هستند.

بنابراین روندهای فوق الذکر چگونه خود را به عنوان ملاحظات طراحی در مدلهای اخیر توزیع رمز نشان داده اند?

ما شاهد افزایش متناسب مکانیسم های توزیع توکن عمومی هستیم که بر هدف قرار دادن کاربران فعال فعال متمرکز است. 

منبع: اسمیت & amp؛ تاج ، 2019

منبع: اسمیت & تاج ، 2019

این موارد هم به صورت قطره های هوایی تعاملی مانند Livepeer یا Edgeware و هم به عنوان پیاده سازی های مختلف توزیع توکن های فعال در برابر استفاده مانند NuCypher ، Solana و SKALE وجود دارد که بر توزیع توکن به کاربران واقعی متمرکز است..

ما بر این باوریم که طراحی مدل های توزیع که در تلاش تولیدی خود انتخاب شده فراتر از کمک های سرمایه ای در یک فروش یا انتخاب شبه (در بازار) در یک انحصار منفعل ضروری است:

  • با اطمینان از استفاده از توکن برای هدف مورد نظر خود در شبکه ، به جای استفاده از حدس و گمان ، مطابقت نظارتی را به حداکثر برسانید.

  • فیلتر برای شرکت کنندگان به احتمال زیاد برای مشارکت در شبکه برای جلوگیری از انگیزه کوتاه مدت ، نوسانات قیمت و دامپینگ.

  • در هنگام راه اندازی شبکه بوت استرپ به طور موثر ، در حالی که به پذیرندگان اولیه امکان می دهد تا خود را با شبکه آشنا کنند و به دلیل تلاش های خود پاداش توکن دریافت کنند.

نتیجه

با بلوغ فنی شبکه های مجهز به رمز ، به ویژه در زمینه افزایش اثبات تصویب سهام ، این صنعت نوجوانان ، غرب وحشی را سالها پشت سر می گذارد ، زیرا ما شروع به ورود به فصل استفاده واقعی و سودمند می کنیم..

فصل استفاده همچنین فرصت جدیدی را برای سهامداران دارای مدل های تجاری رمزنگاری بومی ، از جمله VC ها و نهادهای کاری واگذار شده ایجاد می کند ، که نقشی اساسی در تصویب و بلوغ دارایی های رمزنگاری مولد و شبکه های غیرمتمرکز دارند که آنها بخشی از آن هستند. از.

در حالی که هنوز کمبود راهنمایی نظارتی رسمی در مورد طرح اولیه راه اندازی توکن سازگار وجود دارد ، ما معتقدیم که گفتمان در حال ظهور ، تنظیم بهترین شیوه های صنعت و افزایش تمرکز بر توزیع رمزهای متمرکز بر استفاده ، گامی در مسیر درست است.

در Codefi Activate ، ما پیش بینی این تحول در صنعت را داریم و به خوبی آماده شده ایم تا با توانمندسازی کاربران و فعال کننده های آن از طریق لایه برنامه ، در فعال کردن شبکه های غیرمتمرکز نقش فعال داشته باشیم..

آیا می خواهید درباره Codefi Activate اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ بازدید activ.codefi.network

نوشته شده توسط مارا اشمیت ، رهبر استراتژی جهانی و توسعه تجارت ، شبکه های Codefi

شبکه های غیرمتمرکز DeFiIndustry Insight Newsletter برای آخرین اخبار Ethereum ، راه حل های سازمانی ، منابع توسعه دهنده و موارد دیگر در خبرنامه ما مشترک شوید. آدرس ایمیل

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector